بازی, عمومی, یادداشت

۱۰ فیلمی که باید به بازی ویدیویی تبدیل شوند

بازی

ژانر علمی-تخیلی بعد از ژانر فانتزی، بهترین ژانر برای ساخت بازی‌های ویدیوی محسوب می‌شود و دلیل آن، وجود ایده‎ها و کانسپت‎‌های منحصر به فرد و دنیا‌های بزرگ است. بسیاری از بهترین بازی‌های ویدیوی بر اساس فیلم‌های علمی تخیلی مانند Ghostbusters: The Video Game ،Alien: Isolation ساخته شده‌اند و موفقیت این عناوین باعث می‌شود که ما به فیلم‌های دیگری که می‌توانند به بازی تبدیل شوند فکر کنیم. حالا لیستی از 10 فیلمی که باید به بازی‌ ویدیویی تبدیل شوند تهیه کرده‌ایم تا به معرفی آن‌ها بپردازیم. با تیلنو باشید.

 

10- Inception

بازی

 

در سال 2010 کریستوفر نولان در مصاحبه‌ای گفت که او قصد دارد بازی‌ای در دنیای این فیلم بسازد و ایده‎هایی که امکان پیاده کردن آن‌ها در فیلم نبوده است را در این بازی پیاده کند. از آن مصاحبه یازده سال می‌گذرد و هنوز هیچ نشانه‌ای از ساخت یک بازی ویدیوی بر اساس این فیلم وجود ندارد و این نکته بسیار ناامید کننده است.

پتاسیل یک بازی ویدیویی بر اساس دنیای این فیلم بی نهایت زیاده و از المان‌های اکشن و مخفی کاری گرفته، تا دنیای پیچیده‌ای که دارد می‌تواند گیم ‌پلی این بازی را بسیار متفاوت و منحصر به فرد کند. نزدیک‌ترین بازی ویدیویی به Inception بدون شک بازی Control است و به نظر می‌‌رسد بهترین استودیو برای ساخت یک بازی بر اساس این فیلم خود استودیو Remedy باشد.

 

9- Looper

بازی

 

فیلم Looper یکی از بهترین فیلم‌ها در مورد سفر در زمان بود. این فیلم با ایده منحصر به فرد خود، یعنی هیتمن‌هایی که می‌توانند در زمان سفر کنند، توانست به یک فیلم متفاوت تبدیل شود. دنیای این فیلم آنقدر بزرگ است که می‌توان در آن‌ تعداد بسیار زیادی داستان مختلف تعریف کرد.

یک بازی ویدیویی بر اساس looper  می‌تواند بازی اکشن با المان‌های RPG باشد که در آن انتخاب‌ها و تصمیمات شما بر روی داستان و کارکتر اصلی تأثیر بگذارد و همچنین یک شوتر سوم شخص عالی باشد به همین علت به نظر می‌رسد که استودیو Respawn بهترین گزینه برای ساخت یک بازی بر اساس لوپر باشد.

 

8- The Martian

بازی

فیلمی در مورد یک دانشمد که خود را در سیاره مریخ تنها و با منابع بسیار کم پیدا می‌کند. این داستان برای ساخت یک اثر Survival بی نظیر است و با استفاده از سیستم‌های Resource management و همچنین Crafting و همچنین مدل داستانی بازی Firewatch می‌تواند به یک بازی بسیار موفق تبدیل شود.

 

7- Children Of Men

بازی

اتفاقات فیلم Children Of Men، در آینده‌ای رخ می‌دهند که در آن زنان دیگر قابلیت باروری را ندارند و برای همین نسل بشر رو به انقراض است. داستان‌های پسا آخرالزمانی جزو یکی از پر مخاطب‌ترین ژانر‌های بازی‌های ویدیویی هستند و به همین علت‌ Children Of Men می‌تواند تبدیل به یک بازی محبوب شود.

چیزی که داستان Children Of Men را نسبت به بازی‌های دیگر پسا آخرالزمانی مانند Days Gone و The Last of Us متفاوت می‌کند، نبود زامبی‌ها و همچنین تمرکز داستان روی المان‌های علمی‌-تخیلی است که می‌تواند یک بازی ویدیویی بر اساس این فیلم را نسبت به بقیه بازی‌های این ژانر متفاوت کند.

 

6- Westworld

بازی

 

با نگاهی به سریال، فیلم و رمان Westworld متوجه می‌شویم که این داستان پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یک بازی ویدیویی در ژانر RPG را دارد از Open World بودن گرفته تا ساخت شخصیت خود و همچنین انتخاب‌هایی که شما در طول بازی انجام می‌دهید.

بهترین حالت این بازی باید از دید یک ربات باشد  که آرام آرام دارد به استقلال فکری میرسد. اگر زمانی‌ بازی Westworld ساخته شود و این بازی خوب از آب در‌بیاید بدون شک می‌تواند جایگزینی برای سری بازی‌های Mass Effect باشد.

 

5- Eternal Sunshine of the Spotless Mind

بازی

شاید در نگاه اول یک بازی بر اساس فیلم Eternal Sunshine of the Spotless Mind کمی عجیب به نظر برسد چون این فیلم یک فیلم رمانتیک و بدون اکشن است اما در سال‌های اخیر با عرضه بازی‌های داستان محور مانند Life Is Strange  این فیلم می‌تواند به شکل بسیار عالی می‌تواند که در این ژانر از بازی قرار بگیرد.

همان طور که در بالا هم به آن اشاره شده یک بازی ویدیویی بر اساس این فیلم می‌تواند با فرمت Life Is Strange شما در شرایطی قرار دهد که می‌توانید رابطه این دو نفر را ببینید و درباره آن مانند بازی‌های داستان محور دیگر تصمیم بگیرید.

 

4- They Live

بازی

 

این فیلم شاهکار که اثر John Carpenter است، حول نفوذ فضایی‌ها به زمین روایت می‌شود و داستان مردی را دنبال می‌کند که پس پیدا کردن یک عینک آفتابی، می‌تواند این فضایی‌هایی که شبیه انسان‌ها هستند را ببیند. این کانسپت و ایده‌ی اولیه بدون شک می‌تواند به یک بازی بسیار سرگرم کننده و سراسر اکشن تبدیل کند.

بهترین حالتی که می‌توان این فیلم را تبدیل به یک بازی ‌کرد، بر اساس مدل سری جدید بازی‌های Wolfenstein است که در واقع ترکیبی از کمدی و  المان‌های جدی و اجتماعی هستند و همچنین جزو بهترین بازی‌های اکشن در نسل قبلی کنسول‌ها محسوب می‌شوند.

 

3- Snowpiercer

بازی

 

داستان فیلم Snowpiercer درباره‌ی قطاریست که باقی‌مانده‌ی نسل بشر را در خود جا داده، اما در این قطار حقوق افراد ضعیف پایمال می‌شود و از آن‌ها به عنوان برده و کارگر استفاده می‌شود. در این حین کورتیس، شخصیت اصلی داستان که از این وضعیت به تنگ آمده، تصمیم می‌گیرد که با یک انقلاب کنترل قطار را بدست بگیرد و آینده نسل بشر را تضمین کند.

اگر به کانسپت فیلم Snowpiercer نگاه کنید، می‌بینید که این فیلم مانند یک بازی ویدیویی ساخته شده است که شخصیت‌ها از صفر شروع می‌کنند و آرام آرام به مراحل بالاتر که واگن‌های بعدی قطار هستند می‌روند و با مشکلات جدید و مینی باس‌ها و باس‌های جدید رو به رو می‌شوند. یک بازی ویدیویی بر اساس این فیلم می‌تواند به یک باری اکشن خطی مانند Max Payne تبدیل شود.

 

2- Dune

بازی

دنیایی که فرانک هربرت در شاهکار خود یعنی Dune خلق کرده، آنقدر بزرگ و پیچیده است که همه این اثر را یک اثر غیر قابل اقتباسی می‌دانند، اما دلیل اصلی غیر قابل اقتباس بودن ‌آن، داستان طولانی و دنیای بسیار بزرگ آن است؛ خوشبختانه این نکته برای بازی‌های ویدیویی صدق نمی‌کند.

Dune از نظر وسعت داستانی و منطقه‌ای شباهت زیادی به سری بازی‌های Witcher دارد و اگر در چند ماه گذشته استودیو CD Projekt Red اثری پر مشکل مثل بازی Cyberpunk 2077 را عرضه نمی‌کرد، بدون شک این استودیو می‌توانست بهترین گزینه برای ساخت یک بازی بر اساس Dune باشد.

1- Blade Runner

بازی

اثر کلاسیک ریدلی اسکات که از زمان خود بسیار جلوتر بود، می‌تواند به یک بازی اکشن معمایی بی نظیر مانند L.A Noire تبدیل شود. شما می‌توانید کنترل دو شخصیت که یکی از‌ آن‌ها یک Blade Runner که به دنبال Replicant ها است و دیگری یک Replicant که در حال فرار از دست پلیس است را به عهده بگیرید و این ماجرا موش و گربه را از هر دو جهت به شکل کامل دنبال کنید.

بهترین حالتی که می‌توان یک بازی بر اساس Blade Runner ساخت، ادغام کردن دو بازی Deus Ex با L.A Noire است که می‌تواند آن را به بازی علمی تخیلی با سیستم بازجویی بسیار عمیق تبدیل کند.

نظر شما در مورد این لیست 10 فیلمی که باید به بازی‌ ویدیویی تبدیل شوند چیست؟ آیا با آن‌ها موافقید؟ نظرات خود را با تیلنو در میان یگذارید.

منبع: GameRant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید