یادداشت, بازی, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S

معرفی 8 مورد از بهترین بازی های ترسناک دنیا

بهترین بازی‌ های ترسناک

در حالی که در گذشته بازی‌های ویدیویی زیاد در میان مردم جایگاهی نداشتند و کمتر افرادی از وجود آنان با خبر بودند، افراد برای اینکه بتوانند کمی حس ترس را تجربه کنند به پای فیلم‌های ترسناک می‌نشستند. امروزه همان فیلم‌های ترسناک برای نسل جدید، آنچنان مانند سابق حس ترس را القا نمی‌کنند. اما در مقابل بازی‌های ویدیویی رو‌ز‌به‌روز ترسناک‌تر از قبل ظاهر می‌شوند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم بهترین بازی های ترسناک را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

از زمانی که کنسول‌ها به روی کار آمدند و جانی تازه به بازی‌های ویدیویی دادند، توانستند افراد زیادی را به خود جذب کنند. همین عامل سبب شد که امروزه ما شاهد پیشرفت چشمگیر بازی‌های ویدیویی در هر ژانری باشیم. از آنجایی که حس ترس همیشه میان گیمرها حسی هیجان‌انگیز و لذت‌بخش بوده است، به همین خاطر هم هیچ جای تعجبی ندارد که به دنبال بهترین بازی‌ های ترسناک در چند سال اخیر باشید. از این رو ما در این مقاله بهترین بازی های ترسناک را برای شما آماده کردیم. بازی‌های ترسناک همیشه کابوس‌های افراد را دنبال می‌کنند، به طوری که شما هیچ وقت نمی‌توانید این نوع کابوس‌ها در دنیای واقعی ببینید. یک بازی ترسناک می‌تواند شما را حسابی به وحشت بیندازد. در حالی که شما در حال فرار کردن از کابوس‌های موجود در بازی هستید می‌توانید حس رهایی و لذت‌بخشی را تجربه کنید. در دنیای واقعی ممکن است این نوع حس کمتر درک شود. حال بدون هیچ وقفه دیگری به سراغ لیست بهترین بازی های ترسناک می‌رویم.

بازی Resident Evil 2 Remake

بازی Resident Evil 2 Remake

پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, Pc

بازی Resident Evil 2 Remake از هر نظر که حساب کنیم شاهکاری بسیار نادر است. نسخه بازسازی این اثر کلاسیک از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. از طراحی شخصیت‌های بازی تا گرافیک خیره‌کننده و گیم‌پلی هیجان‌انگیز، می‌توان به جرات صفت «ترس خاص» را برای این عنوان به کار برد. بازی Resident Evil 2 Remake توانسته طرفداران جدید و قدیمی خود را راضی نگه دارد و با استفاده از المان‌های ترسناک امروزی بازی رزیدنت اویل 2 را به بهترین شکل بازسازی کند. در این بازی شما باید دو کاراکتر محبوب یعنی لیان اس کندی یا کلر ردفیلد را کنترل کرده و از شهری که ویروسی خطرناک باعث شده انسان‌ها به زامبی تبدیل شوند، فرار کنید. همانطور که از سری Resident Evil انتظار می‌رفت، بازی دارای معما و هیجان منحصر به فردی است که شما فقط می‌توانید در حین بازی کردن با آنان مواجه شوید. اگر شما فردی تازه‌کار هستید که می‌خواهید به سراغ بازی‌های ترسناک بروید یا فردی کهنه‌کار در این سبک، بازی Resident Evil 2 Remake می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC, Stadia

بازی ترسناک دیگری که جوایز مختلفی را به دست آورده، بازی Resident Evil Village است. این بازی به خاطر اینکه توانسته بود به بهترین شکل حس ترس و اکشن را به مخاطب القا کند، توانست محبوبیت بسیاری بدست بیاورد. رزیدنت اویل ویلیج که به رزیدنت اویل 8 معروف است، در اصل ادامه بازی رزیدنت اویل 7 به شمار می‌آید. اتفاقات Resident Evil Village چندین سال بعد از اتفاقات بازی اویل 7 رخ می‌دهند. شما با شخصیت ایتن وینترز (Ethan Winters) دوباره همراه می‌شوید تا سر از اتفاقات مختلف دربیاورید. ایتن در حالی که در بازی Resident Evil 7: Biohazard فردی کاملا خنثی بود و فقط به دنبال همسر خود می‌گذشت، در بازی Resident Evil Village با بعد دیگر شخصیت او آشنا خواهید شد که براساس اتفاقات مختلف تغییر می‌کند. غیر از این موارد، دهکده Resident Evil Village مملوء از افسانه و اتفاقاتی است که ممکن است گیمرهای قدیمی این مجموعه را یاد خاطرات لذت‌بخش گذشته بیاندازد.

بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, Stadia

اگر بخواهیم یکی از برترین و عجیب‌ترین بازی‌ های ترسناک را معرفی کنیم، می‌توانیم بازی Little Nightmares 2 را نام ببریم. این بازی یکی از هیجان‌انگیزترین و البته ترسناک‌ترین بازی‌های ممکن است. شاید با نگاهی به بازی در دل خود بگویید که این بازی برای بچه‌ها است، در حالی که با کمی تجربه متوجه خواهید شد که Little Nightmares 2 اصلا مناسب کودکان نیست. مگر اینکه شما با کودکی خصومت شخصی داشته باشید و این بازی را به او معرفی کنید. داستان بازی از همان شروع دنیایی هراس‌انگیز و سیاهی دارد که اکثریت شخصیت‌های موجود در آن بسیار غم‌زده هستند. پازل‌های موجود در بازی غیر از پیچیده بودن، بسیار سرگرم‌کننده هستند. اگر اولین بار است که می‌خواهید سراغ این سری از بازی بروید، ابتدا پیشنهاد می‌کنیم لیتل نایتمرز 2 را بازی کنید و بعد به سراغ لیتل نایتمرز 1 بروید؛ زیرا اتفاقات Little Nightmares پس از اتفاقات بازی Little Nightmares 2 رخ می‌دهند.

بازی Until Dawn

بازی Until Dawn

پلتفرم: PlayStation 4

شاید در بسیاری از فیلم‌های ترسناک دیده باشید که گروهی از جوانان وارد محیطی می‌شوند و در آنجا اتفاقات ناخوشایندی می‌افتد که تمامی آنان را از بین می‌برد. در صنعت بازی‌سازی کمتر این ایده موفق می‌شود؛ به همین خاطر شرکت‌های معدودی به سراغ ساخت این نوع بازی‌ها می‌روند. اما در این میان، بازی Until Dawn توانسته به بهترین شکل این ایده را به اجرا در‌آورد و ترس را به وجود گیمر بیاندازد. در این بازی چند جوان مانند فیلم‌های ترسناک کلاسیک برای گذراندن تعطیلات وارد کلبه‌ای کوهستانی می‌شوند و در آنجا با اتفاقات غیرمنتظره‌ای روبرو می‌شوند. این بازی نه تنها دارای پازل و محیط‌های گیج‌کننده‌ای است که شما فقط با حل کردن آنان راه خود را پیدا می‌کنید، بلکه شما هر یک از شخصیت‌های بازی را باید براساس منطق، درست هدایت کنید. هرگونه اشتباهی از شما سربزند تاوان سختی را باید بپردازید.

بازی Infliction: Extended Cut

بازی Infliction: Extended Cut

پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, Pc

بازی Infliction: Extended Cut یکی از بازی‌های کمتر شناخته شده ولی فوق‌العاده ترسناک است که کمتر کسی جرات می‌کند سمت آن برود. این بازی ایده اصلی خود را از بازی کنسل شده P.T گرفته است. شما در این بازی شخصیتی را کنترل می‌کنید که در خانه‌ای تسخیر شده به کاوش می‌پردازد. البته که در این بازی اگر جرات داشتید می‌توانید سر خود را برگردانید تا با صحنه‌های زیبایی که شما را زهره‌ترک خواهند کرد، روبرو شوید. بازی از حس ترس و اکشن به خوبی استفاده کرده است، به طوری که وقتی بازی را شروع می‌کنید تا موقعی که آن را به پایان نرسانده‌اید، بازی را ترک نخواهید کرد. موزیک بازی به خوبی در بخش‌هایی شما را می‌ترسانند به صورتی که دیگر نخواهید از نقطه‌ای که هستید جلوتر بروید.

مجموعه بازی Outlast

مجموعه بازی Outlast

پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, PC

سری بازی Outlast از آن دست از مجموعه‌هایی است که حتی در دنیای بازی‌های ویدیویی نیز نمی‌توان تجربه‌اش کرد. داستان بازی از آنجایی شروع می‌شود که شما به عنوان یک خبرنگار باید وارد یک تیمارستان متروکه بشوید و در تیمارستان اتفاقات غیر منتظره‌ای انتظار شما را می‌کشند (داستان نسخه اول بازی). نکته ترسناک اینجاست که در این بازی شما تنها خودتان هستید و دوربین فیلمبرداری‌تان. شما در سری دوم بازی نیز با داستان متفاوتی روبرو خواهید شد که البته دیگر به جای جنگل در روستایی قرار می‌گیرید که آدم‌های درون بازی به دنبال شکار شما هستند. این سری از بازی به بهترین شکل ترس خالص را به شما القا می‌کنند به طوری که شب‌ها نتوانید به راحتی بخوابید.

بازی The Evil Within

بازی The Evil Within

پلتفرم: PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, PC

حال رسیدیم به گل سر سبدمان که ما واقعا از هیجان و ترس این بازی به شدت لذت بردیم. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما اگر علاقه به ترس خیلی زیاد و همچنین هیجان بالایی دارید حتما بازی The Evil Within را تجربه کنید. کارگردان این بازی شخصی نیست جزء شینجی میکامی، نویسنده و کارگردان بازی رزیدنت اویل 4 که خیلی از گیمرهای قدیمی و جدید با آن خاطره دارند. داستان بازی از آنجایی شروع می‌شود، که کارگاه سباستین کاستیانوس به همراه دیگر همکارانش به تیمارستان متروکه‌ای وارد می‌شوند و در آنجا با اتفاقات ماورا طبیعی روبرو می‌شوند که باید از آن اتفاقات جان سالم به در ببرند. سوالی که در این بازی خیلی افراد را درگیر می‌کند این است که: آیا دنیایی که ما در آن حضور داریم واقعی است یا تنها توهمی تو خالی؟!

مجموعه بازی Dead Space

مجموعه بازی Dead Space

پلتفرم: PlayStation 3, Xbox 360, PC

فکر نمی‌کنیم دیگر کسی باشد که نام سری بازی Dead Space به گوشش نخورده باشد. این بازی از برترین و البته ترسناک‌ترین بازی‌های جهان به شمار می‌آید. در این بازی شما کاراکتر آیزاک کلارک را با استفاده از دوربین سوم شخص کنترل می‌کنید. اگر علاقه به فرنچایز Resident Evil دارید، حتما این بازی را تجربه کنید. در بازی Dead Space تمامی عناصر ترس در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و پکیج کاملی از ترس خالص را به گیمر ارائه می‌کنند. اولین نسخه از این سری بازی که در سال 2008 وارد بازار شد، از همان ابتدا مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. شما در این بازی علاوه بر اینکه با دشمنان سرسخت خود باید مبارزه کنید، باید مراقب مهمات خود نیز باشید؛ زیرا در این بازی مهمات آیزاک بسیار اندک و محدود است. این بازی به معنای کامل آدرنالین خون شما را بالا می‌برد و تجربه لذت‌بخشی را به شما هدیه می‌دهد.

سخن پایانی

در آخر امیدواریم این مقاله توانسته باشد به شما در انتخاب بهترین بازی های ترسناک کمک کند. همواره مشتاقیم نظرات شما را در رابطه با بازی‌های ترسناک بدانیم. راستی بازی ترسناک مورد علاقه شما چیست؟ آیا در لیست ترسناک ما حضور داشت یا خیر؟

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://bit.ly/3JKAxWl https://yun.ir/hk8u79 https://zx1.ir/0bgcI
https://b2n.ir/x34241 https://is.gd/uHXhsG https://tinyurl.com/ycktx4pe

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *