راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

بهترین Skillهای بازی Marvel’s Spider-Man ۲ که باید زودتر بخرید

قابلیت های بازی Marvel's Spider-Man 2

بازی Marvel’s Spider-Man 2 هم مانند شماره پیشین شامل یک درخت مهارت‌ها می‌شود که با پیشروی در آن دو شخصیت پیتر پارکر و مایلز مورالس را توامندتر می‌سازید. اما در میان این مهارت‌های پرتعداد، ما می‌خواهیم شما را با برخی از بهترین Skillهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 آشنا کنیم تا با آتش سنگین‌تری به نبرد دشمن بروید.

بهترین قابلیت های Marvel’s Spider-Man 2

بازی Marvel’s Spider-Man 2 که به تازگی منتشر شده، جزئیات جدید متعددی دارد تا بتواند به لطف آن‌ها گیمر را از ثانیه ابتدایی تا نمایان شدن تیتراژ پایانی مجذوب خود نگه دارد. اما بخش بزرگی از این جزئیات جدید و متنوع به Skillهای اسپایدرمن 2 مربوط می‌شود که باید با دقت و تمرکز تمام آن‌ها را از طریق درخت مهارت‌های بازی آزاد کنید. توجه داشته باشید که بازی مورد بحث در زمینه درخت مهارت‌ها شامل سه شاخه مختلف می‌شود: قابلیت‌های انحصاری پیتر پارکر، قابلیت‌های انحصاری مایلز مورالس و قابلیت‌های مشترکی که میان این وجود دارد.

حال اگر این درخت‌های مهارت مجزا را با تعداد زیرشاخه‌های متعددش کنار یکدیگر قرار دهیم، ممکن است با سردرگم شدن گیمرهای تازه‌وارد روبرو شویم. اما اگر می‌خواهید درگیر این سردرگمی‌ها نشوید و هر چه سریع‌تر به شنیدن قصه بازی بپردازید، باید هرچه سریع‌تر به سراغ بهترین Skillهای بازی Marvel’s Spiderp-Man 2 بروید. البته که هر گیمری با پیشروی در روند داستان سبک مبارزه خاص خود را پیدا می‌کند و باید در مسیر خاص خویش قدم بردارد. با این حال نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که مارولز اسپایدرمن امتیازات زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید در نهایت تمام قابلیت‌های موجود در درخت مهارت‌ها را بخرید.

قابلیت های بازی Marvel's Spider-Man 2

بهترین قابلیت‌های مربوط گشت و گذار در محیط

همان‌طور که به احتمال زیاد می‌دانید بازی Marvel’s Spider-Man 2 تقریبا دو برابر نسخه پیشین وسعت دارد و گیمرها را وارد جهان بزرگی می‌کند. نقشه این بازی علاوه بر منهتن شامل دو منطقه بروکلین و کویینز هم می‌شود تا مایلز و پیتر فضای بزرگ‌ترین برای تاز زدن داشته باشند. خوشبختانه استودیو اینسامنیاک گیمز مکانیک‌ها و قابلیت‌های جدیدی را در نظر گرفته تا گشت و گذار در این نقشه بزرگ درست به اندازه قبل هیجان انگیز و جالب باشد. اگر شما هم می‌خواهید تجربه خود از جا به جایی در سطح نقشه را بهبود ببخشید، بهتر است هرچه سریع‌تر روی قابلیت‌های زیر سرمایه‌گذاری کنید:

  • قابلیت Slingshot Launch
  • قابلیت Loop de Loop
  • قابلیت Corner Tether
  • قابلیت Spider-Jump
  • قابلیت Spider-Dash
  • قابلیت Aerial Escapades Upgrade

اگر می‌خواهید بهینه‌ترین استفاده ممکن را از Skillهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 ببرید، بهتر است توجه زیادی به شاخه مشترک پیتر و مایلز در درخت مهارت‌ها داشته باشید. این مهارت‌ها که به ذکر نام‌شان پرداختیم می‌توانند جا به جایی در نقشه زیبای بازی را از همیشه هیجان انگیزتر و لذت بخش‌تر کنند.

مهارت‌های مشترک مبارزه در بازی Marvel’s Spider-Man 2

علاوه بر قابلیت‌های مرتبط با گشت و گذار در نقشه، پیتر و مایلز یک سری مهارت‌های مبارزه‌ای مشترک هم دارند که در صورت خریدن‌شان کار راحت‌تری در شکست دشمنان خواهید داشت. بنابراین بهتر است قابلیت‌هایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را در گوشه ذهن خود برای خریدن نگه دارید.

قابلیت Combo Resupply

استفاده از گجت‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2 برای پیروزی در مبارزات ضروری است و هیچ شکی در این باره وجود ندارد. با توجه به همین نکته آموزشی باید هرچه سریع‌تر قابلیتی با نام Combo Resupply را بخرید. این مهارت به شما اجازه می‌دهد پس از وارد کردن چهار ضربه متوالی مستقیم به دشمنان، یک بار به صورت رایگان از گجت‌های خود استفاده کنید. بدین ترتیب هر زمان که با نیروهای حریف پنجه به پنجه شدید، می‌دانید که با وارد کردن چند ضربه فیزیکی اجازه استفاده رایگان از یک گجت را خواهید گرفت.

قابلیت Web whip

Web Whip به صورت مشترک برای هر دو شخصیت مایلز و پیتر در دسترس قرار دارد و در صورت آزاد کردنش، هر دو آن‌ها قادر به استفاده از آن‌ها خواهند بود. شما می‌توانید با نگه داشته دکمه مثلث و سپس فشردن دکمه R1، اسلحه دشمنان را از دست‌شان درآورد و آن‌ها را به سمت خودشان پرتاب کنید (این کار باعث خلع سلاح شدن دشمن نیز نمی‌شود). توجه داشته باشید که این کار باعث وارد شدن آسیب زیادی بر پیکره دشمنان نیز خواهد شد.

دو قابلیت Bounce Up و Air Swap

دو تا از قابلیت‌های مبارزه‌ای دیگری که میان پیتر و مایلز مشترک است، Air Swap و Bounce Up هستند. هر دو این قابلیت‌ها برای نگه داشتن دشمنان روی هوا به کار می‌آیند تا بتوانید از نیرو پرش و تارها به نفع خود استفاده کنید. اگر دشمنان را روی هوا نگه دارید و در همان حال به ایشان آسیب بزنید، می‌توانید مبارزات را به شکل راحت‌تری پشت سر بگذارید.

قابلیت Gadget Resupply

اگر در شاخه قابلیت‌های مشترک کمی پایین بروید و Gadget Resupply را آزاد کنید، می‌توانید با فینشر زدن روی دشمنان یکی از گجت‌های خود را شارژ نمایید. اگر در استفاده از یکی از گجت‌ها به مهارت برسید و به طور مرتب از فینیشرهای خود استفاده کنید، این قابلیت باعث می‌شود که هیچ دشمنی قادر به متوقف کردن‌تان نباشد. فقط توجه داشته باشید که برای زدن فینیشرها به پر شدن نوار Focus نیاز خواهید داشت.

Skillهای مبارزه‌ای مخصوص پیتر و مایلز در Marvel’s Spider-Man 2

یکی از ویژگی‌های جدید بازی Marvel’s Spider-Man 2 به بخش‌هایی از HUD مربوط می‌شوند که روی صفحه نمایش هستند و به شما اجازه می‌دهند قابلیت‌های پیتر و مایلز را روی آن تنظیم کنید. در حالی که در ابتدای بازی تنها دو عدد از جایگاه‌ها وجود دارد، می‌توانید با استفاده از Skill Pointهای خود تعداد بیش‌تری از آن‌ها را باز نمایید. انجام این کار باعث می‌شود که در حین مبارزه بتوانید از تمام مهارت‌های خود بهره ببرید. حال از آنجایی که این قابلیت‌ها برای دو شخصیت اصلی مجزا هستند، به صورت جداگانه به تعریف‌شان خواهیم پرداخت.

قابلیت های بازی Marvel's Spider-Man 2

قابلیت Spider-Rush (پیتر پارکر)

این قابلیت که در انحصار پیتر پارکر قرار دارد با فشردن همزمان دو دکمه L1 و مثلث فعال می‌شود. هنگام فعال کردن این Skill پیتر با سرعت به سمت جلو حرکت می‌کند و هر کسی که بر سر راهش قرار بگیرد را مورد آسیب قرار می‌دهد. حال اگر Spider-Rush را با قابلیت Torndao ترکیب کنید، می‌توانید به طیف بیش‌تری از نیروهای مقابل آسیب بزنید.

قابلیت Spider-Shock (پیتر پارکر)

یکی دیگر از مواردی که باید در مقاله Skillهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 به آن اشاره کنیم، با نام Spider-Shock شناخته می‌شود. درست مانند قابلیت Chain Lightning مایلز مورالس، Spider Shock باعث می‌شود که پیتر تارهای آغشته به برق را به سمت دشمنان شلیک کند. این تارهای برقی نه تنها به آن‌ها آسیب می‌زند، بلکه آن‌ها را در مقابل حملات بعدی بی‌پناه می‌گذارد. اگر Spider Shock را ارتقا دهید می‌توانید به تعداد بیش‌تری از دشمنان آزار و اذیت برسانید.

قابلیت Venom Dash (مایلز مورالس)

اگر دو دکمه L1 و مثلث را در حین کنترل مایلز مورالس فشار دهید، قابلیت Venom Dash فعال می‌شود. این Skill کاری می‌کند که مایلز به سمت جلو خیز بردارد و دشمنان را با قدرت‌های خاص خود مورد اصابت قرار دهد. حال اگر این قابلیت را Upgrade کنید، یک Venom Dash دیگر هم در دسترس شما قرار می‌گیرد تا بتوانید دو بار به صورت متوالی از آن بهره ببرید.

قابلیت Venom Jump (مایلز مورالس)

در صورت فشردن همزمان دو دکمه L1 و ضربدر، قابلیت Venom Jump شخصیت مایلز مورالس فعال خواهد شد. مایلز با این قابلیت دشمنان را به سمت هوا پرتاب کرده و نوار Stun آن‌ها را پر می‌کند (دشمنان Stun شده آسیب دو چندانی دریافت خواهند کرد و قابلیت حمله کردن هم ندارند). حالا اگر Venom Jump را ارتقا دهید و صرفا با یک نفر از دشمنان روبرو شوید، پس از اینکه از قابلیت استفاده کردید نوار آن به شکل سریع‌تری شارژ خواهد شد.

قابلیت‌های اسپویل‌دار

اگر نمی‌خواهید که داستان و وقایع بازی Marvel’s Spider-Man 2 برای شما فاش شود، بهتر است از این نقطه از مقاله به بعد را مطالعه نکنید. اما به هر حال، با پیشروی در روند بازی متوجه می‌شوید که پیتر پارکر قابلیت‌های فراطبیعی جدیدی پیدا می‌کند که از ویروس سیمبیوت نشئت می‌گیرند. این قابلیت‌ها که در ادامه لیست Skillهای Marvel’s Spider-Man 2 به آن‌ها می‌پردازیم، در انحصار پیتر پارکر قرار دارند.

قابلیت Symbiote Strike

در صورت فشردن دو دکمه L1 و مثلث در حین کنترل نسخه سیمبیوت پیتر، شخصیت اصلی به سمت دشمن حمله‌ور می‌شود و همزمان چند نفر از آن‌ها را به اطراف پرتاب کرده تا آسیب ببینند. جدا از بحث کارایی، باید بدانید که Symbiote Strike از لحاظ بصری هم نمای زیبا و واقع گریانه‌ای را خلق می‌کند.

قابلیت Symbiote Yank

این قابلیت با دو دکمه L1 و ضربدر فعال می‌شود و به پیتر اجازه می‌دهد که به کمک سیمبیوت دستان خود را دراز کند، دشمن را به سمت خود بکشد و به شکل محکمی او را به زمین بکوبد. استفاده از Symbiote Yank در زمان که توسط گروه دشمنان دوره شده‌اید حسابی کارساز عمل خواهد کرد.

در این نقطه به پایان لیست بهترین قابلیت های بازی Marvel’s Spider-Man 2 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *