راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای Welcome Mission بازی Apex Legends

راهنمای Welcome Mission بازی Apex Legends

اگر جزو طرفداران ایپکس لجندز محسوب می‌شوید و می‌خواهید در روزهای ابتدایی فصل جدید به مقادیر زیادی از XP دست پیدا کنید، می‌توانید به سراغ Welcome Mission بروید. این چالش چه برای تازه واردها و چه برای گیمرهای قدیمی‌تر فوق‌العاده مفید بوده و می‌تواند باعث پیشرفت چشم‌گیری در طی فصل جاری شود. در ادامه با تیلنو و راهنمای Welcome Mission بازی Apex Legends همراه باشید.

نحوه تکمیل Welcome Mssion بازی Apex Legends

بازی Apex Legends پس از در دسترس قرار گرفتن رویداد Spellbound Collection میزبان محتویات و آیتم‌های تزئینی جدیدی شده است که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حسابی جذاب هستند. البته که محتویات جدید این آپدیت صرفا به موارد تزئینی نمی‌شود و امکان برگزاری مسابقه‌های خصوصی افزونه جدید دیگری است که استودیو Respawn Entertainment برای ساخته خود در نظر گرفته است. اگر به این مسابقه‌های خصوصی و شرکت در آن‌ها علاقه دارید می‌توانید به سراغ راهنمای Private Matchهای بازی Apex Legends سر بزنید.

اما در کنار تمامی این ویژگی‌های جدید یک مورد قابل توجه دیگر هم وجود دارد که آن را با نام Welcome Mission می‌شناسیم. Welcome Mssion نام مجموعه مراحل و چالش‌هایی است که با هدف کمک کردن به گیمرهای تازه وارد تعبیه شده. با این حال بازیکنان قدیمی‌تر هم می‌توانند با رفتن به سراغ چالش مورد بحث و تکمیل آن XP قابل توجهی برای Level-Up و پیشرفت در Battle Plass به دست آورند. پس اگر به دنبال پیشرفت و کسب XP بیش‌تر هستید ادامه مقاله راهنمای Welcome Mission بازی Apex Legends را از دست ندهید.

Welcome Mission بازی Apex Legends

شروع کار

در ابتدای راهنمای Welcome Mission بازی Apex Legends کافی است مانند همیشه وارد بازی شده و به بخش Lobby برسید. هنگامی که در لابی قرار داشتید از زبان‌های بالای صفحه به سمت گزینه Seasonal بروید و آن را انتخاب کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید با یک منو کوچک جدید روبرو خواهید شد. حال در این منو جدید تا جای ممکن به سمت راست بروید تا به بخش Challenges یا همان چالش‌ها برسید. هنگامی که این گزینه را انتخاب کنید وارد بخش Challenge Hub می‌شوید که با آن کار داریم. در این صفحه جدید با چالش‌های مختلفی از جمله چالش روزانه، Seasonal Battle Pass Challngeها، Limited Time Event Challngeها و  Welcome Challngeها روبرو خواهید شد. همان‌طور که از تیتر مقاله مشخص است ما با مورد آخر کار خواهیم داشت.

در بالای لیست چالش‌ها و سمت راست صفحه نمایش گزینه‌ای با نام Welcome to Apex به نمایش درآمده که برای ادامه روند باید روی آن کلیک کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید به صفحه مخصوص Welcome Challngeها راهنمایی می‌شوید؛ صفحه‌ای که می‌توانید از طریق آن وضعیت تکمیل چلنج‌ها را هم دنبال کنید. این صفحه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می‌تواند حسابی کار شما را در تکمیل چالش‌های مورد بحث راحت‌تر کند.

چالش‌ها

به طور کلی 10 چالش Welcome Mission در بازی Apex Legends وجود دارد که می‌توانید به تکمیل آن‌ها بپردازید. هر یک از 10 چالش مذکور به معرفی یکی از مکانیک‌های بازی می‌پردازد تا متوجه نحوه کارکرد هر یک از ابزارهای موجود باشید. شما می‌توانید در ادامه چالش‌های Welcome Mission بازی Apex Legends را مشاهده کنید:

200 واحد از HP خود را پر کنید

این چالش یکی از پایه‌ترین و ساده‌ترین چلنج‌های Welcome Mission بازی Apex Legends است که برای انجام آن، کافی است 200 واحد از خط سلامتی یا HP خود را احیا یا پر کنید (منظور همان Heal کردن است). پر کردن خط سلامتی موضوعی است است که نباید از آن غافل شوید و همیشه آن را در پرترین حالت ممکن نگه دارید. در برخی مواقع چند واحد HP این طرف یا آن طرف می‌تواند پیروزی یا شکست شما را تضمین کند.

سه دفعه روی زمین سُر بخورید (سه دفعه روی زمین Slide کنید)

حرکت و مکانیک‌های مربوط به جا به جایی یکی از مهم‌ترین بخش‌های گیم پلی بازی Apex Legends محسوب می‌شود. این موضوع که بتوانید به خوبی حرکت کنید و خود را در موقعیت مکانی مناسب قرار دهید، می‌تواند حسابی شرایط مبارزه را تغییر دهد. یکی از مکانیک‌های مربوط به جا به جایی که می‌تواند حسابی شما را از لحاظ سرعت جلو بیندازد، سُر خوردن یا همان Sliding است. برای استفاده از این مکانیک باید با سرعت بدوید و سپس دکمه نشستن یا Crouch را فشار دهید. برای مثال اگر از یک کنسول پلی استیشن استفاده بهره می‌برید باید با دکمه L3 شروع به دویدن کنید و سپس با نگه داشتن دکمه دایره روی زمین سُر بخورید. هنگامی که این کار را سه بار انجام دهید چالش مورد بحث به پایان خواهد رسید.

با استفاده از مواد منفجره به دشمنان آسیب بزنید

مواد منفجره پرتاب کردنی یا به قولی Ordanceها یکی از مهم‌ترین مکانیک‌های بازی مورد بحث به شمار می‌روند. به خصوص اگر جزو گیمرهای تازه وارد محسوب می‌شوید نباید به هیچ وجه اهمیت این مکانیک را زیر سوال ببرید. استفاده از Frag Grenadeها برای آسیب زدن به دشمن یا بیرون کردن آن‌ها از پشت سنگر فوق‌العاده است و می‌تواند جریان موج مبارزه را به طور کلی تغییر دهد. یا مثلا Arc Starها برای وارد کردن آسیب مستقیم به دشمنان و کاستن از خط HP آن‌ها بهترین گزینه ممکن به شمار می‌رود. Thermite Grenadeها هم می‌توانند از سرعت حریف بکاهند و آن‌ها را برای چند ثانیه هم که شده گرفتار آتش نارنجک حرارتی کنند. برای تکمیل این چالش از Welcome Mission بازی Apex Legends باید با استفاده از سه آیتم ذکر شده به حریف خود آسیب بزنید. اگر در استفاده از Ordanceها مشکل دارید و پرتاب آن‌ها برای‌تان سخت به نظر می‌رسد، به  Firing Range بروید و شروع به تمرین کردن کنید.

Welcome Mission بازی Apex Legends

Armor یا زره خود را با یک EVO Shield با Level بالاتر عوض کنید

توضیحات این چالش به خوبی نحوه تکمیل آن را توضیح می‌دهد که به احتمال خیلی زیاد به طور طبیعی آن را انجام خواهید داد. تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که EVO Shieldهای هم رنگ همیشه در یک سطح نیستند و برخی از آن‌ها نسبت به دیگری از Level بالاتری برخوردار است. برای مثال اگر زره شما تازه به آبی تغییر رنگ داده است، از سطح کم‌تری نسبت زره آبی رنگ دوست‌تان که به دشمنان آسیب زده، برخوردار می‌شود. البته که نیازی به توضیحات اضافی نیست؛ برای تکمیل این چالش صرفا باید زره یا Armor خود را با یک EVO Shield بهتر عوض کنید. بهترین راه انجام این کار رفتن به سراغ Deathbox افراد کشته شده است که پیش از مردن زره بهتری به تن داشته‌اند.

علاوه بر لوت کردن Deathbox سایر افراد می‌توانید روی Replicatorها هم حساب کنید. Replicatorها در واقع دستگاه‌هایی هستند که در ازای مواد اولیه مناسب، آیتم‌های مختلفی برای شما درست می‌کنند. برای این کار کافی است Crafting Matterial کافی به دست آورید و سپس به مراجعه به یکی از Replicatorهای موجود در نقشه EVO Shield بهتری برای خود بسازید و سپس آن را بپوشید.

در بین پنج نفر اول قرار بگیرید

این چالش از Welcome Mission بازی Apex Legends هم به خوبی نحوه تکمیل خود را در توضیحات می‌آورد. برای تکمیل این چلنج کافی است تا جای ممکن زنده بمانید و به پنج بازیکن باقی مانده آخر مسابقه Battle Royale برسید. انجام این کار زیاد سخت نیست و در صورت داشتن هم تیمی‌های خوب می‌توانید به مکانی بالاتر از جایگاه پنجم هم برسید. اگر هم هم‌تیمی خوبی ندارید و در Lobby بازی تنها هستید، می‌توانید به تنهایی وارد زمین نبرد شده و از درگیری‌ها دوری کنید. با پنهان ماندن از چشم بقیه دشمنان و زنده ماندن حداکثری این چالش هم به سرانجام خواهد رسید.

سه در را با استفاده از حمله Melee نابود کنید

نقشه بازی Apex Legends پر از درهایی است که برای جدا کردن اماکن از یکدیگر تعبیه شده‌اند. شما قادر هستید به چند روش از این درها عبور کنید و به گشت و گذار خود ادامه دهید. روش اول به صورت بدیهی باز کردن آن به صورت عملی است که نیازی به آموزش ندارد. اما روش دوم که قادر هستید به سراغش بروید، شکستن یا نابود کردن درها با استفاده از ضربات Melee است. برای انجام این کار از دکمه Melee که معمولا R3 یا RS است استفاده کرده و در مقابل خود را بشکنید. توجه داشته باشید که برای شکستن یک در باید دو بار به آن ضربه بزنید و یک ضربه Melee کافی نخواهد بود. روند مورد بحث را روی سه در مختلف اعمال کنید تا این چالش هم به پایان خود برسد.

از یک Phoenix Kit استفاده کنید

بازی Apex Legends شامل آیتم‌های Healing مختلفی برای Shield و HP می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، خط سلامتی شخصیت خود را پر کنید. یکی از این آیتم‌های Healing که نسبت به بقیه قوی‌تر است Phoenix Kit نام دارد. این آیتم تمام HP و Shield شما را پر می‌کند و در ادامه همین موضوع، باید زمان بیش‌تری برای استفاده از آن کنار بگذارید. پیدا کردن Phoenix Kitها زیاد سخت نیست و اگر کمی دقت به خرج دهید آن‌ها را در میان لوت‌ها و آیتم‌های دیگر پیدا خواهید کرد. هنگامی که یکی از این آیتم‌ها را مصرف کنید، این چالش هم تکمیل خواهد شد.

Welcome Mission بازی Apex Legends

یک آیتم از Care Package بردارید

Care Packageها مجموعه‌ای از آیتم‌های فوق‌العاده ارزشمند هستند که با اطلاع قبلی از آسمان به زمین می‌آیند. همین اطلاع قبلی باعث می‌شود افراد زیادی به دنبال آن بیایند تا کار سختی برای رسیدن به آن‌ها داشته باشید. به هر حال هنگامی که متوجه فرود آمدن یک Care Package شدید به سمتش بروید و با نهایت دقت یکی از آیتم‌های موجود در آن را بردارید. انجام این کار نه تنها باعث تکمیل این چالش از Welcome Mission بازی Apex Legends می‌شود، بلکه آیتم‌های فوق‌العاده‌ای هم در دسترس‌تان قرار می‌دهد. از جمله آیتم‌های موجود در این پکیج‌ها می‌توانیم به اسلحه‌های لجندری، Phoenix Kitها و Shieldها اشاره کنیم.

پاداش‌ها

با انجام چالش‌های ذکر شده مقادیر زیادی از XP به دست می‌آورید که به درد بالا بردن سطح اکانت و Battle Pass فصل جاری می‌خورد. اما علاوه بر این هنگامی که هر 10 چالش مورد بحث را به اتمام برسانید یک آیتم تزئینی با نام Apex 101 Badge به دست خواهید آورد. شاید آیتم مذبور زیاد وسوسه کننده و هیجان انگیز نباشد، اما بدون شک می‌تواند نمای Banner شخصیت‌های شما را به ظاهر بهتری مزین کند. البته که هدف اصلی Welcome Mission بازی Apex Legends به دست آوردن XP و نشان دادن مکانیک‌های بازی به تازه واردها است. با این حال هر گیمری با هر سطح از توانایی می‌تواند خود را سرگرم انجام این چلنج‌ها بکند.

در این نقطه به پایان راهنمای Welcome Mission بازی Apex Legends می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به تکمیل ماموریت‌های آن شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *