اخبار و رویدادها, بازی

بازیگر نقش آرتور مورگان در بازی Red Dead Redemption 2 از علاقه‌ی خود به ایفای مجدد این نقش می‌گوید

بازی red dead online

با این که سرنوشت شخصیت آرتور مورگان در بازی Red Dead Redemption 2 به طور کامل مشخص شد، اما راجر کلاک، بازیگر نقش آرتور، علاقه دارد تا باری دیگر به اجرای نقش او بپردازد.

بازی Red Dead Redemption 2

هنگام معرفی بازی Red Dead Redemption 2 کم‌تر کسی انتظار داشت که شرکت راک استار (Rockstar) بتواند اثری با کیفیت نسخه‌ی اول بسازد. بسیاری از بازیکن‌ها معتقد بودند که جان مارستون، پروتاگونیست نسخه‌ی اول، یکی از بهترین شخصیت‌های تاریخ دنیای بازی‌های ویدیویی است و هر کسی که هم در بازی Red Dead Redemption 2 شخصیت اصلی را داشته باشد، در حد مارستون ظاهر نخواهد شد. اما با حرف و حدیثی، نسخه‌ی دوم این مجموعه‌ی محبوب عرضه شد و نه تنها توانست در زمینه‌ی نمره‌ی منتقدان موفق عمل کند، بلکه آرتور مورگان را در افکار بسیاری از بازیکن‌ها جاودانه کرد. آرتور آنقدری خوب بود که جایزه‌ی بهترین اجرا در مراسم Game Wards 2018 را به نام راجر کلارک بزند؛ آن هم هم زمانی که کریستوفر جاج توانسته بود نقش کریتوس بزرگ را به بهترین حالت ممکن به اجرا درآورد.

(خطر اسپویل)

آن دسته از بازیکنان که داستان بازی Red Dead Redemption 2 را به پایان رسانده‌اند، بدون شک با سرنوشت تلخ آرتور مورگان آشنا هستند. بیماری سل، مایکا بل و یک داچ تغییر کرده باعث شد که آرتور زندگی با ارزش خود را از دست بدهد و اشک بخش عمده‌ای از بازیکنان را درآورد. البته مرگ آرتور بدون نتیجه نماند و جان مارستون موفق شد به همراه خانواده‌اش از دل خطر فرار کند. علاوه بر جان، آرتور باعث شد که سایر افراد گنگ Van Der Linde هم از مسیر شومی که منتظر تک تک اعضای آن‌ها بود، فرار کنند. با همه‌ی این موضوعات دراماتیک و مرگ خود آرتور دوست داشتنی، راجر کلارک علاقه دارد تا برای یک دفعه‌ی دیگر هم که شده نقش این شخصیت را اجرا کند.

بازی Red Dead Redemption 2

بازگشت احتمالی آرتور مورگان

با توجه به مرگ آرتور در بازی Red Dead Redemption 2 شانس زیادی برای بازگشت او به داستان مجموعه وجود ندارد. درست است که هنوز سوالات زیادی در مورد اتفاقات مجموعه‌ی رد دد وجود دارد، اما هر اتفاقی که که رخ دهد، باعث زنده ماندن آرتور و در نتیجه ایفای نقش مجدد راجر کلارک نخواهد بود. هم چنین، از آن جایی که استودیو Rockstar در حال حاضر سخت بر روی بخش آنلاین GTA و Red Dead کار می‌کند، احتمال وجود یک بسته‌ی الحاقی داستانی به شدت کم رنگ می‌شود. اگر می‌خواهید اطلاعات احتمالی بیشتری در مورد آثار آینده‌ی راک استار به دست آورید، می‌توانید به مقاله‌ی تمام شایعات و اطلاعات در مورد بازی GTA VI مراجعه کنید.

اما برخلاف همه‌ی تفاسیر و منطقیات، هنگامی که از راجر کلارک در مورد ایفای نقش مجدد آرتور سوال شد این گونه پاسخ داد:

البته! سازندگان در Rockstar دوستان و همکاران من هستند. آن چه که اهمیت بیش‌تری دارد، این است که آن‌ها استودیوی سازنده‌ی بازی‌ ویدیویی موردعلاقه‌ی من هستند.

البته در این میان باید توجه کرد که بازگشت این شخصیت دوست داشتنی به صنعت بازی‌های ویدیویی غیر ممکن نیست. بازی Red Dead Redemption 2 به گذشته‌ی جان مارستون که پروتاگونیست نسخه‌ی اول بود می‌پرداخت. با توجه به این موضوع، شاید روزی شاهد نسخه‌ی جوان آرتور باشیم. در طول نسخه‌ی دوم، می‌توان چندین بار از گذشته‌ی آرتور و نحوه‌ی وارد شدن او به گنگ Van Der Linde شنید. در واقع رئیس این گنگ که خود Dutch Van Der Linde است، می‌تواند شخصیت مکملی خوبی برای روایت قصه‌ی آرتور موگان جوان باشد. اگر راک استار بتواند داستان را در این بازه‌ی زمانی گسترش دهد، می‌تواند از پتانسیل‌های داستانی بسیاری بهره ببرد. بنابراین، اگر اثری در آینده به روایت وقایع پیش از بازی 2 Red Dead Redemption بپردازد، احتمال حضور Arthur وجود خواهد داشت.

راجر کلارک در مورد نحوه‌ی بازگشت آرتور توضیح داد:

من نحوه‌ی بازگشت آرتور را نمی‌دانم، ولی به یک چیز دیگر باور دارم: استودیو Rockstar Games هرگز در ارائه‌ی غافلگیری و کیفیت شکست نمی‌خورد.

 

بازی Red Dead Redemption 2

Red Dead چگونه می‌تواند آرتور را به خط داستانی بازگرداند؟

اگر روزی راک استار تصمیم گرفت که آرتور را به خط داستانی مجموعه بازگرداند، بازه‌ی زمانی که مربوط به فاجعه‌ی Blackwater بود یکی از بهترین گزینه‌های روی میز است. در واقع، همین فاجعه‌ی Blackwater شعله‌ی اتفاقات بازی Red Dead Redemption 2 را افروخت. هیچ بازیکنی تا به حال نتوانسته که این بازه‌ی زمانی را تماشا کند؛ اما شخصیت‌های زیادی در مورد این رویداد و پیامدهای آن صحبت کرده‌اند. فاجعه‌ی Blackwater در حدی مهم و تاثیر گذار است که بسیاری از شخصیت‌های نسخه‌ی اول Red Dead، آن را دغدغه‌ی اصلی جان مارستون برای انتقام می‌دانند. به عبارتی دیگر، هنگامی که جان قصد جان برخی از شخصیت‌های قدیمی را می‌کند، آن کاراکترها گمان می‌کنند که جان می‌خواهد انتقام داستان‌های Blackwater را بگیرد.

آن چه که مشخص است، حضور آرتور در ادامه‌ی خط داستانی رد دد غیرممکن است، بنابراین تنها شانس او مربوط به گذشته است. اما آن چه که این احتمال را کم رنگ می‌کند، این است که آیا وقایع پیش از بازی Red Dead Redemption 2 آن قدر پتانسیل دارد که بتواند یک داستان جذاب را تعریف کند؟ این موضوع زمانی پر رنگ‌تر می‌شود که شرکت Rockstar مجموعه‌ی Red Dead را جزء بزرگ‌ترین آثار خود می‌داند و بعید است که در آینده یک بازی کوچک و کوتاه را روانه‌ی بازار کند.

جالب است بدانید که روند Motion Capture برای بازیگران این اثر، حدود پنج سال به طول انجامید. راجر کلارک در مورد شرایط این پنج سال گفت؛

ما پنج سال کامل در یک مکان مشترک کار کردیم. هر روز در یک استودیو کار می‌کردیم ولی باید نقش خود را در مکان‌های مختلفی فرض می‌کردیم. ما یک روز در منطقه‌ی Gaurma، روز بعد در عمارت شهردار شهر Saint Denis و… بودیم. برای انجام این کار باید متعهد باشیم و جزئیات کوچک را طوری تصور کنیم که مخاطب حس کند این اتفاقات واقعی است.

اما حتی اگر خبری از آرتور هم در میان نباشد، ادامه‌ی خط داستانی Red Dead می‌تواند فوق العاده جذاب باشد. مخصوصا به خاطر این که بازی Red Dead Redemption 2  زمینه را برای پروتاگونیست نسخه‌ی جدید به وجود آورده است.

در پایان اگر قصد دارید به تجربه‌ی این بازی فوق العاده بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Red Dead Redemption 2 مراجعه کنید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *