راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بازی Assassin’s Creed Mirage برای مبتدیان

راهنمای بازی Assassin’s Creed Mirage برای مبتدیان

Mirage جدیدترین نسخه از سری پرطرفدار Ubisoft یعنی Assassin’s Creed است، با اینکه این بازی مخفی کاری را جایگزین المان‎‌های نقش آفرینی و جهانی بسیار بزرگ کرده، اما نباید این مسئله را به منزله‌ی ساده بودن Mirage در نظر بگیریم. این اثر درست مانند عناوین قدیمی سری، عمیق، پیچیده و حتی در بعضی مواقع معمایی است. به همین دلیل در راهنمای بازی Assassin’s Creed Mirage برای مبتدیان، به هشت نکته‎‌ای پرداختیم که ماجراجویی شما در بغداد قرن نهم را به تجربه آسان‎‌تری تبدیل خواهند کرد، پس در ادامه همراه ما بمانید.

عقاب شما، بهترین دوستتان در بازی است

راهنمای بازی Assassin’s Creed Mirage برای مبتدیان

Assassin’s Creed Mirage به شما اجازه کنترل عقابی با نام Enkidu را از طریق دکمه‎‌های D-Pad (بر روی کنسول‎‌ها) می‎‌دهد. با استفاده از Enkidu می‎‌توانید دشمنان را Tag کنید تا حواستان به مسیر رفت و آمد آن‌ها باشد، همچنین با به دست آوردن تعدادی Skill، قابلیت شناسایی کلیدها و ورودی‎‌های مخفی نیز  برای عقاب‎تان آزاد می‎‌شود. البته که باید در نظر داشته باشید، بر خلاف نسخه‌های قبلی، حالا دشمنانی وجود دارند که به صورت اختصاصی برای شکار دوست شما در آسمان‌ها کار می‌کنند.

قبل از انجام هر ماموریت، از Enkidu برای رصد محیط و Tag کردن دشمنان استفاده کنید تا غافل‎گیر نشوید. فراموش نکنید ورودی‎‌های مخفی را نیز که اغلب در پشت بوم‎‌ها قرار دارند شناسایی کنید.

مخفی شدن را به جای مبارزه در اولویت قرار دهید

اگر مدت طولانی است که Assassin’s Creedهای قدیمی را تجربه نکرده‌‎اید، شاید قوانین آن‌ها را فراموش کرده باشید. سه نسخه اخیر این فرنچایز (Odyssey، Origins، Valhalla) عناوینی در ژانر اکشن نقش آفرینی بودند و مبارزاتی شبیه دیگر عناوین RPG داشتند، اما درگیری‌ها در Mirage متفاوت هستند. در واقع Basim تنها با چند ضربه از پای درمی‎‌آید و آسیب بسیار کمی نیز به دشمنان وارد می‎‌کند، به همین دلیل بهترین راه کشتن دشمنان از طریق مخفی کاری است. اگر در مبارزات متوجه نیاز خود به Health Elixirهای بیشتر شدید، سری به مقاله‌ی ما در این مورد بزنید.

به طور خلاصه، اگر با بیش از دو دشمن مواجه شدید، فرار کنید، مخفی شوید و با آن‌ها مبارزه نکنید.

نگهبانان شما را پیدا خواهند کرد

راهنمای بازی Assassin’s Creed Mirage برای مبتدیان

زمانی که در Assassin’s Creed Mirage جرمی را مرتکب شوید، Wanted Level یا Notoriety شما افزایش پیدا می‌کند. سه سطح Notoriety در بازی وجود دارد، که اراده سربازان برای پیدا کردن بسیم را تعیین می‎‌کنند. روش‎‌های زیادی برای کاهش Notoriety وجود دارد، اما آسان‎‌ترین روش از بین بردن پوسترهای Wanted در سطح شهر است. اگر در پیدا کردن آن‌ها به مشکل برخورده‌‎اید، با فشردن D-Pad و فعال کردن Eagle Vision به دنبال هایلایت‎‌های نارنجی رنگ بگردید. راه آسان دیگر نیز دادن Token به منادی‌ها برای آرام کردن گاردها است.

از Photo Mode برای رصد کردن محیط استفاده کنید

با فشردن همزمان Thumbstickها در هرزمانی می‌‎توانید Photo Mode را فعال کنید. این حالت را حتی زمانی که کنترل Enkidu را برعهده دارید نیز می‎‌توانید روشن کنید. با این روش به نمای وسی‌ع‎تری از بغداد دسترسی پیدا خواهید کرد، و حل پازل‌‎های Enigma تا حد زیادی آسان می‎‌شود. این پازل‎‌ها نقاشی را دراختیار شما قرار می‎‌دهند، تا با استفاده از آن مکان مورد نظر را پیدا کنید.

مهارت جیب‌بری بهترین Skill بازی است

راهنمای بازی Assassin’s Creed Mirage برای مبتدیان

جیب‎بری یا Pickpocket کردن NPCها، یک QTE (فعالیت سریع و کوتاه مدت) را فعال می‌‎کند، تا به راحتی پول و یا دیگر آیتم‎‌ها را به سرقت ببرید. اما زمانی که قصد سرقت یک آیتم ارزشمند از یکی از اعضای The Order دارید، فشردن دکمه در زمان تعیین شده چالش برانگیز خواهد بود. در اینجا است که مهارت Pickpocket Master، در انتهای درخت مهارت Trickster، تنها با چهار Skill Point به کمک بسیم می‎‌آید، پس در سریع‎‌ترین زمان این Skill را آزاد کنید. البته که بازی یک گزینه برای غیرفعال کردن این QTE و بازگشت به حالت عادی نسخه‌های کلاسیک، دارد.

Blowdart بهترین ابزار Mirage است

راهنمای بازی Assassin’s Creed Mirage برای مبتدیان

در قسمتی از داستان، می‌‎توانید بین بمب دودزا، Blowdart، تله و یا Noisemaker یکی را انتخاب کنید، پیشنهاد ما Blowdart است. این آیتم برای از پای در آوردن دشمنان از راه دور استفاده می‎‌شود، اما همچنین جزو معدود ابزارهایی است در مبارزات نیز کاربرد دارد. با استفاده از Blowdart دشمنان زره پوش، که کشتن آن‌ها کار چالش برانگیزی است، بی‎‌حرکت می‎‌شوند، سپس با یک ضربه می‎‌توانید آن‌ها را شکست دهید.

آیتم‌هایی که به دست آورده‌اید را بفروشید

محدودیتی برای Inventory در Assassin’s Creed Mirage درنظر گرفته نشده است، اما بهتر است که آیتم‎‌ها را برای به دست آوردن مقدار قابل توجهی پول به فروش برسانید. درحالی که مشغول ماجراجویی و باز کردن Chestها هستید، آیتم‌‎های زیادی به دست خواهید آورد، اگر آن‌ها را برای Crafting نیاز نداشته باشید، به بخش Trinket منتقل می‎‌شوند. با رفتن به فروشگاه و نگه داشتن دکمه مربع، در کنسول‎‌های PlayStation، می‎‌توانید تمام آیتم‎‌های Trinket را به فروش برسانید. تمام چیزهایی که در بخش ذکر شده می‌بینید، کاربردی جز فروخته شدند ندارند. پس با خیال راحت این کار را انجام دهید.

نوازش گربه‌ها را فراموش نکنید

راهنمای بازی Assassin’s Creed Mirage برای مبتدیان

و بله، شما می‌توانید گربه‌‎های دوست داشتنی بغداد در قرن نهم را نوازش کنید.

منبع: Polygon

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *