یادداشت, بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

مرور شایعات بازی GTA 6؛ مواردی که امیدواریم حقیقت داشته باشند

شایعات بازی GTA 6

با وجود اینکه شرکت Rockstar هنوز به طور کامل از نسخه جدید سری Grand Theft Auto رونمایی نکرده، اما شایعات بزرگی در مورد بازی جدید دست به دست می‌شود. از روایت در چند برهه زمانی گرفته تا تکامل نقشه به مرور زمان؛ در این مقاله به مرور شایعات بازی GTA 6 (یا هر اسمی که قرار است برای آن انتخاب شود) که امیدواریم درست باشند، خواهیم پرداخت.

مرور مهم‌ترین شایعات بازی GTA 6

با وجود اینکه بیش از هشت سال از عرضه بازی GTA V می‌گذرد، شرکت Rockstar هنوز هم آن را در تیتر اخبارهای مهم روز و جدول‌های فروش بزرگ جای می‌دهد. بخش بزرگی از این موفقیت مربوط به GTA Online و به روز رسانی‌های مستمری است که سازندگان در دسترس طرفداران قرار می‌دهند. اما با این وجود، بخش عمده‌ای از طرفداران از این سیاست به ستوه آمده‌اند. بازی GTA V حتی با استانداردهای امروزی هم یک بازی فوق‌العاده محسوب می‌شود؛ اما عدم عرضه یک نسخه جدید به یک موضوع آزار دهنده تبدیل شده است. ما در سال‌های اخیر همواره منتظر یک بازی جدید بوده‌ایم که هنوز هم خبر رسمی و بزرگی از آن وجود ندارد. البته باید اشاره کنیم که پس از کلی شایعه و تقاضا، شرکت Rockstar بالاخره ساخت نسخه جدید GTA را تایید کرد؛ اثری که نه اسم واقعی آن را می‌دانیم و نه از جزئیات آن خبر داریم.

این سکوت طولانی و عدم اشتراک جزئیات مهم، باعث شد تا طرفداران و بازیکنان به سراغ شایعات بازی GTA 6 و اخباری بروند که منبع شناخته شده و درستی ندارند. اگر بخواهیم در این شایعه‌ها ریز شویم، با مواردی برخورد می‌کنیم که اگر راستش را بخواهید، منطقی به نظر می‌رسند. اما از آن طرف، یک سری جزئیات هم وجود دارند که اگر به آن‌ها دقت کنیم، به نتیجه‌های جالب و قابل باوری می‌رسیم. اگر این نظریه‌ها و شایعه‌ها حقیقت داشته باشند، نسخه جدید مجموعه Grand Theft Auto مانند سایر آثار Rockstar انقلابی خواهد بود و می‌تواند قدرت کنسول‌های نسل جدید را یک بار دیگر به رخ بکشد. به عبارتی دیگر، این بازی به احتمال زیاد می‌تواند تعریف‌کننده نسل جدید بازی‌های ویدیویی و آثار آینده‌نگرانه باشد. در ادامه، به مرور شایعات بازی GTA 6 خواهیم پرداخت.

پیش از پرداختن به هر موضوعی، اگر می‌خواهید پیش عرضه نسخه جدید به یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های ویدیویی تاریخ بپردازید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Grand Theft Auto V برای PS4 و خرید بازی Grand Theft Auto V برای Xbox مراجعه کنید.

شایعات بازی GTA 6

داستان GTA جدید در چند خط زمانی مختلف روایت می‌شود

اگر در بین شایعات بازی GTA 6 ریز شویم، بسیاری از منابع و افراد در موضوع شهر Vice City اشتراک نظر دارند. به عبارتی دیگر، بسیاری از افراد و منابع اعتقاد دارند که داستان GTA جدید در شهر Vice City جریان خواهد داشت. اما منظور از Vice City چیست؟ اگر با این نام آشنایی کاملی ندارید، باید بدانید که داستان بازی GTA Vice City در این شهر جریان داشت. این بازی که برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ منتشر شد، بازیکنان را به یک شهر خیالی می‌برد که با الهام از شهر میامی در دهه ۱۹۸۰ میلادی طراحی شده بود. شهر Vice City آنقدری جذاب و عمیق بود که حتی با گذشت این همه سال، هنوز هم در مورد آن صحبت می‌شود. حال با توجه به همین محبوبیت و اشتیاق، ظاهرا شرکت Rockstar تصمیم دارد بازی جدید خود را به این شهر خاطره‌انگیز بازگرداند.

البته توجه داشته باشید که با توجه به شایعه‌ها، داستان جی تی ای جدید در چند دوره زمانی مختلف (سال ۱۹۸۵ و زمان حال) روایت می‌شود و ظاهرا قرار نیست وقایع یک مدت زمان محدود را تعریف کند. بدین ترتیب، بازیکنان تجربه حضور در چندین دهه مختلف را تجربه خواهند کرد. علاوه بر این، با توجه به ادعای یکی از افشاگرها (Leakerها)، داستان بازی GTA VI تنها در شهر Vice City رخ نمی‌دهد و بازیکنان را به منطقه‌های دیگری هم خواهد برد. از جمله این منطقه‌ها می‌توانیم به شهر Liberty City اشاره کنیم؛ شهری که وقایع بازی GTA 3 در آن جریان داشته است. به نظر می‌رسد خود بازی در بخش‌های مشخصی از داستان، گیمرها را به سمت مکان‌های دیگری خواهد برد. اگر بازی Red Dead Redemption 2 را تجربه کرده باشید، بدون شک متوجه این موضوع خواهید شد.

در کنار مواردی که تا این نقطه به آن‌ها اشاره کردیم، شایعات از نقشه همواره در حال تغییر نسخه جدید GTA می‌گویند. به عبارتی دیگر، به نظر می‌رسد ظاهر کلی شهر در طی زمان تغییر می‌کند و موارد جزئی‌تر (مانند ماشین‌ها و ظاهر مردم) هم به روز رسانی می‌شوند. اگر به عقب نگاه کنیم، ایده مشابهی در بین دو بازی Red Dead Redemption 1 و Red Dead Redemption 2 هم وجود داشت؛ به گونه‌ای که منطقه Blackwater در نسخه اول (که از لحاظ خط زمانی جدیدتر بود) ظاهر پیشرفته و صنعتی‌تری داشت. حال اینکه ایده‌ای به این بزرگی چگونه می‌خواهد در یک بازی واحد شکل بگیرد، مشخص نیست و فعلا باید منتظر خبرهای جدیدتر بمانیم. ولی به طور کلی، اعمال چنین نقشه بزرگ و پرجزئیاتی می‌تواند حسابی سخت‌افزارهای مختلف را به چالش بکشد؛ به گونه‌ای که عرضه آن روی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان غیرممکن خواهد بود.

شایعات بازی GTA 6

تغییر سیستم Wanted

یکی از معروف‌ترین و نمادین‌ترین مکانیک‌های مجموعه GTA، سیستم تحت تعقیب بودن یا همان Wanted است. اگر یک بازیکن در سطح شهر قانون‌شکنی کند، پلیس‌ها به دنبال او می‌افتند و تا دستیگر کردن فرد خلافکار متوقف نمی‌شوند. حال اگر این تعقیب و گریز زیاد طول بکشد و با قاون‌شکنی‌های بیش‌تری همراه شود، شدت و تعداد افراد پلیس هم به صورت موازی افزایش می‌یابد. این روند می‌تواند به شدت هیجان‌انگیز باشد و تنش درگیری با نیروهای عصبانی و پیگیر پلیس را تداعی کند.

با تمام این موضوعات، سیستم Wanted به هیچ وجه بی‌نقص نیست و می‌تواند حسابی غیرمنطقی به نظر برسد. برای مثال، حتی اگر خلاف کوچکی (مانند تصادف ناخواسته با خودرو پلیس) داشته باشید، آن‌ها با نهایت شدت و توان به سمت شما حمله می‌کنند؛ به گونه‌ای که انگار یک قتل دسته جمعی را انجام داده‌اید. خوشبختانه، شایعات بازی GTA 6 از تغییر این رفتار غیرمنطقی می‌گویند. با توجه به این اطلاعات غیر رسمی، رفتار پلیس و سیستم Wanted در نسخه جدید GTA تغییر خواهد کرد و شکل واقع‌گرایانه‌تری به خود می‌گیرد. اما این شایعه پس از حضور شرکت Rockstar در رویداد GDC سال ۲۰۲۱ حالت قابل‌باورتری به خود گرفت؛ چرا که نمایندگان این شرکت از تغییر رفتار هوش‌مصنوعی (AI) در ساخته‌های آینده خود گفتند. به گفته نمایندگان راک‌استار، ماشین یادگیری جدیدی در بازی‌های آینده به کار گرفته خواهد شد که در طی زمان تکامل پیدا می‌کند و رفتار انسان‌ها و حیوانات را ارتقا می‌بخشد.

شایعات بازی GTA 6

حال اگر بازی جدید GTA بخواهد در زمینه پلیس‌ها و مامورهای قانون پیشرفت کند، می‌تواند از سیستم واقع‌گرایانه بازی Red Dead Redemption 2 الهام بگیرد. اگر این اتفاق رخ دهد، دیگر به خاطر جرم‌های کوچک به شما شلیک نمی‌شود و می‌توانید با تسلیم شدن، کارها را دوستانه‌تر پیش ببرید. همچنین اگر این تغییرات رخ دهد، می‌توانید با عوض کردن ظاهر خود پلیس‌ها را گمراه کرده و از دست آن‌ها فرار کنید. بازی GTA 6 پتانسیل‌های زیادی در این زمینه دارد و باید منتظر تصمیم‌ها و سیاست‌های شرکت Rockstar بمانیم.

اما علاوه بر این موارد، اگر شایعات درست بگویند یک تغییر انقلابی دیگر نیز در راه است. یکی از شایعات بازی GTA 6 که چند باری هم در فضای مجازی تکرار شده، مربوط به وجود یک شخصیت قابل کنترل زن است. این کاراکتر از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند جریان داستان را در بسیاری از مواقع عوض کند. به طور کلی، تمامی این شایعه‌ها هیجان‌انگیز به نظر می‌رسند و ما هم به آن‌ها امیدوار هستیم. اگر یک بازیساز وجود داشته باشد که بتواند تمامی این ایده‌های جاه‌طلبانه را در محصول خود اعمال کند، Rockstar‌ خواهد بود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا با شایعات بازی GTA 6 و درست بودن آن‌ها موافق هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *