یادداشت, بازی

اکنون بهترین زمان برای تجربه سری Batman: Arkham است

سری Batman: Arkham

در حالی که در حدود ۱۲ سال از آغاز سری Batman: Arkham می‌گذرد، اما این مجموعه به شدت مشهور و محبوب، همچنان ارزش و اهمیت خود را حفظ کرده است. در این مطلب توضیح خواهیم داد که چرا هم‌اکنون بهترین موقعیت برای انجام بازی‌های بتمن: آرکام است.

 

با وجود گذشت سال‌ها از انتشار آخرین بازی از سری Batman: Arkham، این مجموعه هنوز هم به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین فرنچایز‌های تاریخ بازی های ویدیویی محسوب می‌شود. اگر چه بازی Spider-Man محصول استودیو Insomniac Games توجه بازیکنان بسیاری را به سمت آثار اقتباسی از ابر‌قهرمانان جلب کرده، اما سری بتمن: آرکام برای بخش زیادی از گیمر‌ها حکم نوستالژی دارد. اگر این مجموعه را تجربه کرده باشید، مطمئنا هم‌اکنون در حال یاد‌آوری خاطرات و لحظات مورد‌علاقه‌تان هستید. حال با توجه به افزایش چشمگیر علاقه به سبک بازی‌های ابر‌قهرمانی به لطف آثار جدید استودیو اینسامنیاک، اکنون بهترین زمان برای بازگشت به سری بتمن: آرکام یا تجربه آن برای بار اول است.

دلایل زیادی برای بازگشت یا تجربه سری Batman: Arkham وجود دارد. نه تنها بازی Marvel’s Spider-Man تا حدودی موفق به احیای ژانر ابر‌قهرمانی شده، بلکه بخش اعظم تبلیغات اخیر شرکت DC مربوط به شوالیه شنل‌پوش گاتهام است. فیلم The Batman با هنرنمایی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) یک محرک عالی برای تجربه سری Batman: Arkham است. علاوه بر این به واسطه انجام بازی‌های مجموعه مذکور می‌توانید فاصله زمانی باقی‌مانده تا عرضه بازی Spider-Man 2 را پر کنید.

بیشتر با بازی‌های ابرقهرمانی آشنا شوید

سری Batman: Arkham

از نظر جذب مخاطبین و عملکرد در بازار، غیرممکن است که موفقیت بازی اسپایدرمن را انکار کنیم. این مجموعه ابرقهرمانی استودیو اینسامنیاک، بسیاری از المان‌های سری بتمن: آرکام را به روز رسانی کرده و در عین حال به واسطه ویژگی‌های مختلف دنیای مارول، آن‌ها را گسترش داده است. در واقع بسیاری از بازیکنان معتقد هستند که بازی Marvel’s Spider-Man با ارتقای مکانیسم‌های گیم‌پلی سری Batman: Arkham، بازی‌های ابر‌قهرمانی را وارد سطح کاملا جدیدی کرده است. با توجه به موفقیت‌های سری مذکور و بازی مرد عنکبوتی، می‌توان آینده روشنی را برای بازی‌های مبتنی بر Super Hero‌ها از جمله بازی Guardians of the Galaxy متصور شد.

براساس آمار خیره‌کننده‌ای که استودیو Insomniac Games منتشر کرده، بازیکنان مجموعا چند هزار سال را به تجربه بازی Spider-Man: Miles Morales اختصاص داده‌اند. این آمار نه تنها نشان می‌دهد که سری Spider-Man تا چه اندازه موفق ظاهر شده، بلکه ثابت می‌کند که بازیکنان سراسر جهان به شدت مشتاق تجربه بازی‌های ابرقهرمانی هستند. خوشبختانه سری بتمن: آرکام تنها مجموعه‌ای است که قادر به رفع این اشتیاق است. اگر قبلا این مجموعه را تجربه کرده باشید، یکی از مزایای انجام دوباره آن فراهم شدن زمینه ماجراجویی ابرقهرمانی گسترده‌تر در شهری بزرگ و پر از محتوا‌های مختلف و سرگرم‌کننده است.

 

ارائه یکی از بهترین بتمن‌های تاریخ

سری Batman: Arkham

در طی چندین سال گذشته، شخصیت بتمن و دیگر کاراکتر‌های دی سی به شکل‌های مختلف به تصویر کشیده شده‌اند. در دهه ۲۰۱۰ آخرین فیلم سه‌گانه The Dark Knight به کارگردانی کریستوفر نولان نمایش داده شد، فیلم Suicide Squad با محوریت ضد‌قهرمان‌ها و دشمنان بتمن اکران شد، سریال‌هایی از جمله Gotham و Titans از شبکه‌های مختلف پخش شدند و تلاش‌های کمپانی وارنر برای خلق نسخه‌‌ای متفاوت از گروه جاستیس لیگ با شکست مواجه شد. اکنون با اضافه شدن رابرت پتینسون به جمع بازیگرانی که به عنوان بتمن ایفای نقش کرده‌اند، توجه بسیاری از مخاطبان و علاقه‌مندان به ابرقهرمانان دی سی به سمت شخصیت Batman جلب شده است.

با این حال، در تمام این مدت، تنها یک اقتباس از بتمن وجود دارد که هیچگاه ارزش خود را از دست نداده و همواره موفق ظاهر شده است. اگر‌چه بتموبیل در بازی Batman: Arkham Knight مشکلاتی را به وجود آورد، اما نسخه Arkhamverse شخصیت بتمن در طول زمان شهرت و محبوبیت خود را حفظ کرده است. شخصیت‌پردازی عالی این کاراکتر، باعث شد دشمنان پر‌تعداد او که به شکل‌های مختلف امنیت گاتهام را به خطر می‌انداختند، بیش از پیش خودنمایی کنند.

بسیاری از بازیکنان باور دارند که هر بازی از سری بتمن: آرکام، روی بخش‌های خاصی از شخصیت بتمن متمرکز بوده و جنبه‌های مختلف آن را به مخاطب نمایش می‌دهد. برای مثال بازی Batman: Arkham Knight به معنای واقعی اجازه می‌دهد بازیکنان از کل تجهیزات، اسلحه‌ها و بتموبیل بهره ببرند. از سوی دیگر، آثار قبلی سری مذکور مانند بازی Batman: Arkham Origins ویژگی «بزرگترین کارگاه جهان» را به تصویر می‌کشیدند. همچنین هدف بازی Batman: Arkham City ارائه تجربه‌ای تمام و کمال از پرواز بتمن بر فراز شهر گاتهام بود. با این وجود که اولین اثر سری Batman: Arkham یعنی بازی Batman: Arkham Asylum از لحاظ وسعت، کوچکتر از دنباله‌هایش است، اما به شکلی عالی و بی‌نظیر یک داستان کمیک بوکی کلاسیک از بتمن را ارائه می‌دهد. در نهایت، به واسطه شناخت و درک عمیق استودیو‌های Rocksteady و WB Games Montréal از شخصیت بتمن، سری بتمن: آرکام به مجموعه‌ای بی‌نظیر تبدیل می‌شود که فقدان آن در مدیوم‌های دیگر به شدت حس می‌شود.

برای فیلم بتمن آماده شوید

سری Batman: Arkham

پیروی بتمن از اخلاقیات، امری است که در بین طرفداران اختلاف نظر‌های متعددی در رابطه با آن وجود دارد. در سری Batman: Arkham، استودیو راک استدی تلاش کرده که تا جای ممکن دستورالعمل اخلاقی را رعایت کند. این در حالی است که در فیلم Batman Begins، کریستوفر نولان نشان داد که شوالیه شنل‌پوش به شیوه‌های مختلف و متناقض چارچوب اخلاقی خود را تغییر می‌دهد. بدون شک اگر فیلم لغو شده بتمن با هنرمندی بن افلک ساخته می‌شد، شاهد نسخه تاریک‌تری از بتمن بودیم که بدون هیچ پشیمانی بسیاری از دشمنان خود را می‌کشد.

تمامی اطلاعات ما از فیلم جدید بتمن نشان می‌دهند که این اثر دارای فضایی تاریک و از لحاظ پایبندی به اخلاقیات، مشکوک است. به عنوان مثال، به احتمال زیاد شخصیت ریدلر (Riddler) از یک قاتل زنجیره‌ای به نام زودیاک قاتل، الهام گرفته شده است. این ویژگی باعث می‌شود که ادوارد نیگما (Edward Nigma) از کاراکتری پر زرق و برق به تهدیدی واقع‌گرایانه و وحشتناک با قتل‌های واقعی تبدیل شود. این امر از آن جهت منطقی جلوه می‌کند که زودیاک قاتل همانند ریدلر، تا مدت‌های نیروهای پلیس را به خود مشغول کرده است. در واقع، ریدلر دائما به شیوه‌هایی شبیه به زودیاک قاتل، اقدام به تمسخر بتمن کرده و همواره از چنگ او فرار می‌کند.

منبع اصلی فیلم The Batman به کارگردانی مت ریوز (Matt Reeves)، کمیک Ego: A Psychotic Slide Into the Heart of Darkness است. این کمیک، داستان نابود شدن روان شخصیت بتمن و بازسازی آن از اصول اولیه را به تصویر می‌کشد. در حالی که سری بتمن: آرکام تا این حد دراماتیک نیست، اما بازی‌های اولیه آن از تاکتیکی مشابه استفاده می‌کنند. بازی Batman: Arkham Asylum بازیکنان را به سفری با حال و هوای Heart of Darkness برده و به واسطه شخصیت‌های منفی که بتمن با آن‌ها وارد مبارزه می‌شود، تلاش می‌کند شخصیت او را شکل دهد. به این ترتیب، سری بتمن: آرکام مجموعه‌ای عالی برای آماده‌سازی آن دسته از گیمر‌هایی است که قصد تماشای فیلم The Batman در سال ۲۰۲۲ را دارند.

در صورتی که تا‌کنون سری Batman: Arkham را تجربه نکرده‌اید، از لینک‌های زیر می‌توانید اقدام به خرید بازی‌های این مجموعه کنید:

نظر شما راجع به سری بتمن: آرکام چیست؟ آیا بازی‌های مجموعه مذکور بهترین آثار ابرقهرمانی تاریخ بازی‌های ویدیویی هستند؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

اینستاگرام تیلنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *