بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

معرفی بهترین اسلحه های کال آف دیوتی وارزون (Warzone)

وارزون

بعد از بروزرسانی‌های جدید، اسلحه‌های جدیدی برای بازی کال آف دیوتی وارزون از نسخه جدید این سری در دسترس قرار گرفته است. همراه تیلنو باشید تا بهترین سلاح‌های وارزون را به شما معرفی کنیم.

بعد از عرضه بازی کال آف دیوتی وارزون (Call of Duty Warzone) به عنوان بخش بتل رویال بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر (Call of Duty Modern Warfare)، سلاح‌های بازی جدید اکتیویژن برای این بخش بتل رویال نیز در دسترس قرار گرفتند. با توجه به سیاست‌های اکتیویژن به نظر می‌رسد وارزون تا مدت‌ها به عنوان بخش رایگان کال آف دیوتی در دسترس خواهد بود و میزبان بروز‌رسانی‌های مختلفی می‌شود. درست مانند هرسال، نسخه جدید این سری شوتر محبوب نیز عرضه شد و گیمر‌ها میزبان سلاح‌های بازی کال آف دیوتی بلک آپس کلد وار (Call of Duty Black Ops Cold War) در بخش بتل رویال محبوب این سری شدند. هرچند تمام سلا‌ح‌های کلد وار هنوز در وارزون قرار ندارند و باید تا حد زیادی دچار تغییر شوند، اما باز هم معرفی این سلاح‌ها خالی از لطف نیست. بنابراین با معرفی بهترین اسلحه‌های وارزون همراه تیلنو باشید.

FFAR: از کال آف دیوتی کلد وار (Assault Rifle)

این سلاح جدید یکی از بهترین انتخاب‌ها در مبارزات نفس‌گیر و سریع وارزون به حساب می‌آید. قدرت بالا و سرعت بالای شلیک گلوله، FFAR را در فاصله‌های نزدیک، تبدیل به سلاح خیلی بهتری از RAM-7 و Groza کرده است. با توجه به لگد‌های کم این سلاح، با نصب دوربین روی آن می‌توانید به عنوان  یک سلاح اسنایپر رایفل خیلی خوب، روی FFAR حساب باز کنید. در فاصله‌های نسبتا نزدیک نیز تمام Assault Rifle‌ها و بیشتر SMGها جلوی این سلاح جدید به زانو در می‌آیند. اگر با سبک مبارزه پناه گرفتن و مبارزات از سنگر‌های مختلف بازی را جلو می‌برید، با پیدا کردن FFAR در جایگزین کردن این سلاح با اسلحه‌های خود درنگ نکنید.

CR-56 AMAX: از مدرن وارفر (Assault Rifle)

جای تعجب نیست که بعد از ضعیف‌شدن Kilo و DMR، جایگاه این سلاح‌ها به AMAX برسد. Assault Rifle قدرتمندی که با لگد‌های قابل کنترل خود، گزینه خیلی خوبی برای فاصله‌های بیشتر از ۵۰ متر است. با استفاده از VLK 3.0x optic برای دید و شلیک دقیق‌تر روی این سلاح، شاهد یکی از بهترین گزینه‌ها برای سلاح اصلی خواهیم بود. اگر Optic درست و حسابی پیدا نکردید، کنار AMAX از یک سلاح اسنایپر رایفل نیز استفاده کنید تا شاهد یک زوج کشنده در کنار یکدیگر باشید و همه را قلع و قمع کنید. تا بالانس شدن سلاح‌های بلک آپس کلد وار به احتمال زیاد، AMAX یکی از محبوب‌ترین سلاح‌های وارزون خواهد بود.

MAC-10: کلد وار (SMG)

وارزون

شاید نام این سلاح در این لیست بعد از ضعیف‌شدن آن کمی عجیب بنظر می‌رسد؛ کاهش قدرت سلاح در هدشات‌ها و آسیب بعد از برخورد گلوله به سینه و بالاتنه، تا حد زیادی MAC-10 را تضعیف کرد. پایین آمدن قدرت این سلاح به معنای بدردنخور شدن نیست و هنوز هم در فاصله‌های نسبتا نزدیک می‌توانید روی این سلاح حساب ویژه‌ای باز کنید. نواخت تیر فوق‌العاده و تکان‌های خیلی کم این سلاح، هنوز هم برای از پا در آوردن دشمن در یک چشم به هم زدن حسابی جوابگو خواهد بود. حتی بعد از تضعیف این سلاح، اگر MAC-10 را تبدیل به سلاح بهتری از MP5 نکند، بدون‌شک ضعیف‌تر از آن نیز ظاهر نشده است.

MP5: وارزون (SMG)

WarZone وارزون

بالاخره نوبت به MP5 سلاح معروف و یکی از پاهای ثابت نسخه‌های مدرن کال آف دیوتی رسید. این مسلسل دستی محبوب با منتشر شدن وارزون در دسترس بود و در مدرن وارفر و کلد وار نیز به عنوان یکی از سلاح‌های خیلی‌خوب حضور دارد. خشاب این سلاح تعداد گلوله‌های زیادی را در خود جا نمی‌دهد و ترکیب این قضیه با سرعت شلیک خیلی بالای آن، MP5 را از یک سلاح اصلی، به یک سلاح ترکیبی خیلی‌خوب بدل کرده است. در فاصله‌های نزدیک و معمولی، درگیری با MP5 نشان می‌دهد که یک SMG خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد.

Streetsweeper: کلدوار (Shotgun)

قبل از آپدیت جدید، گلیچی در وارزون اجازه می‌داد گیمر‌ها از Streetsweeper، شات گان نسبتا قدیمی که در کلد وار شاهد آن هستیم استفاده کنند. شات‌گان جدیدی که با نواخت گلوله بالا و قدرت خوب خود، تبدیل به یکی از سلاح‌های محبوب بازی شد. با ضعیف شدن R-9 و akimbo Diamatti در بازی، حال Streetsweeper تبدیل به یکی از بهترین شات‌گان‌های بازی شده و اگر یک بار از آن استفاده کنید، مشتری دائم آن خواهید شد. بدون‌شک، نیازی به توضیح اینکه چرا شات‌گان‌ها بهترین انتخاب برای فواصل نزدیک هستند نیز نداریم.

Origin 12: مدرن وارفر (Shotgun)

بعد از تمام بروزرسانی‌ها و هزاران اتفاق دیگر در وارزون، هنور هم Origin 12 یکی از قدرتمند‌ترین و کشنده‌ترین شات‌گان‌های بازی است. هرچند دیگر خبری از شلیک‌های خیلی سریع نیست اما باز هم در فاصله‌های نزدیک، Origin 12 بیشتر SMG‌های بازی را مغلوب و دشمنان بخت برگشته را سوراخ سوراخ می‌کند. شاید بهترین سلاح سیزن یک مدرن وارفر را بتوان Origin 12 قلمداد کرد. برای استفاده از این شات‌گان قدرتمند، باید خیلی به دشمن نزدیک شوید و سعی کنید بیشتر از ۱۵ متر فاصله نداشته باشید. هرچند بعد از R-9 بیشتر گیمر‌ها بی‌خیال Origin 12 شدند اما نمی‌توان قدرت بی‌نظیر این سلاح در فاصله‌های نزدیک را انکار کرد.

Stoner 63: کلد وار (LMG)

وارزون Warzone

هرچند تقریبا تمام سلاح‌های کلد وار باید با تغییراتی مواجه شده و برای استفاده در بازی به طور کامل بالانس شوند، اما تا آن زمان Stoner 63 می‌تواند به عنوان یک سلاح سنگین انتخاب خیلی خوبی باشد. آسیب رسانی پایین این سلاح به ماشین‌ها و چندین مورد دیگر در بازی کمی مشکل ساز هستند اما قدرت بالا و نواخت گلوله این سلاح در کنار تمام این مشکلات خودنمایی می‌کند. سرعت نشانه‌گیری با Stoner 63 خیلی پایین است و سنگینی سلاح به خوبی احساس می‌شود اما اگر شروع به شلیک کردن کنید کم‌تر کسی می‌تواند از گلوله‌های این سلاح جان سالم به در ببرد. جدا از این موضوع، شما می‌توانید با مراجعه به مقاله‌ی چه انتظاراتی از بازی Call of Duty در سال ۲۰۲۱ داریم، با اتفاقات احتمالی این مجموعه آشنا شوید.

Bruen Mk9: مدرن وارفر (LMG)

WarZone وارزون

خیلی از گیمر‌ها PKM را بهترین LMG وارزون می‌دانند اما اگر از من بپرسید، هنوز Bruen Mk9 سلاح بهتری به حساب می‌آید. بعد از تضعیف این سلاح، آسیب بزرگی به محبوبیت آن وارد شد و بیشتر گیمر‌ها بی‌خیال این سلاح محبوب شدند. کاهش قدرت سلاح و بیشتر شدن محسوس لگد‌های آن، محبوبیت Bruen Mk9 را حسابی خدشه‌دار کرد، البته اوضاع آنقدر هم بد نیست. می‌توانید با اضافه کردن Grip و یک سری تجهیزات دیگر مثل لیزر، Bruen Mk9 را به روز‌های خوب قبل بازگردانید.

LW3 – Tundra: مدرن وارفر (Tactical Rifle و Sniper)

Warzone وارزون

AUG و  M16 جزء بهترین سلاح‌هایی بودند که از Cold War به وارزون راه پیدا کردند. بروزرسانی‌های مختلف این سلاح‌ها را حسابی دگرگون کرد و دیگر شاید نتوان مثل روز‌های قبل به این سلاح‌ها اتکا کرد. حال نوبت Tundra رسیده تا بهترین رایفل بازی قلمداد شود. تمام اسنایپر رایفل‌هایی که از کلد وار به بازی راه پیدا کردند سرعت نشانه‌روی خیلی خوبی دارند و حسابی برای شلیک سریع به دشمنان کاربرد دارند. Tundra با قدرت بالا، سرعت ریلود خوب و نشانه‌روی سریع تبدیل به بهترین سلاح این بخش شده است. کافی است یک بار با این اسلحه قدرتمند دشمنی را غرق خون کنید تا دیگر دست از سر آن برندارید.

Kar98k: مدرن وارفر (Marksman Rifles)

شاید بزرگ‌ترین رقابت سلاح‌ها بین SPR و Kar98k در حال وقوع باشد. سلاح‌هایی که شباهت زیادی از لحاظ کارایی به یکدیگر دارند و گیمر‌ها برحسب سلیقه یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند. بیشتر گیمر‌های حرفه‌ای Kar98k را به SPR ترجیح داده و با این سلاح قدرتمند خیلی سریع دشمنان را مورد هدف قرار می‌دهند. البته تعداد کم گلوله‌های این سلاح و آسیب کم در صورت برخورد به پایین تنه از مشکلات این سلاح به شمار می‌روند. اگر شلیک‌های دقیقی دارید و می‌توانید بالا تنه دشمنان را مورد هدف قرار دهید به هیچ عنوان این سلاح را بی‌خیال نشوید و دشمنان را با آن از پای در آورید.

درست مانند همیشه امکان ایجاد تغییر در این لیست وجود دارد و اضافه شدن سلاح‌های جدید و تغییرات سلاح‌های موجود، می‌تواند این لیست را دگرگون کند. در حال حاضر این سلاح‌ها بهترین انتخاب‌های شما در مبارزات نفس‌گیر وارزون، به حساب می‌آیند.

نظر شما درباره کال آف دیوتی وارزون و تفاوت‌های این بازی با دیگر آثار بتل رویال چیست؟ شما از اسلحه‌های این لیست استفاده می‌کنید یا سلاح‌های دیگری را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

می‌توانید برای خرید بازی بازی CALL OF DUTY: BLACK OPS COLD WAR برای PS4 به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

می‌توانید برای خرید بازی CALL OF DUTY: BLACK OPS COLD WAR برای PS5 به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

منبع: GameRant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید