عمومی, مقالات عمومی

فورتنایت: بهترین بازیکنان برای تماشا

فورتنایت

اگر به دنبال ارتقای مهارت‌های خود در فورتنایت یا تماشای استریمرهای این بازی به عنوان یک سرگرمی هستید، به طور اصولی به سراغ بهترین این استریمرها می‌روید تا از زمان خود بهترین بهره را کسب کنید. در ادامه با تیلنو همراه باشید تا با بهترین بازیکنان فورتنایت برای تماشا بشناسید.

فورتنایت جزء آن دسته از بازی‌هایی است که علاوه بر تعداد بازیکنان فعال درون خود بازی، همواره در زمینه‌ی استریم و تعداد بازدیدکننده‌ی این استریم‌ها موفق عمل کرده است. فورتاینت از همان ابتدا جنبه‌های رقابتی بسیار بالایی داشت و گروه بزرگی از جامعه‌ی گیمر‌ها را به چالش می‌کشید. عطش اول شدن در بازی یا به اصطلاحی کسب عنوان Victory Royal، بلایی است که سر هر بازیکنی که دست به فورتنایت بزند، می‌آید. این رقابت و عطش به اول شدن تنها با تمرین کردن میسر نمی‌شود و نیاز به یک مرجع دارد که شما بتوانید با الگو گیری از او، مسیر و سبک خود در دنیای این بازی پیدا کنید. به عبارتی دیگر شما برای حرفه‌ای شدن در این بازی به یک منبع نیاز دارید تا از آن‌ها درس بگیرید، و این منابع در دنیای فورتنایت همین استریمر‌ها هستند.

بعضی از استریمرها برای تعامل با ویورهای (Viewer) خود و خلق لحظات شیرین و بامزه شناخته می‌شوند در حالی که دسته‌ی دیگری وجود دارند که به خاطر سطح بالای مهارت‌هایشان معروف شده‌اند و مورد احترام واقع می‌گیرند. بیش‌تر بازیکنانی که در این لیست هستند از جفت این ویژگی‌ها برخوردارند و هرکدام در یک زمینه از بازی، مهارت و تبحر خاصی دارند.

در حالی که بسیاری از بازی‌های تازه منتشر شده به دنبال چلب توجه استریمرها هستند و آن‌ها را به سمت خود می‌کشانند، دسته‌ی دیگری از استریمرها هم وجود دارند که در انتخاب بازی خود سخت‌گیر هستند و به یک اثر خاص تعصب دارند. ما در ادامه‌ی این لیست به معرفی استریمرهایی می‌پردازیم که اکثریت جزء دسته‌ی دوم هستند و در طول چند وقت اخیر زمان زیادی فورتنایت استریم کرده‌اند.

قبل از شروع لیست، اگر قصد دارید متوجه شوید که چرا فورت نایت و بازیکنان این اثر، به این حد از محبوبیت رسیده‌اند، دلایل موفقیت بازی فورتنایت را مطالعه کنید.

Ninja

گزینه‌ی اول لیست تایلر بلوینز (Tyler Blevins) یا همان نینجا است و تقریبا نیازی به معرفی ندارد و خیل عظیمی از افرادی که اخبار بازی‌های ویدیویی را دنبال می‌کنند، حداقل یک بار اسم او را شنیده‌اند و اوبه طور رسمی به یکی از برند‌های صنعت تبدیل شده است. نینجا به طور تقریبی محبوب‌ترین نماد بازی‌های ویدیویی است و این محبوبیت قرار نیست به این زودی‌ها از بین برود. این معروفیت و محبوبیت در این حد است که اپیک گیمز اسکین (Skin) انحصاری او را در بازی قرار داده است. با این که یک سری ایرادات و انتقادها به او برای عدم شرکت در مسابقات و تورنومنت‌های بزرگ وارد می‌شود، ولی هنوز هم یکی از سرگرم کننده‌ترین استریمرهایی است که قادر به تماشای آن هستید.

نینجا تابستان سال پیش از توییچ (Twitch) به سمت میکسر (Mixer) کوچ کرد و تعداد زیادی از بازدیدکنندگان خود را از دست داد. هر چند که او در چند وقت اخیر بیشتر Valorant و Call of Duty: Warzone بازی کرده است ولی این لیست بدون حضور نام او ناقص می‌ماند و می‌توان گفت که اپیک گیمز و فورت نایت به او مدیون هستند. علاوه بر این موارد، وی ویدیو‌های و استریم‌های ظبط شده‌ی زیادی دارد که وقتی مشغول بازی کردن نیست می‌توانید از آن استفاده کنید.

فورتنایت

Tfue

در حالی که Ninja بدون شک مشهور‌ترین استریمر بازی Fortnite است، همیشه انقاداتی بر میزان مهارت‌های او وجود داشته است. ولی ترنر تنی (Turner Tenney) معروف به تیفو (Tfue) (که درگیری‌های و حاشیه های زیادی با نینجا داشته است) همیشه ترکیبی از مهارت‌های بالا و عناصر سرگرم کننده داشته است. با این که این استریمر در زندگی واقعی خود حاشیه‌های زیادی درست می‌کند ولی هنگامی که شروع به بازی کردن می‌کند، یکی از بهترین‌ها از نوع خودش است. Tfue با داشتن بازی‌هایی با Kill های زیاد و چند پیروزی در مسابقات بزرگ مختلف یکی از بهترین بازیکنان Fortnite است و از استاندارد‌های بالایی برخوردار است.

فورتنایت

Bugha

کایل گیرسدورف (Kyle Giersdorf) یا همان بوگا (Bugha)، قهرمان چام جهانی فورتنایت، یک جایگاه محکم را برای خود در میان بهترین بازیکنان جهان ورزش‌های الکترونیک درست کرده است. جام جهانی فورت نایت که تابستان گذشته برگزار شد بیشتر از دو میلیون بیننده داشت و این بازیکن، شایستگی‌های خود را در جلوی دید همه ثابت کرد. با این که برگزاری جام جهانی امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است، بوگا به سختی برای بهتر شدن تمرین می‌کند و در استریم‌های معمولی خود جوری بازی می‌کند که انگار در میان یک مسابقه‌ی بسیار مهم قرار دارد. Bugha به صورت مرتب در مسابقات کوچک و بزرگ با استریمر‌های دیگر تیم می‌شود و این یارگیری با سایر استریمر‌هایی که از جنبه‌ی سرگرم کننده‌ی بالای برخوردارند، محتواهای تولیدی او را بسیار سرگرم کننده می‌کند.

فورتنایت

Dakotaz

برت هافمن (Brett Hoffman) که با نام کاربری Dakotaz شناخته می‌شود، قصد دارد برای همه اوقات خوب و شیرینی را فراهم کند و دیدن استریم‌های او آکنده از بذله گویی‌هایی است که شما را به خندیدن مجبور می کند. این استریمر که به طور تقریبی تمام وقت خود را به استریم کردن می پردازد، علاقه‌ای به شرکت در تورنومنت‌های بزرگ و استرس‌زا ندارد و ترجیح می‌دهد که برای همه فقط یک اوقات خوب را به وجود بیاورد. کافی است تنها یک بار سراغ محتواهای او بروید تا متوجه شوید که چرا آنقدر در میان بازدیدکنندگان محبوب است. درست است که او بیش‌تر به سرگرم کننده بودن محتوایش اهمیت می‌دهد ولی زمانی که موقعیت مناسب پیش بیاید، داکوتاز یک بازیکن تمام عیار است و هر کسی که سر راه او قرار بگیرد، کشته می‌شود. درست است که او در همه‌ی زمینه‌ها یک مهارت نسبی دارد و کمبودی در بازی او دیده نمی‌شود، ولی در زمینه‌ی اسنایپ (Snipe) دشمنان از راه دور بی‌نظیر است. Dakotaz قادر است در یک بازی بیش از هر بازیکن دیگری اسنایپ کند. توانایی‌های او در حدس زدن جهت حرکت دشمنان و هدشات (Headshot) کردن آن‌ها قابل تقدیر است. درست است که او از استاندارد‌های بالایی در زمینه‌ی بازی های رقابتی برخوردار است ولی هیچ‌گاه خود را جدی نمی‌گیرد و در طول استریم عصبانی نمی‌شود.

فورتنایت

NickEH30

نیکلاس آمیونی (Nicholas Amyoony) یک استریمر کانادایی است که به خاطر مهار‌ت‌هایش در زمینه‌ی Build کردن شناخته می‌شود. همه‌ی بازیکنان لیست از توانایی خوبی در عرصه‌ی Build کردن برخورداند، ولی NickEh30 استاندارد‌هایی جدیدی را در ساخت موانع فورتنایت تعریف کرده است. او می‌تواند همزمان یک دیوار درست کند، آن را Edit کند و در صدمی از ثانیه سر دشمن را با یک Shotgun بزند، بدون این که بازیکن مقابل متوجه شود چه اتفاقی افتاد. با توجه به کارهایی که از او مشاهده شده، او در وسط بازی توقف می‌کند تا یک استراتژی جدید در زمینه‌ی Building امتحان کند و از همین استراتژی جدید، در لحظات حساس پایانی بازی استفاده می‌کند و یک Victory Royale دبگر را به نام خود ثبت می‌کند. Nickeh30 یکی از خانواده دوست‌ترین و خوش‌اخلاق‌ترین بازیکنان فورتنایت است و هنگام بازی کردن با هم تیمی‌های خود، کاری جز خوش‌گذراندن نمی‌شناسد.

فورتنایت

Aydan

در هر اثری که قابلیت Cross-play (قابلیتی که به بازیکنان اجازه می‌دهد با دوستان خود در پلتفرم‌ها و کنسول‌های دیگری بازی کنند) دارد، صحبت این بوده که کدام دسته از بایکنان از مهارت‌های بیشتری برخوردارند. آیدان کونارد (Aydan Conard) یک بازیکن خاص است، او کنترلر خود را به رایانه‌ی شخصی خود وصل می‌کند که این مسئله، او را در اقلیت قرار می‌دهد. با این که استفاده از موس و کیبرد همواره به عنوان یک مزیت و برتری در بازی Fortnite شناخته می‌شود، ولی آیدان با گرفتن تعداد زیادی Kill در بازی‌ها و برنده شدن در مسابقات متعدد، توانسته ثابت کند که کسانی که از کنترلر استفاده می‌کنند، جلوی بازیکنان پی سی کم نمی‌آورند و می‌توانند در نبرد‌های رو در رو، آن‌ها را شکست دهند. درست است که Aydan از مهارت ها بالایی برخوردا است و می‌تواند الگوی خوبی برای بازیکنان تازه وارد باشد، ولی به هیچ وجه استریمری نیست که بتواند بیننده را سرگرم کند. پس اگر سراغ فقط سرگرم شدن نیستید و دوست دارید به عنوان بازیکنی که از دسته استفاده می‌کند حرفه‌ای تر شوید، آیدان استریمر مناسبی برای تماشا است.

فورتنایت

SypherPK

علی حسن، که با نام کاربری سایفر پی کی (SypherPK) شناخته می‌شود، یک بازیکن دیگر است که تمرکز خود را روی جنبه‌‌های رقابتی و مسابقه‌ای فورت نایت گذاشته است. با این که او از مهارت بسیار بالایی برخوردار است، هیچ گاه عناصر سرگرم کننده و خنده دار استریم خود را فراموش نمی‌کند و دوست دارد که ویورهای خود را به بهترن شکل ممکن سرگرم کند. او سعی می‌کند برای تنوع هم که شده، روش‌هایی جدیدی برای بازی کردن امتحان کند. برای مثال یک دفعه تصمیم می‌گیرد که در یک بازی فقط از سلاح‌هایی با رنگ خاکستری (که ضعیف‌ترین نوع یک اسلحه در بازی است)، استفاده کند. وی هم چنین وقت گذراندن و سر به سر گذاشتن  گیمرهای کم سن و سال‌تر را دوست دارد و در بازی‌های رندوم (Random)، با کسانی که نام کاربری او را شناسایی می‌کنند، بازی می‌کند.

تماشای استریم کسانی که از مهارت خیلی بالای برخورداردند، می‌تواند این حس نا امیدی را در بازیکنان تازه وارد به وجود بیاورد که آن‌ها هیچ وقت نمی‌توانند مانند یک بازیکن حرفه‌ای بازی کنند. ولی علی حسن فکر این دسته از Viewer ها را هم کرده است و همیشه بعد از انجام یک کار سخت که انجام دادن آن برای یک تازه وارد غیر ممکن به نظر می‌رسد، به توضیح چگونگی انجام دادن آن می‌پردازد تا بقیه هم از تجربه‌ی او بهره ببرند و نهایت منفعت از تماشای یک استریم را تجربه کنند.

فورتنایت

Lachlan

لک لان پاور (Lachlan Power) با این که زیاد استریم می‌کند، عمده‌ی فعالیت های خود را در یوتیوب دنبال می‌کند. شما می‌توانید تمامی تغییراتی که در فورتنایت با آپدیت‌ها به وجود می‌آید را روی کانال یوتیوب او بفهمید و یاد بگیرید که چگونه می‌توانید از تک تک این تغییرات به نفع خود بهره ببرید. Lachlan به چالش‌های مختلف علاقه‌ی خاصی دارد و انواع چالش‌هایی که مردم برای او می گذارند را قبول می‌کنند. شما می‌توایند ببیند که او در یک بازی فقط با استفاده از یک اسنایپر برنده می‌شود یا در یک بازی دیگر فقط با لوت کردن یک Chest، به نبرد با رقبا می‌رود. Lachlan همیشه رویداد‌های خاص فورتنایت را برای دنبال کنندگانش استریم می‌کند و یکی از پر تعامل‌ترین کانال‌های یوتیوبی که تا به حال وجود داشته است، را دارد.

فورتنایت

Mongraal

کایل جکسون یا همان Mongraal، یکی از جوان‌ترین و موفق‌ترین بازیکنان فورتنایت است. اولین باری که او در یک استریم دیده شد، تنها سیزده سال داشت. او یکی از حرفه‌ای‌ترین ورزشکاران بازی Fortnite است که در زمینه‌ی ورزش‌های الکترونیک فعالیت می‌کند. او یکی از خوش برخورد‌ترین استریمرهایی است که در حال حاضر فعالیت می‌کنند و همیشه دوست داشته است که تنظیمات و تجربه‌ی خود را در احتیار طرفدارانش بگذارد و نکات زیادی به آن‌ها یاد بدهد. Mongraal اکثر تمرکز و انرژی خود را در بازی‌ها رقابتی و Tournament های مختلف می‌گذارد. هر زمانی که یک تورنومنت جدید برگزار شود و جایزه‌ی نقدی هم برای آن در نظر گرفته شود، شک نکنید که مونگرال را در همان حوالی مشاهد می‌کنید. و نکته‌‌ی جالب این است که او در اکثر این مسابقات در میان رتبه‌های بالا دیده می‌شود.

با این که برخلاف گرافیک کارتونی فورتنایت اکثریت فکر می‌کنند که این بازی مخصوص افراد کم سن و سال‌تر است، باید بدانید که گروه بزرگی از جامعه‌ی کاربری این بازی را گیمر‌های مسن‌تر تشکیل می‌دهند و اکثریت هم از توانایی بالاتری برخوردارند، ولی مونگرال تمام این قاعده‌ها را بر هم زده و هیچ کس آرزو نمی‌کند که در یک نبرد نک به تک جلوی او قرار بگیرد، زیرا پیش از آن که متوجه شود خود را در لابی (Lobby) مشاهده می‌کند.

فورتنایت

mrsavage

مارتین فاس اندرسون (Martin Foss Anderson) یک بازیکن نروژی ۱۶ ساله است که با نام کاربری Mrsavage شناخته می‌شود. او یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر ورزش‌های الکترونیک است و در همه‌ی زمینه‌ها چه تیراندازی و چه Build کردن از استانداردهای بالایی برخوردار است. هنگامی که شما وارد استریم این بازیکن جوان می‌شوید، به طور تقریبی نمی‌توانید بفهمید که اصلا چه اتفاقی در حال رخ دادن است. او از Sensitivity به شدت بالایی استفاده می‌کند و دوربین بازی را به سریع حرکت کردن مجبور می‌کند. با این که او نتوانست در جام جهانی فورتنایت که در تابستان سال ۲۰۱۹ برگزار شد، مقامی کسب کند ولی بر هیچ کس پوشیده نیست که او در مهارت‌های فردی از بوگا کم ندارد. او برای افرادی که فقط قصد بهتر شدن در بازی را دارند گزینه‌ی مناسبی است، ولی به هیچ وجه هنگامی که خسته و به دنبال سرگرمی هستید، سمت Mrsavage نروید.

فورتنایت

نظر شما کاربران تیلنو درباره‌ی این لیست چیست؟ به نظر شما چه کسی می‌توانست در این لیست جای داشته باشد؟ بهترین بازیکن در میان اسامی ذکر شده کدام است؟ نظرات خود را با مجموعه تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: DIGITAL TRENDS

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید