بازی, عمومی, یادداشت

سری Assassin’s Creed: معرفی بهترین اساسین‌ها

سری Assassin’s Creed

اساسین‌های مختلفی در طول تاریخ حدودا ۱۳ ساله سری Assassin’s Creed معرفی شده‌اند که برخی از آن‌ها در یاد و خاطره بازیکنان ثبت شده است. با تیلنو و معرفی بهترین اساسین‌های سری مذکور همراه باشید.

سری بازی‌های اساسینز کرید یکی از مشهور‌ترین و موفق‌ترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی بوده که تا‌کنون ۱۲ بازی اصلی و ۱۲ نسخه فرعی از آن منتشر شده است. همچنین سری Assassin’s Creed فروش حدود ۱۵۵ میلیون نسخه‌ای را تجربه کرده که نشان از اقبال آن در جلب نظر مخاطبین دارد. فرنچایز مذکور دوره‌های تاریخی متعدد و مختلفی، از انقلاب فرانسه در قرن ۱۸ میلادی تا عصر وایکینگ‌ها را به نمایش گذاشته است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و وجه تمایز‌های هر نسخه از سری اساسینز کرید، معرفی شخصیت قابل بازی جدید با روحیات، توانایی‌ها، پیشینه تاریخی و نبرد‌های متفاوت است. هر یک از این کاراکتر‌ها حس‌های مختلفی از جمله عشق، نفرت و خیانت را تجربه کرده‌اند که آن‌ها را به اساسین‌های قوی‌تر با باوری مستحکم‌تر تبدیل کرده است. در این مطلب قصد داریم تاریخ سری اساسینز کرید را مرور و بهترین اساسین‌های این سری را معرفی کنیم. با تیلنو همراه باشیم.

ایوی فرای (Evie Frye)

سری Assassin’s Creed

ایوی فرای جزو دسته Master Assassin (بالاترین رتبه در بین Assassin Order) بوده که خواهر دو‌قلوی جیکوب فرای (Jacob Frye) محسوب می‌شود. او در مقایسه با برادرش که به سرعت و بدون فکر قبلی عمل می‌کند، شخصیتی محتاط و دقیق دارد. ایوی دستاورد‌های مختلفی از جمله شکست قاتل بدنام لندن یعنی جک قاتل (Jack The Ripper) داشته است. ایوی تمامی مهارت‌هایش را مدیون آموزش‌های پدرش است و به او اطمینان داده که در مورد تاریخ Brotherhood تحقیق کند.

سبک مبارزه ایوی فرای بیشتر روی مخفی‌کاری استوار بوده که این امر به واسطه استفاده او از پرتاب چاقو، هیدن بلید و شمشیر خاصش مشهود است. تمامی نقشه‌های او حساب‌شده، با آگاهی کامل و بر اساس منطق طراحی شده‌اند. ایوی یکی از کاراکتر‌های سری Assassin’s Creed است که با تمام وجود از اعتقادات اساسین‌ها پیروی کرده و قانون دوم Creed یعنی «هر زمان که ممکن باشد از جلب توجه خودداری کنید» را به بهترین شکل به کار می‌بندد.

آرنو دوریان (Arno Dorian)

سری Assassin’s Creed

آرنو دوریان یکی دیگر از Master Assassin‌ها است که در قالب بازی Assassins Creed Unity و در جریان انقلاب فرانسه با او آشنا شدیم. داستان زندگی آرنو سرشار از موارد مختلفی از جمله گناه، پشیمانی و خیانت است. برای مثال او به دروغ متهم به قتل شد، شاهد کشته شدن معشوقه‌اش یعنی الیز (Elise) بود و اعتبارش را از دست داد.

مهارت‌های ویژه آرنو دوریان عبارتند از: قدرت استنتاج و نتیجه‌گیری، مهارت شمشیر‌زنی پیشرفته و استعداد فریرانینگ. مشاهده دقیق تنها یکی از قدرت‌های وی است که به واسطه آن، آرنو می‌تواند به سرعت شرایط را تجزیه و تحلیل کرده و بهترین نتیجه ممکن را پیدا کند. حفظ وفاداری به Brotherhood و فداکاری در راه آن، حتی با وجود طرد شدن، ثابت می‌کنند که آرنو دوریان به عنوان یکی از اساسین‌های برتر سری اساسینز کرید، بهترین نمونه برای سومین قانون Creed یعنی قانون «هیچگاه بر علیه Brotherhood اقدام نکنید» است.

بایک (Bayek)

سری Assassin’s Creed

بایک یکی از بنیان‌گذاران Hidden Ones (گروهی که اعضای آن سوگند یاد کرده‌اند در برابر ظلم و ناعدالتی از مردم دفاع کنند) و پروتا‌گونیست دهمین اثر سری Assassin’s Creed یعنی بازی Assassins Creed: Origins محسوب می‌شود. بایک عقابی به نام Senu به همراه دارد که قدرت Eagle Vision را به او می‌دهد. به کمک این قدرت بازیکنان می‌توانند محیط‌ها را بررسی و استراتژی مناسب را اتخاذ کنند.

از دست دادن پسرش، باعث شد که بایک ناامید و در عین حال انتقام‌جو، روحیه جنگجویی و اساسین بودنش را به نمایش بگذارد. مهارت‌های مبارزه با چندین سلاح مختلف و امکان بهره‌گیری از سپر، موجب شدند که نبرد‌های بایک با دیگر اساسین‌ها تفاوت‌های فاحشی داشته باشند. از خود‌گذشتگی بایک در راه اعتقادات و باور‌هایش، ویژگی‌هایی هستند که وجود آن‌ها برای یک اساسین الزامی است.

ادوارد کنوی (Edward Kenway)

سری Assassin’s Creed

ادوارد کنوی یکی از اعضای فرقه اساسین است که در هند غربی و انگلستان حضور داشته است. او در طول زندگی‌اش وارد نبرد‌های بی‌پایان بین تمپلار‌ها (Templar) و اساسین‌ها می‌شود. او دائما درگیر انتخاب جناح مناسب بود و در نهایت به فرقه اساسین‌ها ملحق می‌شود. زندگی ادوارد کنوی که در بازی Assassin’s Creed IV: Black Flag به نمایش گذاشته شد، داستانی پیچیده و جالب‌توجه است.

مهارت‌های دریا‌نوردی او در هنگامی که پشت سکان کشتی‌اش قرار می‌گیرد و توانایی انجام مبارزات تن به تن، باعث شده‌اند که ادوار یک اساسین فوق‌العاده باشد. او به طور رسمی آموزش‌های لازم برای تبدیل شدن به یک اساسین را دریافت نکرده، اما از ویژگی‌هایی برخوردار است که او را به یکی از بهترین اساسین‌های تاریخ تبدیل می‌کند. فعالیت او به عنوان یک دزد دریایی در سری اساسینز کرید موجب تحقق ویژگی‌هایی همچون مهارت چشمگیر در شمشیربازی، توانایی حمل همزمان دو سلاح و امکان استفاده از اسلحه‌هایی همچون چاقو شده است.

کاساندرا (Kassandra)

سری Assassin’s Creed

کاساندرا یکی از پروتا‌گونیست‌های بازی Assassins Creed: Odyssey است که بازیکنان می‌توانند از بین او و برادرش الکسیوس (Alexios) یکی را برای تجربه بازی مذکور انتخاب کنند. او در طول حیاتش با دشمنان متعددی رو‌به‌رو شده که تنها دو نمونه از آن‌ها پادشاه اسپارت‌ها و Order of The Ancients (بعدها با نام تمپلار‌ها شناخته می‌شدند) هستند.

کاساندرا جنگجویی قدرتمند و فوق‌العاده ماهر در مخفی‌کاری است. دفاع یکی از بهترین مهارت‌های او است؛ زیرا کاساندرا قادر بوده چندین دشمن را به صورت همزمان از بین ببرد. یکی از اسلحه‌های کاساندرا نیزه لئونیداس (Spear Of Leonidas) است که به واسطه آن قدرت‌های فرا بشری در اختیار این شخصیت قرار می‌گیرد. علاوه بر این در دست داشتن عصای هرمس تریسمجیستوس (Staff of Hermes Trismegistus) باعث شده که کاساندرا قدرت جاودانگی داشته باشد. این کاراکتر سری Assassin’s Creed از هوش هیجانی بالایی بر‌خوردار بوده و یکی از قدرتمند‌ترین پروتاگونیست‌های مونث تاریخ بازی‌های ویدیویی است. در کنار موارد گفته شده، کاساندرا عقابی به نام ایکاروس (Ikaros) دارد که می‌تواند دنیا را از چشمان او ببیند.

کانر کنوی (Connor Kenway)

سری Assassin’s Creed

کانر کنوی که با نام رادون‌هاگه‌دون (Ratonhnhaké:ton) نیز شناخته می‌شود، یک Master Assassin از بازی Assassins Creed 3 است. وی باور دارد که تمپلار‌ها دهکده‌اش یعنی کاناتاسدون (Kanatahséton) را به آتش کشیده و مادرش را به قتل رسانده‌اند. یکی از منتور‌های بد‌نام فرقه اساسین به اسم آکیلیز داونپورت (Achilles Davenport) وظیفه آموزش کانر را بر عهده گرفت و او را به یک اساسین تبدیل کرد.

در طول داستان کانر در اساسینز کرید 3، او با مواردی همچون انتقام از تمپلار‌ها به خصوص پدرش، جنگ‌های پر‌تعداد و تلاش برای کسب قدرت رو‌به‌رو می‌شود. این اتفاقات او را به یک اساسین با اراده قوی تبدیل می‌کنند که حتی بهترین اساسین‌ها در برابر او شانسی ندارند. او در جنگ‌های مسلحانه و غیر مسلحانه مهارت زیادی داشته و به طور هوشمندانه‌ای از محیط اطراف خود برای صدمه زدن به دشمنان استفاده می‌کند. آموزش‌های آکیلیز مجموعه گسترده‌ای از مهارت‌ها به خصوص توانایی بررسی و زیر نظر گرفتن را در اختیار کانر قرار داده است.

اتزیو آئودیتوره دا فرینزه (Ezio Auditore da Firenze)

سری Assassin’s Creed

اتزیو آئودیتوره دا فرینزه بیشتر به واسطه روحیه جوان و حس شوخ‌طبعی‌اش بین بازیکنان شناخته می‌شود. او در گذشته جوانی پر شر و شور بود که با کسب مهارت‌های متعدد و پشت سر گذاشتن اتفاقات مختلف به یکی از Master Assassin‌ها تبدیل شد. سرگذشت اتزیو در یک قالب سه‌گانه شامل بازی‌های Assassin’s Creed: Brotherhood ،Assassin’s Creed 2 و Assassin’s Creed: Revelations روایت شده است.

اتزیو توانایی‌های بسیاری داشته که از بین آن‌ها می‌توان به مخفی شدن در بین جمعیت، مهارت‌های جنگی استثنایی، استقامت بالا و قدرت زیاد اشاره کرد. علاوه بر این او قادر به ساخت انواع بمب بوده و با استفاده از قدرت Eagle Sense به بهترین شکل قادر به پیدا کردن و ردیابی دشمنان است. با پیشرفت خط داستانی اتزیو، او از لحاظ شخصیتی نیز رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کند. وی تا آخر در کنار برادر‌های اساسینش مانده و آن‌ها را رهبری می‌کند. اتزیو میراثی را از خود به جا گذاشته که همواره مورد ستایش اساسین‌های بعد از او در سری Assassin’s Creed قرار گرفته است.

الطائر ابن لا احد (Altaïr Ibn-La’Ahad)

سری Assassin’s Creed

الطائر ابن لا احد یکی از تاثیر‌گذارترین اساسین‌های تاریخ سری Assassin’s Creed است که نقش او در پیشرفت Assassin Order و خلق یک هیدن بلید موثرتر هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود. او برای استفاده از این سلاح کشنده اساسین‌ها مجبور به قطع انگشت حلقه خود بود. الطائر یکی از بهترین اساسین‌های تمام دوران بوده که در پایان به بزرگترین و باهوش‌ترین منتور تاریخ تبدیل می‌شود.

الطائر مهارت‌های بی‌عیب و نقص مختلفی دارد که تعدادی از آن‌ها عبارتند از: مخفی‌کاری عالی، توانایی مبارزه فوق‌العاده، مهارت در صعود و به قتل رساندن اهداف به بهترین شکل. رشد شخصیتی و دانشی که در طول زندگی‌اش به دست می‌آورد، موجب شده‌اند که الطائر به یک منتور و بهترین اساسین تبدیل شود. او در سن ۹۲ سالگی، خودش را در کتابخانه‌ای حاوی اطلاعاتی از سیب‌های عدن (Apples Of Eden)، داستان فدا کردن زندگی‌اش در راه Assassin Order و شرح معنای واقعی اساسین بودن، حبس کرد. او در این مکان و در حالی که یکی از سیب‌های عدن را در دست داشته، به استقبال مرگ رفت.

در صورتی که جدید‌ترین بازی سری اساسنیز کرید یعنی بازی Assassin’s Creed Valhalla را تجربه نکرده و قصد خرید آن را دارید، می‌توانید از لینک‌های زیر اقدام کنید:

نظر شما در رابطه با بهترین اساسین‌های تاریخ سری اساسینز کرید چیست؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: TheGamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید