راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda: tears of the Kingdom

اگر می‌خواهید قدرت شخصیت لینک را افزایش دهید و به این واسطه سرزمین Hyrule را به سلطه خود درآورید، به بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda:Tears of the Kingdom نیاز خواهید داشت. اما این اسلحه‌ها و زره‌ها را باید از کجا پیدا کرد؟ ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا به جواب سوال ذکر شده برسید.

بهترین Weaponها و Armorهای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به معنی واقعی کلمه یک ویدیو گیم نقش آفرینی عمیق است و همین موضوع، باعث افزایش اهمیت آیتم‌ها و اسلحه‌ها در دنیای آن می‌شود. بنا بر همین بحث، اگر بخواهید جریان مبارزات را به سمت خود تغییر دهید و با استحکام بیش‌تر در دنیای بازی قدم بردارید، به بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی مورد بحث نیاز خواهید داشت. از اسلحه‌های بزرگ با DPSها باور نکردنی گرفته تا زره‌هایی که شما را نسبت به ضربات دشمن مصون نگه می‌دارد؛ در مقاله بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به این آیتم‌های فوق‌العاده ارزشمند خواهیم پرداخت. البته توجه داشته باشید که در این میان به سپرها یا همان Shieldهای برتر هم اشاره می‌کنیم تا با نگاه بازتری نسبت به قضیه نگاه کنید. علاوه بر این موارد، توجه داشته باشید که مقاله پیش و رو یک سری اسپویل‌های داستانی کوچک دارد و ممکن است برخی از بخش‌های روایت را به شما لو دهد.

بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda: tears of the Kingdom

بهترین اسلحه‌های Melee بازی The Legend of Zelda: tears of the Kingdom

در این مقاله ما سعی می‌کنیم به سراغ آیتم‌هایی بروید که به معنی واقعی کلمه در جریان گیم‌پلی تغییر ایجاد کنند. بنا بر این بهتر است نیازهای خود را در نظر بگیرید و سپس به سراغ موارد مورد نظر بروید. راستی توجه داشته باشید که آیتم‌های مربوط به مکانیک Fuse (مکانیکی که به شما اجازه می‌دهد آیتم‌ها و متریال‌های مختلف را با هم ترکیب کنید) هم باید در این میان در نظر گرفته شود.

اسلحه Royal Guard Sword یا Royal Guard Calymore

شما می‌توانید دو اسلحه Royal Guard Sword و Royal Guard Claymore را با مراجعه به Santcum در قلعه Hyrule پیدا کنید. اما چه چیزی اسلحه‌های ذکر شده را نسبت به سایرین خاص می‌کند؟ هنگامی که دو اسلحه مورد بحث به بخش‌های پایانی خط سلامتی خود می‌رسند و نزدیک به شکستن می‌شوند، DPS آن‌ها به شکل قابل توجهی ارتقا پیدا کرده و به دشمن ضربه به شدت سنگین‌تری وارد می‌کنند. توجه داشته باشید که این قابلیت به Fuse Materialها هم تعمیم پیدا می‌کند تا ضربات نهایی سنگین‌تر شود (یعنی هنگامی که اسلحه‌ها به مرحله شکستن نزدیک می‌شوند، Materialها هم آسیب بیش‌تری وارد می‌کنند.

اما شاید با خود فکر کنید که یک اسلحه در معرض شکست چه سودی در بر خواهد داشت؟ در صورت بروز این سوال باید بدانید هنگامی که سوار یک اسب یا Mount هستید، استهلاک اسلحه‌ها معنی خود را از دست می‌دهند و با ضربه زدن کم نمی‌شوند. بدین ترتیب هنگامی که سوار اسب خود هستید و می‌خواهید با باس فایت‌های خطرناک وارد مبارزه شوید، می‌توانید دو اسلحه Royal Guard Sword یا Royal Guard Claymore را بیرون آورید و سپس شروع به نبرد کنید. راستی، اگر هم به قابلیت ویژه این اسلحه‌ها نیازی نداشتید می‌توانید با استفاده از آیتم‌هایی تحت عنوان Rock Octorok آن‌ها را تعمیر کنید.

هر اسلحه‌ای که با Silver Lynel Horn ترکیب شود

همان‌طور که می‌دانید سیستم Fuse و ترکیب کردن متریال‌های مختلف یکی از مکانیک‌های مهم بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom محسوب می‌شود. بنا بر همین موضوع اگر به درک درستی از عملکرد آن برسید، می‌توانید کارهای چشم‌گیری انجام دهید. از جمله این کارها که می‌تواند حسابی تاثیرگذار باشد، استفاده از آیتم‌های Silver Lynel مانند Saber Horn و Mace Horn است. در صورتی که این آیتم‌ها را با یکی از اسلحه‌های خود Fuse کنید، به ترتیب 55 واحد و 51 واحد به قدرت ضربات خود اضافه خواهید کرد. حال اگر این Silver Lynelها را با اسلحه‌های Royal Guard ترکیب کنید و از ویژگی آن‌ها کمک بگیرید، مانند یک اسلحه کشتار جمعی متحرک خواهید شد.

A Royal Guard's Claymore combined with a Silver Lynel Saber Horn offers a ton of DPS.

ترکیب Longswordها با آیتم‌هایی که از کشتن باس فایت‌ها به دست می‌آیند

یکی دیگر از نکاتی که باید در مقاله بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در موردش صحبت کنیم، Fuse کردن Longsowrdها با آیتم‌هایی است که از باس فایت‌های می‌افتند. هنگامی که این کار را انجام دهید و یک Longsowrd قدرتمند به وجود آورید، می‌توانید دسته‌های بزرگ دشمن را به صورت همزمان بکشید. در واقع از آنجایی که Longswordها از طول زیادی برخوردارند و شعاع زیادی را تحت پوشش قرار می‌دهند، در صورت ترکیب با آیتم درست می‌توانند حسابی خطرناک باشند.

استفاده از Gloom Sowrd یا Gloom Spear به عنوان Fuse material

شما Gloom Sword و Gloom Spearها را پس از کشتن باس فایت‌هایی تحت عنوان Phantom Ganon به دست می‌آورید. این باس فایت‌ها که اکثرا در منطقه Hyrule Castle حضور دارند، چند باری در روند داستان ظاهر می‌شوند و برای لینک دردسر ایجاد می‌کنند. با وجود اینکه این اسلحه‌ها از قدرت بالایی برخوردار هستند، اما پس از استفاده مکرر ممکن است به ضرر شما تمام شوند و لینک را خسته کنند. حال اگر از Gloom Spearها و Gloom Sowrdها به عنوان Fuse Material استفاده کنید، داستان به صورت کلی تغییر خواهد کرد. در این شرایط شما نه تنها از قابلیت‌های این دو اسلحه برخوردار می‌شوید، بلکه دیگر با خسته شدن لینک هم روبرو نخواهید شد. بدین ترتیب شاهد یک بازی دو سر برد خواهید بود.

اسلحه Master Sowrd

در این نقطه از لیست بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به اسلحه Master Sword می‌رسیم که یکی از نمادین‌ترین شمشیرهای مجموعه زلدا است. اسلحه Master Sword که در این بازی هم دیده می‌شود، به خودی خود Attack Rate خاصی ندارد و برای استفاده از پتانسیل نهایی‌اش، باید آن را با متریال‌های دیگر Fuse یا ترکیب کنید. علاوه بر این، اگر تمام قلب‌های شما (منظور همان HP است) پر باشند، می‌توانید با فشار دادن دکمه R دشمنان را از از راه دور و با استفاده از Master Sword مورد اصابت قرار دهید.

بهترین تیر و کمان‌ها یا Bowهای Tears of the Kingdom

همان‌طور که به احتمال زیاد می‌دانید، بازی مورد بحث شامل تیر و کمان‌های مختلفی هم می‌شود که در جریان مبارزات تاثیر بسزایی دارند. با استناد به همین موضوع به معرفی چندی از بهترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

تیر و کمان Savage Lynel Bow

اگر مبارزات از راه دور را ترجیح می‌دهید و به یک تیر و کمان قدرتمند نیاز دارید، موارد زیادی وجود ندارد که بتوانند با Savage Lynel Bow رقابت کنند. شاید در نگاه اول با دیدن Damage یا آسیب 32 واحدی این کمان ناامید شوید، اما نگران نباشید. این کمان می‌توانید به صورت همزمان سه تیر به سمت دشمن پرتاب کرده و با استفاده از این روش آسیب کم خود را جبران کند. البته توجه داشته باشید که در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom تیر و کمان‌هایی وجود دارند که می‌توانند به صورت همزمان، پنج تیر آتشین به سمت دشمنان پرتاب کنند.

تیر و کمان Demon King’s Bow

در این نقطه از مقاله بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom باید یک بار دیگر به Phantom Ganon Bossها اشاره کنیم؛ چرا که پس از کشتن آن‌ها ممکن است کمان Demon King Bow را به دست آورید. آنچه که این تیر و کمان را خاص می‌کند، ویژگی منحصر به فردش است؛ به گونه‌ای که هر چقدر خط سلامتی لینک بیش‌تر باشد این کمان هم آسیب بیش‌تری به دشمن وارد می‌کند. اگر زیاد به Shrine Challengeها پرداخته و تعداد Heartهای لینک را افزایش داده باشید، تیر و کمان مورد بحث می‌تواند آسیبی بیش از 60 واحد وارد کند. فقط توجه کنید که برای رسیدن به نهایت پتانسیل موجود باید خط سلامتی لینک را در بیش‌ترین حالت ممکن نگه داشته و به صورت مستمر Heal کنید.

تیر و کمان Dusk Bow

تیر و کمان Dusk Bow آسیب یا Damage زیادی ندارد و ما آن را به این دلیل در لیست مورد بحث قرار ندادیم. این کمان در Chestهای موجود در بازی پیدا نمی‌شود و برای رسیدن به آن، باید در دنیای بازی به گشت و گذار بپردازید. البته که پس از هر Bloodmoon Cycle همه چیز Respawn می‌شود و با توجه به همین، قادر هستید به Dusk Bowهای دیگری هم دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این موارد، باید بدانید که counterparts مورد بحث Range یا بُرد بیش‌تری نسبت به همتایان خود دارد و در این زمینه از ارزش بالایی برخوردار است.

There's always a Dusk Bow waiting for you each Bloodmoon.

بهترین Shieldها یا سپرهای موجود در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

جالب است بدانید که لینک در طی ماجراجویی خود می‌تواند از سپرها یا Shieldهای متعددی استفاده کند و با استفاده از آن‌ها، جریان نبرد را به سمت دلخواه خود بازگرداند. در ادامه نام چند تا از بهترین سپرهای موجود در بازی را خواهید دید.

سپر Mighty Zonaite Shield

سپرهای Mighty Zonaite که می‌توانید آن‌ها را به صورت Random پیدا کنید، سپرهای مستحکمی هستند و به خوبی جلوی ضربات دشمنان را خواهند گرفت. اما آن دلیلی که باعث شد ما از این سپر در لیست مورد بحث یاد کنیم، فراوانی آن است. به عبارتی دیگر، شما در طی تجربه خود Mighty Zonaite Shieldهای متعددی پیدا می‌کنید و بدین ترتیب می‌توانید همیشه چند عدد از آن‌ها را در Inventory خود نگه دارید تا در مواقع نیاز به مشکل نخورید.

سپر Hylian Shield

بدون هیچ بحث اضافه‌ای باید بدانید که سپر Hylian بهترین Shield موجود در Tears of the Kingdom است و هیچ نمونه مشابهی نمی‌تواند کارایی آن را برای شما تداعی کند. این سپر که بیش از 90 واحد قدرت Defense دارد، از استحکام بالایی برخوردار است و حالا حالاها نخواهد شکست. به همین دلیل می‌توانید بدون نگرانی خاصی برای مدت زمانی به نسبت طولانی از آن استفاده کنید.

How about a Hylian Shield on top of a Hylian Shield?

بهترین زره‌ها یا Armorهای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

در این نقطه از مقاله بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به بحث شیرین Armorها یا همان زره‌ها می‌رسیم. اگر به دنبال بهترین زره‌های دنیای بازی می‌گردید، به اسم‌هایی که در ادامه ذکر می‌شود توجه بیش‌تری به خرج دهید.

زره Ancient Hero’s Aspect

اگر از لحاظ زیبایی بصری و استایلیش بودن به قضیه نگاه کنیم، زره Ancient Hero’s Aspect زیباترین Armor موجود در بازی محسوب می‌شود. در واقع باید بدانید که Ancient Hero’s Aspect در واقع یک زره واقعی نیست و به عنوان یک Outfit، تنها ظاهر بصری لینک را تغییر می‌دهد.

The Ancient Hero's Aspect is more of a full appearance change than a regular armor.

ست زره Awakening

حالا که بحث تغییر ظاهر پیش آمد، بهتر است به زره Awakening هم نیم نگاهی داشته باشید. این ست Armor که به بازی Link’s Awakening اشاره دارد، چهره و سر لینک را به حالتی کارتونی تغییر می‌دهد.

ست Wingsuit

اگر بحث مبارزات و افزایش قدرت در آن‌ها مطرح باشد، ست Wingsuit حرف‌های زیادی برای گفتن ندارد. اما با این حال اگر آن را به تن کنید، لینک قدرت مانور فزاینده‌ای دریافت می‌کند و می‌تواند در آسمان سرزمین Hyrule به شکل سریع‌تری جا به جا شود. از آنجایی که بخش بزرگی از گیم‌پی بازی مورد بحث به گلایدینگ و پرواز در آسمان مربوط می‌شود، ست Wingsuit حسابی کارآمد خواهد بود.

ماسک Majora

ماسک Majora قابلیت به شدت جالب و بامزه‌ای دارد؛ چرا که می‌تواند دشمنان را فریب دهد تا آن‌ها شما را با یکی از هم رزم‌های خود اشتباه بگیرند. بدین ترتیب شما می‌توانید به عنوان یکی از افراد دشمن به دل آن‌ها بزنید و خیلی مخفیانه از میان‌شان رد شوید، آن هم بدون اینکه که کسی مزاحم‌تان شود.

ست Yiga Armor

حالا که بحث از مخفی‌کاری شد، باید بدانید که ست Yiga Armor می‌تواند به شکل قابل توجهی مهارت مخفی‌کاری شخصیت اصلی را ارتقا دهد. اما علاوه بر بحث مربوط به مخفی کاری، زره مورد بحث باعث می‌شود که به ماموریت‌های قبیله Yoga دسترسی پیدا کنید و به سمت Shrineهای جدیدی بروید. البته که در این میان غافلگیری‌های دیگری هم در کمین شما قرار دارند.

کلاه Lightning

در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، باید برای زنده ماندن از دست رعد و برق زره‌ها و لباس‌های فلزی خود را درآورید. شاید انجام این کار در دفعات اول زیاد اذیت کننده نباشد، اما رفته رفته جذابیت خود را از دست می‌دهد و خسته کننده‌تر می‌شود. با این حال، اگر Lightining Helm را پیدا کنید از انجام این کار راحت می‌شوید و دیگر نیازی نیست در حین وقوع رعد و برق تکرار مکررات کنید. شما می‌توانید این کلاه خود ارزشمند را با تکمیل ماموریت‌های فرعی مربوط به Yiga Clan به دست آورید.

ست Phantom Armor

زره Phantom یکی دیگر از آیتم‌های فوق‌العاده ارزشمند موجود در بازی است که نمی‌توان نسبت به آن چشم پوشی کرد. هر جزء از این زره هشت واحد مقاومت دفاعی به همراه دارد و به همین ترتیب، در صورت به تن کردن تمام قطعات آن میزان مقاومت دفاعی شما به بیش از 24 واحد خواهد رسید. این پایان کار نیست و پوشیدن ست Phantom Armor کاری می‌کند که حملات شما آسیب بیش‌تری به دشمنان وارد کنند. بدین ترتیب هم در فاز تهاجمی تقویت می‌شوید هم در فاز دفاعی.

در این نقطه به پایان مقاله بهترین اسلحه‌ها و زره‌های بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ کدام یک از آیتم‌های ذکر شده کارایی بیش‌تری دارد؟ جای خالی چه آیتمی در این لیست بیش‌تر حس می‌شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *