پوستر بازی, نقد و بررسی, نقد و بررسی بازی, نمایش و پیش نمایش

بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War از دید سایت های معتبر دنیا

بهترین بازی های ایکس باکس سری ایکس

در ادامه‌ی روند عرضه‌ی سالیانه‌ی نسخه‌های مختلف Call of Duty، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War روانه‌ی بازارهای جهانی شد و توانست نظر مثبت منتقدان را کسب کند. با تیلنو همراه باشید.

بدون شک مجموعه‌ی Call of Duty یکی از بزرگ‌ترین سری‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی است و روند درخشانی را پشت سر می‌گذارد. درست است که نسخه‌های مختلف کال آو دیوتی از شروع نسل هشتم به هیچ وجه در حد بازی‌های قدیمی نبودند، اما شرکت Activision با در پیش گرفتن یک روند متفاوت، توانست نام Call of Duty را دوباره به عنوان یک مجموعه بازی تحسین شده، ثبت کند. در ادامه‌ی انتشار موفق ریبوت بازی Modern Warfare، اکتیویژن در نسخه‌ی جدید به یکی از رویدادهای تاریخی معاصر دیگر باز می‌گردد. شاید در سال‌های ابتدایی بیش‌تر مخاطبان نام Call of Duty را با جنگ‌های جهانی عجین می‌کردند، اما در سال‌های اخیر سازندگان سیاست تنوع طلبی در بازه‌های تاریخی را در پیش گرفتند. جدیدترین نسخه‌ی ندای وظیفه، که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War نام دارد به وقایع هنگام جنگ سرد در قرن ۲۰ می‌پردازد و داستان نسخه‌ی اول Black Ops را به طور مستقیم ادامه می‌دهد. اگر دوست دارید با داستان این اثر بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی جزئیات بخش داستانی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War مراجعه نمایید.

البته محتویات انبوه کلد وار فقط به بخش داستانی مربوط نمی‌شود و اگر کسی به سراغ خرید این بازی برود، می‌تواند بدون حس خستگی تا ساعت‌های متمادی به تجربه‌ی آن بپردازد. هم چنین، بخش به شدت پر طرفدار زامبی نیز پس از غیبت یک ساله در بازی Call of Duty Modern Warfare، به کلد وار آمده است. مورد دیگری که می تواند بدان اشاره کرد، نام توسعه دهنده‌ی بخش‌های مختلف این بازی است. دو استودیو Raven Software و Treyarch وظیفه‌ی توسعه‌ی این بازی را به عهده دارند؛ Raven Software تمرکز خود را روی بخش داستانی و Treyarch نیز با تمام قوا بر روی بخش‌های چندنفره کار کرده است. کلد وار یکی از بزرگ‌ترین آثاری است که در روز عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی منتشر می‌شود. شما می‌توانید لیست کامل بازی‌های Launch Title را در دو مقاله‌ی بازی‌ های روز عرضه ی پلی استیشن 5 و بازی های روز عرضه ی ایکس باکس سری ایکس مشاهده کنید.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

وبسایت Gaming Trend

نمره: ۹ از ۱۰

بلک اوپس بدون شک با انتقام بازگشته است. سرعت و چابکی معروف مجموعه هنوز پابرجاست و گان پلی هم به همان جذابیتی است که به یاد می‌آورید. در حالی که کمپین داستانی شاید ضعیف‌ترین محتوای بازی است، اما هنوز هم شنیدن یک داستان خوب به شدت لذت بخش است. حالت‌هایی مانند بخش چندنفره و زامبی که مردم بیش‌تر به تجربه‌ی آن‌ها می‌پردازند، بهترین بخش بازی Call of Duty: Black Ops Cold War هستند و یکی از بهترین تجربه‌های سبک شوتر اول شخص را ارائه می‌دهند.

وبسایت PCGamesN

نمره: ۹ از ۱۰

برخلاف یک سری مکشلات فنی و خام بودن برخی از مراحل داستانی، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به لطف استودیو Treyarch و سایر استودیوهایی که در کار توسعه شرکت کرده‌اند، یک تجربه‌ی فوق العاده را ارائه می‌دهد. کمپین داستانی قابل بازی و قابل تحمل است؛ حالت ۶ نفره‌ی PvP و آنلاین آن یکی از بهترین حالت‌هایی است که در چندسال اخیر منتشر شده و بخش زامبی هم با تمام قدرت به میدان بازگشته است. در این میان جای تاسف باقی می‌ماند که استودیو Infinity Ward بخش زامبی را در Modern Warfare فراموش کرد تا جای آن را با بخش Spec Ops پر کند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

وبسایت PlayStation LifeStyle

نمره: ۹ از ۱۰

شاید جلوه‌های بصری در حد Modern Warfare‌ زیبا نباشد، اما بازی Call of Duty: Black Ops Cold War سری بلک اوپس را به ریشه‌ها باز می‌گرداند؛ شخصیت‌ها و عناصر جدیدی را معرفی می‌کند و زمان و توجه مناسبی را به بخش‌های محبوب اختصاص می‌دهد. استودیو Treyarch به صورت ماهرانه‌ای کلد وار را در ادامه‌ی مجموعه‌های داستانی قرار می‌دهد و در همین حال، علاوه بر پرداختن به ریشه‌ها احساس جدید خود را نیز به وجود آورده و گسترش می‌دهد. هم چنین، در نهایت استودیو Treyarch همه‌ی عناصر را با امضای مخصوص خود پیوند می‌زند. در حال حاضر، بیش‌تر از هر زمان دیگری، برای دیدن آن چه که در آینده می‌آید هیجان زده هستم.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

وبسایت Game Informer

نمره: ۹ از ۱۰

مانند همیشه هر بخش متفاوت و به انجام کار متفاوت خود می‌پردازد، اما نسخه‌ی امسال کال آو دیوتی یک بار دیگر مانند یک مروارید در سبک شوتر اول شخص می‌درخشد. اگر کلد وار در بخشی برتری خاصی داشته باشد، امکانات پرشمارش است. این موضوع برای یک نسخه از Call of Duty عجیب نیست، اما این اثر با در بر داشتن یک طیف عظیم از حالت‌های مختلف و یک کمپین داستانی سرگرم کننده که حس یک پروژه‌ی بلاک باستری را دارد، به عنوان یک بازی تحسین برانگیز ظاهر می‌شود.

وبسایت VentureBeat

نمره: ۸/۸ از ۱۰

همان طور که می‌توان حدس زد، بخش چندنفره به تنهایی ارزش هزینه‌ای که برای بازی مصرف می‌کنید را دارد. من هر چقدر که بیش‌تر به تجربه‌ی آن پرداختم، بیش‌تر شیفته‌ی آن شدم. اما می‌توانم بگویم که توسعه دهندگان باید برخی از تغییرات را اعمال کنند. هم چنین همان طور که می‌توان حدس زد، توسعه دهندگان برای این که باید به طور همزمان هم بر روی نسخه‌ی پلی استیشن 5/ ایکس باکس سری ایکس کار می‌کردند و هم بر روی نسخه‌ی پلی استیشن ۴/ ایکس باکس وان، کار سختی داشتند. البته، کمپین داستانی توانایی این را داشت که علاوه بر بزرگ‌تر بودن، عمیق‌تر باشد. ولی وقتی که به شرایط انتشار بازی فکر می‌کنم، نتیجه می‌گیرم که این تلاش (توسعه‌ی بازی با مشکلات شیوع ویروس کرونا)، واقعا قهرمانانه بود.

وبسایت IGN

نمره: ۸ از ۱۰

لحظه به لحظه‌ی گیم پلی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War مانند یک گالری خوش نما است، ولی کلد وار موفق می‌شود که تجربه‌ی خود را به گونه‌ای تعریف کند که چیزی بیش از یک نفس عمیق برای پر کردن روند سالانه‌ی سنگین و پر سر و صدای مجموعه باشد. هر چند که کمپین نمی‌تواند مانند Black Ops 1 درجه یک عمل کند، اما هدف اصلی داستان بازی به همراه وجود چندین پایان متفاوت، دلایل خوبی را برای صرف کردن یک مدت زمان شش ساعته برای تجربه‌ی بخش داستانی، می‌دهد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

وبسایت PSX-Sense.nl

نمره: ۷۵ از ۱۰۰

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War یک ماجوراجویی سرگرم کننده است که با مراحل اکشن و جاسوسی اضافه، پر شده است. این بازی مانند همه‌ی نسخه‌های Call of Duty، لذت بخشه، اما کمی کوتاه است. اما اگر بخواهیم در مورد بخش چندنفره صحبت کنیم، این بازی در حال حاضر کمی کوچک است و تنها با چند نقشه و حالت‌ مختلف عرضه شده است. البته نقشه‌ها به اندازه‌ای متنوع هستند که بتوانند شما را برای مدتی سرگرم کنند و حالت Fireteam: Dirty Bomb هم یک بخش اضافه شده‌ی جذاب است. بنابراین، کلد وار یک اثر خوب است، اما باید بدانید که احساسی را منتقل می‌کند که انگار یک قدم از Modern Warfare عقب‌تر است.

میانگین نمرات بازی Call of Duty: Black Ops Cold War بر اساس ۱۱ نقد:

۸۲

در پایان اگر قصد دارید به تجربه‌ی جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی Call of Duty بپردازید، می توانید به صفحات خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برای PS4 و خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برای PS5 مراجعه کنید.

برای خرید PS5 و ایکس باکس سری ایکس نیز از پنج شنبه‌ی همین هفته می‌توانید از تیلنو اقدام کنید.

نظر شما در مورد کلد وار و نمرات بالای آن چیست؟ آیا به نظر شما این نسخه هم می‌تواند مانند Modern Warfare موفق عمل کند و نام Call of Duty را دوباره بالا ببرد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید