راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای سیستم Groups در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

Groups در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های بازی‌های شوتر اول شخص آنلاین، امکان تجربه‌ی آن‌ها با دوستان در یک مدت زمان طولانی است و در بین تمامی عناوین این سبک، Call of Duty بدون شک بیشتر از رقبا در چند سال اخیر به این ویژگی توجه داشته است. با وجود آن که کال آف دیوتی محتوای بسیاری برای تجربه با دوستان در خود دارد، اما بخش بزرگی از محتوای آن نیز شما را وادار به قرار گرفتن در قالب یک تیم با افراد ناشناس و پیدا کردن دوستان جدید می‌کند. مشکل اصلی بازی کردن با اشخاص رندوم اما آن است که تمامی بازیکنان با اهداف متفاوتی وارد یک مچ می‌شوند، برخی به دنبال کیل گرفتن هستند و برخی دیگر نیاز به برد دارند. خوشبختانه اکتیویژن با معرفی سیستم انقلابی Groups در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 توانسته این مشکل را هم کنار بزند. استفاده از این قابلیت اما ممکن است کمی گیج کننده باشد بخاطر همین ما تصمیم گرفتیم در یک مقاله راهنمای استفاده از آن را آماده کنیم.

سیستم Groups چیست؟

راهنمای سیستم Groups در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

در نسخه‌های قدیمی فرنچایز Call of Duty بازیکنان برای آن که افرادی با اهداف مشترک پیدا کنند، باید خارج از بازی و در اینترنت به صورت آنلاین می‌گشتند و پس از پیدا کردن چند نفر، یک Clan تشکیل می‌دادند. در ادامه نیز افراد یک کلن با هم دیگر دوست می‌شدند و داخل بازی در قالب Squad به هم دیگر برای کنار زدن چالش‌هایی مانند گرفتن Nuke کمک می‌کردند. سیستم Groups نیز شباهت زیادی به کلن‌ها دارد با این تفاوت که تمامی موارد مورد نیاز برای تشکیل یک تیم همگی در یک صفحه قرار دارند و شما می‌توانید بدون فعالیتی اضافه یک Group بسازید و یا به یکی از گروه‌های از قبل ساخته شده بپیوندید.

البته که بازیکنان همچنان می‌توانند در انجمن‌ها و فضای مجازی به تبلیغ Group خود بپردازند، اما این کار دیگر تنها راه پیدا کردن افراد برای تیم نیست و هر شخصی می‌تواند بدون بیرون آمدن از بازی به دنبال یک تیم که اهداف مشابهی با او دارد بگردد و به آن‌ها بپیوندد. قابل توجه‌ترین ویژگی سیستم Groups در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 آن است که هر گروه می‌تواند ۱۰۰۰ عضو داشته باشد و این بدان معنی است که در هر تایمی یک نفر را پیدا می‌کنید که با شما بازی کند. علاوه بر این هر بازیکن می‌تواند به ۵ گروه مختلف بپیوندد و برای هر مد از بازی که می‌خواهد تجربه کند (بتل رویال، DMZ، مود‌های مختلف مولتی‌پلیر) یک تیم خاص داشته باشد. البته که برخی از گروه‌ها ممکن است پیش‌نیاز‌هایی را قبل از پیوستن افراد مختلف بخواهند، این پیش نیاز‌ها شامل بردن مقداری خاص مچ وارزون دو، داشتن سطح خوبی از K/D و… هستند.

راهنمای پیوستن به یک گروه

راهنمای سیستم Groups در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

برای پیوستن به یک گروه شما باید به قسمت Social Tab در منوی اصلی بروید. این قسمت به بازیکنان اجازه می‌دهد دوستان، پارتی، گروه‌ها و آخرین مچ‌هایی که بازی کردند را ببینند. در Social Tab برروی قسمت Groups کلیک کنید و در منوی جدید باز شده از بین سه گزینه‌ی Browse Groups، Create Group و My Group Request، گزینه‌ی Browse Groups را انتخاب کنید.

در ادامه شما می‌توانید تمامی گروه‌های ساخته شده در بازی‌های Call of Duty Modern Warfare 2 و Warzone 2.0 را مشاهده کنید. می‌توانید اگر گروه خاصی را مد نظر دارید نام آن را سرچ کنید و یا در لیست دنبال تیم ایده‌آل خود بگردید. اگر قصد دارید کار خود را ساده‌تر کنید، می‌توانید از لیبل‌های مخصوص به هر مدی که می‌خواهید تجربه کنید (Raid، Warzone و…) استفاده کنید و یا اینکه می‌توانید با استفاده از فیلتر‌های تعداد افراد، پابلیک یا خصوصی بودن و زبان اصلی تیم، جست جوی خود را بهینه کنید.

راهنمای سیستم Groups در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

گروه‌ها نیز همگی یک توضیح کوتاه در مورد اینکه دنبال چه نوع بازیکنانی هستند دارند، برخی از آن دنبال افراد ترای هارد و برخی دیگر دنبال افرادی که برای سرگرمی بازی می‌کنند هستند. اگر نتوانستید در انتها تیم ایده‌آل را پیدا کنید می‌توانید با بخش بعدی راهنمایی ما Group خود را تشکیل دهید.

راهنمای تشکیل یک گروه

راهنمای سیستم Groups در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

برای تشکیل یک گروه مانند مرحله‌ی اول بخش قبلی به قسمت Groups در منوی Social Tabs بروید و این بار برروی Create Group کلیک کنید. در ادامه شما می‌توانید با توجه به سلیقه و نیاز‌های خود تیم ایده‌آل را تشکیل دهید، اما توجه داشته باشید که قبل از اتمام این کار باید تمامی اطلاعات مهم را بنویسید. مهم‌ترین قسمت‌هایی که باید آن‌ها را پر کنید، توضیحات (Description) و لیبل‌ها (Labels) هستند، این دو، Group را برای دیگر بازیکنان مشخص می‌کنند. شما باید با توجه به اهدافتان لیبل‌های مناسب را انتخاب کنید و از قسمت توضیحات برای قرار دادن قوانین و پیش‌نیاز‌ها بهره ببرید. بعد از انجام این کارها و تشکیل تیم خود باید صبر کنید تا بازیکنان دیگر به شما بپیوندند. البته همانطور که گفتیم می‌توانید به تبلیغ گروه خود در خارج از بازی نیز بپردازید.

منبع: Gamerant

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *