راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش فورتنایت: چگونه به Victory Royale نزدیک‌تر شویم؟

آموزش فورتنایت

حتما شما هم به دنبال پیروزی در بازی فورتنایت هستید که مقاله پیش‌رو خود را دنبال می‌کنید. فرقی ندارد که یکی از کارکشتگان فورتنایت باشید یا یک تازه‌کار؛ همه برای پیروزی نیازمند آموزش‌ هستند و ما دراین مقاله سعی کرده‌ایم مفیدترین آموزش فورتنایت را برای شما فراهم آوریم.

آموزش فورتنایت: هشت نکته برای پیروزی

به دلیل معروف بودن فورتنایت به واسطه ظاهر و رویدادهای متنوع و فانتزیِ مدرن، عملا از سختیِ پیروزی دراین میدان نبرد، یادی نشده و تمام تمرکز روی اسکین‌ها و قابلیت‌های جدید و نوآورانه بیشمارِ این عنوان است. سلاح‌های پرقدرت، تنها برگ برنده برای پیروزی در بازی فورتنایت نیست، بلکه موارد دیگری هم برای دست‌یابی به Victory Royale لازم است. ساخت سازه‌ها (به اصطلاح معروف : Build)، تعیین محل فرود و حمله و تنطیم کردن مقادیرِ مکانیسم‌های متنوع درگیم‌پلی؛ همه این موارد به شما کمک خواهند کرد. با تیلنو همراه شوید و آموزش هشت نکته مهم برای پیروزی در بازی فورتنایت را نظاره‌گر باشید.

1 – بهترین جایگاه فرود را بیابید

آموزش فورتنایت

اگر هنوز اعتماد به‌ نفس کافی را برای نبرد مستقیم ندارید، بهتر است دیرتر از بقیه Battle bus خود را رها کنید و در محل‌های خلوت‌تر بازی فرود بیایید. اینکار زمان کافی را برای جمع آوری سلاح، مهمات و مصالح یا Materials را به شما می‌دهد. قطعا درگیر شدن با کمی تاخیر بهتر از سرشاخ شدن‌های زود‌هنگام و بدون تجهیزات است.

2 – در ساختِ سازه‌ها ماهر شوید

آموزش فورتنایت

یکی از ویژگی‌هایی که فورتنایت را از بقیه آثار بتل رویال‌ در بازار متمایز می‌کند، وجود مکانیسم ساخت و ساز است که عملا می‌تواند بازنده یا برنده بودن شمارا در میدان نبرد تعیین کند؛ پس هرچه درساختِ سازه‌‌ها حرفه‌ای‌تر شوید، شانس خود را برای بقا درمیدان جنگ فورتنایت افزایش داده‌اید.

البته باید گفت که برای ساخت سازه‌های مختلف، نیاز به جمع‌آوری مواد اولیه دارید که دربخش‌های ابتدایی هر نبرد، باید به این کار بپردازید، یا می‌توانید با حمله به بازیکنان دیگر و آیتم‌های متنوع داخل بازی، این مواد را گردآوری کنید (به این نکته توجه کنید که برای جمع آوری مواد اولیه به این روش، باید با Pickaxe خود به اشیا پیرامون مانند خودروها، درخت‌ها، خانه‌ها و… ضربه بزنید).

دربازی فورتنایت، سه نوع مواد اولیه وجود دارد : چوب، سنگ و فلز. ساختن سازه‌ها با چوب، سریعتر انجام می‌شود اما مقاومت کم‌تری دارد. سازه‌‌های فلزی هم برعکس عمل می‌کنند (مقاومت بالایی دارند اما به کندی ساخته می‌شوند). سرعت ساخت و مقاومت سنگ هم درمیانه مقادیر چوب و فلز قرار می‌گیرد.

ساختن سازه‌های مختلف بستگی به وضعیت و موقعیت شما دارد. Rampها عموما گزینه خوبی برای دستیابی به نقاط بلندتر نقشه هستند؛ مخصوصا زمانی که زیر قله یا ساختمانی گیرافتاده‌اید. ساختن Wallها هم روش هوشمندانه‌ای برای در امان ماندن شما و دوستان‌تان از شلیک و صدمات دشمن است. یکی از بهترین روش‌ها برای Revive یا Healing هم‌تیمی های خود، ساختن چهاردیواری (مکعب گونه) به دورتان است که عملا زمان کافی برای احیا کردن دوستان‌تان را دراختیار شما می‌گذارد.

بهترین زمان برای تمرین در ساخت سازه‌ها، هنگام انتظار برای شروع بازی‌ است که هیچ دشمنی وجود ندارد. البته باید گفت که اگر نتوانستید مهارت لازم را در ساخت و ساز به دست آورید، می‌توانید حالت Zero Build را بازی کنید تا عملا از شر این مکانیسم راحت شوید.

3 – سلاح‌های متنوعی در Loadout خود قراردهید

آموزش فورتنایت

مورد بعدی دراین مقاله آموزش فورتنایت، به انتخاب سلاح‌های متنوع و مناسب اختصاص دارد. بعد از فرود در نقشه بازی، مهم‌ترین کاری که باید انجام داد، یافتن حداقل یک اسلحه برای پیشروی در بازی است. فراموش نکنید که همیشه به دنبال Chest‌ (یا همان صندوق‌ها) باشید تا قوی‌ترین سلاح‌ها را پیدا کنید؛ داشتن قدرتمندترین اسلحه، شانس دستیابی به Victory Royale را چند برابر می‌کند.

عملا با انتخاب Loadout مناسب، می‌توانید از پسِ هردرگیری با هرشرایطی برآیید؛ از سلاح‌های Assault Rifle می‌توان بیشترین استفاده را در درگیری‌هایی با فاصله متوسط برد. SMG‌ها هم که مشخصا مخصوص درگیری‌های نزدیک هستند و برای ازبین بردن دشمنان درفواصل دورتر، همراه داشتن یک Sniper Rifle لازم است. سلاح‌های پرتابی (مانند نارنجک و…) و Medkit هم پای ثابت همیشگیِ برنده‌های فورتنایت هستند.

4 – سلاح‌های خود را ارتقا دهید

آموزش فورتنایت

بعد از گذشت چند دست از بازی، قطعا با یک‌سری از گان‌ها و سلاح‌های موجود، احساس راحتی بیشتری پیدا می‌کنید. برای قدرتمند‌ترشدن این سلاح‌ها، بهتر است به فکر ارتقا دادن‌شان باشید.

برای ارتقا سلاح خود کافی است سری به Upgrade Bench‌ها در سرتاسر نقشه بزنید. شمش‌های طلا هزینه این ارتقا بخشیدن خواهند بود که با تکمیل فعالیت‌های متنوعی مانند Bountyها، یافتن گاوصندوق، تخریب اشیا مختلف و ازبین بردن دشمنان‌تان می‌توانید آن‌ها را به‌ دست آورید.

به خاطر داشته باشید که بعضی از سلاح‌ها بعد از ارتقا یافتن، به سلاح‌های دیگری تبدیل می‌شوند (برای مثال در گذشته، Assault Rifle بعد از ارتقا یافتن به سطح Epic و یا Legendary، به FN SCAR که سلاحی قدرتمندتر بود، تبدیل می‌شد).

5 – به صدای قدم‌های دشمنان دقت کنید

زمانی که درگیری بین بازیکنان شدید می‌شود، عملا بسیاری از نکات ریزی که می‌توانند شما را برنده این میدان کنند، از یاد می‌روند. یکی از همین نکات، صدای پای دشمنان است. طراحی صدای فورتنایت به قدری دقیق و واقع‌گرایانه بوده که عملا با دقت به صدای قدم‌های دشمنان، می‌توانید موقعیت آن‌ها را در نزدیکی خود پیدا کرده و حتی قادر به تشخیص موقعیت آن‌ها در طبقات بالایی یا پایین‌تر ساختمان خواهید بود.

برای لذت هرچه بیشتر از این طراحی صدای خارق‌العاده، پیشنهاد می‌کنیم که از هدفون‌های با کیفیت استفاده کنید تا بدون حواس‌پرتی و مزاحمتی، تنها با ذره‌ای دقت، دشمنان خود را غافلگیر کنید. در این نقطه باید اشاره کنیم که اگر قصد دارید آیتم‌های تزئینی بیش‌تری در بازی Fortnite به دست آورید، می‌توانید به صفحه خرید باندل Fortnite: The Last Laugh برای PS5 مراجعه کنید.

6 – میزان حساسیت کنترلر خود را تنظیم کنید

آموزش فورتنایت

تنظیمات پیش‌فرض فورتنایت مربوط به حساسیت کنترلر، معمولا برای اکثر گیمرها قابل قبول بوده و نتیجه خوبی از آن گرفته‌اند؛ اما اصولا با توجه به اینکه هر فرد سلیقه خاص خود را دارد، تغییر این ویژگی‌ها می‌تواند تاثیر زیادی در هدف‌گیری و گشت و گذار شما در مناطق مختلف بازی بگذارد (مخصوصا با توجه به میزان بالای آسیب‌پذیریِ سر و بالاتنه دشمنان، هدف‌گیری هرچه دقیق‌ترِ این نقاط، نقش مهمی در پیروز شدن شما در میدان جنگ فورتنایت ایفا می‌کند).

برای دسترسی به تنظیمات حساسیت سنسورهای کنترلر، نماد چرخ‌دنده دربالای صفحه (سمت راست) را انتخاب کرده، بعد به سراغ نماد کنترلر رفته و با انتخاب این گزینه، تنظیمات مربوط به حساسیت برای شما نمایش داده می‌شود (البته باید گفت که حتما نگاهی به دیگر تنظیمات بیندازید و مقادیر دلخواه خود را انتخاب کنید).

7 – تا لحظات پایانی نبرد، پنهان شوید

آموزش فورتنایت

قطعا همه گیمرها با روش کمپ کردن آشنا هستند؛ با اجتناب از مناطق شلوغ و پر از درگیری، عملا شانس بقای خود در این نبرد را افزایش داده‌اید و با پناه بردن به کناره‌های طوفان (Safe Zone)، آرام و بی‌‌سر و صدا تا لحظات نهایی هر نبرد می‌توانید زنده بمانید. زمانی که پنهان شدید، بیشترین سود را از وقت‌تان با جمع آوری سلاح‌های برتر، مواد اولیه و مصالح لازم برای ساختِ سازه‌ها و پر کردن میزان سلامتی و محافظ (Shield) ببرید. زمانی که تعداد بازیکن‌های حاضر در میدان به حد کمی رسید، حمله خود را با نهایت دقت و آمادگی آغاز کنید.

بهترین مکان برای کمپ کردن در فورتنایت، بلندترین نقاط نقشه هستند، زیرا بیش‌ترین میدان دید را به شما می‌دهند و به راحتی می‌توانید تمامی بازیکنان را زیرنظر بگیرید. مکان بعدی برای پنهان شدن، ساختمان‌ها و خانه‌ها هستند؛ هم از آسیب دشمنان درامان می‌مانید و هم از دید بقیه پنهان می‌شوید. هنگام کمپ کردن، صبر زیادی به خرج دهید و عجله نکنید؛ بگذارید موقعیت دشمنانتان با شلیک و حضورشان در درگیری لو برود، سپس به آنها هجوم برده و دخلشان را بیاورید.

8 – از اشتباه‌های خود درس بگیرید

آموزش فورتنایت

قطعا یکی از مهم‌ترین موارد برای حرفه‌ای شدن در فورتنایت، یادگیری از اشتباه‌هایی است که در میدان نبرد رقم می‌زنید. علاوه بر خواندن نکات و راهنمایی‌های مختلف مربوط به آموزش فورتنایت، خودتان هم باید دست به کار شوید و تجربه لازم را کسب کنید.

تمامی بازیکنان در نخستین نبردها، ضعف‌های بسیاری دارند (از فرود آمدن در مناطق شلوغ و پر از درگیری گرفته تا ساختن اشتباهیِ سازه‌ها و کشته شدن در میان هجومِ دشمنان). یکی از بهترین راه‌ها برای اجتناب از این اشتباهات، تماشای بازپخش نبردهای اخیرتان است (با رفتن به بخش Career می‌توانید این گزینه را بیابید). این ویدئوها تجربه مفیدی را دراختیارتان می‌گذارند تا نقطه ضعف و قدرت خود را شناسایی کنید و دلیل باخت خود را بیابید.

درنهایت باید گفت که با وجود این مقاله که درآن به آموزش فورتنایت و نکات کلیدی برای پیروز شدن دراین بازی پرداختیم، اصلی‌ترین عامل پیروزی برای شما، تجربه و تمرین این نکات و بهبود بخشیدن مهارت‌های خود در تمامیِ نبردها است. علاوه بر نکات گفته شده در این آموزش فورتنایت، شما چه راهکارهای دیگری برای پیروزشدن در این بازی می‌شناسید؟

منبع: Dexerto

 

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “آموزش فورتنایت: چگونه به Victory Royale نزدیک‌تر شویم؟

  1. علی گفت:

    به به بسیار ممنون بابت توضیحات تکمیلتون.

    منتظر پست های جدیدتون هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *