یادداشت, بازی, داستان

بازی Call of Duty: نکات جالب بخش زامبی

بازی Call of Duty

بخش زامبی بازی Call of Duty که در طول سال‌های متمادی گسترش یافته، دارای یک خط داستانی جذاب است که جزئیات جالبی دارد. در این مقاله، ما به نکات و داستان‌هایی می‌پردازیم که کم‌تر کسی از حضور آن‌ها در خط زمانی بخش زامبی خبر دارد.

بخش زامبی بازی Call of Duty در طی سال‌های اخیر جامعه طرفداران خود را حسابی گسترش داده و حالا یکی از حالت‌های همیشگی مجموعه به شمار می‌رود. بخش زامبی برای اولین بار و در بازی Call of Duty: World at War کار خود را شروع کرد و پس از آن داستان و شخصیت‌های مستقل خود را گسترش داد تا به جایگاه امروزش رسید. بخش زامبی در تمامی نسخه‌هایی که استودیو Treyarch وظیفه ساخت آن را بر عهده داشته، حضور یافته و در کل با ۴۸ نقشه مختلف بازیکنان را در طی سالیان سرگرم کرده است.

البته برخی از این نقشه‌ها حکم نسخه تغییر یافته یا بازسازی شده نقشه‌های دیگر را دارند. برای مثال نقشه Giant در واقع نسخه بازسازی شده همان مپ  Der Riese است که اولین بار در بازی Call of Duty: World at War آن را مشاهده کردیم. به هر حال، بخش زامبی کوه عظیمی از محتویات و داستان‌های جذاب دارد که حتی سفت و سخت‌ترین طرفداران مجموعه هم ممکن است از آن‌ها بی‌خبر بوده یا آن‌ها را به دست فراموشی سپرده باشند.

نکات جالب بخش زامبی بازی Call of Duty

10- یک جنگ بزرگ

مدت‌ها پیش از این که اولین زامبی در بازی Call of Duty دیده شود، یک جنگ بزرگ میان دو گروه رخ داده است. گروه اول The Keepers نام دارد و گروه دوم هم با نام Apothicans شناخته می‌شود. Apothicanها در ابتدا حکم برادر و متحد Keeperها را داشتند، اما بعدها و به دلیل فاسد شدن به دشمنان قسم خورده یاران سابق خود تبدیل شدند.

با این که این دو گروه در ابتدا یکی بودند و هیچ تفاوتی با هم نداشتند، کشف یک بُعد جدید به نام Dark Aether باعث فروپاشی آن‌ها شد. Dark Aether نام یک بعد و مکان اهریمنی است که هر کس وارد آن شود را فاسد می‌کند. دسته‌ای از Keeperها که پا به این مکان گذاشتند، فاسد شدند و پس از آن با عنوان Apothicanها به زندگی خود ادامه دادند. هر چند که Apothicanها بعدها شکست خوردند، اما زمینه‌ساز فاجعاتی شدند که سال‌ها بعد باعث به هم ریختن دنیا شد.

بازی Call of Duty

9- دکتر مونتی (Dr. Monty)

دکتر مونتی جزو یکی از اولین موجودات زنده تاریخ به حساب می‌آید و شخصیت به شدت رمزآلودی دارد. هنگامی که او جزئی از Keeperها به حساب می‌آمد، رابطه بسیار خوبی با Shadowman داشت و حتی یک بار سعی کرد او را از چنگال Dark Aether نجات دهد. اما این ماجرا به خوبی پیش نرفت و خود او هم به یکی از افراد فاسد تبدیل شد.

دکتر مونتی شخصیتی خاکستری دارد و نمی‌توانیم به طور قطع در مورد خوب یا بد بودن او نظر دهیم؛ اما از آن طرف هم نمی‌توانیم کمک‌هایی که او به شخصیت اصلی بازی می‌رساند را انکار کنیم. برای مثال، تمام اسلحه‌هایی که شما در طی بخش زامبی بازی Call of Duty مشاهده می‌کنید، نتیجه تلاش‌های جادویی دکتر مونتی است. البته بخش عمده‌ای از بازیکنان اعتقاد دارند که همه‌ی کارهای او در راستای نفع خودش است.

بازی Call of Duty

8- جهان‌های موازی و بُعدهای مختلف

خط داستانی بخش زامبی بازی Call of Duty در چندین جهان متفاوت جریان دارد. برای مثال، جزیره آلکاتراز که در نقشه Mob of the Dead دیده می‌شود، در بُعد خاص خود حضور دارد. یا مثلا گروه Primis که شامل چهار شخصیت دمپسی (Dempsey)، تاکئو (Takeo)، نیکولای (Nikolai) و ریچتوفن (Richtofen) می‌شود، در واقع حکم معادل گروه Ultimis را در یک جهان موازی دیگر دارد. به طور کلی، حتی داستان این بخش هم در برخی از مواقع به از بین بردن فساد میان جهان‌های موازی مختلف می‌پردازد.

7- ریچتوفن کلید همه ماجرا است

بدون شک ادوارد ریچتوفن (Edward Richtofen) بعد از دکتر مونتی و Shadowman، بیش‌ترین تاثیر را در خط داستانی بخش زامبی بازی Call of Duty دارد. او کسی است که شخصیت‌های مختلف را دور هم جمع می‌کند تا گروه‌های جدید بسازد. همچنین، جالب است بدانید که ریچتوفن یکی از دانشمندان پیشگام در طی آزمایشات برنامه عنصر 115 (Application of Element 115) بود.

6- عنصر ۱۱۵

عنصر ۱۱۵، منبع قدرت نادری است که باعث شروع شدن ماجراهای مختلف در بخش زامبی بازی Call of Duty می‌شود. اگر به دنبال ایستراگ‌ها رفته و آن‌ها را کامل کنید، خود بازی اهمیت عنصر ۱۱۵ را بیش از پیش برای شما نمایان می‌کند. این عنصر منبع ساخت بیش‌تر تجهیزاتی است که در بخش زامبی مشاهده می‌کنید.

اما نکته به شدت جالبی که در این میان وجود دارد، این بوده که خود عنصر ۱۱۵ برای اولین بار زامبی‌ها را خلق کرده است. اطلاعات زیادی در مورد منبع این عنصر و این که از کجا می‌آید در دسترس نیست، اما بازیکنان آن را به یک شئ عجیب ارتباط می‌دهند که در خارج نقشه Shi No Numa دیده می‌شود.

بازی Call of Duty

5- Agartha

بخش بزرگی از داستان بخش زامبی بازی Call of Duty حول بُعدی به نام Agartha یا Aether روایت می‌شود. Agartha که خانه دکتر مونتی و سایر Keeperها به حساب می‌آید، به عنوان اولین بُعد تاریخ جهان هم شناخته می‌شود. البته همان‌طور که به احتمال زیاد می‌دانید Agartha یک جهان و بُعد همتا دارد که داستان از آن با نام Dark Aether یاد می‌کند.

افراد زیادی از جمله ریچوفتن سعی کردند در طول جنگ‌ها کنترل این بُعد را به دست بگیرند که در نهایت موفق نشدند. اما Agartha به سرنوشت خوبی دچار نشد و ما در طی بخش زامبی بازی Call of Duty: Black Ops 4 متوجه شدیم که دکتر مونتی به همراه این بُعد، به سمت Dark Aether تبعید شده است.

4- سفر در زمان

سفر در زمان بخش عمده‌ای از داستان بخش زامبی را تشکیل می‌دهد. این پدیده اولین بار در بازی Call of Duty Black Ops 1 و در نقشه Kino Der Toten مشاهده شد. در این بازی شخصیت‌های اصلی خط داستانی در یک جهش زمانی از سال ۱۹۴۵ به ۱۹۶۸ منتقل شدند. البته این تنها سفر زمانی در طی سری کال آف دیوتی نیست و ما چندین بار شاهد این پدیده بوده‌ایم.

3- سامانتا مکسیس

با این که سامانتا مکسیس (Samantha Maxis) در بیش‌تر خط داستانی بخش زامبی یک بچه است، اما حالا نقش یک شخصیت افسانه‌ای را در Lore بازی Call of Duty بازی می‌کند. سامانتا در واقع همان صدای شیطانی مانندی است که زامبی‌ها را کنترل می‌کند و بازیکنان می‌توانند آن را در هنگام بازی بشنوند. او پس از مرگ احتمالی‌اش به دستان ریچتوفن، تا مدت زمان زیادی کنترل Agartha را به دست می‌گیرد.

البته اوضاع این گونه باقی نمی‌ماند و ریچتوفن پس از مدتی سامانتا را به خاطر نقشه‌های خودش جایگزین می‌کند و کنترل Agartha را از او می‌گیرد. همچنین جالب است بدانید که سامانتا مکسیس به عنوان تنها بازمانده‌ای شناخته می‌شود که از خط داستانی Aether در بازی Call of Duty: Black Ops 4 جان سالم به در می‌برد. در ادامه، این شخصیت در داستان بخش زامبی Call of Duty: Black Ops Cold War هم ظاهر می‌شود.

بازی Call of Duty

2- یک شروع تازه

پس از پایان بندی خط داستانی Aether، تنها یک دنیا در جهان هستی از دست فساد جان سالم به در می‌برد و به بقای خود ادامه می‌دهد. اما از بد ماجرا، این مصونیت زیاد طول نمی‌کشد و خط داستانی بخش زامبی Black Ops Cold War در این جهان روایت می‌شود. این موضوع به معنی یک تاریخ جدید با کلی داستان، شخصیت و تهدیدهای جدید است.

خوشبختانه، سامانتا مکسیس که پس از اتفاقات داستان قبلی زنده می‌ماند، در بخش زامبی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War باز می‌گردد و در مقابل تهدید گروه Omega می‌ایستد. البته هنوز مشخص نیست که آیا پس از غوطه ور شدن جهان در Dark Aether فرد دیگری به جز سامانتا زنده مانده است یا خیر.

1- گروه اومگا (Omega Group)

درست مانند گروه ۹۳۵ در خط زمانی قدیمی، Omega هم یک گروه جهنمی است که می‌خواهد با مطالعه Aether از آن برای نفع خود استفاده کند. اما جالب است بدانید که Omega Group یک گروه دولتی به حساب می‌آید و فعالیت‌های خود را زیر نظر اتحاد جماهیر شوروی انجام می‌دهد.

گروه اومگا همواره سعی می‌کند با استفاده از روش‌های نامتعارف خود، نفوذ و قدرت شوروی را در سراسر جهان افزایش دهد. پس از کشف تشکیلات Projekt Endstation که مربوط به نازی‌ها بود، اومگا موفق به باز کردن دروازه‌ای به سمت بُعد Dark Aether می‌شود. حالا آن‌ها می‌خواهند این بُعد را زیر ذره بین قرار دهند و با مطالعه آن به فناوری‌های جدیدی دست پیدا کنند.

در پایان اگر قصد دارید به تجربه نسخه جدید بازی Call of Duty بپردازید، می‌توانید از لینک‌هایی که در ادامه قرار داده می‌شوند استفاده کنید:

نظر شما در مورد نکات جالب بخش زامبی چیست؟ آیا شما به این بخش علاقه دارید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *