راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, کنسول PS4, کنسول PS5

بازی Horizon Forbidden West: هر آنچه که باید بدانید

بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West یکی از مورد‌انتظارترین بازی‌های انحصاری پلتفرم‌های نسل هشتم و نهم سونی است که در سال جاری عرضه خواهد شد. با تیلنو و بررسی اطلاعات منتشر شده از این بازی همراه باشید.

بازی Horizon Forbidden West ماجراجویی جدید شخصیت محبوب الوی (Aloy) را در دنیایی روایت می‌کند که شکلی آخرالزمانی به خود گرفته است. استودیوی گوریلا گیمز (Guerrilla Games) قصد دارد این انحصاری جذاب را به صورت اختصاصی برای دو کنسول PlayStation 4 و PlayStation 5 در اواخر سال جاری منتشر کند. همانطور که از تریلر تازه منتشر شده از بازی می‌توان فهمید، این انحصاری جدید و مهیج قرار است که از ویژگی‌های جذاب کنسول PS5 تمام استفاده را ببرد. در این تریلر ما شاهد توانایی‌های جدیدی الوی و دشمنانی متفاوت بودیم. در این مقاله قصد داریم تمام آنچه که درمورد این بازی جذاب می‌دانیم را در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

استودیو گوریلا گیمز در بازی Horizon Forbidden West از محیط‌های جدیدتری برای روایت بازی استفاده کرده است. بازیکنان در کنار الوی می‌بایست به کشف قلمروها و سرزمین‌هایی بسیار زنده‌ و تازه‌ بپردازند. در این تریلر ما شاهد ابزارهای جدیدی از الوی هستیم که در بازی Horizon Zero Dawn وجود نداشتند. یکی از این ابزارها Pullcaster است که برای صعود از صخره‌ها و مسیر‌های صعب‌العبور در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت. دیگر وسیله جدید این شخصیت محبوب، Shieldwing نام دارد که مانند چتر بوده و برای پایین آمدن از محل‌هایی با ارتفاع بالا کاربرد خواهد داشت. سازندگان بازی Horizon Forbidden West وعده وجود ربات‌های متنوعی به عنوان دشمنان اصلی الوی را به ما داده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به ربات‌های Sunwings ،Clawstriders ،Tremortusks ،Snapmaws و Burrowers اشاره کرد که هریک از آن‌ها در محیط‌هایی متفاوت نظیر رودخانه‌ها و آب‌ها و همچنین خشکی‌ها و دره‌ها حضور دارند.

تاریخ انتشار Horizon Forbidden West

بازی Horizon 2: Forbidden West

انتشار ساخته جدید استودیوی گوریلا گیمز برای سال 2021 برنامه‌ریزی شده و هنوز زمان دقیقی برای انتشار این اثر مشخص نشده است. طبق تبلیغات اخیری که از این بازی به نمایش گذاشته شده است، به نظر می‌رسد این بازی اکشن و ماجراجویی مهیج در پایان سال 2021 به دست طرفداران خواهد رسید. با این وجود که بازی Horizon Forbidden West برای انتشار روی کنسول PlayStation 5 در نظر گرفته شده، اما خوشبختانه دارندگان نسل هشتم کنسول‌های سونی نیز این بازی جذاب را دریافت خواهند کرد. از آنجا که سال گذشته شاهد عرضه بازی Horizon Zero Dawn برای رایانه های شخصی بودیم، بعید است که به این زودی نسخه دوم این فرنچایز جذاب برای PC نیز منتشر شود.

Mathijs de Jonge، کارگردان بازی Horizon Forbidden West، در مصاحبه اخیر خود با اشاره به SSD پرسرعت کنسول PS5، اظهار کرد که به واسطه SSD پرسرعت کنسول نسل نهمی Sony بازیکنان با هیچ‌گونه صفحه بارگذاری مواجه نخواهند شد. او همچنین در مورد این ویژگی منحصر به فرد کنسول PS5 گفت:

از آنجایی که بازی Horizon Forbidden West اثری جهان باز به حساب می‌آید ، استفاده از فست ترول (Fast Travel) و همچنین بارگذاری مجدد فایل ذخیره بازی و یا برگشتن به آخرین محل ذخیره شده، بسیار سریع انجام می‌شود.

Mathijs de Jonge در مورد عملکرد بازی هورایزن فوربیدن وست روی کنسول PS4 اذعان کرده که بسیاری از مراحل ساخت این اثر روی کنسول PS4 انجام شده و بسیاری از اجرای‌های آزمایشی روی کنسول مذکور بوده است. بنابراین بازیکنان و طرفداران این بازی که از نسل هشتم کنسول‌های Sony استفاده می‌کنند ، اطمینان خاطر داشته باشند که تجربه ای بی‌نقص و کامل از بازی Horizon Forbidden West خواهند داشت.

داستان بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West

براساس پستی در بلاگ پلی استیشن، بازی Horizon Forbidden West ادامه ماجراجویی‌های شخصیت اصلی بازی یعنی الوی را دنبال می‌کند. در این ماجراجویی جدید او به غرب آمریکا سفر می‌کند. در این منطقه تازه او با دشمنان و سرزمین‌های بسیار متنوعی رو به رو خواهد شد که در عین زیبایی و جذابیت می‌توانند بسیار خطرناک نیز باشند. همانطور که در تریلر این اثر شاهد بودیم، این بار الوی در  شهر سان فرانسیسکو شروع به ماجراجویی می‌کند که شکلی آخرالزمانی به خود گرفته است. در این منطقه ما شاهد پل معروف گلدن گیت (Golden Gate Bridge) هستیم که با گیاهان کامل احاطه شده و کاخ هنرهای زیبا (Palace of Fine Arts) را می‌بینیم که کاملا خراب شده و زیر آب رفته است. در  بازی هورایزن فوربیدن وست شخصیت Sylens نیز حضور دارد. همچنین الوی در این ماجراجویی همانند نسخه گذشته به طور قطعی با اقوام و مردمان دیگری نیز ملاقات خواهد کرد.

کارگردان بازی Horizon Forbidden West در یک ویدیو دیگر به محیط‌های بازی و محل اکتشافات بازیکن اشاره داشته است. او تایید کرده که محیط بازی از سرزمین غرب آمریکا (یوتا) تا سواحل اقیانوس آرام امتداد دارد که این امر به معنای نقشه کمی بزرگتر از نسخه اول این فرنچایز است. داستان بازی Horizon Forbidden West از جایی آغاز می‌شود که الوی و مردمان سرزمینش با یک بیماری مواجه می‌شوند که باعث از بین رفتن گیاهان، حیوانات و حتی انسان‌ها می‌شود. در همین حین الوی مامور می‌شود تا به سرزمین غرب ممنوعه سفر کرده و راز این بیماری را کشف و راهی برای درمان آن پیدا کند. در این سرزمین او با قبایل متعددی روبه رو خواهد شد که یکی از آن‌ها قبیله‌ای است که قادر هستند بر ربات‌ها تسلط داشته باشند. نام این قبیله Tenakth نام دارد و اعضای آن مردمانی جنگجو هستند که از حیات وحش به عنوان سلاح برای خود استفاده می‌کنند.

همچنین کارگردان هنری بازی Horizon Forbidden West درباره منطقه غرب ممنوعه اینگونه اشاره داشت که بخش اعظم داستان بازی در این منطقه رخ می‌دهد. از این جمله او می‌توان چنین برداشت کرد که احتمالا بخشی از بازی مذکور در منطقه دیگری جریان داشته باشد. در فاصله زمانی بین بازی‌های Horizon Zero Dawn و Horizon Forbidden West الوی به مدت ۶ ماه برای یافتن درمان بیماری خطرناک و کشنده Red Blight که نشانه در معرض خطر قرار داشتن زیست‌کره بوده، تلاش کرده است. اکنون الوی به منطقه غرب ممنوعه سفر کرده تا برای مرحله بعدی نقشه‌اش به متحدانش از جمله Erend ملحق شود. بر این اساس می‌توان گفت که در واقع بازی هورایزن فوربیدن وست در محیط بازی Horizon Zero Dawn یعنی شهر کلرادو آغاز می‌شود. در ادامه الوی و محتدانش پس از وقوع بیماری خطرناک و به منظور کشف راهی برای درمان آن، مجبور به سفر به محیط جدید می‌شوند که این محیط‌ جدید بازی شامل مکان‌های واقعی از شهرهای سان فرانسیسکو و لاس وگاس است.

گیم‌پلی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West

شخصیت اصلی بازی یعنی الوی همانند نسخه اول از نیزه و کمان استفاده خواهد کرد و در این بازی امکان استفاده از ابزار‌ها و انواع مختلف تیرها برای کمان او وجود دارد. با پیشروی در طول بازی بازیکن با سلاح‌ها و ابزار‌های متعدد دیگری نیز مواجه خواهد شد. Ben McCaw، کارگردان هنری بازی Horizon Forbidden West در مورد گیم‌پلی بازی اینگونه اظهار داشته است:

بازیکنان به سلاح‌ها و تجهیزات مختلفی دسترسی خواهند داشت که هرکدام براساس تاکتیک و مهارت بازیکنان می‌توانند در موقعیت‌های متفاوت استفاده شوند و بازیکنان را با چالش‌های متنوع و درگیر کننده‌ای رو به رو کنند. با کمک Pullcaster الوی قادر است تا به سرعت از کوه‌ها و صخره‌ها بالا رود یا هنگامی که در معرض خطر قرار دارد به کمک این وسیله فرار کند. ابزار Shieldwing به او اجازه می‌دهد تا با خیال راحت از ارتفاعات بلند به پایین بیاید یا دشمنان را غافلگیر کند. همچنین الوی قادر است به کمک Diving Mask به کاوش دنیای زیر آب بپردازد. در این بازی ارتقاهای متعددی روی قابلیت Focus نیز اعمال شده است که به واسطه آن‌ها مکان های قابل صعود نمایش داده شده و امکان تحت کنترل گرفتن تعداد بیشتری از ربات‌ها وجود دارد.

موسیقی Horizon Forbidden West

استودیو گوریلا گیمز و سونی اولین قطعه موسیقی متن بازی Horizon Forbidden West که در تریلر اول بازی مورد استفاده قرار گرفته است، را در سرویس های مختلف استریم موسیقی منتشر کرده‌اند. Joris de Man، آهنگساز برجسته هلندی که موسیقی متن بازی‌های مختلفی را ساخته، این اثر را با نام Promise of the West خلق کرده است. این آهنگ ترکیبی پویا از اصوات است که به یک اثر هنری مهیج تبدیل می‌شوند.

نظر شما در رابطه با بازی Horizon Forbidden West چیست؟ ایا این اثر به یکی از بهترین بازی‌های کنسول پلی استیشن 5 تبدیل می‌شود؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: TheGamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *