راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی

راهنمای کامل کردن Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

Call of Duty Modern Warfare 2 Atomgrad Raid

اولین قسمت Raid‌های بازی Call of Duty Modern Warfare 2 بلاخره در دسترس کاربران قرار گرفت، و گیم‌پلی جدید و متفاوتی را در اختیار علاقه مندان این عنوان قرار داد. در این مراحل خاص که ادامه‌ی بخش داستانی مدرن وارفر ۲ به حساب می‌آیند، شما باید در قالب یک تیم سه نفره، به جنگ دشمنانی بروید که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند. علاوه بر کنار زدن دشمنان مسلح، شما باید با هم فکری خود درست مانند Raid‌های بازی Destiny 2 گاهی مشغول به حل پازل و یا مخفی کاری نیز بشوید. در گذشته راهنمای دسترسی به Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 را برایتان آماده کرده بودیم. در این مقاله نیز قصد داریم، راهنمای کامل پازل‌های آن و دیگر بخش‌های چالش برانگیزش را برای شما قرار بدیم تا بتوانید به سادگی در این مرحله‌ی جالب، به پیروزی برسید و جوایز ویژه‌ی آن را کسب کنید.

Raid‌ها در عنوان Modern Warfare 2 به چه شکل هستند؟

Raid‌ها در این اثر به نوعی دنباله‌ی قسمت داستانی بازی به حساب می‌آیند و یک تیم سه نفره را همراه با المان‌های مخفی کاری، اکشن و حل پازل، به میدان جنگ می‌فرستند. اولین قسمت از این Raid‌های ذکر شده، با نام Atomgrad همانطور که گفتیم در روز ۲۳ آذر و با آپدیت میان فصلی، به بازی اضافه شد. اینفینتی وارد (سازنده‌ی این عنوان) نیز تایید کرده که در هر فصل یک قسمت جدید از این مراحل به مدرن وارفر ۲ می‌آید. بر این اساس و با توجه به سنت کال آف دیوتی در سال‌های گذشته، می‌توانیم انتظار ۵ قسمت را در مجموع داشته باشیم.

چگونه Atomgrad Raid را کامل کنیم؟

قبل از رفتن به راهنمای کامل به پیروزی رسیدن در این مرحله، همانطور که گفتیم سری به دیگر مقاله‌ی ما برای بدست آوردن بلیط دسترسی به آن بزنید و سپس در ادامه‌ی این متن همراه ما باشید.

قدم اول: پازل باز کردن در‌های زیردریایی را کامل کنید.

بعد کشتن دشمنان بخش ابتدایی Raid، مسیر آبی را دنبال کنید تا به سمت راست بخش پشتی ساختمان برسید و در آنجا وارد اتاقی شوید که یک چراغ قرمز در بالای درب خود دارد. بعد از ورود به اتاق یک میز و چهار مانیتور خواهید دید، دکمه قرمز سمت راست مانیتورها را فشار دهید تا یک اتاق دیگر با همین شکل و شمایل پیدا کنید. اتاق اول در این سناریو، لوکیشن اصلی به شمار می‌رود اما بحرحال برای حل این پازل نیاز خواهید داشت که از هر دو منطقه استفاده کنید.

راهنمای کامل کردن Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

برای حل این معما نیاز دارید که تیم سه نفره خود را تقسیم کنید و به هر کسی یک مسئولیت بدهید. دو تا از بازیکنان باید در دو اتاق ذکر شده و در برابر مانیتور‌ها قرار بگیرند و یک نفر نیز باید خواندن کد‌ها برای این دو نفر را بر عهده بگیرد.

شخصی که مسئولیت خواندن کد را دارد باید در اتاق اصلی باشد و به جعبه‌ی کد‌ها که در گوشه‌ی اتاق و سمت چپ مانیتورها قرار دارد نگاه کند. سه عدد یا حرف توسط جعبه‌ی کد نمایش داده می‌شوند که مخلوطی از حروف روسی و اعداد آمریکایی هستند.

راهنمای کامل کردن Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

فرد کد خوان باید اولین حروفی که می‌بیند را برای دو هم تیمی خود توصیف کند و این دو نیز باید در بین دوربین‌ها امنیتی موجود در مانیتور‌ها، یکی از آن‌ها که یک صفحه‌ی بزرگ از کلمات و اعداد ذکر شده را نشان می‌دهد پیدا کنند. به محض آن که یکی از دو شخص مشغول به مانیتورها حروف ذکر شده را پیدا کرد، باید عدد قرار گرفته در زیر آن را برای کد خوان تکرار کند. این کار را برای دو حروف بعد نیز انجام بدید تا در نهایت یک کد سه رقمه بدست بیاورید.

در این مرحله، فرد کد خوان باید سه رقم بدست آورده را وارد دستگاه موجود در سمت راست مانیتور‌های اتاق اول بکند. تمام کردن این مرحله، بدان معنی است که همه‌ی شما باید نقش خود را عوض کنید زیرا هر شخص فقط یک بار می‌تواند از جعبه‌ی کد ذکر شده استفاده کند.

حال دوباره با مسئولیت‌های جدید، روند بالا را یکبار دیگر تکرار کنید تا کد سه رقمی جدید را بدست بیاورید و آن را وارد دستگاه سمت راست مانیتورها کنید. بعد از این کار، دوباره با تغییر نقش‌ها، برای بار سوم این کار را انجام دهید تا در نهایت دربی را که به منطقه‌ی آبی‌ای که از آن آمدید می‌رسد، را باز کنید.

حواستان باشد که در دفعات دوم و سوم، چندین حرف و عدد اضافه نیز به فرد کد خوان نشان داده می‌شود که البته برخی از آن‌ها برای گول زدن شما هستند. اگر کسانی که در مقابل مانیتورها هستند، شکل موجود در جعبه‌ی کد را نمی‌بینند، باید از آن شکل گذر کنید و تا پیدا کردن حرف و یا عدد درست ادامه دهید. بعد از بدست آوردن کد سه رقمه نیز آن را وارد دستگاه سمت راست کنید.

قدم دوم: مقدار زیادی شنا کنید.

در راه جدیدی که باز کردید، باید از مقدار زیادی آب عبور کنید اما قبل از شنا کردن، کپسول اکسیژنی که بر روی یک میز در سمت چپ این منطقه قرار داده شده، بردارید. گذر از این بخش به شما اولین چکپوینت  Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 را نیز می‌دهد. حواستان باشد که فقط یک کپسول اکسیژن در دسترس قرار دارد و شما اگر می‌خواهید از این تونل آبی گذر کنید، باید آن را بین هم دیگر مدام انتقال دهید. این مسیر خطی و مستقیم شروع می‌شود اما در نهایت به یک دروازه همراه با دکمه‌ای قرمز می‌رسد.

یک نفر باید با استفاده از کپسول اکسیژن دکمه‌ی ذکر شده را نگه دارد و با باز کردن درب به بقیه‌ اجازه عبور بدهد. دو نفر دیگر نیز می‌توانند به محض رد شدن دکمه‌ی موجود در سمت دیگر این مسیر را برای حرکت هم تیمی باقی‌مانده‌ی خود فشار دهند. درست بعد از این کار و دروازه، تعدادی پله‌ وجود دارند که شما با استفاده از آن‌ها علاوه بر خارج شدن از آب، یک چکپوینت نیز بدست می‌آورید.

برای ادامه دادن، از بالای پله‌ها دوباره به درون آب بپرید تا به یک راهرو‌ی سیل زده برسید. در این راهرو تله‌های انفجاری قرار دارند، پس بهتر است مسیری را انتخاب کنید که آن‌ها را دور بزند. به راه خود در این مکان سیل زده ادامه دهید تا به چندین نور سبز برسید که یک درب در سمت راست را مشخص می‌کنند. به داخل اتاق شنا کنید و از راهی که در روبروی خود می‌بینید، عبور کنید.

راهنمای کامل کردن Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

به راه خود در راهروی جدید ادامه دهید و از اولین فرصت برای رفتن به سمت چپ استفاده کنید. بعد شنا کردن در بین خرابه‌ها وارد یک راهرو دیگر شوید، که در زمین خود با چندین فلش سفید مسیر شما به سمت راست را مشخص می‌کند.بعد از دنبال کردن فلش‌ها وحرکت به سمت راست در بخش بعدی ابتدا به سمت چپ بروید و سپس با رفتن به سمت درب آسانسور، اکسیژن از دست رفته‌ دوباره را بدست بیاورید. با انجام این کار یک چکپوینت جدید جهت مرگ و ریسپاون اعضای تیم نیز باز می‌کنید. حواستان در مسیر منتهی به چکپوینت ذکر شده، به تله‌های انفجاری باشد.

راهنمای کامل کردن Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

بعد از ریکاوری و باز کردن نقطه‌ی ریسپاون، به مسیر اصلی باز گردید و دوباره فلش‌های سفید برروی دیوار را تا رسیدن به یک درب دنبال کنید. درب ذکر شده را باز کنید و فلش‌های سفید را تا رسیدن به یک سوراخ در زمین دنبال کنید، در تمام این مدت نیز چشم خود را از تله‌های انفجاری برندارید. برای راحت شدن از شر این تله‌ها کسی که کپسول اکسیژن را در اختیار ندارد به پایین بفرستید تا آن‌ها منفجر کند، با توجه به چکپوینتی که باز کردید شخص مرده دوباره می‌تواند سریع به مسیر بازگردد. راه دیگری که دارید نیز آن است که کسی که تمام Armor Plate‌هایش پر هست را به پایین بفرستید، دمیج ناشی از این تله‌ها او را نخواهد کشت.

شما در این قسمت وارد یک تونل تنگ و تاریک می‌شوید و برای زنده ماندن نیاز دارید تا دوباره به تقسیم کپسول اکسیژن با یکدیگر بپردازید. مسیر مستقیمی را در پیش بگیرید و نور را دنبال کنید تا به جایی برسید که بتوانید به سمت بالا شنا کنید و از آب خارج شوید. بعد از خروج از آب متوجه خواهید شد که در یک منطقه‌ی مشابه به یک معدن قرار دارید.

مسیر این معدن را دنبال کنید تا دوباره به یک سری دیگر از تونل‌های سیل زده برسید و با شنا کردن از آن‌ها نیز رد شوید. در این تونل‌ها سیم‌های خارداری وجود دارند، به سمت چپ آن‌ها بچسبید و فلش‌های زرد را برای دور نشدن از مسیر اصلی دنبال کنید. یادتان نرود که کپسول اکسیژن را بین یکدیگر رد و بدل کنید.

در نهایت به یک درب پناهگاه می‌رسید و می‌توانید از آب خارج شوید. این منطقه امن است و یک چکپوینت به حساب می‌آید.

قدم سوم: ژنراتور را روشن و درب را باز کنید.

در داخل این Bunker یک ژنراتور وجود دارد و یکی از اعضای تیم باید در کنار آن، برای روشن کردنش آماده باشد. آن عضوی از تیم که کپسول اکسیژن را در اختیار دارد باید به درون آب بپرد و درب زیر آن را پیدا کند. نفر سوم نیز باید به سمت چپ درب ذکر شده برود و پس از ورود به اتاق، دکمه‌ی قرمز آن را فشار دهد و مانند دکمه‌ی قبلی دست خود را آن برندارد. بعد از انجام تمامی این کارها کسی که ژنراتور را روشن کرده باید به نفر دوم تیم در نزدیکی درب زیر آب بپیوندد و همراه او از آن عبور کند.

راهنمای کامل کردن Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

دو نفری که وارد منطقه‌ی جدید شدند می‌توانند با نگه داشتن دکمه‌ی قرمز موجود در اتاق این منطقه، راه برای هم تیمی خود باز کنند. بعد از آن که تمام اعضای تیم دوباره به هم رسیدند، می‌توانید از پله‌ها بالا بروید.

قدم چهارم: اسلحه خانه را از دشمنان پاک‌سازی کنید.

در بالای پله‌ها، یک اتاق پر از تجهیزات و اسلحه‌های مختلف که در آن چندین دشمن نیز حضور دارند پیدا خواهید کرد. این دشمنان را شکست دهید و با استفاده از وسایل موجود در این منطقه، خود را آماده‌ی مبارزه‌ی بزرگ‌تر بکنید. مسئولیت و مرحله‌ی بعدی شما پاکسازی اسلحه خانه خواهد بود.

در ابتدای این مبارزه شما محدود به یک راهرو که پر از دشمنان عادی و یک Juggernaut است، خواهید بود. بعد از شکست دادن این دشمنان به دنبال یک دکمه‌ی قرمز در آخرین اتاق سمت راست بگردید. دکمه را فشار دهید تا یک راه جدید برای خود باز کنید.

مسیر جدید منتهی به یک اتاق سبز رنگ که یک سوراخ در میانه‌ی آن وجود دارد، می‌شود. به پایین بپرید و راه مستقیم تونل‌ها را تا رسیدن به یک تونل قرمز رنگ دنبال کنید. حواستان به درون‌های بمبی این منطقه باشد. بعد از این کار‌ها به یک اتاق گرد که چندین بخش مختلف دارد، می‌رسید.

به محض وارد شدن، دو دستگاه کدی که درست در سمت راست محل ورود شما قرار دارند را به خاطر بسپارید. بعد از این منطقه یک اتاق قرمز و یک اتاق تقریبا سفید و آبی، پیدا می‌کنید. دشمنان این اتاق‌ها را بکشید و با محیط اطراف خود آشنا شوید، زیرا که این قسمت آخرین اتاق و پازل Raid را در خود جای داده است.

قدم پنجم: آخرین پازل

بعد از کشتن تمام دشمنان، یکی از اعضای تیم باید در اتاق قرمز رنگ و دیگری نیز در اتاق آبی-سفید، در مقابل صفحه‌های کنترل، قرار بگیرند. این صفحه‌های کنترل، درست مانند جعبه‌ی کد معمای قبلی، اعداد و حروفی را به شما نشان می‌دهند، با این تفاوت که دیگر مجبور به یک جا ایستادن نخواهید بود و باید برای پیدا کردن و کامل کردن کد در همان اتاق‌ها با سرعت به گشت و گذار بپردازید. البته که این اتاق‌ها بسیار مرگبار خواهند بود.

راهنمای کامل کردن Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

نفر سوم تیم نیز باید در مقابل دستگاه‌های کدی که در بخش انتهایی قدم چهارم گفتیم، قرار بگیرد و منتظر دو هم تیمی خود باشد تا آن‌ها به صورت همزمان دکمه‌های صفحه‌های کنترل خود را فشار دهند و دستگاه‌های کد را برای او روشن کنند. بعد از روشن شدن جعبه‌های کد، می‌توانید مشابه پازل اول مشغول به کار شوید.

راهنمای کامل کردن Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2

با شروع روند حل پازل، نفر سوم باید حروف را برای هم تیمی‌ها خود توصیف کند و آن‌ها نیز باید با توجه به کدهایی که برای گول زدن هستند، اعدادی که می‌بینند را برای او تکرار کنند. تفاوت این معما با قبلی نیز آن است که این بار، باید حواستان به دشمنان و زمان نیز باشد. اگر مدت زمان یک کد تمام شود، شما باید دوباره تمام کار‌های قبلی را انجام دهید.

به محض بدست آوردن اولین کد سه رقمی، بمب درون‌ها به اتاق قرمز حمله می‌کنند و اتاق آبی نیز بعد پر شدن با یک گاز کشنده مورد حمله‌ی بمب درون‌ها ذکر شده قرار می‌گیرد. دشمنان را بکشید، از بمب درون‌ها و گاز نیز پرهیز کنید و سپس درست مانند دفعه‌ی قبلی، مسئولیت‌های خود را جابجا کنید. این کار را تا جایی که دو کد سه رقمی دیگر را بدست بیاورید ادامه دهید.

اتاق آبی سخت‌ترین منطقه‌ی این پازل است. به شما پیشنهاد می کنیم کسی که بهترین حافظه را دارد، برای راند سوم و آخر نگه دارید زیرا نگاه کردن به کدها هنگام مبارزه با تمام دشمنان و مشکلات بسیار سخت خواهد بود. مدت زمان استفاده از کدها نیز با گذر زمان بسیار کمتر خواهد شد.

قدم ششم: دفاع کنید تا درب‌ها باز شوند.

به محض باز شدن درب، باید در برابر دشمنان و بمب درون‌هایی که به منطقه سرازیر می‌شوند، تا تمام شدن زمان، مقاومت کنید. حواستان به بمب‌هایی که در کنار جعبه‌های کد می‌گذارند نیز باشد و آن‌ها را قبل از انفجار خنثی کنید. در انتها نیز منتظر یک جاگرنات دیگر باشید.

می‌توانید در بخش‌های مختلف منطقه پخش شوید، اما این موج از دشمنان بسیار سخت هستند و بهتر است همگی در نزدیکی دستگاه‌های کد پناه بگیرید و با Mantle کردن برروی وسایل مختلف آن‌ها را بکشید. در غیر این صورت اگر یکی از شما بیش از حد دور شود، زنده کردن دوباره‌اش بسیار سخت خواهد بود.

 قدم آخر بعد از تمام شدن مدت زمان حمله‌ی دشمنان، آن است که همه‌ی اعضای تیم باید به درب میان جعبه‌ی کد و محل قرار دادن کد برسند. تبریک می‌گویم، شما حالا اولین Raid تاریخ سری کال آف دیوتی را به اتمام رساندید و می‌توانید از کاتسین آن لذت ببرید.

به پایان این راهنمایی از Atomgrad Raid در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 رسیدیم. علاوه بر این مرحله، آپدیت میان فصلی بازی اسلحه Chimera را نیز اضافه کرده که می‌توانید از طریق این لینک راهنمای باز کردن آن را نیز ببینید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *