راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Call of Duty: Modern Warfare 3

راهنمای تروفی COD: MW3

بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 به عنوان نسخه جدید کالاف دیوتی، لیست بلند بالایی از تروفی‌ها و اچیومنت‌ها را دارد که برای به دست آوردن‌شان به کمک نیاز خواهید داشت. ما هم با مقاله راهنمای تروفی COD: MW3 به شما کمک می‌کنیم تروفی‌ها و اچیومنت‌های مورد نظر را به راحت‌ترین شکل ممکن کسب کنید.

راهنمای تروفی COD: MW3

بازی Call of Duty: Modern Warfare III که به تازگی منتشر شده، هرچند که واکنش‌های مثبتی دریافت نکرده، اما باز هم جذابیت‌های یک کال آف دیوتی را دارد. یک داستان نظامی سینمایی، بخش زامبی و حالت‌های چندنفره می‌توانند در کنار هم تا ساعت‌ها شما را مشغول تیراندازی و کشتن دشمنان نگه دارند. اما بهانه‌ای که می‌توان از آن برای کسب لذت بیش‌تر از این ساعت‌ها بهره برد، رفتن به سراغ چالش‌هایی نظیر تروفی‌ها و اچیومنت‌ها است.

ما در راهنمای تروفی COD: MW3 باید به سراغ بخش‌های مختلفی نظیر کمپین داستانی، بخش داستانی و حالت Open Combat برویم. حال برای تکمیل این بخش‌ها و آزاد کردن تروفی‌های آن‌ها شرایط مخصوصی در نظر گرفته شده که نباید از آن‌ها غافل شوید. برای مثال اگر بخواهید همه تروفی‌های مربوط به کمپین داستانی را بگیرید، باید آن را روی درجه سختی Veteran به پایان برسانید. در ادامه شما را در نحوه تکمیل این چالش‌ها راهنمایی خواهیم کرد.

راهنمای تروفی COD: MW3

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 4 از 10 (اگر بخواهید بخش زامبی را به تنهایی تکمیل کنید این درجه سختی به 6 از 10 ارتقا پیدا می‌کند)
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب تروفی‌ها: حدود 40 ساعت (اگر بخش زامبی را بخواهید به تنهایی تمام کنید این عدد به بیش از 60 ساعت ارتقا پیدا می‌کند)
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 25 (3 گلد، 1 سیلور و 21 برنز) که در کمپین داستانی و Open Combat آزاد می‌شوند
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: 14 (2 گلد، 4 سیلور و 8 برنز) که همه آن‌ها به بخش زامبی مربوط می‌شوند
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: 40 عدد برای پلی استیشن 4 (1 پلاتینیوم، 5 گلد، 5 سیلور و 29 برنز) و 39 عدد برای پلی استیشن 5 (نسخه پلی استیشن 5 تروفی پلاتینیوم ندارد)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر، شما می‌توانید تمام مراحل را تکرار کرده و تروفی‌های جا مانده را به دست آورید
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر، تا به حال تروفی گلیچ شده‌ای گزارش نشده است
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ بله، شما باید کمپین داستانی را روی درجه سختی Veteran به پایان برسانید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: برای کسب همه تروفی‌ها باید حداقل یک بار کمپین داستانی، Combat Missionها و بخش زامبی را تکمیل کنید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان تکرار مراحل وجود دارد؟ بله، پس از اتمام هر مرحله می‌توانید از طریق بخش Mission Select به تکرار ماموریت‌ها بپردازید

توجه: نسخه پلی استیشن 5 بازی COD: MW3 شامل تروفی پلاتینیوم نمی‌شود و فقط کاربران پلی استیشن 4 قادر به کسب این تروفی خاص هستند. پس اگر جزو کاربران PS5 محسوب می‌شوید و دنبال پلاتینیوم هستید، بهتر است این موضوع را فراموش کنید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap A Soldier’s Purpose

تمام تروفی‌های COD: MW3 را به دست آورید

Platinum

تروفی انحصاری پلی استیشن 4

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Forspoken را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود. فقط توجه داشته باشید که کاربران پلی استیشن 5 قادر به کسب این تروفی نیستند و صرفا کاربران PS4 می‌توانند از ازاد کردن آن لذت ببرند.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap The First Step

به Level یا سطح 55 برسید

Gold

برای اینکه بتوانید این مورد از راهنمای تروفی COD: MW3 را هم با موفقیت پشت سر بگذارید، باید به سطح 55 برسید. توجه داشته باشید که Level یا سطح شما بین دو بخش زامبی و مولتی پلیر مشترک است و به صورت همزمان بالا می‌رود. هنگامی که بخواهید در بخش زامبی 50,000 نفر از دشمنان را بکشید، به طور خودکار به سطح 55 می‌رسید و این تروفی را آزاد می‌کنید؛ پس نیازی به رفتن به سمت بخش مولتی پلیر نخواهید داشت. اگر می‌خواهید سریع‌تر Level-Up کنید بهتر است از آیتم‌های XP Booster خود کمک بگیرید. راستی اگر تروفی پس از رسیدن به سطح 55 آزاد نشد، وارد بخش مولتی پلیر شوید، یک بازی انجام دهید و پس از اتمام آن بیرون بیایید. در این شرایط تروفی صد در صد آزاد خواهد شد.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap And So It Begins

در بخش زامبی با موفقیت Exfil کنید

Bronze

هنگامی که در بخش زامبی یا اصطلاحا MWZ قرار دارید، نماد Exfil یا Exfiltration روی نقشه به نمایش در می‌آید (برای باز کردن نقشه دکمه تاچ‌پد را بزنید و سپس D-Pad بالا را فشار دهید). به سمت نقطه Exfil بروید و تا زمانی که هلیکوپتر برسد از محیط دفاع کنید. هنگامی که هلیکوپتر رسید سوارش شوید و سپس با استفاده از آن از نقشه بیرون بروید. در این صورت تروفی And So It Begins برای شما خواهد بود. لازم به ذکر است که به محض شروع بازی قادر به انجام این کار خواهید بود.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Write Off

در بخش زامبی 500 نفر از دشمنان را با استفاده از سلاح Insured Weapon بکشید

Bronze

شما می‌توانید Insured Weapon یا سلاح اصلی تضمین شده را پیش از ورود به بخش زامبی و از طریق قسمت Gear انتخاب نمایید. برای این کار روی گزینه Weapon Slot کلیک کنید، روی گزینه Insured Slot 1 بروید و سپس یک سلاح را در این قسمت انتخاب کنید. اگر این کار را به درستی انجام داده باشید در منو Loadout دیگر با پیام قرمز Contraband در زیر سلاح‌ها روبرو خواهید شد. حال این سلاح Insured Weapon در بخش زامبی به صورت مستمر در دسترس شما قرار می‌گیرد و می‌توانید با استفاده از آن به سلاخی زامبی‌ها بپردازید. 500 نفر را با استفاده از این سلاح بکشید تار تروفی Write Off را به دست آورید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Perkaholic

در بخش زامبی به طور همزمان 9 عدد پرک (Perk) را فعال نمایید

Bronze

شما قادر هستید در نام 9 پرک موجود در بخش زامبی بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 را مشاهده نمایید:

 1. پرک Deadshot Daiqurir
 2. پرک Stamin-Up
 3. پرک Death Perception
 4. پرک Elemental Pop
 5. پرک Jugger-Nog
 6. پرک Phd Flopper
 7. پرک Quick Revive
 8. پرک Speed Cola
 9. پرک Tpmstone Soda

برای کسب تروفی مذکور باید هر 9 پرک مذکور را به صورت همزمان انتخاب کنید. سر راست‌ترین راه موجود خرید تمامی آن‌ها از طریق Perk-a-Cola Machineها است که در سطح نقشه پخش شده‌اند و پول زیادی هم می‌طلبند. علاوه بر این، شما می‌توانید آن‌ها را در سطح نقشه پیدا کنید و سپس هنگامی که آن‌ها را به همراه دارید، از نقشه Exfil نمایید. حالا به منو بخش زامبی بروید، بخش Gear را باز کنید، وارد Rucksack شوید و Perk a Cola را Unequip کنید تا وارد Stash شود. شما می‌توانید تا سقف 10 آیتم را در Stash قرار دهید. بدین ترتیب قرار دادن 9 عدد پرک مذکور در Stash ممکن خواهد بود تا بتوانید تروفی را آزاد کنید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Gravestone

در بخش زامبی و در طی یک بازی، 100 نفر از زامبی‌ها را با استفاده از وسیله نقلیه خود بکشید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی COD: MW3 به تروفی Gravestone می‌رسیم. برای آزاد کردن این تروفی باید وارد بخش زامبی شوید، یک وسیله نقلیه (ماشین) بردارید و تا پیش از خروج از بازی 100 نفر از زامبی‌ها را با استفاده از آن بکشید (کافی است به سمت‌شان گاز بدهید و از روی آن‌ها رد شوید). اگر ماشین شما شروع به دود کردن کرد یا سوختش رو به اتمام بود، به یک پمپ بنزین بروید تا ماشین تعمیر و باک بنزینش پر شود. حال دوباره به سراغ کشتن زامبی‌ها با استفاده از ماشین بروید تا 100 نفر از آن‌ها را بکشید. لازه به ذکر است که 100 زامبی را باید در یک بازی بکشید و اگر از آن خارج شوید، همه چیز صفر شده و از نو شروع می‌شود.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Back From The Dead

در بخش زامبی تجهیزات خود را از یک Tombstone پس بگیرید

Bronze

هنگامی که در بخش زامبی (DMZ) قرار دارید، پرک Tombstone Soda را بخرید. این پرک‌ها روی نقشه نشان داده می‌شوند و 2000 Point قیمت دارند. پس از اینکه آن را خریدید خود را از قصد بکشید و کامل بمیرید. سپس با انتخاب گزینه Leave Match به طور کامل از مسابقه خارج شوید. حال اگر دوباره یک بازی زامبی دیگر را شروع کنید پرک ‌Tombstone Soda محل مرگ و تجهیزات سابق‌تان را به شما نشان می‌دهد. این تجهیزات با علامت یک سنگ قبر روی نقشه نمایش داده می‌شوند که باید به سمت‌شان بروید. هنگامی که با آن تعامل برقرار کنید و تجهیزات خویش را پس بگیرید، تروفی Back From The Dead آزاد خواهد شد.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Helpful Stranger

در بخش زامبی یک بازیکن از یک اسکواد دیگر را Revive کنید

Bronze

در بخش زامبی بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 تا سقف 24 نفر می‌توانند در قالب تیم‌های سه نفره وارد نقشه شوند. شما می‌توانید بازیکن‌های اسکوادهای دیگر را با علامت‌های آبی روی نقشه مشاهده کنید. برای کسب تروفی کافی است نزدیک یکی از آن‌ها باشید تا جان خود را از دست بدهد. در این موقعیت خیلی سریع نزدش بروید و او را Revive کنید تا تروفی آزاد شود.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap You Can Pet The Dog

در بخش زامبی یک Hellhound را نوازش یا Pet کنید

Bronze

شما می‌توانید در نقشه بخش زامبی بازی مورد بحث یک سری خانه سگ پیدا کنید. هنگامی که نزدیک این خانه‌های سگ شوید، آن‌ها روی نقشه به نمایش در می‌آیند و مشخص می‌شوند. حال برای اینکه بتوانید تروفی You Can Pet The Dog را آزاد کنید، باید آیتمی با عنوان Chunk of Flesh را نزد این نقاط بیاورید. Chunk of Flesh که یک آیتم Rare است و به طور شانسی پیدا می‌شود، ممکن است پس از کشتن زامبی‌ها از جنازه آن‌ها بیفتد. حال هنگامی که این آیتم را به یکی از خانه‌های سگ بیاورید و از آن استفاده کنید، یک سگ شکاری یا Hellhound اسپاون می‌شود که می‌توانید او را با فشردن دکمه مربع نوازش یا Pet نمایید. در این صورت تروفی برای شما خواهد بود. فقط توجه داشته باشید که پیدا کردن آیتم مذکور ممکن است سخت باشد و بهتر است برای رسیدن به آن صبر پیشه کنید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Hired Gun

در بخش زامبی 20 عدد Contract را تکمیل کنید

Bronze

Contractها علامت‌های آبی رنگی هستند که در نقشه بخش زامبی بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 پیدا می‌شوند. هنگامی که یکی از این Contractها را پیدا کردید، نزدش بروید و پس از قبول کردنش آن را به اتمام برسانید. هنگامی که 20 عدد از این Contractها را با موفقیت پشت سر گذاشتید تروفی Hired Gun آزاد خواهد شد. این فعالیت‌های فرعی کارهایی نظیر کشتن دشمن، دفاع از منطقه و موارد مشابه را از شما می‌خواهند و معمولا زیاد سخت نیستند.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Seeing Red

در یک بازی از بخش زامبی و هنگامی که در High Threat Zone قرار دارید، پنج Contract را تکمیل کنید

Silver

منظور از High Threat Zone بخش داخلی شهر به شمار می‌رود که با رنگ قرمز روی نقشه نشان داده می‌شود و فوق‌العاده سخت است. برای اینکه بتوانید این تروفی را به دست آورید وارد این محوطه قرمز شوید و به سراغ Contractهای آن (فعالیت‌هایی که با علامت آبی روی نقشه نشان داده می‌شوند) بروید. سپس پنج عدد از آن‌ها را تنها در یک بازی از بخش زامبی تکمیل کنید تا تروفی Seeing Red آزاد شود. توجه داشته باشید که هر پنج Contract باید در محوطه قرمز High Threat Zone و تنها در یک بازی از بخش زامبی تکمیل شوند. به همین واسطه Seeing Red می‌تواند یکی از سخت‌ترین مواردی باشد که در راهنمای تروفی COD: MW3 با آن روبرو می‌شوید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap The End?

در بخش زامبی Act III را به پایان برسانید

Silver

در منو اصلی بخش زامبی و در گوشه سمت راست-پایین صفحه می‌توانید عبارت Story Missions با علامت % را ببینید که حاکی از میزان تکمیل شده مراحل داستانی است. برای اینکه بتوانید از Act I به Act III برسید باید این Story Missionها را تکمیل کنید. روی عبارت Story Missions کلیک نمایید و کارهایی که از شما می‌خواهند را انجام دهید. این ماموریت‌ها معمولا کارهایی تکراری نظیر باز کردن 25 عدد Container، کشتن 50 زامبی با Wallbuy Weaponها یا کشتن 50 زامبی با Mystery Box Weaponها را از شما می‌خواهند.

هنگامی که این ماموریت‌ها را انجام دهید در پایان هر Act یک Story Mission خاص در اختیارتان قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که شما تنها در مسیر ماموریتی که انتخاب کرده‌اید پیشرفت می‌کنید. البته اگر در حین مبارزه یکی از این ماموریت‌ها را تمام کنید، ماموریت بعدی به صورت خودکار فعال خواهد شد. بدین ترتیب ممکن است بتوانید چندین ماموریت را در یک بازی از بخش زامبی به اتمام برسانید. هنگامی که به Act III رسیدید، مرحله خاص آن را آزاد کرده و تکمیلش کردید، تروفی The End? مال شما خواهد بود.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Slaughterhouse

در بخش زامبی مجموعا 50,000 نفر از دشمنان را بکشید

Silver

Slaughterhouse تقریبا زمان‌برترین تروفی موجود در راهنمای تروفی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 است؛ چرا که باید در بخش زامبی 50,000 نفر از دشمنان را به شخصه بکشید. برای اولین قدم باید همه Actها را به پایان برسانید و در این میان تا می‌توانید زامبی‌ها را بکشید. به طور طبیعی شما در طی هر 45 دقیقه چیزی حدود 500 زامبی را خواهید کشت. بدین ترتیب تا زمان پایان Act III باید حدود 25,000 نفر از دشمنان را کشته باشید. روش دیگری که می‌تواند شما را به انجام این چالش نزدیک کند، استفاده از گزینه Exfil است. هنگامی که گزینه Exfil را بزنید تا هلیکوپتر بیاید، حجم زیادی از زامبی‌ها به سمت شما سرازیر می‌شوند که باید تا جایی که می‌توانید آن‌ها را بکشید. حال اگر خواستید به روند خوب خود ادامه دهید بگذارید هلیکپوتر برود و پس از شارژ شدن، دوباره آن را احضار کنید تا زامبی‌ها به صورت مجدد به سمت شما حمله‌ور شوند. این کار را تکرار کنید تا به تعداد 50,000 دشمن کشته شده برسید.

برای آگاهی از تعداد زامبی‌هایی که کشتید به منو اصلی بخش زامبی بروید، گزینه Option را بزنید، وارد Stats شوید، و از طریق گزینه Zombie تعداد Killهای خود را مشاهده کنید. کلید اصلی آزاد کردن تروفی Slaughterhouse صبر و حوصله خواهد بود.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Conqueror

در بخش زامبی یک Warlord را شکست دهید

Silver

Warlord که در خود بازی از او با نام Legacy یاد می‌شود، در واقع باس فایتی است که می‌توانید او را در Legacy Fortressهای بخش زامبی پیدا کنید. برای رسیدن به این باس فایت باید یک سری کارهای خاص را انجام دهید که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

 1. یک Mercenary Stronghold Keycard به دست آورید: شما می‌توانید این آیتم را از طریق باز کردن صندوقچه‌های موجود در Mercenary Camp پیدا کنید یا آن را از Buy Stationها به قیمت 2000 Point بخرید (البته که امکان به دست آوردن آن از طریق شکست یک Mercenary Convoy هم وجود دارد).
 2. هنگامی که آیتم مذکور را پیدا کردید، به سمت یک Mercenary Stronghold بروید و در آن را به وسیله Stronghold Keycard خود بازی کنید
 3. تمام دشمن‌های موجود در Stronghold را بکشید تا صندوقچه (Safe) را پیدا کرده و با آن تعامل کنید. سپس دندان روی جگر بگذارید و از Safe دفاع نمایید تا باز شود. آیتم Fortress Keycard را از درون آن بردارید
 4. حالا باید Legacy Fortress را پیدا کنید که معمولا در شمال غرب نقشه پیدا می‌شود. سپس به سمت آن بروید و تمام دشمن‌های موجود در آن را بکشید. توجه داشته باشید که آدم‌های زیادی در Legacy Fortress وجود دارند که به سمت شما شلیک خواهند کرد. پس بهتر است به همراه هم‌تیمی‌های خود به سمت آن بروید و تنها نباشید
 5. پس از پاکسازی دشمنان از آیتم پیدا شده استفاده کنید تا در باز شود. در ادامه دوباره تمام دشمنان را بکشید و تا با نفر نهایی که Legacy نام دارد روبرو شوید. اگر این باس فایت را با موفقیت پشت سر بگذارید تروفی آزاد خواهد شد
Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap One Against All

در بخش زامبی و هنگامی که در یک تیم 6 نفره حضور دارید، باس فایت Orcus را بکشید

Gold

Ocrus نام باس فایت نهایی Act III و بخش زامبی بازی Call of Duty: MW3 است. به طور معمول شما در قالب تیم‌های سه نفره وارد بخش زامبی می‌شوید. اما برای اینکه بتوانید به یک تیم 6 نفره ارتقا پیدا کنید باید به نزدیکی یک تیم دیگر بروید، دکمه D-Pad بالا را نگه دارید و یکی از دو عبارت Invite Nearby Players to Join Your Squad یا Request to Join Another Squad را انتخاب نمایید. تیم دیگر باید این پیشنهاد را قبول کند تا بتوانید یک تیم 6 نفره تشکیل دهید. حالا کافی است با تیم بزرگ شده خود به ملاقات باس فایت نهایی بازی یا همان Ocrus بروید و او را شکست دهید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap No Such Thing as Too Many

در بخش Open Combat Missions تمامی Armamentها را پیدا کرده و حداقل یک بار از همه آن‌ها استفاده کنید

Silver

بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 مجموعا شامل 12 عدد Armament می‌شود که پیدا کردن و استفاده از همه آن‌ها آزاد شدن تروفی No Such Thing as Too Many را به همراه خواهد داشت. این Armamentها همگی Kill Streakهایی هستند که فقط و فقط در بخش Open Combat در دسترس قرار می‌گیرند. هنگامی که در نقشه Open Combat Missionها نزدیک یک Armament شوید، آن با یک علامت آبی روی نقشه نشان داده می‌شود.

حال برای اینکه بتوانید تروفی را به دست آورید باید همه این Armamentها را پیدا کرده و حداقل یک بار از آن‌ها استفاده کنید. هنگامی که یکی از آن‌ها را پیدا کردید، دکمه D-Pad سمت راست را فشار دهید تا از آن استفاده کرده باشید. توجه داشته باشید که کشتن دشمن با استفاده از این Armamentها ضروری نیست و همینکه از آن‌ها استفاده کنید کافی خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر بد نیست به ویدیویی که در ادامه قرار داده شده سر بزنید:

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Dialed In

در تمامی Open Combat Missionها Loadout خود را شخصی‌سازی کنید

Bronze

بازی مورد بحث مجموعا شامل 6 عدد Open Combat Mission می‌شود که همه آن‌ها عضوی از کمپین تک نفره هستند. این ماموریت‌ها در بخش Mission Select با علامت یک جمجمه نشان داده می‌شوند و میزان سلاح‌ها و آیتم‌های پیدا شده را نیز به تصویر می‌کشند. ماموریت‌های مورد بحث شما را وارد یک محیط جهان باز می‌کنند که می‌توان از طریق Loadout Crateها Loadout خود را شخصی‌سازی کنید. این Loadout Crateها با علامت سفید روی نقشه نمایش داده می‌شوند. آیتم‌هایی که از طریق Supply Boxها به دست می‌آیند را می‌توانید در شخصی‌سازی Loadoutها دخیل کنید.

به طور کلی هنگامی که به مرحله دوازدهم با نام Gora Dam رسیدید، احتمالا با آزاد شدن این تروفی روبرو خواهید شد. اما اگر تروفی را به صورت خودکار به دست نیاوردید به مراحل Open Combat زیر مراجعه کنید و در تک تک آن‌ها به شخصی‌سازی Loadout خود بپرازید:

 • مرحله Precious Cargo
 • مرحله Reactor
 • مرحله Crash Site
 • مرحله Oligarch
 • مرحله Highrise
 • مرحله Gora Dam
Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Gearhead

در بخش Open Combat تمام سلاح‌ها و Field Upgradeها را از Supply Boxها به دست آورید

Gold

برای به دست آوردن این تروفی باید تمام سلاح‌ها و آیتم‌های موجود در 6 عدد Open Combat Mission را به دست آورید. سلاح‌ها و آیتم‌ها در داخل یک سری جعبه‌های نارنجی پیدا می‌شوند که اگر به آن‌ها نزدیک شوید روی نقشه به نمایش در خواهند آمد. توجه داشته باشید که به سلاح‌های دشمن نیاز ندارید و فقط باید به سراغ مواردی بروید که در جعبه‌های نارنجی مذکور پیدا می‌شوند. راستی در بخش Mission Select می‌توانید آمار سلاح‌ها و آیتم‌های پیدا شده و موارد باقی مانده را مشاهده کنید. اگر در دریافت این تروفی به مشکل خوردید به صفحه راهنمای پیدا کردن سلاح‌ها و Field Upgradeها در بخش Open Combat سر بزنید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Sample Platter

در بخش Open Combat از پنج Armament مختلف استفاده کنید

Bronze

ما پیش از این و در راهنمای تروفی No Such Thing as Too Many در مورد 12 عدد Armament موجود و نحوه به دست آوردن‌شان صحبت کردیم. بنابراین در مسیر کسب تروفی مذکور، تروفی Sample Platter را هم به صورت طبیعی و خودکار به دست خواهید آورد. در واقع کافی است پنج عدد از Armamentها را پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap I Call Shotgun!

سوار یک ماشین که به Sentry Gun مجهز است شوید و در همین حین پنج نفر از دشمنان را بکشید

Bronze

برای کسب این تروفی اول از همه به یک Sentry Gun نیاز دارید. این سلاح را می‌توانید در مرحله Reactor بخش Open Combat پیدا کنید (سلاح درون یک ساختمان با درب‌های قفل وجود دارد. از سمت پنجره به یک صندلی که پشت درب وجود دارد شلیک کرده و آن را نابود کنید). پس از به دست آوردن Sentry Gun به سراغ یک ماشین بگردید و سپس سلاح مورد بحث را روی آن کار بگذارید. در ادامه سوار ماشین شوید و با نزدیک شدن به دشمنان به Sentry Gun اجازه دهید آن‌ها را بکشد. این سلاح به صورت خودکار شلیک می‌کند و فقط باید آن را به نزدیک دشمن ببرید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Tag, You’re it!

در بخش Open Combat با استفاده از Spotter Scope شصت نفر از دشمنان را تگ (Tag) کنید

Bronze

برای انجام این کار هنگامی که مشغول تجربه مراحل Open Combat هستید، دکمه D-Pad بالا را فشار دهید تا Spotter Scope را انتخاب کرده باشید. سپس این دوربین را به سمت دشمنان بگیرید تا به صورت خودکار آن‌ها را برای شما تگ یا علامت‌گذاری کند. این آیتم در مراحل زیر در دسترس قرار می‌گیرد تا از آن کمک بگیرید:

 • مرحله Precious Cargo
 • مرحله Reactor
 • مرحله Crash Site
 • مرحله Oligarch
 • مرحله Highrise
 • مرحله Gora Dam
Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Bulletproof

در بخش Open Combat تمامی Plate Carrier Upgradeها را پیدا کنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی COD: MW3 به تروفی Bulletproof می‌رسیم. شما برای کسب این تروفی باید هر 12 عدد Plate Carrier Upgrade را پیدا کنید که با نام Armor Slot هم شناخته می‌شوند. در طی هر یک از 6 مرحله موجود در بخش Open Combat، دو عدد از این آیتم‌ها را پیدا خواهید کرد. به عبارتی دیگر در هر مرحله می‌توانید دو Plate Carrir Upgrade را به دست آورید. توجه داشته باشید که هیچ یک از این کالکتیبل‌ها از دست دادنی نیستند و می‌توانید از طریق گزینه Mission Select به تکرار مراحل مورد نظر بپردازید. برای پیدا کردن آیتم‌های مورد بحث بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار دارد کمک بگیرید:

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap That’s One Way to Do It…

با استفاده از Morta Strike یکی از هلیکوپترهای دشمن را نابود کنید

Bronze

آزاد کردن این تروفی در مرحله Reactor بخش Open Cpmbat ممکن است. پس از اینکه سه هلیکوپتر موجود روی زمین را به خواست داستان اصلی نابود کردید، یک فایل ذخیره به وجود می‌آید که به آن نیاز دارید. سپس به شمال غربی نقشه بروید و در نزدیکی جایی که مرحله آغاز شده، به دنبال یک Armament با نام Mortar Strike بگردید. سپس دکمه D-Pad راست را فشار دهید تا Mortar Strike انتخاب شود. در ادامه باید به گونه‌ای برنامه ریزی و نشانه‌گیری کنید که بتوانید با استفاده از این سلاح یکی از هلیکوپترهای دشمن که روی هوا قرار دارد را نابود نمایید. توجه داشته باشید که باید یک هلیکوپتر در حال پرواز را با Mortar Strike بزنید و نابودی مواردی که روی زمین قرار دارند حساب نخواهد شد.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Hey, Catch!

یک محفظه قابل اشتعال را به سمت دشمن پرتاب کنید و با شلیک به آن، یک انفجار به وجود آورید

Bronze

در مرحله Reactor و طبق آنچه که بازی به شما می‌گوید در محل مخصوص هلیکپوترها فرود بیایید. در این شرایط و درست در سمت راست هلیکوپتر با دو محفظه قابل اشتعال یا Flammable Canister مشاهده خواهید کرد. حال یکی از این محافظ را بردارید، به سمت یکی از دشمنان بروید و آن را به سمت وی پرتاب کنید. توجه داشته باشید که Flammable Canister باید دقیقا به دشمن برخوردر کند تا تروفی به دست آید. هنگامی که محفظه مستقیما با دشمن برخورد کرد و منفجر شد، تروفی Hey, Catch! برای شما خواهد بود. اگر هم در این کار شکست خوردید، می‌توانید از آن یکی محفظه کمک بگیرید یا چکپوینت را ریسک کنید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Frequent Flyer

بپرید و در حین استفاده از چتر 150 متر حرکت کنید

Bronze

درست در ابتدای مرحله پایانی که با نام Gora Dam شناخته می‌شود، شما روی یک Base اسپاون می‌شوید که باید از روی آن بپرید. هنگامی که پریدید بلافاصله دکمه ضربدر را فشار دهید تا چتر باز شود. حالا استیک سمت چپ را رو به جلو بگیرید تا بتوانید مسافت بیش‌تری را با چتر حرکت کنید. هنگامی که 150 متر با استفاده از چتر حرکت کردید تروفی Frequent Flyer برای شما خواهد بود.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap High Wire Act

در حین استفاده از زیپ‌لاین 10 نفر از دشمنان را بکشید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی COD: MW3 به تروفی High Wire Act می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید در حین استفاده از زیپ‌لاین 10 نفر از دشمنان را با سلاح خود بکشید. برای این کار درست در ابتدای مرحله Reactor روی پشت بام ساختمان موجود فرود بیایید. میان این ساختمان و سازه کناری یک زیپ‌لاین وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از آن میان ساختمان‌ها جا به جا شوید. توجه داشته باشید برای استفاده از زیپ‌لاین به آیتم‌هایی تحت عنوان Ascender نیاز دارید که در همان پشت بام پیدا می‌شود. حال از زیپ‌لاین استفاده نمایید و هنگامی که به آن متصل هستید 10 نفر از دشمنان را بکشید. برای انجام این کار باید چندین به صورت مجدد از زیپ‌لاین استفاده کنید تا به هدف خود برسید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Never Bury Your Enemies Alive

کمپین داستانی را به اتمام برسانید

Gold

برای کسب این تروفی صرفا باید کمپین داستانی را روی درجه سختی مورد علاقه خود تکمیل کنید. درجه سختی مورد استفاده حداقل در روند کسب تروفی Never Bury Your Enemies Alive تاثیرگذار نخواهد بود.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap 141 Ready

کمپین داستانی را روی درجه سختی Veteran به اتمام برسانید

Gold

برای کسب این تروفی باید کمپین داستانی را روی درجه سختی Veteran به اتمام برسانید (تمام مراحل را). Veteran بالاترین درجه سختی موجود در بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 است که روند مبارزات را حسابی سخت می‌کند. با این حال اگر کمی تمرین و استمرار به خرج دهید می‌توانید از پس این درجه سختی برآیید و تروفی 141 Ready را به دست آورید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Death Row

در مرحله Operation 657 و هنگامی که از دیواره‌ها پایین می‌روید، 12 نفر از دشمنان را بکشید

Bronze

در طی مرحله Operation 657 وارد ساختمان یک زندان می‌شوید و در یک بخش از آن، باید با استفاده از طناب از دیوار پایین بروید. برای کسب تروفی Death Row باید در حین انجام این کار و هنگامی که به طناب وصل هستید 12 نفر از دشمنان را بکشید. انجام این کار زیاد سخت نیست، فقط کافی است تمام دشمنان موجود در یک طبقه را بکشید و بعد به سراغ طبقه پایینی بروید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Floater

در مرحله Precious Cargo از Gantry Crane بپرید، چتر خود را باز کنید و روی سقف ساختمان HarborMaster فرود آیید

Bronze

درست در ابتدای مرحله Precious Cargo شما یک جعبه در مقابل خود می‌بینید که در داخل آن یک چتر (Parachute) قرار دارد که باید آن را بردارید. سپس به سمت جرثقیل موجود در جنوب شرقی نقشه رفته و از آن بالا بروید. منتظر حرکت جرثقیل بمانید تا به سقف ساختمان نزدیک شود. حالا در زمان درست از روی جرثقیل بپرید، با زدن دکمه ضربدر چتر را باز کنید و روی سقف ساختمان Harbormaster فرود آیید. در این هنگام تروفی Floater آزاد خواهد شد.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Helo Hat Trick

در مرحله Reactor هر یک از هلیکوترها را با استفاده از یک Armament نابود کنید

Bronze

در حین مرحله Reactor بازی از شما می‌خواهد که سه هلیکپوتر را نابود کنید. حال برای اینکه بتوانید تروفی Helo Hat Trick را به دست آورید، باید هر یک از این هلیکوپترها را با استفاده از یک Armament متفاوت نابود نمایید. برای اطلاعات بیش‌تر به ویدیویی که در ادامه قرار داده شده مراجعه کنید:

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap 2-fer

در مرحله Payload بدون اینکه لو بروید، با استفاده از سلاح EBR-14 دو نفر را با یک گلوله بکشید (این کار را پنج دفعه تکرار کنید)

Bronze

شما می‌توانید این کار را درست در ابتدای مرحله Payload انجام دهید که به صورت پیش فرض با یک سلاح EBR-14 شروع می‌شود. حال برای اینکه تروفی را به دست آورید باید پنج تا Double Kill (با یک گلوله دو نفر را بکشید) به دست آورید؛ بدون اینکه دشمن متوجه حضور شما شود. حالا باید در همان حوالی به دنبال موقعیت‌های مناسب بگردید تا بتوانید دو نفر را با یک گلوله EBR-14 بکشید. اگر در انجام این کار شکست خوردید کافی است مرحله را تکرار کنید و تلاش خود را به صورت مجدد به کار بگیرید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Back in the Field

در مرحله Deep Cover بدون اینکه لو بروید، در عرض 90 ثانیه آیتم Major’s Keycard را به دست آورید

Bronze

در ابتدای مرحله Deep Cover وظیفه دارید به سمت ساختمان مدیریت بروید. هنگامی که به این ساختمان رسیدید، شاهد یک سرگرد هستید که از اتاق خود خارج می‌شود و از پله‌ها بالا می‌رود. برای اینکه تروفی را به دست آورید باید خیلی سریع و در کم‌تر از 90 ثانیه این دشمن را بکشید و Keycard او را بردارید. توجه داشته باشید که او نباید وارد اتاق‌های طبقه بالا شود؛ چرا که در این صورت موفق به کسب تروفی نمی‌شوید. برای آگاهی از نحوه دقیق انجام این کار از ویدیویی که در ادامه قرار داده شده کمک بگیرید:

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Shot Blocked

در مرحله Flashpoint و پیش از اینکه یک تروریست بتواند آن را بگیرد، روی هوا به سلاح شلیک کنید

Bronze

هنگامی که چند دقیقه در مرحله Flashpoint پیش می‌روید به یک اتاق می‌رسید. در این اتاق یک سری ترویست وجود دارند که به امدادگر بودن تظاهر می‌کنند. هنگامی که وارد این اتاق شدید به هیچ کس شلیک نکرده و به هیچکس کمک نکنید و اجازه دهید کاپیتان پرایس به صحبت کردن بپردازد. پس از گذشت 25 ثانیه یکی از افراد که در گوشه سمت راست‌تان وجود دارد یک سلاح را برای همدست خود می‌اندازد. برای کسب تروفی Shot Blocked باید این سلاح را روی هوا بزنید و نگذارید به دست تروریست دیگر برسد. از آنجایی که پنجره زمانی محدودی برای این کار وجود دارد با چالش سختی روبرو هستید. به هر حال اگر موفق نشدید چکپوینت را ریست کنید و تلاش خود را به صورت مجدد به کار بگیرید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Think She’ll Notice?

در مرحله Oligarch تمام ماشین‌های موجود در گاراژ عمارت را نابود کنید

Bronze

در مرحله Oligarch و در شمال نقشه یک عمارت بزرگ وجود دارد. به سمت این ساختمان بروید و گاراژ آن که در سمت چپ ورودی اصلی قرار دارد را پیدا کنید. در این گاراژ 6 ماشین مختلف وجود دارد که در صورت نابود کردن همه آن‌ها تروفی Think She’ll Notice? را به دست خواهید آورد. انجام این کار محدودیت خاصی به همراه ندارد و از همان ابتدا مرحله Oligarch می‌توانید عملیات خود را آغاز کنید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Elevator Out of Order

در مرحله Highrise در کم‌تر از 45 ثانیه به پشت بام برسید

Bronze

برای آزاد کردن این تروفی باید به سراغ مرحله دهم بروید که با نام Highrise هم شناخته می‌شود. از آنجایی که آموزش این کار به شکل تصویری موثرتر است، از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Snow Angel

اسنایپر موجود در مرحله Frozen Tundra را با استفاده از یک Takedown بکشید

Bronze

در طی مرحله Frozen Tundra شما به صورت خودکار وارد یک جنگل برفی می‌شوید که در طی آن یک اسنایپر به سمت شما شلیک خواهد کرد. از آنجایی که کشتن این اسنایپر جزئی از داستان اصلی است او را از دست نخواهید داد. اما برای اینکه بتوانید تروفی Snow Angel را آزاد کنید، باید او را با استفاده از یک Takedown بکشید. برای این کار باید به او نزدیک شوید و هنگامی که دکمه R3 روی صفحه نشان داده شد، آن را فشار دهید تا شخصیت اصلی یک Takedown انجام دهد. راحت‌ترین راه برای انجام این کار پرتاب یک فلش‌بنگ است تا اسنایپر دید خود را از دست بدهد. سپس به نزدیکی او بروید و دکمه R3 را در زمان مناسب فشار دهید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Hitchhiker

در مرحله Gora Dam و هنگامی کامیون در حال حرکت است، بمب موجود در آن را خنثی کنید

Bronze

درست در ابتدای مرحله Gora Dam با استفاده از یک چتر روی پشت کامیونی فرود آیید که در حال حرکت است. روی پشت این کامیون یک بمب وجود دارد که برای آزاد کردن تروفی باید آن را خنثی کنید. توجه داشته باشید که در حین استفاده از چتر و فرود روی کامیون هیچکس نباید از حضور شما مطلع شود؛ چرا که اگر متوجه شما شوند از حرکت می‌ایستند و شروع به تیراندازی می‌کنند. خنثی کردن این بمب هم به هیچ وجه سخت نیست و پس از یک فرود ساکت‌، باید با نگه داشتن دکمه مربع آن را از کار بیندازید.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) Trophy Guide & Roadmap Your tax dollars at work

در مرحله Danger Close یک نفر از دشمنان را با استفاده از یک موشک (Missile) بکشید

Bronze

در ابتدای مرحله Danger Close شما کنترل یک Gunship را به دست می‌گیرید. به سمت دشمنان نگه کرده و از محل قرارگیری آن‌ها مطلع شوید. حالا با زدن دکمه مثلث سلاح خود را به موشک یا Missile تبدیل نمایید. در ادامه کافی است با شلیک موشک یکی از دشمنان را بکشید تا تروفی Your tax dollars at work با راحتی آزاد شود.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی COD: MW3 می‌رسیم. نظرات و سوالات خود در این باره را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *