بازی, یادداشت

بازی Control: معرفی ۱۰ ماد برتر که تجربه شما را بهبود می‌بخشند

بازی Control

به واسطه ماد‌ها می‌توانید بازی Control را به اثری بیش از پیش سرگرم‌کننده، لذت‌بخش و چشم‌نواز تبدیل کنید. با معرفی بهترین ماد‌های این بازی همراه تیلنو باشید.

بازی Control محصولی از استودیو رمدی (Remedy) است که علاوه بر پلتفرم‌های پی سی و نینتندو سوییچ، برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم سونی و مایکروسافت نیز عرضه شده است. در این اثر به عنوان جسی فیدن (Jesse Faden)، مدیر جدید اداره کنترل فدرال (Federal Bureau of Control)، باید وارد مقر اصلی این سازمان یعنی اولدست هاوس (Oldest House) شده و با استفاده از توانایی‌های شگفت‌انگیز او با نیروی خطرناکی به نام Hiss مبارزه کنید. با این وجود که نام این بازی کنترل است، اما در واقع کنترل بسیاری از موارد در اختیار بازیکنان قرار ندارد. به همین دلیل افراد فعال در زمینه ساخت ماد‌ها، اقدام به معرفی ماد‌هایی کردند به کمک آن‌ها می‌توانید شخصی‌سازی‌های متعددی را اعمال کنید. حال در این مطلب قصد داریم بهترین ماد‌های بازی Control را معرفی کنیم که نه تنها گیم‌پلی را بهبود می‌بخشند، بلکه از لحاظ ظاهری آن را متحول می‌کنند. با تیلنو همراه باشید.

ماد No Intro Screen

بازی Control

همانطور که از نام این ماد مشخص بوده، ماد No Intro Screen باعث می‌شود که وقت شما به واسطه لوگو‌های تکراری هدر نرود. ماد مذکور با ارائه گزینه اسکیپ کردن موارد اضافه‌ای که قبلا مجبور به تماشای آن‌ها بودند، به بازیکنان کمک می‌کند که به سرعت به منوی اصلی رسیده و تجربه خود را آغاز کند. با مراجعه به صفحه ماد No Intro Screen در وب‌سایت Nexus Mods می‌توانید این ماد را دریافت کنید.

ماد Control Save Editor

بازی Control

بازی Control دارای مراحل و بخش‌های متعددی بوده  که به لطف ساختار گیج‌کننده محیط و ضعف‌های موجود در طراحی نقشه، ممکن است هیچ‌گاه آن‌ها را پیدا و تجربه نکنید. همچنین برخی از مراحل از سطح دشواری بالایی بر‌خوردار هستند که اگر موفق به بازگشت یا عبور از آن‌ها نشوید، تا ابد گرفتار خواهید شد. ماد Control Save Editor به شما کمک می‌کند که از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. یکی دیگر ار کارکرد‌های ماد مذکور ارائه حالت نیو گیم پلاس غیر‌رسمی است. در این حالت می‌توانید بازی را در شرایطی از نو آغاز کنید که تمامی آیتم‌های در اختیار از جمله اسلحه‌ها و پوشش‌ها را حفظ کرده‌اید. ماد Control Save Editor در صفحه مربوطه در سایت Nexus Mods قابل دریافت است.

ماد Health Regen

بازی Control

ماد Health Regen که نام آن عملکردش را مشخص می‌شود، جزو مواردی است که به عنوان تقلب محسوب می‌شوند. در حالت عادی به منظور احیای سطح سلامتی در بازی Control باید آیتم‌های خاصی را جمع‌آوری کنید. بدون شک این امر برای افرادی که قصد دارند با سرعت هر چه تمام‌تر بازی مذکور را به اتمام رسانده یا بدون چالش تنها داستان را تجربه کنند، سخت و عذاب‌آور خواهد بود. ماد Health Regen این مشکل را حل کرده و به واسطه آن متکی بودن احیای سطح سلامتی به آیتم‌ها حذف شده است. به همین دلیل بدون نگرانی از بابت کشته شدن، می‌توانید با سیل عظیم دشمنان وارد مبارزه شوید. در صورت مراجعه به صفحه ماد Health Regen در وب‌سایت Nexus Mods می‌توانید این ماد را دانلود کنید.

ماد Dynamic HUD

بازی Control

بازی Control از لحاظ جلوه‌های بصری اثری به شدت چشم‌نواز بوده که بهره‌گیری از فناوری ری تریسینگ (Ray-tracing) زیبایی آن را دو چندان کرده است. اما این امر بدان معنا نیست که جای پیشرفت و بهبودی وجود ندارد. ماد Dynamic HUD باعث می‌شود که HUD تنها در مواقع لزوم نمایش داده شده و در صورت عدم نیاز روی صفحه نمایش داده نشود. به موجب این امر بازی کنترل بیش از پیش حالت سینمایی پیدا خواهد کرد. برای دانلود ماد Dynamic HUD به صفحه آن در وب‌سایت Nexux Mods مراجعه کنید.

ماد Service Weapon Hotkeys

بازی Control

ماد Service Weapon Hotkeys جزو مفید‌ترین ماد‌های بازی Control محسوب می‌شود که به واسطه آن می‌توانید کلید‌های مربوط به اسلحه را تغییر دهید. یکی از مشکلات بازی مذکور عدم بهینه‌سازی کنترل‌ها برای پی سی و اولویت قرار دادن کنترلر کنسول‌ها در هنگام انتخاب کلید‌ها است. با استفاده از این ماد می‌توانید از تعداد کلید بیشتر کیبورد‌ها نسبت به کنترلر استفاده کرده و برای اسلحه‌ها کلید میانبر تعیین کنید. به کمک صفحه ماد Service Weapon Hotkeys در وب‌سایت Nexus Mods می‌توانید اقدام به دانلود این ماد کنید.

ماد Custom Expedition Settings

بازی Control

Expedition‌ها در واقع حکم مراحل فرعی بازی Control را دارند که به واسطه آن‌ها می‌توانید برای مدتی از داستان اصلی فاصله گرفته و جنبه دیگری از اثر مذکور را تجربه کنید. با این حال به دلیل ویژگی‌هایی همچون محدودیت زمانی و دشمنان قدرتمند، Expedition‌ها می‌توانند به شدت چالش‌بر‌انگیز ظاهر شوند. اگر جزو آن دسته از بازیکنانی هستید که ترجیح می‌دهید مراحل فرعی را بدون چالش و به راحتی پشت سر بگذارید، ماد Custom Expedition Settings مناسب شما خواهد بود. با استفاده از این ماد می‌توانید محدویت زمانی را از بین برده و قدرت دشمنان را تغییر دهید. این ماد در صفحه مربوطه در وب‌سایت Nexus Mods قابل دریافت است.

ماد CONTROL – Better PhysX

بازی Control

بهره‌گیری از فناوری Nvidia PhysX در بازی Control، یکی از مهم‌ترین نقاط قوت این اثر در بخش‌های گرافیکی و فنی است. به لطف این فناوری شاهد فیزیک مثال‌زدنی و تخریب‌پذیری فوق‌العاده از بازی مذکور هستیم. با وجود تمامی جنبه‌های مثبت، این امر چندان بدون اشکال نبوده و در برخی مواقع ممکن است اغراق شده یا بی‌ثبات ظاهر شود. بنابر‌این آن دسته از بازیکنان وسواسی و سخت‌گیر که به دنبال مشاهده فیزیک بهتر هستند، می‌توانند از ماد Better PhysX استفاده کنند. صفحه این ماد در وب‌سایت Nexus Mods محلی است که به واسطه آن می‌توانید ماد Better PhysX را دریافت کنید.

ماد Better Character Illumination

بازی Control

علی‌رغم عملکرد فوق‌العاده بازی Control در نمایش جلوه‌های بصری، این بدان معنا نیست که نور‌پردازی آن بدون اشکال است. نورپردازی نا‌مناسب در تعدادی از مناطق بازی باعث شده که فضا شدیدا تارک بوده و میدان دید کاهش پیدا کند. ماد Better Character Illumination به منظور رفع این مشکل ساخته شده و قادر است نور‌پردازی در مناطق تاریک را بهبود ببخشد. این ماد از طریق صفحه مربوطه در وب‌سایت Nexus Mods قابل دانلود است.

ماد Leather Jacket Collection

بازی Control

امکان استفاده از پوشش‌های مختلف برای جسی فیدن، جزو ویژگی‌های شخصی‌سازی بازی کنترل محسوب می‌شود. با این حال تعداد پوشش بسیار کم بوده و در اختیار داشتن برخی از آن‌ها مستلزم خریداری نسخه‌ای خاص یا استفاده از کنسول‌ها است. در این شرایط است که ماد‌های مربوط به شخصی‌سازی به کمک بازیکنان شتافته و موارد بسیاری را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. ماد Leather Jacket Collection یکی از دسته از ماد‌ها بوده که تغییراتی را در پوشش جسی ایجاد کرده و مواردی از جمله طرح‌ها و لوگو‌های متفاوت را به آن اضافه می‌کند. ماد مذکور در مجموع حاوی ۱۰۴ طرح مختلف است که به موجب آن‌ها روز اول کاری جسی در اولدست هاوس به تجربه‌ای متفاوت تبدیل خواهد شد. در صورت مراجعه به صفحه ماد Leather Jacket Collection در وب‌سایت Nexus Mods می‌توانید این ماد را دریافت کنید.

ماد Different Hair Colors for Jesse

بازی Control

حال که امکان شخصی‌سازی وجود دارد، چرا تنها به پوشش محدود شویم؟ چرا مو‌ی سر جسی را تغییر ندهیم؟ اگر به دنبال این تغییر هستید، ماد Different Hair Colors for Jesse بسیار سودمند خواهد بود. استفاده از رنگ موی متفاوت، باعث می‌شود که گشت و گذار در هزارتوی خاکستری-‌رنگ اولدست هاوس به تجربه‌ای بی‌نظیر و متفاوت نسبت به قبل تبدیل شود. ماد مذکور دارای ۶ رنگ موی متفاوت است که در قالب آن می‌توانید موی سر جسی را به رنگ‌هایی همچون بنفش، صورتی و قهوه‌ای تغییر دهید. در قالب صفحه ماد Different Hair Colors for Jesse در وب‌سایت Nexus Mods می‌توانید این ماد را دانلود کنید.

در صورتی که تا‌کنون موفق به تجربه بازی Control نشده‌اید، به واسطه لینک‌های زیر می‌توانید اقدام به خرید آن کنید.

آیا بازی Control یکی از بهترین آثار سال‌های اخیر است؟ آیا ماد‌ها تجربه آن را بهبود بخشیده‌اند؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

 

منبع: The Gamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *