بازی, یادداشت

سری Resident Evil: حقایقی از لئون اس کندی که نمی‌دانید

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

لئون اس کندی (Leon S. Kennedy) یکی از محبوب‌ترین کاراکتر‌های سری Resident Evil و تاریخ بازی‌های ویدیویی است. با تیلنو و معرفی حقایقی از این شخصیت همراه باشید.

سری رزیدنت اویل یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال جزو پر‌مخاطب‌ترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی است. لئون اس کندی که پرو‌تاگونیست بازی‌های Resident Evil 2 ،Resident Evil 4 و Resident Evil 6 است، در بین علاقه‌مندان به بازی‌ها و طرفداران سری Resident Evil از محبوبیت خاصی بر‌خوردار است که به لطف بازی Resident Evil 2 Remake بیش از پیش نیز افزایش یافته است. غیبت لئون در بازی‌های Resident Evil 7: Biohazard و Resident Evil Village، بدان معنا نیست که این شخصیت به کلی فراموش شده؛ زیرا او قرار است در کنار کلیر ردفیلد (Claire Redfield) در قالب انیمیشن Resident Evil: Infinite Darkness به زودی باز‌گردد. لئون تمایل دارد که به تنهایی کار کند و به موجب آن اطلاعات بسیار کمی در مورد او به بازیکنان ارائه می‌شود. به همین دلیل در قالب این مطلب قصد داریم حقایقی از این شخصیت را معرفی کنیم که کمتر بازیکنی از آن‌ها اطلاع دارد. با تیلنو همراه باشید.

لئون در آثاری غیر از سری Resident Evil حضور داشته است

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

در کنار چندین بازی از سری رزیدنت اویل، لئون اس کندی در برخی بازی‌ها خارج از مجموعه مذکور حاضر بوده است. او یکی از سه شخصیت سری Resident Evil بوده که در بازی Trick’n Snowboarder می‌توانید آن‌ها را آزاد کنید. همچنین او جزو شخصیت‌های قابل بازی در محصول مشترک کمپانی‌های Bandai Namco ،Capcom و Sega یعنی بازی Project X Zone 2 است.

نام لئون احتمالا از شخصیت اصلی فیلم Leon: The Professional الهام گرفته است

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

با این وجود که هیچ مدرک مشخصی برای تایید این امر وجود ندارد، اما بسیاری معتقدند که کاراکتر لئون اس کندی با الگو‌برداری شخصیت ژان رنو (Jean Reno) در فیلم لئون حرفه‌ای (Léon: The Professional) محصول سال ۱۹۹۴ خلق شده است. نه تنها این دو شخصیت از نام کوچک یکسانی بهره برده و در استفاده از اسلحه ماهر هستند، بلکه ارتباط قوی با نام ماتیلدا (Matilda) دارند. در فیلم Léon: The Professional، ماتیلدا نام شخصیتی است که ناتالی پورتمن (Natalie Portman) نقش آن را ایفا می‌کند. در مقابل در بازی رزیدنت اویل 4، اسلحه‌ای به نام ماتیلدا وجود دارد.

اولین حضور لئون در نسخه لغو شده بازی Resident Evil 2

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

ظاهر لئون در بازی Resident Evil 1.5 کمی متفاوت با بازی Resident Evil 2 بود. اثر مذکور در واقع بازی لغو شده‌ای است که قرار بود به عنوان رزیدنت اویل 2 عرضه شود. کپکام (Capcom) که از این محصول چندان راضی نبود، در اواخر مراحل ساخت و با پذیرش ریسک احتمالی، تصمیم به لغو آن گرفت. با این حساب، برخلاف باور عمومی باید از بازی Resident Evil 1.5 به عنوان اولین حضور لئون اس کندی در سری رزیدنت اویل نام ببریم. علاوه بر تفاوت‌های ظاهری لئون، کلیر ردفیلد نیز در بازی Resident Evil 1.5 حضور نداشت. در عوض کاراکتری به نام الزا واکر (Elza Walker) به عنوان دومین شخصیت قابل بازی معرفی شده بود. لباس این کاراکتر یکی از پوشش‌های بازی Resident Evil 2 Remake است که می‌توانید آن را به دست آورید.

شغل لئون در طول سری Resident Evil تغییر کرده است

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

زمانی که بازیکنان برای اولین بار با شخصیت لئون آشنا شدند، مشاهده حجم بالای تضاد‌های او با کریس ردفیلد (Chris Redfield)، برای بسیاری غافلگیر‌کننده و تعجب‌آور بود. در حالی که کریس ردفیلد به قدرت بدنی و مهارتش در استفاده از سلاح متکی است، لئون اس کندی کاراکتری باهوش بوده که برای پیشروی از هوش و کمک دوستانش بهره می‌برد. در بازی Resident Evil 2، لئون یک افسر پلیس در اداره پلیس راکون سیتی (Raccoon City) است. در بازی Resident Evil 4 او به عنوان یک مامور مخفی برای رئیس جمهور کار می‌کند. باید صبر کرد و دید آیا در بازی‌های آینده سری رزیدنت اویل، آیا لئون به شغل قبلی‌اش باز‌می‌گردد یا حرفه جدید را در پیش خواهد گرفت.

لئون در بازی Resident Evil 2 یک پلیس تازه‌کار است

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

علی‌رغم اینکه لئون در استفاده از همه اسلحه‌ها تبحر داشته و نسبت به افسران پلیس با‌سابقه از مهارت بالا‌تری برخوردار است، اما در واقع در بازی Resident Evil 2 او یک افسر پلیس تازه‌کار و بی‌تجربه است. حقیقت امر این است که چنین فردی در برابر شیوع زامبی‌ها و تایرانت (Tyrant) خطرناکی همچون Mr. X هیچ شانسی ندارد. با این اوصاف اولین روز کاری لئون اس کندی تجربه‌ای از زندگی کاری او است که هیچگاه آن را فراموش نخواهد کرد.

لئون جزو دانشجویان ممتاز آکادمی پلیس بوده است

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

لئون اس کندی به عنوان دانشجوی ممتاز کلاسش از آکادمی پلیس فارغ‌التحصیل شده است. نمرات بالای او در آزمون‌ها باعث شدند که به راحتی برای فعالیت در اداره پلیس راکون سیتی انتخاب شود. پس از شنیدن خبر‌هایی در رابطه با قتل‌های عجیب در این منطقه، لئون تصمیم می‌گیرد به RPD ملحق شود. با وجود در اختیار داشتن تمامی ویژگی‌های موردنیاز یک افسر پلیس، لئون فاقد تجربه کافی است. از روز اول کار خود، لئون سوگند یاد کرده که در هر جای دنیا قدم در راه نابودی شرکت آمبرلا (Umbrella) بردارد و همواره یک خار در چشم این شرکت شرور باشد.

در بازی Resident Evil 2 Remake انتخاب اول ۷۹ درصد بازیکنان لئون بوده است

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

پس از انتشار بازی Resident Evil 2 Remake، کپکام اقدام به معرفی وب‌سایتی کرد که در قالب آن آمار‌های این اثر به نمایش گذاشته می‌شود. یکی از جالب‌ترین اطلاعاتی که در سایت ارائه شده، این است که ۷۹ درصد از بازیکنان در هنگام تجربه بازی مذکور برای اولین بار، کاراکتر لئون را انتخاب کرده‌اند. همچنین تقریبا ۲۰ میلیون بار تجربه بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک با کاراکتر لئون انجام شده که اختلاف آن با تجربه بازی در قالب کلیر به میزان پنج میلیون است. نکته حائز اهمیت این است که ۴۲ درصد افرادی که کلیر را انتخاب کرده‌اند، بازی را به پایان رسانده‌اند که در مقابل تنها ۳۸ درصد بازیکنانی که لئون را انتخاب کرده‌اند، بازی Resident Evil 2 Remake را تمام کرده‌اند.

صداپیشه لئون در هر بازی سری Resident Evil تغییر کرده است

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

بر‌خلاف سری فیلم‌های رزیدنت اویل، لئون اس کندی در بازی‌های مختلفی از مجموعه Resident Evil حضور داشته است. حضور‌های متعدد باعث شده که همواره صدا‌پیشه این شخصیت تغییر کند و در هر بازی لئون را با صدای متفاوتی مشاهده کنید. این امر در قبال بازی‌ Resident Evil 2 نیز صادق بوده و در نسخه ریمیک این بازی فرد دیگری به عنوان لئون صدا‌پیشگی کرده است. از بین هنرمندانی که سابقه صدا‌پیشگی کاراکتر لئون را داشته‌اند می‌توان به پاول حداد (Paul Haddad)، پاول مرسیر (Paul Mercier)، کریستین لنز (Christian Lanz)، متیو مرسر (Matthew Mercer) و نیک آپوستولیداس (Nick Apostolides) اشاره کرد.

سری Rsident Evil چندین بار از مدل‌های متفاوت برای طراحی لئون استفاده شده است

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

شاید بسیاری از بازیکنان متوجه نشوند، اما طراحی لئون در واقع براساس یک شخص حقیقی انجام شده است. همانند تغییرات مداوم صدا‌پیشه، فردی که از چهره او به عنوان مدل استفاده شده، نیز در طول سال‌های گذشته بارها با تغییر همراه بوده است. در بازی رزیدنت اویل 4، کاراکتر لئون براساس چهره کریستین دوئر (Christian Duerre) طراحی شد، اما در بازی‌های بعدی سری رزیدنت اویل، برای انجام این امر از هنرمندانی همچون جمیسین متیوز (Jamisin Matthews)، بارت وویتیلا (Bart Voitila) و ادوارد بادالوتا (Eduard Badaluta) استفاده شد. علاوه بر صدا‌پیشه و مدل چهره، بازیگری که بخش‌های موشن کپچر را به اجرا در می‌آورد نیز چندین بار عوض شده است. این ترواکی اوگاوا (Teruaki Ogawa) بود که در بازی Resident Evil 4 این وظیفه را بر عهده داشت. این وظیفه پس از او به چهار نفر دیگر محول شد که تازه‌ترین آن‌ها نیک آپوستولیداس بوده که علاوه بر اجرای بخش‌های موشن کپچر، به عنوان صدا‌پیشه بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک نیز انجام وظیفه کرده است.

لئون جزو اولین افرادی بود که از حضور زامبی‌ها در راکون سیتی خبر داشته است

سری Resident Evil / رزیدنت اویل

زمانی که لئون کار خود را در اداره پلیس راکون سیتی آغاز کرد، از وقوع یک سری قتل‌های مشکوک در منطقه خبر داشت. با این حال او نمی‌دانست که چه کسی یا چه چیزی پشت این وقایع است. طول نکشید که او از تمامی حقایق باخبر شده و به اصل ماجرا پی ببرد. در ابتدا شرکت آمبرلا یک شیوع کنترل شده را ایجاد کرد که تا حد زیادی در طی بازی Resident Evil 2 کنترل شده باقی ماند. بعد‌ها این شرکت اقدام به انتشار ویروس در دیگر مناطق جهان کرد. در بازی Resident Evil 4 باری دیگر لئون در جریان سفر به دهکده‌ای در اروپا به منظور تحقیق در مورد یک آدم‌ربایی، با این ویروس و افراد مبتلا به آن رو‌به‌رو شد.

در صورتی که تا‌کنون موفق به تجربه بازی‌های سری رزیدنت اویل با حضور شخصیت لئون اس کندی نشده‌اید، از لینک‌های زیر اقدام کنید:

در بین محبوب‌ترین کاراکتر‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی و سری رزیدنت اویل، لئون اس کندی از چه جایگاهی برخوردار است؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

1 نظر در “سری Resident Evil: حقایقی از لئون اس کندی که نمی‌دانید

  1. Leon S kennedy گفت:

    Leon S kennedy شماره ۱

دیدگاهتان را بنویسید