راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای بازی The Outlast Trials برای مبتدی‌ها

راهنمای بازی The Outlast Trials

زنده ماندن در بازی The Outlast Trials و دوام آوردن برای دیدن نور روز بعد، می‌تواند حسابی سخت باشد. اما با رعایت یک سری نکات پایه که در مقاله راهنمای بازی The Outlast Trials برای مبتدی‌ها به آن اشاره می‌کنیم، شانس بیش‌تری برای زنده ماندن خواهید داشت.

آموزش بازی The Outlast Trials برای تازه‌کارها

استودیو Red Barrels که برای ساخت مجموعه فوق‌العاده ترسناک Outlast شناخته می‌شود، در جدیدترین پروژه خود به سراغ بازی The Outlast Trials رفته است؛ یک اثر ترسناک دیگر که این دفعه حالت چندنفره و آنلاین را در صدر اولویت‌های خود قرار می‌دهد. اما بازی مزبور چه با حضور دوستان‌تان و چه بدون حضور آن‌ها می‌تواند چالش برانگیز باشد و حسابی عرق شما را درآورد. بنا بر همین موضوع، بهتر است با یک آگاهی نسبی قدم به دنیای ترسناک بازی بگذارید تا شانس بیش‌تری برای نفس کشیدن طولانی داشته باشید.

اگر به نکات موجود در مقاله راهنمای بازی The Outlast Trials برای مبتدی‌ها توجه داشته باشید، با فضای خفقان آور Murkoff Facility راحت‌تر کنار می‌آیید و قدم‌های محکم‌تری در برابر تهدیدها خواهید برداشت. بازی مورد بحث پر از آیتم‌ها، قابلیت‌ها و دشمنان مختلف است که برای استفاده حداکثری از آن‌ها باید کار را بلد باشید. این پایان کار نیست و هرچقدر که سطح شما در این بازی بیش‌تر شود، با موقعیت‌های سخت‌تری هم روبرو می‌شوید تا چالش و هیجان به بالاترین نقطه ممکن برسد. با تیلنو و آموزش بازی The Outlast Trials همراه باشید.

راهنمای بازی The Outlast Trials

همیشه Inventory خود را پر نگه دارید

شما می‌توانید در بازی The Outlast Trials سه آیتم مختلف (به غیر از Rig) را در Inventory خود حمل کرده و در طی تجربه‌تان از آن‌ها کمک بگیرید. با توجه به ظرفیت محدود و کم Inventory، بهتر است تنها آیتم‌هایی را با خود حمل کنید که با قابلیت‌های شخصیت شما تطابق و همخوانی داشته باشند. اما به عنوان یک تازه‌کار بهتر است همیشه سه آیتم Health، Battery و Antidote را با خود حمل کنید تا در شرایط بحرانی دچار سردرگمی نشوید. Antidote یا همان پادزهر خودمان حسابی به کارتان خواهد آمد؛ چرا که دشمنان همواره گازهای سمی از خود ترشح می‌کنند که برای درمان آن به Antidote نیاز خواهید داشت.

علاوه بر این موارد، باید بدانید که حمل آیتم‌های مربوط به احیای سلامتی یا همان Health به شدت ضروری خواهد بود. از آنجایی که تعداد دشمنان رفته رفته زیاد می‌شود و هر یک از آن‌ها به روش خود به شما آسیب می‌زنند، باید بتوانید به صورت مستمر خط سلامتی خود را پر یا به اصطلاحی Heal کنید. بحث مربوط به باطری‌ها (Batteries) هم کاملا مشخص است؛ چرا که برای استفاده از دوربین دید در شب و داشتن تسلط روی محیط به این آیتم‌های ارزشمند نیاز خواهید داشت.

زمان زیادی را در Trialها صرف نکنید

Trialها که با ورود به دنیای بازی با آن‌ها آشنا می‌شوید، می‌توانند فوق‌العاده خطرناک باشند. به عبارتی دیگر، هرچقدر که زمان بیش‌تری در این Trialها صرف کنید، کار خطرناک‌تر شده و دشمنان بیش‌تری برای گرفتن جان شما Spawn می‌شوند. البته دفعه اولی که با یک Trial برخورد می‌کنید، باید زمان بیش‌تری در آن بگذرانید تا بتوانید نقشه و ماموریت‌های مربوطه را یاد بگیرید. اما هنگامی که از اولی رد شدید و به سمت Trialها بعدی رفتید، بهتر است زمان خود را در سطح آن‌ها هدر ندهید و برای خود خطر اضافه بر سازمانی درست نکنید.

در کنار موارد ذکر شده باید بدانید هرچقدر که Mode بازی سخت‌تر باشد، دشمنان شما با سرعت بیش‌تری در سطح نقشه Spawn می‌شوند. البته اگر بخواهید Trialها را برای چندین بار دیگر تکرار کنید مانع خاصی در مقابل شما قرار ندارد، فقط باید توجه داشته باشید که Objectiveها در هر دور تغییر خواهند کرد. برخی از Objectiveها به مراتب سخت‌تر از سایرین هستند و تا به سمت‌شان می‌روید، با حجم عظیمی از دشمنان روبرو خواهید شد. البته اگر از درگیری مستقیم با دشمن‌ها دل خوشی ندارید، می‌توانید از کنار آن‌ها بدوید و فرار کنید.

راهنمای بازی The Outlast Trials

چگونه یک گروه یا Group پیدا کنیم؟

در این نقطه از راهنمای بازی The Outlast Trials برای مبتدی‌ها به نحوه پیدا کردن هم‌تیمی خواهیم پرداخت. اگر دکمه Tab را فشار دهید، شخصیت خود را در میان سه جای خالی مختلف که برای کاراکترهای دیگر تعبیه شده، خواهید دید. حال اگر روی دکمه + کلیک کنید، می‌توانید خیلی سریع یکی از افراد موجود در Lobby را به گروه خود بیاورید. راستی اگر در بخش Terminal Menu قرار دارید، می‌توانید با فشردن دکمه S بخش Social Menu را باز کنید. بدین ترتیب قادر هستید تمام افراد حاضر در Lobby، گیمرهایی که قبلا با آن‌ها بازی کردید و دوستان خود در Steam را ببینید. حال اگر دوستی نداشتید که بتوانید به اتفاق او به تجربه بازی بپردازید، استودیو Red Barrels راه حل خوبی تدارک دیده است. برای پیدا کردن گیمرهای دیگر کافی است از بخش Terminal Menu روی گزینه Gropu Finder کلیک کنید تا خود بازی به دنبال هم‌تیمی‌های جدید برای شما بگردد. توجه داشته باشید که امکان پیدا کردن تیم‌های دونفره، سه‌نفره و چهارنفره وجود خواهد داشت.

چگونه در یک مسابقه مچ اندازی یا Arm Wrestling پیروز شویم؟

مسابقات Arm Wrestling که در زبان فارسی از آن با نام مچ اندازی یاد می‌کنیم، یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازی The Outlast Trials محسوب می‌شود. باور کنید که شکست دادن دوستان‌تان در این بخش می‌تواند حسابی لذت بخش و جذاب باشد. برای نزدیک شدن به پیروزی کافی است روی علامت‌های رنگی مشخص شده روی دایره، چپ کلیک کنید.

توجه داشته باشید که چپ کلیک شما با کمی تاخیر اعمال می‌شود و با توجه به همین موضوع، بهتر است همیشه کمی زودتر از آنچه که در سر دارید چپ کلیک کنید. راستی کلیک کردن روی بخش‌های سفید و قرمز رنگ بیش‌ترین امتیاز را دارند و شما را به سمت پیروزی نزدیک‌تر می‌کنند.

راهنمای بازی The Outlast Trials

هیچ دشمنی بدون خطر نیست

در اوایل بازی و هنگامی که به ایستگاه پلیس پا می‌گذارید، یک سری شخصیت منفعل می‌بینید که در گوشه ایستاده‌اند و هیچ کاری به کار شما ندارند. اما این منفعل بودن همیشگی نیست و اگر بخواهید به آن‌ها نزدیک شوید، با نتایج خوبی از سمت ایشان روبرو نخواهید شد. علاوه بر این، اگر در محیط اطراف خود صدای نفس کشیدن شنیدید بهتر است حسابی گوش‌های خود را تیز کنید؛ چرا که یک خطر بزرگ در کمین‌تان است. دشمنانی که با نام Pouncer شناخته می‌شوند، در نقاط مختلف نقشه پنهان هستند و اگر به آن‌ها نزدیک شوید، به سمت‌تان حمله کرده و بخش بزرگی از HP شخصیت اصلی را از بین می‌برند.

Screamerها (نوعی دیگر از دشمنان موجود در بازی The Outlast Trials) هم شباهت زیادی به Pouncerها دارند. این موجودات ترسناک در گوشه‌ها می‌ایستند و با صدای بلند نفس می‌کشند؛ به گونه‌ای که صدای‌شان را می‌شنوید ولی خود آن‌ها را نمی‌بینید. اما هنگامی که زیادی به آن‌ها نزدیک شوید، شروع به جیغ کشیدن می‌کند. این جیغ کشیدن نه تنها باعث پیدا شدن دشمنان دیگر می‌شود، بلکه قابلیت راه رفتن و استفاده از آیتم‌ها را نیز از گیمر سلب می‌کند. شما تنها زمانی قادر به حرکت و استفاده از آیتم‌ها خواهید بود که جیغ زدن‌شان تمام شود.

شاه کلید یا Master Key

هر یک از Trialها که با آن برخورد می‌کنید، یک اتاق مخفی یا Secret Room دارد. برای اینکه بتوانید در این Secret Roomها را باز کنید و واردشان شوید، باید به صورت Co-op و با کمک یکی از دوستان خود به انجام این کار بپردازید. در کنار در این اتاق‌های مخفی دو دکمه آبی بزرگ وجود دارد که در صورت فشار دادن آن‌ها به صورت همزمان، قادر به ورود به اتاق مخفی خواهید بود.

اما این Secret Roomها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و هنگامی که وارد آن‌ها شوید، آیتم‌های مختلف و باارزشی پیدا خواهید کرد. اگر خوش شانس باشید در میان این آیتم‌ها یک شاه کلید یا Master Key خواهید دید. این شاه کلید به شما اجازه می‌دهد تمام قفل‌های موجود در بازی را به صورت نامحدود باز کنید تا دیگر نگران این موضوع نباشید. با استفاده از Master Key می‌توانید کابینت‌ها و جعبه‌ابزارها را باز کرده و از آیتم‌های درون‌شان کمک بگیرید. فقط توجه داشته باشید که کلیدهای مورد بحث به شدت کم‌یاب هستند و به ندرت در Secret Roomها به چشم می‌خورند.

راهنمای بازی The Outlast Trials

پول فقط برای خرید آیتم‌های تزئینی است

بهتر است که در مورد پول‌های خود در بازی نگران نباشید و آن‌ها را هر طور که دوست دارید خرج کنید. در واقع شما می‌توانید با واحد پول رایج در بازی ظاهر شخصیت خود و سلول‌تان را شخصی‌سازی کرده و آن‌ها را به شکل دلخواه خویش درآورید. پس از اینکه بخش معرفی بازی و بخش راهنما را پشت سر گذاشتید، به سمت سلول خود بروید تا بتوانید به شخصی‌سازی موارد مختلف بپردازید. از جمله این موارد می‌توانید به ظاهر اتاق سلول، لباس‌های شخصیت اصلی و آیکونی که نشانگر شما است، اشاره کنیم. شما این پول‌ها را با Level-Up کردن و تکمیل Trialها به دست خواهید آورد.

با آزاد کردن قابلیت‌ها گیم‌پلی را راحت‌تر کنید

دو آیتمی که تحت عنوان Rig و Amp شناخته می‌شوند از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردارند و برای بخش‌های پایانی بازی، ضروری خواهند بود. به دست آوردن Rigها زیاد طول نمی‌کشد و به محض اینکه به Level یا سطح 2 رسیدید، به آن‌ها دسترسی پیدا خواهید کرد. اما آزاد کردن Ampهای کمی بیش‌تر طول می‌کشد و تا زمانی به سطح 10 نرسید، خبری از این قابلیت نخواهد بود.

به طور کلی چهار Rig مختلف در بازی The Outlast Trials وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تکمیل Trialها کمک بگیرید. هر یک از این قابلیت‌ها کار متفاوتی انجام می‌دهند و ویژگی‌های خاص خود را دارند. برای مثال یکی از آن‌ها برای مسائل مربوط به Healing استفاده می‌شود و یکی دیگر، قادر به گیچ کردن یا Stun کردن دشمنان خواهد بود. Ampها هم که معمولا قدرت بیش‌تری دارند کارهایی مانند افزایش سرعت حرکت پس از ضربه خوردن از دشمنان را فعال می‌کند.

اگر Rigها و Ampها را خوب با هم ترکیب کنید و آن‌ها را به شکل درستی در کنار هم قرار دهید، می‌توانید به کمک کار تیمی و قابلیت‌های سایر اعضای گروه، امتیاز بالایی کسب کرده و مراحل را با نمره S به پایان برسانید.

راهنمای بازی The Outlast Trials

چالش‌های مختلفی در هر یک از Trialها وجود دارد

شما می‌توانید با بازگشت به عقب و تکرار ماموریت‌هایی که قبلا انجام داده‌اید، پاداش‌های جدیدی به دست آورید و قوی‌تر شوید. با توجه به همین موضوع، اگر بازی بیش از حد برای‌تان چالش برانگیز شده و نیاز به Level-Up دارید بهتر است به تکمیل Programهای قبلی بپردازید. توجه داشته باشید که هر یک از این Programها چالش‌های مختلفی دارند که اگر انجام‌شان دهید، پاداش‌های مشخص شده‌ای دریافت می‌کنید. حال از آنجایی که این Programها پس از هر تکرار سخت‌تر می‌شوند، پاداش‌های ارزشمندتری می‌دهند. به عبارتی دیگر هرچقدر که سختی بیش‌تری تحمل کنید، پاداش‌های بهتری دریافت خواهید کرد.

در این نقطه به پایان راهنمای بازی The Outlast Trials برای مبتدی‌ها می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا این نکات برای شما مفید بودند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: TheGamer

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *