راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

بهترین کلاس ‎های بازی Diablo 4 برای مبتدیان

بهترین کلاس ‎های بازی Diablo 4 برای مبتدیان

پس از مدت‎‌ها انتظار جدیدترین اثر Blizzard یعنی Diablo 4 منتشر شده است، که باید در آن به شکست Lilith و نیروهای جهنمی مشغول شویم. در زمان عرضه، بازی دارای پنج کلاس مختلف است، که هرکدام ویژگی‌‎های مثبت و منفی مخصوص به خود را دارند. درحالی که بازیکنان حرفه‎‌ای و باسابقه از قبل می‎‌دانند که کدام کلاس را انتخاب و ماجراجویی خود را با آن آغاز کنند، اما بازیکنان تازه‌‎وارد شاید مطمئن نباشند کدام کلاس بهترین گزینه برای آن‌ها خواهد بود. در ادامه مطلب به ویژگی‎‌های مثبت و منفی هر کلاس خواهیم پرداخت، البته دقت داشته باشید که کلاس‎‌ها از آسان‎‌ترین به سخت‎‌ترین در درجه سختی World Tier 1 رده بندی شده‌‎اند.

ویژگی‌های مثبت و منفی کلاس ‎های بازی Diablo 4

کلاس Necromancer

بهترین کلاس ‎های بازی Diablo 4 برای مبتدیان

Necromancer محبوب‎‌ترین کلاس بازی است، البته این اتفاق بی‎‌دلیل نیست. Necromancer درحالی که قدرت‌مندترین کلاس است، کار کردن با آن نیز بسیار ساده می‎‌باشد. تمرکز این کلاس بر روی تولید Minionهای جهنمی از دشمنان مرده و استفاده از آن‌ها برای از بین بردن دشمنان زنده است، همچنین با استفاده از Necromancer می‎‌توانید اجساد دشمنان را منفجر کنید. البته که در کنار قابلیت زنده کردن مردگان، چند قابلیت مثبت دیگر اما نه چندان مهم نیز وجود دارند.

بزرگترین نقطه قوت Necromancer، ارتش مردگان یا همان Minionها و Book of the Dead است، که به شما اجازه می‎‌دهد Minionهای مختلفی را با Level Up کردن به دست آورید. داشتن همراهانی که در میدان نبرد به شما کمک کنند، برای بازیکنان تازه‎‌وارد امتیاز خوبی محسوب می‌‎شود، حتی اگر به تنهایی به تجربه بازی مشغول باشید.

اما Necromancer بدون نقطه ضعف نیست، درواقع این کلاس با اینکه آسیب زیادی وارد می‎‌کند، درمقابل حملات دشمنان آسیب‎‌پذیری بالایی دارد مخصوصا اگر به تنهایی بازی می‌‎کنید. برای جلوگیری از این اتفاق باید فاصله خود را با دشمنان رعایت کنید و اگر تعدادی از آن‌ها تا حد زیادی به شما نزدیک شدند به سرعت آن‌ها را از بین ببرید، در غیر این صورت در World Tierهای بالا نمی‎‌توانید مدت زیادی زنده بمانید.

کلاس Sorcerer

بهترین کلاس ‎های بازی Diablo 4 برای مبتدیان

آشنا شدن با کلاس Sorcerer مانند Necromancer بسیار آسان است، اما این کلاس در مقایسه با Necromancer به خاطر آسیب کمتری که وارد می‎‌کند در جایگاه دوم قرار گرفته است. درحالی که Sorcerer آسیب کمتری به دشمنان وارد می‎‌کند، آشنا شدن با Skillهای این کلاس به مراتب آسان‎‌تر خواهد بود. درک سیستم Regenrate شدن دوباره Mana برای حملات قدرتمندتر بسیار راحت است. همچنین Sorcerer می‌‎تواند با تمرکز بر روی المان‎‌های یخ، آتش، صاعقه و… آسیب Elemental زیادی وارد کند.

کلاس Sorcerer امکان این را دارد تا در مبارزات قدرت‎‌های دفاعی خود را افزایش دهد، اما نسبت به دیگر کلاس‎‌های بازی قابلیت جابه جایی و مقدار سلامتی محدودی دارد. خوشبختانه بیشتر حملات این کلاس از راه دور یا به اصطلاح Ranged می‌‎باشند، به همین دلیل می‎‌توانید به تعداد زیادی دشمن از فاصله دور آسیب وارد کنید و نگران نزدیک شدن آن‌ها نباشید. استفاده از سیستم Enhancement نیز برای کلاس Sorcerer کار آسانی است، این سیستم قابلیت‌‎های Passive قدرتمندی با توجه به Skillهایی که انتخاب کرده‌‎اید در اختیار شما قرار می‎‌دهد.

کلاس Druid

بهترین کلاس ‎های بازی Diablo 4 برای مبتدیان

Druid را می ‎توانیم به عنوان یک کلاس ترکیبی با قدرت جادو بالا و قابلیت‎ های دفاعی کاربردی معرفی کنیم. در زمان برگزاری Beta بازی Diablo 4، بازیکنان از قابلیت ‎های تهاجمی ضعیف Druid شکایت داشتند، البته این مشکل را می ‎توان با تمرکز بر Skillهای Area of Effect (منطقه‌ی تاثیر گذاری ضربه) و Buffهای دفاعی حل کرد. اما مشکل اصلی Druid مدت زمان طولانی Cooldownهای این کلاس است، درواقع به خاطر این زمان نسبتا طولانی باید مدتی از مبارزه دور شوید حتی با وجود قابلیت تغییر شکل به حیوانات مختلف که با استفاده از آن می‎‌توانید از فاصله نزدیک دشمنان را از بین ببرید. در هر صورت کلاس Druid به دلیل Skillهای دفاعی و تهاجمی، گزینه مناسبی برای بازیکنان تازه‎‌وارد به حساب می‎‌آید.

کلاس Rouge

بهترین کلاس ‎های بازی Diablo 4 برای مبتدیان

Rouge را می‌توان به خاطر مکانیزم‌‎های پیچیده و تمرکز بر  روی آسیب زیادی وارد کردن تنها به یک دشمن، به عنوان سخت‎‌ترین مورد از کلاس های Diabo 4 برای مبتدیان معرفی کرد. کلاس Rouge ترکیببی از حملات نزدیک و دوربرد را استفاده می‎‌کند، که بیشتر آن‌ها Debuffهای مختلفی را به دشمن وارد خواهند کرد. برای به حداکثر رساندن پتانسیل این کلاس باید بر روی استفاده از قابلیت‎‌های Debuff قبل از استفاده حملات قدرتمندتر خود تمرکز کنید. Rouge همچنین از سیستم Imbuement نیز استفاده می‌‎کند، این سیستم به شما اجازه می‎‌دهد دو قابلیت را به یخ، سم و یا آتش آغشته کنید. البته Imbuement تنها بر روی دو قابلیت بعدی شما تاثیر می‎‌گذارد، پس قبل از استفاده از آن باید قابلیت‎‌هایی که می‎‌خواهید استفاده کنید را مشخص کرده باشید. سیستم ویژه کلاس Rouge، شخصی سازی آن است؛ با استفاده از این سیستم می‌‎توانید پاداش‌‎ها و Buffهای متفاوتی را کسب کنید، البته باید موارد خواسته شده هر بخش را به اتمام برسانید. شما باید Build خود را براساس Skillهایی که کسب می‎‌کنید بسازید، که ساخت شخصیت در کلاس Rouge را بسیار پیچیده می‎‌کند.

  بزرگ‎ترین نقطه ضعف این کلاس در مواجه شدن با گروه‎‌های بزرگ دشمنان است. قابلیت‌‎های زیادی وجود دارند که به تعداد زیادی دشمن آسیب وارد می‌‎کنند، اما قابلیت‎‌های اصلی Rouge در آسیب رساندن به یک دشمن خلاصه می‎‌شوند. برای فرار از محاصره شدن توسط موجودات جهنمی باید به طور مداوم در حال حرکت باشید. Rouge مقدار Damage بسیار زیادی وارد می‎‌کند، اما برای استفاده از این کلاس باید دانش زیادی از جهان Diablo 4 داشته باشید.

کلاس Barbarian

بهترین کلاس ‎های بازی Diablo 4 برای مبتدیان

Barbarian کلاس اصلی متمرکز بر سبک Tank است، که در آن می‌‎توانید سلاح Melee مورد علاقه خود را انتخاب کنید و با استفاده از آن به قلع و قمع دشمنان در فاصله نزدیک بپردازید. Barbarianها قابلیت ویژه‌‎ای دارند که به آن‌ها اجازه می‎‌دهد با استفاده از مکانیزم Weapon Arsenal از بین تعداد زیادی سلاح، Weapon مورد علاقه خود را انتخاب کنند و بین آن‌ها در حین مبارزات گردش داشته بشند. Skillهای زیادی نیز برای هر سلاح وجود دارند. با اینکه شاید تعویض نوع سلاح‌‎ها کار سختی به نظر برسد،  اما تسلط بر روی آن‌ها کار آسانی خواهد بود.

بهترین بخش Barbarian برای بازیکنان تازه‎‌وارد، مقدار سلامتی بسیار زیادی است که این کلاس دارد. نقطه ضعف این کلاس نیز در Damage پایینی است که وارد می‎‌کند، اما اگر به تنهایی به تجربه Diablo 4 می‎‌پردازید، داشتن مقدار زیادی سلامتی بسیار مهم و کاربردی است. دلیلی که به خاطر آن Barbarian را در آخر لیست قرار دادیم این بود که شکست دادن باس‌‎فایت‎‌ها و دشمنان سرسخت با این کلاس کار بسیار دشواری است، زیرا Barbarian آسیب بسیار کمی وارد می‌‎کند و برای از بین بردن دشمنان باید به آن‌ها نزدیک شوید.

اگر به تازگی تجربه این عنوان تحسین شده را آغاز کرده ‎اید، سری هم به مطالب راهنمای بازی برای مبتدیان و راهنمای تروفی و اچیومنت Diablo 4 بزنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *