پوستر بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

ویژگی‌های جدید کریر مود در بازی EA FC 24

کریر مود بازی EA FC 24

با تمام شدن فیفا و آمدن بازی FC 24، شرکت الکترونیک آرتز تغییرات زیادی را در شبیه‌ساز فوتبال خود اعمال خواهد کرد. بخشی از این تغییرات به کریر مود مربوط می‌شود تا بتوانید به عنوان یک بازیکن یا مربی، تجربه واقع گرایانه‌تری را از یک زندگی فوتبالی حرفه‌ای داشته باشید. در مقاله ویژگی‌های جدید کریر مود بازی EA Sports FC 24 به این تغییرات و تحولات خواهیم پرداخت.

جزئیات جدید کریر مود بازی EA Sports FC 24

بخش Career Mode همیشه یکی از ستون‌های اصلی مجموعه فیفا بوده و بعد از آلتیمیت تیم، همواره محبوب‌ترین حالت این بازی محسوب شده است. این بخش به شما اجازه می‌دهد در قامت یک بازیکن یا مربی قرار بگیرید و سرنوشت‌تان را با اقدامات خود در داخل یا خارج مستطیل سبز تعیین کنید. حال خوشبختانه می‌دانید که شرکت EA حالت کریر مود را به دست فراموشی نسپرده و در بازی EA Sports FC 24 استفاده پررنگی از آن خواهد کرد. البته که این حضور پررنگ میزبان تغییرات زیادی هم می‌شود تا گیمرها تنوع مورد نظر خود را برای رفتن به سراغ آن داشته باشند.

پس بدون اتلاف وقت به سراغ تغییرات و ویژگی‌های جدید بازی EA FC 24 می‌رویم تا بتوانید کارهای جدیدی که می‌توان در قالب یک بازیکن یا مربی انجام داد، مشاهده کنید. با تیلنو همراه باشید.

نکات جدید career mode بازی EA FC 24

ویژگی‌های جدید Manager Career Mode

حالت منیجر کریر مود (Manager Career Mode) که شما را در قالب یک سرمربی حرفه‌ای قرار می‌دهد، از محبوبیت بالایی برخوردار است. گیمر در این حالت کنترل یک مربی را به دست می‌گیرد و وظیفه دارد با انجام تغییرات، نقل و انتقال‌ها و تمرین با بازیکنان تیم خود را بهبود ببخشد. حال شما می‌توانید هدایت یک باشگاه واقعی را به دست بگیرید یا اینکه باشگاه اورجینال و خیالی خود را بسازید. در ادامه لیست خلاصه شده‌ای از این ویژگی‌های جدید را در مقابل دیدگان شما می‌گذاریم:

 • سبک‌ها و دیدگاه‌های تاکتیکی جدید (Tactical Vision)
 • بخش مربوط به استخدام مربی‌ها برای تقویت بخش‌های مختلف تیم
 • بازگشت امکان تمرین کردن و بهبود بازیکنان
 • به تصویر کشدن لحظات پویا یا Dynamic Moments
 • یک زاویه دوربین جدید برای سرمربی

 

علاوه بر این موارد، یک سری از سرمربی‌های دنیای واقعی در بخش منیجر کریر مود وجود دارند که می‌توانید کنترل‌شان را به دست بگیرید و مسیر زندگی کاری و حرفه‌ای خود را مشخص کنید. تازه محدودیتی هم در انتخاب تیم مورد علاقه وجود ندارد و شما قادر هستید هدایت تیم مورد نظر خویش را به دست بگیرید.

از بحث انتخاب تیم که بگذریم، باید بدانید که کریر مود بازی EA FC 24 شامل دیدگاه‌های تاکتیکی جدید یا Tactical Vision می‌شود. این دیدگاه‌های تاکتیکی فلسفه اصلی تیم شما را معلوم می‌کنند و شما باید سبک بازی خود را با توجه به این دیدگاه‌ها تغییر دهید (البته که انتخاب این دیدگاه‌های تاکتیکی نیز برعهده خودتان خواهد بود). با توجه به اطلاعات بازی مورد بحث به طور کلی شامل هفت دیدگاه تاکتیکی مختلف می‌شود. با این حال ما فقط نام چهار عدد از آن‌ها را به طور دقیق می‌دانیم که در ادامه قادر به مشاهده آن‌ها خواهید بود:

 • Tiki-Taka (درست مانند سیستم پپ گواردیولا و تیم من سیتی)
 • Gegenpress (درست مانند سیستم یورگن کلوپ و لیورپول)
 • Counterattack (درست مانند سیستم کارلو آنچلوتی و رئال مادرید)
 • Park the Bus (درست مانند سیستم دیگو سیمئونه و تیم اتلتیکو مادرید)

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید کریر مود بازی EA FC 24 این است که شما می‌توانید مربی‌های مختلفی برای باشگاه خود استخدام کنید. در واقع شما قادر خواهید بود مانند دنیای واقعی مربی‌ها و کمک مربی‌های مختلفی را به تیم خود آورید تا آن‌ها با استفاده از تخصص خود بازیکنان را در مسیر پیشرفت قرار دهند. برای مثال امکان استخدام مربی برای دروازه‌بان‌ها، مدافع‌ها، هافبک‌ها و مهاجم‌ها وجود دارد که هر کدام از اهمیتی حیاتی برخوردارند.

البته که مربی‌های مورد بحث کیفیت یا Rating خاص خود را دارند که باید به آن توجه کنید. این کیفیت که در کریر مود به پنج سطح مختلف تقسیم می‌شود، به تصمیم شما بستگی دارد؛ چرا که باید برای نقاط ضعف تیم خود مربی‌های بهتری به کار بگیرید. طبیعتا قیمت مربی‌هایی که کیفیت بالاتری دارند زیادتر است و خرج زیادی روی دست‌تان می‌گذارد. پس باید پول خود را در بحث استخدام مربی‌ها به شکل برنام ریزی شده‌اند به کار بگیرید.

کریر مود بازی EA FC 24

علاوه بر مواردی که آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم، باید بدانید که در کریر مود بازی EA Sports FC 24، آماده شدن برای بازی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. بدین ترتیب باید توجه دو چندانی به تمرین‌ها داشته باشید و پیش از رویارویی با هر تیمی، دیدگاه خاص خود را کسب کرده و در تمرینات آن را پیاده کنید. یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند حسابی به کمک‌تان بیاید، اطلاع از وضعیت بازیکنان است. در واقع شما می‌توانید در حین تمرین‌ها از آمادگی بازیکن‌ها برای مسابقه اطمینان حاصل کنید و سپس نام وی را در ترکیب بیاورید.

آخرین ویژگی‌های جدید که باید در موردشان صحبت کنیم با نام Dynamic Moments و New Camera Angle شناخته می‌شوند. Dynamic Moments که جلوه بامزه‌ای دارد، تصاویر جدیدی از دنیای فوتبال را نشان می‌دهد که در فیفا موجود نبود. برای مثال، هنگامی که در یک لیگ برنده شدید و جام قهرمانی را بالای سر بردید، می‌توانید میان پرده‌های مربوط به قهرمانی را ببینید. در این میان پرده‌ها بازیکنان شما روی اتوبوس قرار می‌گیرند و در میان طرفداران تیم، رژه قهرمانی برپا می‌کنند. قابلیت New Camera Angel هم درست مانند خود به شما اجازه می‌دهد مسابقات فوتبال را از زاویه‌های دوربین جدیدی مشاهده کنید. بدین ترتیب تسلط بیش‌تری روی جریان بازی و رویدادهای در حال وقوع خواهید داشت.

ویژگی‌های جدید Player Career Mode

بخش Player Career Mode یا همان کریر مود مربوط به بازیکنان نیز در بازی جدید میزبان تغییرات جالبی شده است؛ از جمله Dynamic Moments که پیش از این در موردش صحبت کردیم. در ادامه می‌توانید لیست ویژگی‌های جدید پلیر کریر مود در بازی EA FC 24 را مشاهده کنید:

 • مراسم گرفتن توپ طلا به عنوان بهترین بازیکن جهان
 • قابلیت داشت مدیر برنامه‌ها یا Agent
 • قابلیت PlayStyles و تسلط بیش‌تر روی رفتارهای بازیکن
 • یک زاویه دوربین جدید برای بازیکن

Dynamic Moments در بخش منیجر کریر مود به رژه قهرمانی و اتوبوس سواری در میان طرفداران بود. اما این لحظات ماندگار در پلیر کریر مود به مراسم توپ طلا یا Ballon d’Or مربوط می‌شود. به همین خاطر اگر آنقدری با بازیکن خود خوب بازی کنید و ارقام شگفت انگیز جا بگذارید، ممکن است به مراسم توپ طلا دعوت شوید و به شخصه آن را به صورت رسمی دریافت کنید. این موضوع می‌تواند برای تک تک فوتبا دوستان جذاب و لذت بخش باشد.

همه اطلاعات بخش کریر فیفا 24 بازی EA FC 24

نکته دیگری که می‌توانیم در موردش صحبت کنیم، به امکان به خدمت گرفتن مدیر برنامه‌ها مربوط می‌شود. مدیر برنامه یا Agent بازیکن شما تاثیر مستقیمی روی شرایط و آینده او دارد و راه آتی وی را مشخص می‌سازد. قابلیت PlayStyles هم که در تمامی بخش‌های بازی EA Sports FC 24 به گیم پلی اضافه شده، مهارت‌های منحصر به فردی را برای هر بازیکن در نظر می‌گیرد. این ویژگی باعث می‌شود توانایی‌های خاص هر بازیکن بیش‌تر به چشم بخورد و تاثیر بیش‌تری در جریان بازی داشته باشد. راستی مکانیک PlayStyles ظاهرا روی شخصیت بازیکن‌تان نیز تاثیر گذار خواهد بود. حال اینکه تاثیر مذکور در چه حد است و چه تغییراتی به وجود می‌آورد، تنها با عرضه نهایی بازی مشخص می‌شود.

ما سعی کردیم در مقاله ویژگی‌های جدید کریر مود بازی EA FC 24 شما را با تغییرات و تحولات به وجود آمده آشنا کنیم. اگر هم منتظر اطلاعات و جزئیات بیش‌تری هستید، باید منتظر عرضه رسمی بازی بمانید. به هر حال، نظر شما در این باره چیست؟ شما این تغییرات را چگونه ارزیابی می‌کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GGrecon

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *