بازی, یادداشت

موشکافی گیم پلی بازی Elden Ring (بخش دوم)

موشکافی گیم پلی بازی Elden Ring (بخش دوم)

چند روز پیش شاهد نمایش جدیدی از گیم‌پلی بازی Elden Ring بودیم. ما پیش‌تر در بخش اول این مقاله شما را با برخی از ویژگی‌های این بازی آشنا کردیم. حالا در این مطلب ما قصد داریم به بخش دوم مقاله موشکافی گیم پلی بازی Elden Ring بپردازیم و دیگر نکات آن را با شما به اشتراک بگذاریم. پس در ادامه با تیلنو همراه باشید.

نزدیک به دو سال و نیم از زمان معرفی بازی Elden Ring می‌گذرد و ما بالاخره شاهد نمایشی قابل قبول از گیم‌پلی این اثر بودیم. بازی جدید استودیو فرام سافتور (FromSoftware) پیش از ماه فوریه 2022 راهی بازار نخواهد شد. این ادعا صرفا در در بهترین شرایط ممکن صدق می‌کند، زیرا ما در دو سال گذشته بارها شاهد به تعویق افتادن تاریخ انتشار بازی‌ها بوده‌ایم. در هر صورت همواره طرفداران آثار ساخته شده توسط استودیو فرام سافتور دوست دارند که ویدیوهای جدیدی از بازی ببینند. در ویدیویی که اخیرا منتشر شد، ما شاهد 19 دقیقه از گیم‌پلی بازی الدن رینگ بودیم. همان‌طور که در بخش اول این مقاله اشاره شد، ما در این ویدیو با منطقه Lands Between آشنا شدیم. در این مطلب قرار است درباره NPCها، گیم‌پلی و … صحبت کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

Godrick، اژدهایان و NPCها در بازی Elden Ring

موشکافی گیم پلی بازی Elden Ring (بخش دوم)

 

اگر چه ویدیوی نمایش داده شده از بازی الدن رینگ بیشتر روی گیم‌پلی تمرکز داشت، اما در آن جزئیات و اطلاعاتی درباره NPCها نیز ارائه شد. این بازی شخصیتی به نام ملینا (Melina) دارد که مشابه شخصیت Fire Keeper در بازی Dark Souls است. در این تریلر ما توانستیم کمی بهتر با ملینا را ببینیم. او شخصیتی است که سرش را می‌پوشاند و به نظر می‌رسد به خاطر یک آسیب، توانایی استفاده از یکی از چشم‌هایش را ندارد. اگر کمی با دقت نگاه کنید، می‌توانید روی پشت و مچ دستش هم آثار زخم‌هایی را ببینید. ما جایی ملینا را می‌بینیم که Tarnished در کنار Site of Grace نشسته است. او از جمله «مسافری از آن سوی مه» استفاده می‌کند. از این جمله می‌تواند به این معنا باشد که Lands Between از سایر قلمروها کاملا جدا است؛ درست مثل Boletaria در بازی Demon’s Souls. در واقع Tarnished  در حال بازگشت به Lands Between است تا lost Grace را پس بگیرد. این کار فقط با کشتن Demigodهای آن قلمرو امکان پذیر است. خط داستانی بازی Elden Ring نیز شباهت‌هایی به بازی Demon’s Souls دارد.

یکی دیگر از NPCهایی که در ویدیوی گیم‌پلی نشان داده شد، روجیر (Rogier) بود. او به این نکته اشاره می‌کند که Tarnishedها خیلی هم کم نیستند. بازیکن در Stormveil Castle با روجیر ملاقات می‌کند. او یک کلاه سیار بزرگ بر سر دارد و می‌گوید:

این مکان پر از شکارچیان Tarnishedها است. آن‌ها هم‌نوعان ما را برای ایجاد ارتباط قربانی می‌کنند.

با این که چیز خاص دیگری گفته نمی‌شود، اما ما می‌دانیم که احتمالا «ایجاد ارتباط» یکی از مباحث مهم در بازی الدن رینگ خواهد بود. گودریک طلایی (Godrick the Golden) دیگر شخصیت بازی است که همان‌طور که در ویدیو می‌توانید بینید، تعداد زیادی دست دارد. این دست‌ها همگی در پشت او قرار دارند و یکی از دستان او نیز دارای 6 انگشت است. او احتمالا به Limgrave حکومت می‌کند، اما اطلاعات زیادی درباره سایر باس‌های (Boss) نمایش داده شده در دست ما نیست. فقط می‌دانیم که این اثر دید مثبتی نسبت به ارائه Body Horror دارد.

 

اژدهایان در سایر بازی‌های استودیو فرام سافتور نیز وجود داشتند. مثلا در بازی دارک سولز ما شاهد این موارد بودیم. اما چیزی که در نمایش گیم پلی بازی Elden Ring دیدیم، بیشتر به اژدهایان بازی Skyrim شباهت داشت. سایر باس‌های بازی نیز تقریبا چنین طراحی‌های عجیبی دارند. موجودی عظیم‌الجثه و زره‌پوش را نیز می‌بینیم که سوار بر اسبی با شخصیت اصلی داستان می‌جنگد. به نظر نمی‌آید که این گونه باس‌ها مانند باس‌های بازی Bloodborne فضای اختصاصی برای نبرد داشته باشند. بلکه احتمالا در جنگل آزاد می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. تقابل با باس‌هایی مثل این کاملا اختیاری هستند. احتمالا با کشتن آن‌ها بتوانید پاداش‌های خوبی به دست آورید.

به جز ملینا و روجیر، بازی الدن رینگ سه NPC دیگر را نیز معرفی کرد. یکی از آن‌ها را درست در ابتدای ویدیوی گیم‌پلی دیدیم که کنار Site of Grace ایستاده است، اما بازیکن با او تعاملی ندارد. دیگر NPC را در Stormveil Castle می‌بینیم که به Tarnished برای ادامه راه توصیه‌هایی می‌کند. آخرین مورد نیز یک هیولای گلدان مانند است. در واقع او در زمین گیر کرده و به کمک نیاز دارد. برای همین نیز از Tarnished  کمک می‌خواهد تا او را بیرون بیاورد. در کل می‌دانیم که در بازی Elden Ring با NPCها زیادی روبه‌رو می‌شویم و قرار است آن‌ها را در مناطق مختلف ببینیم. این موضوع نیز در آثار پیشین استودیو فرام سافتور دیده می‌شد.

 

گیم‌پلی بخش چند نفره بازی Elden Ring

موشکافی گیم پلی بازی Elden Ring (بخش دوم)

 

پیش از این می‌دانستیم که بازی الدن رینگ دارای بخش چند نفره خواهد بود. اما در ویدیوی اخیر آن بالاخره دیدیم که در عمل با چه چیزی مواجه خواهیم شد. مخصوصا این ویدیو به ما نحوه ارتباط و تعامل را نیز نشان داد. همان‌طور که در نمایش گیم پلی بازی Elden Ring گفته شد، در بخش آنلاین ما می‌توانیم حالات مختلف را تجربه کنیم؛ از Invasion مختلف گرفته تا حالت کوآپ (Co-op) و PvP. در ویدیو مشخص نشد که دقیقا چطور می‌توان کسی را احضار کرد، اما دیدیم که سایر بازیکنان مانند نسخه‌های پیشین به نحوی از داخل زمین ظاهر می‌شوند.

جالب بود که در ویدیو از Invasion و PvP به عنوان دو بخش مجزا نام برده شد. معمولا این دو بخش در آثار پیشین با هم همپوشانی داشتند. البته Invasionها همیشه PvP بودند، اما PvP لزوما Invasion نبود.

این بود هرآنچه از نمایش گیم پلی بازی Elden Ring می‌توان فهمید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظر شما درباره بازی الدن رینگ چیست؟ فکر می‌کنید می‌تواند انتظارات بالای طرفداران را برآورده کند؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: SceenRant

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *