بازی, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, یادداشت

۱۵ نکته ای که باید درباره بازی Horizon Forbidden West بدانید

15 نکته ای که باید درباره بازی Horizon Forbidden West بدانید

یکی از بازی هایی که تقریبا چند هفته دیگر عرضه می‌شود و مطمئنا بازخوردهای فراوانی خواهد داشت، بازی Horizon Forbidden West است. به خاطر همین مورد ما در این مقاله قصد داریم قبل از عرضه بازی مذکور اطلاعاتی را به شما بدهیم که بهتر است قبل از تجربه این اثر از آنان باخبر باشید. پس پیشنهاد می‌کنیم ما را تا آخر این مقاله همراهی بفرمایید.

بازی بعدی بزرگ و اکشن استودیو Guerrilla Games تقریبا در راه است. این بازی RPG، اکشن فوق‌العاده هیجان انگیزی دارد که ممکن است بازیکن را شگفت زده کند. ما با شخصیت دوست داشتنی Aloy دوباره همراه می‌شویم تا به سمت تهدیداتی که در غرب ممنوعه وجود دارد، برویم و طاعون نابودی جهان را برای همیشه متوقف کنیم. بازی Horizon Forbidden West یکی از موردانتظارترین آثار فرست پارتی سال است و در نهایت در 18 فوریه (29 بهمن) برای PS4 و PS5 منتشر می‌شود. با توجه به پیش نمایش و گیم‌پلی‌هایی که دیدیم، این بازی از نظر گرافیکی و بسیاری از موارد دیگر جهش بزرگی کرده است. با توجه به نمایش‌های مختلف از بازی هورایزن فوربیدن وست می‌توانیم متوجه شویم که بازی پیشرفت‌های بسیاری کرده و به نوعی ارزش تولید داشته است. حال بیایید نگاهی به 15 نکته‌ای بیندازیم که باید قبل از تجربه بازی بدانید.

داستان

داستان

فکر می‌کنید پس از داستان نسخه اول بازی و نبرد با HADES در Horizon Zero Dawn، ایلوی و دوستانش توانسته‌اند نفسی راحت بکشند و آرامشی داشته باشند؟ افسوس، تهدید جدیدی به شکل طاعون که همه چیز را نابود می‌کند، زمین را فراگرفته است. برای یافتن علت، Aloy به غرب ممنوعه سفر می‌کند و با هزاران تهدید جدید، هم انسانی و هم رباتی، مواجه می‌شود. از نظر بصری، بازی Horizon Forbidden West یک گام بزرگ نسبت به نسخه قبلی خود برداشته است. این گام بزرگ منجر شده تا بازی سینماتیک‌تر از قبل باشد. همچنین ضبط کامل حرکت و انیمیشن چهره بهبود بخشیده شده است. البته که لازم به ذکر است هرچه چهره‌ها بهبود یافته‌تر باشد، مکالمات شخصیت‌های درون بازی طبیعی‌تر می‌شود.

تنظیمات

تنظیمات

غرب ممنوعه شامل بقایای کالیفرنیا، یوتا و نوادا با مناطقی مانند سانفرانسیسکو و دره یوسیمیتی است که برای کاوش در دسترس هستند (بدون احتساب همه ساختمان‌ها و ویرانه‌های زیر آب). در غرب ممنوعه منطقه ای وجود دارد به نام Carja ،که نشان‌دهنده سرزمینی اسرارآمیز است. افرادی که به این سرزمین سفر کرده‌اند، تعداد کمی از آنان بازگشته و اغلب دیوانه شده‌اند. داستان‌های عجیب دیگری از این سرزمین وجود دارد؛ اما کدام یک تخیلی هستند و کدام یک واقعیتی ترسناک؟! به این ترتیب، همراه با کنترل ربات‌ها و استفاده از آن‌ها به‌عنوان وسیله حرکتی، Aloy دارای گزینه‌های حرکتی جدیدی مانند Shieldwing برای حرکت در آسمان، داشتن قلاب‌های مختلف برای صعود به قله‌ها و غلبه کردن بر زمین‌های ناهموار متنوع است.

شهرک‌های جدید

شهرک‌های جدید

در میان این همه خطر، سکونتگاه‌های جدیدی نیز برای ایلوی وجود خواهد داشت که به آن پناه ببرند. Chainscrape در مرز Oseram قرار دارد، اگرچه احتمالا قبایل دیگری را خواهید دید که بقبایل در محیط حضور دارند و مشغول انجام تجارت هستند. منابع طبیعی فراوانی در بازی وجود دارند که به لطف این منابع، فرصت ریسک‌ و ماجراجویی در بازی بیشتر می‌شود. شما در قبایل مختلف با تاجرها، متخصصین گیاهان دارویی،خیاط‌ها، شکارچیان و افراد مختلفی روبرو خواهید شد. نکته جالبی که در اینجا وجود دارد این است که ایلوی در بازی می‌تواند برای تقویت خود غذاهای مختلفی را امتحان کند. همچنین Workbench در بازی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آنان، سلاح‌ها و لباس‌های خود را ارتقا دهید. در ادامه در مورد این Workbench بیشتر توضیح خواهیم داد.

قبایل

قبایل

بازیکنان با بسیاری از قبایل غرب ممنوعه از جمله Oseram، Utaru ،Carja و Tenakth آشنا هستند. با این حال، قبیله Tenakth نقش بسیار بزرگتری دارد، زیرا به عنوان یک نیروی قوی در منطقه تثبیت شده است. هر کدام از این قبایل فرهنگ و روش منحصر به فرد خود را برای انجام امور دارند، که در بازی منعکس می‌شود. Utaru آرام‌تر و صلح‌طلب هستند در حالی که Oseram از نظر تاریخی خشن‌تر هستند. قبیله Tenakth اعتقادات خود را بر ویرانه‌های غرب ممنوعه استوار می‌کند و نگرش قوی‌تر و تهاجمی‌تر را نشان می‌دهد.

جهان پویا

جهان پویا

یکی از نکات کلیدی که در بازی Horizon Forbidden West به آن توجه شده، این است که قبایل و سرزمین‌ها پویاتر شده‌اند و به نوعی می‌توانیم احساس کنیم که آنان کاملا زنده هستند. استودیو گوریلا گیمز در کنار سیستم Crowd بهبود یافته و انیمیشن‌های بهتر، رفتارها و فعالیت‌های منحصر به فرد بیشتری را برای NPC‌های خود طراحی کرده است. شخصیت‌هایی را خواهید دید که در حال قدم زدن هستند، کارهای روزانه‌شان را انجام می‌دهند (که می‌تواند بر اساس قبیله متفاوت باشد) یا فقط در حال گذراندن اوقات فراغت هستند و اوقات خوشی را سپری می‌کنند، می‌خندند یا درباره روزشان با یکدیگر صحبت می‌کنند.

ربات‌ها

ماشین‌ها

ربات‌های قدیمی‌ بازی هورایزن زیرو دان مانند Snapmaw ،Stalker ،Watcher ،Thunderjaw و Stormbird دوباره بازمی‌گردند، اما تهدیدات جدیدی نیز برای Aloy وجود دارد که باید با آنان مقابله کند. Sunwing، موجوداتی شبیه پتروداکتیل هستند که انرژی را از طریق پنل‌های خورشیدی در بال‌های خود جمع می‌کنند. Shellsnapper عظیم که شبیه یک لاک‌پشت است می‌تواند مانند این موجود جمع شود و خود را استتار کند. Rollerback‌ نیز سعی می‌کند میان دشمنان غلت بزند و به آنان ضربه وارد کند. از همه بدتر Slinterfang است که یک ربات قدرتمند شبیه کبری است و به راحتی می‌تواند اطراف یک ساختمان بپیچد. پژواک‌های صوتی که این ربات منتشر می‌کند، می‌تواند Aloy را بیهوش کند. حتی این ربات می‌تواند از رعد و برق نیز استفاده کند. اگرچه تاکنون وجود حدود 24 نوع ربات قدیمی و جدید در بازی تایید شده است، اما استودیو Guerrilla Games قبلا از وجود ده‌ها ربات در بازی خود تبلیغ کرده بود. پس با این تفاسیر ما باید منتظر شگفتی و هیجان بسیار زیادی باشیم.

نقاط ضعف ربات‌ها

نقاط ضعف ماشین‌ها

اگر نسخه اول بازی را تجربه کرده باشید قطعا می‌دانید که ربات‌ها دارای نقاط ضعفی هستند که با ضربه زدن به آنان، می‌توانستید ربات‌ها را از کار بیاندازید. در این بازی نیز همانند نسخه قبلی، هر ربات دارای نقاط قوت و ضعف منحصر به فرد خود است که Aloy باید از آنها برای زنده ماندن خود استفاده کند. Sunwing هنگام جمع‌آوری انرژی خورشیدی برای پرواز آسیب‌پذیر است، اما در حین انجام این کار کاملا هوشیارتر هستند. Slinterfang علیرغم اندازه و تسلیحات بسیار زیادی که دارد، نسبت به یخ، آتش و پلاسما ضعیف است. با این حال، باید انتظار داشته باشید که همه ربات‌ها متحرک‌تر باشند و بسیاری از آنها اکنون قادر به عبور از زمین‌های ناهموار و شنا در زیر آب برای تعقیب و گریز بیشتر هستند.

دشمنان انسانی

دشمنان انسانی

در این نسخه دیگر Aloy تنها انسانی نیست که می‌تواند از ربات‌ها استفاده کند. به این واسطه دشمنان انسانی دیگری نیز هستند که علاوه بر مبارزه با ربات‌ها با شما نیز ممکن است دشمن باشند. دشمنان انسانی اکنون می‌توانند سوار بر ربات‌ها شوند و در کنار ربات‌های گفته شده بجنگند، همانطور که در گیم‌پلی اولیه با Tremortusk مشاهده شد. با این حال، ایلوی علاوه بر اینکه باید ربات‌ها را از بین ببرد، انواع جدیدی از دشمنان انسانی نیز وجود دارند که باید با آنان نیز مقابله کند. دشمنان انسانی ممکن است فرمانده‌هانی قوی و نیرومند باشند یا سربازان شورشی که در گروه‌های مختلف به ایلوی حمله می‌کنند.

سلاح‌های جدید

سلاح‌های جدید

استودیو گوریلا گیمز اکثریت اتفاقات شگفت‌انگیز بازی جدید خود را مخفی نگه داشته است، اما چندین سلاح مانند Hunter Bow ،Blast Sling ،Ropecaster و Sharpshot Bow تایید شده‌اند. این اسلحه‌های از Horizon Zero Dawn باز می‌گردند. از جمله سلاح‌های جدید می‌توان به Spike Thrower اشاره کرد که نیزه‌های انفجاری را به سمت دشمنان پرتاب می‌کند و همچنین نارنجک‌های خوشه‌ای و چسبنده جدیدی نیز در بازی وجود دارد. نکته جالبی که وجود دارد این است که در بازی نیزه‌های مختلفی وجود دارد که شما با استفاده از آنان می‌توانید دشمنان خود را بین ببرید.

درخت مهارت

درخت مهارت

شش سبک مختلف در بازی وجود دارد، که هر سبک شامل 20 تا 30 مهارت باز شدنی است، که به درخت مهارت بازیکن زینت می‌بخشند. مهارت‌های Warrior روی مبارزات با سلاح سرد تمرکز دارد. مهارت‌های Trapper برای قرار دادن تله‌های مختلف یا خنثی کردن تله‌های فعال کاربرد داشته و مهارت‌های Infiltrator برای نفوذ کردن به کمپ‌های دشمنان و مخفی‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهارت‌های Hunter برای مبارزه با دشمنان از فاصله دور و مهارت‌های Machine Master برای هک کردن ربات‌ها کاربرد دارند. مهارت‌های دیگری نیز وجود دارد که به افزایش سلامتی و سرعت ساخت مهمات ختم می‌شوند.

افزایش شجاعت

افزایش شجاعت

از جمله توانایی های جدید می توان به Valor Surges اشاره کرد که در مجموع 12 عدد از آن ها وجود دارد. دو مورد تا کنون دیده شده است – یک ضربه با سلاح سرد قدرتمند که می تواند یک کلاوسترایدر را از تعادل خارج کند و یک توانایی AoE که دشمنان را قبل از اینکه ایلوی با یک حمله ترکیبی به پایان برساند، آنها را بیهوش می کند. هر حرکت تاکتیکی و ترکیبی که بازیکن انجام دهد به Valor Surge می‌رسد. Valor Surge به بازیکن مهارت‌های بیشتری می‌دهد که با ارتقا آنان، ایلوی قدرتمندتر شود.

ارتقاء سلاح‌ها و زره‌ها

ارتقاء سلاح‌ها و زره‌ها

ارتقا تجهیزات در Horizon Forbidden West بیش از هر زمان دیگری مهم است. اکنون هم زره و هم اسلحه با مهارت‌های خاصی همراه هستند. مهارت‌های جدیدی مانند تیرهای اسیدی را می‌توان با ارتقای یک سلاح باز کرد، در حالی که ارتقای زره‌ها می‌تواند آمار و امتیازات دیگر را با اختلاف قابل توجهی بهبود بخشد. تاکید بسیار بیشتری بر مهارت‌های ترکیبی وجود دارد و باید ساختار خود را مطابق با آنچه برای خود مناسب‌تر می‌بینید، تنظیم کنید. در بازی دیگر فقط جمع کردن Metal Shard کار ساخت و ساز ما را راه نمی‌اندازد، بلکه شما در بعضی مواقع باید برای ارتقا سلاح یا زره ایلوی قطعه خاصی را بدست بیاورید که این قطعه یا در دستان رباتی است که باید او را از بین ببرید یا در منطقه‌ای خطرناک. ماموریت‌های جانبی نیز ارزشمندتر شده‌اند، بنابراین با انجام وظایف مختلف، سلاح‌ها و لباس‌های جدیدی پیدا خواهید کرد.

حجم دانلود

حجم دانلود

در حال حاضر، کاملا واضح است که ما با یک بازی بزرگ روبرو هستیم پس حجم دانلود می‌تواند زیاد باشد. طبق گفته PlayStation Game Size در توییتر، بازی Horizon Forbidden West بدون آپدیت روز اول، به فضای خالی ۹۶.۳۵ گیگابایتی نیاز دارد. این در حالی است که نسخه قبلی سری هورایزن یعنی بازی Horizon Zero Dawn تنها به میزان 48.1 گیگابایت حافظه را اشغال می‌کند.

حالت عملکرد و حالت کیفیت در PS5

حالت عملکرد و حالت کیفیت در PS5

کنسول پلی استیشن 5 در هنگام اجرای بازی هورایزن فوربیدن وست دو حالت برای انتخاب دارند؛ Quality Mode (اجرا با رزولوشن 4K، تنظیمات گرافیکی کامل و نرخ 30 فریم بر ثانیه اجرا می‌شود) و Performance Mode (اجرا با نرخ 60 فریم در ثانیه رزولوشن نامعلوم اجرا می‌شود). با پیش نمایش‌هایی که ما از بازی دیدیم، بازی کاملا نسل نهمی بوده و از گرافیک خیره‌کننده و جزئیات شگفت‌انگیزی برخوردار است که چشم هر گیمری را به خود جذب می‌کند. نسخه PS5 بازی Horizon Forbidden West دارای جزئیات محیطی بهبود یافته و سیستم نورپردازی بسیار خارق‌العاده‌ای است.

به طور همزمان برای PS4 و PS5 ساخته شده است

به طور همزمان برای PS4 و PS5 توسعه یافته است

با وجود اینکه تفاوت‌های مختلف در نسخه PS4 و PS5 وجود دارد، اما ساخت به طور همزمان در برای هر دو کنسول اتفاق افتاده است. مدیر بازی Mathijs de Jonge در ماه ژوئن گفت که بسیاری از مراحل ساخت و آزمایش روی PS4 انجام شده است. رزولوشن و نرخ فریم هرچه که باشد (در نسل قبلی و جدید)، باید تجربه نسبتا لذت‌بخشی را به بازیکن ارائه دهد. در آینده ممکن است بازی‌های مختلفی برای PS4 و PS5 عرضه شود ولی ارتقای آنان به نسل نهم به 10 دلار نیاز دارد. خوشبختانه براساس گفته‌ها، ارتقا Horizon Forbidden West به نسل نهم رایگان خواهد بود.

کلام آخر

در آخر امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد، مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم. راستی به نظر شما بازی Horizon Forbidden West می‌تواند به موفقیت نسخه قبلی خود برسد یا خیر؟!

منبع: Gamingbolt

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://bit.ly/3rMsU9N https://yun.ir/ynbqi9 https://zx1.ir/UMZHM
https://b2n.ir/m18577 https://is.gd/osYSLZ https://tinyurl.com/mrx3aw97
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *