بازی, راهنمای خرید, راهنمایی و آموزش, یادداشت

هرآنچه که باید در مورد سرویس EA Play بدانید

سرویس EA Play

همانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ صنعت ویدیو گیم از جمله سونی، مایکروسافت و یوبی سافت، شرکت الکترونیک آرتز نیز اقدام به ایجاد سرویس اشتراکی خود کرده است. سرویس EA Play نامی است که شرکت Electronic Arts برای این محصول خود در نظر گرفته است. در این مطلب قصد داریم جزئیات مختلف این سرویس را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

سرویس‌های اشتراکی این روز‌ها بیش از اندازه در بین بازیکنان محبوب هستند. همانند شبکه Netflix که دنیای فیلم و سریال را در مالکیت خود گرفته است، سرویس‌های اشتراکی صنعت ویدیو گیم به خصوص سرویس Game Pass میلیون‌ها کاربر را به خود جلب کرده‌اند. سرویس EA Play یکی از این دست سرویس‌های اشتراکی بوده که توسط شرکت الکترونیک آرتز ایجاد شده است. علاقه‌مندان به بازی‌های این شرکت می‌توانند با خرید اشتراک سرویس مذکور به مجموعه‌ای بزرگ از این دست آثار دسترسی داشته باشند. در ادامه اطلاعاتی را ارائه می‌کنیم که لازم است پیش از استفاده از سرویس EA Play از آن‌ها آگاهی داشته باشید.

سرویس EA Play چیست؟

سرویس EA Play

سرویس EA Play

همانطور که گفت شد، سرویس EA Play یک سرویس اشتراکی از شرکت الکترونیک آرتز است که می‌توانید روی پلتفرم‌های ایکس باکس، پلی استیشن و کامپیوتر اقدام به خریداری آن کنید. به واسطه این سرویس می‌توانید بسیاری از بازی‌های مهم و ارزشمند شرکت EA را با قیمت معقول تجربه کنید. علاوه بر این، دسترسی پیش از موعد به برخی از آثار و امکان تجربه آن‌ها قبل از انتشار رسمی و تخفیف‌های مختلف در هنگام خرید بازی‌ها، جزو ویژگی‌های سرویس EA Play محسوب می‌شوند.

نحوه عملکرد سرویس EA Play روی رایانه‌های شخصی و کنسول قدری متفاوت است. در کنار اشتراک سرویس EA Play، نوع دیگری از اشتراک تحت عنوان سرویس EA Play Pro در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی قرار خواهد گرفت. در این سرویس به ازای پرداخت حق اشتراک بالاتر، فرصت تجربه بازی‌های شرکت الکترونیک آرتز در هنگام انتشار را به دست خواهید آورد. همچنین به واسطه سرویس EA Play Pro می‌توانید به نسخه‌ گران‌تر بازی‌ها دسترسی خواهید داشت.

هم‌اکنون می‌توانید با پرداخت هزینه اشتراک ماهیانه اقدام به خریداری سرویس EA Play روی پلتفرم‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و کامپیوتر کنید. علاوه بر خرید جداگانه روی پلتفرم‌های مختلف، مشترکین سرویس Xbox Game Pass Ultimate می‌توانند روی کامپیوتر و ایکس باکس به سرویس EA Play دسترسی داشته باشند.

هزینه اشتراک چقدر است؟

سرویس EA Play

سرویس EA Play

علاقه‌مندان می‌توانند اشتراک سرویس EA Play را به صورت ماهیانه یا سالیانه خریداری کنند. هزینه اشتراک سرویس مذکور پنج دلار به ازای هر ماه است. با این حال اگر اقدام به خریداری اشتراک یک‌ساله سرویس EA Play کنید، شامل تخفیف 50 درصدی شده و این اشتراک با مبلغ 30 دلار در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در کنار فروشگاه‌های ایکس باکس و پلی استیشن، می‌توانید از طریق وب‌سایت EA Origin و فروشگاه استیم اشتراک سرویس EA Play را خریداری کنید.

در صورتی جزو کاربران پلتفرم کامپیوتر و ایکس باکس هستید، اشتراک سرویس EA Play را می‌توانید به صورت رایگان دریافت کنید. این دسته از بازیکنان می‌توانند در قالب سرویس‌های Xbox Game Pass Ultimate و PC Game Pass، در کنار ویژگی‌های متعدد، به سرویس EA Play نیز دسترسی پیدا کنند. با پرداخت مبلغ 15 دلار می‌توانید اشتراک ماهیانه سرویس ایکس باکس گیم پس آلتیمیت را خریداری کرده و در ازای مبلغ 10 دلار اشتراک ماهیانه پی سی گیم پس در اختیار شما قرار می‌گیرد.

ویژگی‌ها و مزایای سرویس EA Play محدود به پلتفرم مورد استفاده است. برای مثال در صورت خرید اشتراک این سرویس روی کامپیوتر، قادر به استفاده از آن روی پلی استیشن نبوده و لازم است اشتراک آن را به صورت جداگانه خریداری کنید. به همین دلیل اگر قصد خریداری اشتراک سرویس مذکور را دارید، حتما روی پلتفرم اصلی خود اقدام به انجام این عمل کنید.

سرویس EA Play Pro چیست؟

سرویس EA Play Pro

سرویس EA Play Pro

در صورتی که جزو کاربران رایانه‌های شخصی بوده و ویژگی‌های سرویس EA Play شما را راضی نکرده است، شرکت الکترونیک آرتز پیشنهاد بهتری برای شما دارد. به این واسطه کاربران پی سی می‌توانند اقدام به خریداری سرویس EA Play Pro کنند. در حال حاضر سرویس مذکور روی کنسول‌ها وجود نداشته و تنها راه خریداری آن از طریق وب‌سایت Origin است. هزینه اشتراک سرویس EA Play Pro سه برابر سرویس EA Play است. خریداری اشتراک ماهیانه سرویس EA Play Pro به میزان 15 دلار هزینه خواهد داشت. برای خرید اشتراک سالیانه این سرویس باید مبلغ 100 دلار پرداخت کنید.

مهم‌ترین ویژگی سرویس EA Play Pro دسترسی کامل به بازی‌های جدید شرکت Electronic Arts است. به این واسطه محدودیت 10 ساعته سرویس EA Play وجود نداشته و چندین روز قبل از انتشار رسمی، می‌توانید بازی‌های تازه شرکت الکترونیک آرتز را دریافت و تجربه کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های هیجان‌انگیز سرویس EA Play Pro امکان دسترسی به نسخه‌های گرانتر و کامل بازی‌های مختلف است. به همین دلیل استفاده از سرویس EA Play Pro برای بسیاری از طرفداران سر‌سخت آثار شرکت EA الزامی محسوب می‌شود.

آیا سرویس EA Play ارزش خرید اشتراک را دارد؟

سرویس EA Play

سرویس EA Play

اولین ویژگی که با خرید اشتراک سرویس EA Play به آن دست پیدا می‌کنید، امکان تجربه طیف گسترده‌ای از بازی‌های شرکت الکترونیک آرتز است. بنابر‌این در صورتی که از طرفداران سری بازی‌های Battlefield ،Crysis ،Dead Space ،FIFA ،Madden NFL ،Mass Effect ،NBA Live ،Need for Speed ،NHL ،Star Wars Battlefront ،Titanfall و UFC هستید، در خرید اشتراک سرویس EA Play شک نداشته باشید. علاوه بر این در قالب سرویس مذکور می‌توانید بازی‌های شاخصی از جمله It Takes Two ،Star Wars Squadrons وA Way Out را دریافت و تجربه کنید.

شرکت الکترونیک آرتز برای مشترکین سرویس EA Play تخفیف 10 درصدی در هنگام خرید بازی‌ها و بسته‌های الحاقی در نظر گرفته است. به همین دلیل اگر همواره بازی‌های مختلف شرکت EA و بسته‌های الحاقی آن‌ها را خریداری می‌کنید، اشتراک EA Play به معنای پرداخت هزینه کمتر است. این تخفیف محدود به پلتفرم بوده و تنها روی پلتفرمی که اشتراک را خریداری کرده‌اید، قابل استفاده است. برای مثال اگر روی کنسول ایکس باکس اشتراک سرویس EA Play را خریداری کرده باشید، تنها روی فروشگاه ایکس باکس می‌توانید از تخفیف 10 درصدی استفاده کنید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس EA Play امکان دسترسی به بازی‌های مختلف پیش از عرضه رسمی است. به این واسطه می‌توانید آثار مختلف را به مدت محدودی و زودتر از دیگر بازیکنان دسترسی داشته باشید. این ویژگی اما در سرویس EA Play Pro به شکل کاملا متفاوتی عمل می‌کند. در ازای پرداخت سه برابر مبلغ بیشتر نسبت به سرویس EA Play به بازی‌های جدید شرکت الکترونیک آرتز دسترسی کامل و نامحدود خواهید داشت. بنابر‌این اگر به مجموعه‌های سالیانه شرکت EA علاقه داشته و آن‌ها را مداوما خردیداری می‌کنید، پرداخت حق اشتراک سرویس EA Play Pro بهترین راه برای تجربه این آثار است. لازم به ذکر است که بازی‌های دریافت شده از طریق سرویس‌های EA Play و EA Play Pro تنها تا زمان فعال بودن اشتراک قابل تجربه بوده و با به پایان رسیدن آن، آثار دریافت شده از دسترس خارج می‌شوند.

این بود تمامی اطلاعاتی که لازم است در مورد سرویس EA Play بدانید. آیا ویژگی‌های این سرویس نظر شما را به خود جلب کرده‌اند؟ تا‌کنون از این سرویس بهره برده‌اید؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Tech Advisor

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://tinyurl.com/2p9adehs https://is.gd/dioqex https://b2n.ir/x79827
https://zx1.ir/yCz72 https://yun.ir/nn02x2 https://bit.ly/3s07E0n
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *