اخبار و رویدادها, بازی, پی سی, رویدادهای گیمی, کنسول

بازی Final Fantasy 16 در لیست انحصاری های زمانی PS5 قرار می‌گیرد

بازی Final Fantasy 16

بازی Final Fantasy 16 که یک اثر نقش آفرینی است، پیش از این به عنوان یکی از انحصاری‌های PS5 معرفی شده بود. اما ظاهرا شرایط کمی متفاوت است و این انحصار در مدت زمانی تعیین شده به پایان می‌رسد.

هنگامی که استودیو Square Enix برای اولین بار از بازی Final Fantasy 16 پرده برداشت، آن را به عنوان یکی از انحصاری‌های PS5 معرفی کرد. اما عدم توضیحات بیش‌تر، باعث به وجود آمدن سردرگمی در میان بازیکنان و نامشخص شدن هویت کلمه «انحصاری» شد؛ چرا که بیش‌تر نسخه‌های این مجموعه روی پلتفرم‌هایی به‌غیر از پلی استیشن هم منتشر شده‌اند. در اولین تریلر رسمی بازی ذکر شده بود که Final Fantasy XVI در هنگام عرضه، به صورت همزمان برای دو پلتفرم PC و PS5 منتشر می‌شود. اما بعدها شرکت Square Enix در طی یک بیانیه گفت که این بازی به طور کامل در انحصاری پلی استیشن 5 قرار دارد و در حال حاضر حرفی برای عرضه روی پلتفرم‌های دیگر وجود ندارد. به هر حال، حالا مشخص شده که انحصار بازی Final Fantasy 16 روی کنسول نسل نهمی سونی دائمی نیست.

چند روز پیش، شعبه‌ی برزیلی پلی استیشن ویدویی تبلیغاتی منتشر کرد که به بازی‌های انحصاری و Third Party پلی استیشن 5 مربوط می‌شد. منظور از این جمله، بازی‌های انحصاری PS5 هستند که توسط استودیوهای Third Party ساخته می‌شوند. نکته‌ی جالبی که در مورد این ویدیو وجود داشت، مربوط به بازی Final Fantasy 16 بود. در لحظات پایانی و هنگامی که به فاینال فانتزی اشاره می‌شود، عبارت For a limited time روی صفحه نقش می‌بندد. اگر درست برداشت کرده باشیم، این عبارت بدان معنی است که Final Fantasy XVI تا مدت زمان مشخصی در انحصار پلی استیشن 5 قرار دارد و پس از آن برای سایر پلتفرم‌ها نیز منتشر می‌شود.

هم‌چنین جالب است بدانید که پیرس هاردینگ رولز (Piers Harding-Rolls)، یکی از آنالیزورهای معروف صنعت، مدتی پس از معرفی اولیه‌ی بازی Final Fantasy 16 ادعا کرد که این بازی تنها به طول نیمی از سال در انحصار کنسول سونی قرار دارد. در واقع، پس از گذشت ۶ ماه از عرضه‌ی رسمی بازی و هنگامی که مدت زمان انحصار به پایان رسیده، شرکت Square Enix آزاد است که ساخته‌ی خود را روی پلتفرم‌های دیگر عرضه کند. با توجه به هویت Multiplatform مجموعه‌ی فاینال فانتزی، احتمال می‌رفت که نسخه‌ی شانزدهم این مجموعه پس از مدتی راهی پلتفرم‌های دیگر هم شود. البته بازی Final Fantasy 7 Remake در این میان استثناء است؛ چرا که تا امروز تنها برای کنسول‌های سونی منتشر شده است. ولی کسی چه می‌داند، شاید بازسازی نسخه‌ی هفتم هم پس از گذشت چند وقت راه خود را به ایکس باکس و رایانه‌های شخصی هموار کند.

بازی Final Fantasy 16

بازی Final Fantasy 16 هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد و بازیکنان هم زیاد با اطلاعات این بازی آشنا نیستند. اما گزارش‌هایی به دست رسیده که ادعا می‌کند این بازی خیلی زودتر از آن‌چه که فکرش را می‌کنیم روانه‌ی بازار می‌شود. البته باید بدانید که تهیه‌ی کننده‌ی این اثر، یعنی نائوکی یوشیدا، پیش از این گفته بود که طرفداران نباید به این زودی‌ها منتظر اطلاعات جدید باشند و Square Enix تنها زمانی تصمیم به انتشار اطلاعات بیش‌تر می‌گیرد که حس کند زمان مناسب فرا رسیده. البته او در طی یک گزارش دیگر، قول‌هایی مبنی بر نمایش‌های مختلف بازی در سال ۲۰۲۱ داده است. در حال حاضر، تنها باید صبر کرده و ببینیم که سازندگان چه زمانی تصمیم به انتشار اطلاعات بیش‌تر می‌گیرند.

اما اگر تحمل صبر برای بازی Final Fantasy 16 را ندارید و فکر می‌کنید که یک اثر نقش‌آفرینی می‌تواند این صبر را قابل‌تحمل‌تر کند، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Final Fantasy 7 Remake مراجعه کنید.

نظر شما در مورد آینده‌ احتمالی نسخه شانزدهم فاینال فانتزی چیست؟ آیا این بازی تنها در مدت زمان محدودی در انحصار پلی استیشن قرار می‌گیرد یا شرایط به گونه‌ی دیگر رقم می‌خورد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید