اخبار و رویدادها, بازی, نمایش و پیش نمایش

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War؛ هر آن چه درباره‌ی آن می‌دانیم

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی Call of Duty، یعنی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War معرفی شد و توجهات بسیاری را به خود جلب کرد. هم چنین، اطلاعات به نسبت خوبی درباره‌ی این بازی منتشر شده است و می‌توانیم کلیت این بازی را متوجه شویم. حال اگر شما هم می‌خواهید در جریان اطلاعات این بازی قرار بگیرید و آن‌ها را بهتر بشناسید، به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

پس از هفته‌ها شایعه و حدس و گمان، جدیدترین نسخه‌ی Call of Duty بالاخره معرفی شد. بازی Call of Duty: Black Ops Cold War جدیدترین نسخه‌ی این مجموعه است که می‌خواهد داستان خود را در جریان اتفاقات جنگ سرد روایت کند. این بازی، ادامه‌ی مستیقم داستان بازی Call of Duty Black Ops است. بازی Call of Duty: Black Ops اولین نسخه‌ی مجموعه‌ی Black Ops است که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و از نام این بازی، به عنوان یکی از بهترین نسخه‌های مجموعه یاد می‌شود. در واقع، داستان این بازی در دهه‌ی هشتاد میلادی روایت می‌شود و بازی Call of Duty: Black Ops Cold War قرار است که ادامه‌ی داستان نسخه‌ی اول Black Ops را روایت کند.

از آن جایی که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War ارتباط مستقیمی با نسخه‌ی اول Black Ops دارد، به هیچ وجه دور از ذهن نبود که دوباره شاهد شخصیت‌های محبوب این بازی باشیم. فرانک وودز (Frank Woods)، الکس میسون (Alex Mason) و جیسون هادسون (Jason Hudson) قرار است که دوباره به دنیای بازی‌های ویدیویی برگردند و اگر شرایط به خوبی پیش رود، شاهد یک بازگشت باشکوه خواهیم بود. هم چنین تایید شده است که حالت معروف زامبی‌ها یا همان Zombie Mode که در چند سال اخیر به یکی از محبوب‌ترین بخش‌های Call of Duty تبدیل شده بود، به بازی Call of Duty: Black Ops Cold War بازمی‌گردد. نبود این حالت در بازی Call of Duty: Modern Warfare به شدت حس می‌شد و طرفداران زیادی خواهان بازگشت این حالت به مجموعه بودند. حال با توجه به اطلاعات، متوجه شدیم که Activision به حرف‌های مردم گوش سپرده و قرار است این حالت معروف‌ را جذاب‌تر از هر زمان دیگری، به بازی Call of Duty: Black Ops Cold War بیاورد.

اما در این چند روز اخیر اطلاعات بسیاری از بخش چند نفره یا Multiplayer بازی منتشر نشده است و هنوز اطلاعات کافی از این بخش نداریم. با این حال می‌توانیم بگوییم که بخش داستانی یا Campagin بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به طور تقریبی، برای همگان روشن است و اطلاعات به نسبت کاملی از آن منتشر شده است. با توجه به بخش داستانی فوق العاده جذاب بازی Call of Duty: Moder Warfare، می‌توانیم انتظار یک بخش داستانی مهیج را بکشیم. البته که سازنده‌ی این دو بازی به طور کامل متفاوت هستند، اما می‌توانیم به سیاست‌های شرکت Activivosm امیدوار شویم.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War چه زمانی منتشر می‌شود؟

اکتیویژن تایید کرد که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در تاریخ ۲۳ آبان ۹۹ (۱۳ نوامبر) منتشر خواهد شد. این بازی قرار است در ابتدا بر روی هر سه پلتفرم PC، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه شود. اما تاریخ انتشار این بازی بر روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در واقع، این مورد به هیچ وجه تقصیر Activision نیست. از آن جایی که نه سونی و نه مایکروسافت از تاریخ عرضه‌ی کنسول خود رونمایی نکرده‌اند، به طور طبیعی اکتیویژن هم نمی‌تواند تاریخ عرضه‌ی مشخصی را برای بازی خود تعیین کند. اما با توجه به اطلاعات رسمی، این بازی قرار است در تعطیلات ۲۰۲۰، که جزئی از فصل پاییز است، منتشر شود.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

شرکت Activision برای شایعه پراکنی و پخش کردن خبر‌ از یک نسخه‌ی جدید کال آو دیوتی، اقدام به کار‌های عجیبی کرد که مانند آن را کم‌تر مشاهده کرده‌ایم. از فرستادن یک سری جعبه‌های مرموز برای خبرگذاری‌ها گرفته تا ایجاد هاله‌ی عجیبی در بازی Call of Duty: Warzone. اما این شرکت بالاخره به کار‌های عجیب و غریب خود پایان داد و بازی Call of Duty: Black Ops Cold War را در طی یک تریلر رسمی، به نمایش درآورد.

همان طور که گفته شد، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War قرار است شخصیت‌های قدیمی بازی Call of Duty: Black Ops مانند فرانک وودز، الکس میسون و جیسون هادسون را به مجموعه بازگرداند. هدف این سه قهرمان در بازی ترور یکی از مقامات مهم اتحاد جماهیر شوروی است که با نام رمزی پرسئوس (Perseus) شناخته می‌شود. البته در بازی Call of Duty: Black Ops Cold War شاهد یک شخصیت جدید خواهیم بود. در این بازی کاراکتری به نام راسل ادلر (Russell Adler)، که یکی از متخصصان سازمان CIA است، به جمع شخصیت‌ها اضافه خواهد شد و رهبری آن‌ها را به دست می‌گیرد تا بتوانند با هم پرسئوس را به قتل برسانند و از شروع درگیری‌های احتمالی جلوگیری کنند.

بخش چند نفره‌ی بازی از Cross-Gen و Crossplay پشتیبانی خواهد کرد

به احتمال بسیار زیاد تا کنون با معنا و مفهوم Crossplay آشنا شده‌اید. این قابلیت به این معنی است که دو فرد جدا در دو پلتفرم جدا، می‌توانند با یکدیگر به تجربه‌ی یک بازی مشترک بپردازند. برای مثال، اگر دوست شما ایکس باکس وان دارد و شما دارای یک پلی استیشن 4 هستید، می‌توانید به صورت همزمان به تجربه‌ی بازی Fortnite بپردازید.

اما قابلیت Cross-Gen، ویژگی جدیدی است که به شما اجازه می‌دهد با دوست خود که یک کنسول قدیمی‌تر دارد، بازی کنید. برای مثال اگر دوست شما پلی استیشن 4 دارد و شما پلی استیشن 5، می‌توانید با یکدیگر به تجربه‌ی یک بازی بپردازید. بازی Call of Duty: Black Ops Cold War جزء معدود و یا شاید اولین آثاری است که از این قابلیت پرده برداری کرده و به بازیکنان در پلتفرم‌های قدیمی و جدید، امکان تجربه‌ی یک بازی را می‌دهد. البته این نکته را در نظر بگیرید که اگر یک نفر از رایانه‌ی شخصی خود برای بازی استفاده می‌کند، می‌تواند با دارندگان تمامی پلتفرم‌های دیگر، به تجربه‌ی یک بازی یپردازد.

بخش داستانی آفلاین بازی Call of Duty: Black Ops Cold War دارای امکانات شخصی سازی و چندین پایان مختلف است

برای اولین بار در تاریخ مجموعه‌ی Call of Duty، شما می‌توانید تمام مشخصات ظاهری شخصیت خود را تعیین کنید. این شخصی سازی طیف عظیمی از جزئیات را شامل می‌شود، به طوری که شما می‌توانید رنگ پوست، جنسیت، پیش زمینه‌ی داستانی نظامی و مشخصات روانی شخصیت خود را انتخاب کنید. علاوه بر «مرد» و «زن»، شما می‌توانید جنسیت شخصیت خود را به عنوان یک مورد محرمانه اعلام کنید و از این قابلیت، در طول داستان استفاده کنید.

پیش زمینه‌ی سابقه‌ی نظامی شخصیت انتخاب شده توسط شما، هیچگونه تاثیر محسوسی بر روی روند گیم پلی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War ندارد و انتخاب‌های مختلف، تفاوت چندانی را در بازی به وجود نمی‌آورند. اما مشخصات و ویژگی‌های روانی شما، می‌تواند تا مقدار زیادی بر روی گیم پلی و تجربه‌ی کلی شما از بازی، تاثیرات بسیاری بگذارد.  برای مثال، اگر شخصیت خود را به عنوان یک فدر عصبانی (Violent) انتخاب کنید، می‌توانید در طول مبارزات آسیب بیش‌تری به دشمنان خود وارد کنید. یا اگر شخصیت شما دارای یک حالت Paranoid یا کژپنداری باشد، می‌تواند آمار ADS یا همان Aiming Down Sight خود را بهبود ببخشد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که زوایه‌ی دید خود را در حال نشانه گیری سریع‌تر کنید. به طور کلی، بهبود این رقم به شما در سریع‌تر نشانه گیری کردن کمک شایانی می‌کند. هم چنین، ویژگی‌های روانی دیگری در روند بازی وجود دارد که بر روی بخش‌های مختلف روند گیم پلی و بازی تاثیر می‌گذارد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

اما موردی که خیلی عجیب به نظر می‌رسد، وجود چندین پایان بندی مختلف در بازی است. در واقع، شما می‌توانید با گرفتن تصمیم‌های مختلف شرایط موجود و اتفاقات درون بازی را تغییر دهید. این ویژگی، قابلیتی است که اکثریت در بازی‌های نقش آفرینی (RPG) دیده می‌شود و کم‌تر در بازی‌های اکشنی مانند کال آو دیوتی، به چشم می‌خورد. اما این اولین بار در سری نیست که شما اجازه‌ی این کار را دارید. در بازی Call of Duty: Black Ops 2 و چندین اثر دیگر، چنین قابلیتی در بازی مشاهده می‌شد. اما سازندگان بازی هنوز اعلام نکرده‌اند که تعداد این پایان بندی‌ها چند عدد خواهد بود یا این پایان بندی‌ها چه تفاوت‌هایی با یکدیگر خواهند داشت. اما با توجه به تجربه و آن چه که در طول صنعت و مجموعه‌ی Call of Duty دیده‌ام، می‌توانیم تعداد این پایان بندی‌ها را بین عدد ۲ و عدد ۵، قرار دهیم. البته ممکن است که بیش از پنج پایان بندی را در بازی مشاهده کنیم و تصمیم‌های بیش‌تری را در این زمینه بگیریم. ولی احتمال این موضوع، بسیار پایین است و کم‌تر اثری وجود دارد که این همه پایان بندی را در دل خود قرار دهد.

بخش‌هایی از کمپین داستان بازی دیده شده است

در یکی از تریلر‌ها، می‌توانیم قسمتی از ماموریت‌های موجود در بازی Call of Duty: Black Ops Cold War را مشاهده کنیم. در یکی از آن‌ها شخصیت شما و فرانک وودز در حال نفوذ به یکی از پایگاه‌های اتحاد جماهیر شوروی هستند؛ اما آن‌ها به طور عجیبی به یک بلوک می‌رسند که شباهت عجیبی به معماری آمریکایی‌ها دارد. هم چنین، یکی دیگر از مراحل نشان داده شده، به جریان داشتن این مرحله در یکی از پایگاه‌های KGB اشاره می‌کند که باید آن را با مخفی کاری به اتمام برسانید.

یکی دیگز از این مراحل، در جنگ ویتنام سال ۱۹۶۸ اتفاق می‌افتد. اما به نظر می‌رسد که این مرحله، به گونه‌ای در ذهن شخصیت اصلی بازی جریان دارد و شاید در یک دنیا واقعی جریان نخواهد داشت.

داستان پشت «در قرمز» (Red Door) چیست؟

اگر طی این چند روز، اخبار مربوط به بازی‌های ویدیویی را دنبال کرده‌اید، به احتمال زیاد متوجه «در قرمز» شده‌اید. این در قرمز، به عنوان صفحه‌ی یک بازی در فروشگاه مایکروسافت دیده شد؛ بسیاری اعتقاد داشتند که این در مربوط به یکی از نسخه‌های کال آو دیوتی است. این در قرمز بدون هیچ گونه معرفی یا تریلری در این سایت قرار گرفت. ولی آن چه که به طرفدارن سرنخ می‌داد، اطلاعات موجود در این صفحه بود. در آن جا نوشته شده بود که در قرمز مربوط به یکی از بازی‌های شوتر شرکت Activision است که حدود ۸۱/۶۵ GB از فضای شما را اشغال می‌کند. هم چنین، در این صفحه یک بخش توضیحات رمزآلود هم وجود داشت که می‌توایند آن را در زیر مشاهده کنید.

این جا بیش از یک حقیقت وجود دارد. اگر می‌خواهی دنبال پاسخ‌ها بگردی باید آماده شوی که از همه سوال بپرسی و قبول کنی که هیچ چیزی مانند قبل نخواهد بود. در قرمز منتظر شماست، آیا شما جرأ می‌کنید که قدم در آن بگذارید؟

هم چنین، وبسیایت پلی استیشن هم در چند وقت اخیر پستی را منتشر کرد که با همان در قرمز شناخته می‌شود. این صفحه دارای یک ID محصول بود که شامل اعداد COD2020INTALPHA1 می‌شد. حالا که از بازی Call of Duty: Black Ops Cold War معرفی و رونمایی شد، صفحه‌ی این بازی در داخل همان پست در قرمز در وبسایت‌های مایکروسافت و سونی قرار گرفت و مشخص شد که این اسم رمز، مربوط به بازی Call of Duty: Black Ops Cold War است.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

بخش Warzone چه ارتباطی با بازی Call of Duty: Black Ops Cold War دارد؟

تیلور کوروساکی (Taylor Kurosaki)، کارگردان داستانی استودیو Infinity Ward در طی یک مصاحبه با وبسایت GamerGen، اشاره کرد که بازی Call of Duty: Warzone از لحاظ داستانی با چندین نسخه از مجموعه بازی‌های Call of Duty ارتباط دارد. هنگامی که از او پرسیده شد این ارتباط داستانی چگونه است و به چه نحوی پیش می‌رود پاسخ داد:

ما در حال حاضر به گونه‌ای در شرایط جدید و ناشناخته‌ای هستیم. مجموعه‌ی Call of Duty سال‌ها است که به صورت سالانه منتشر می‌شود. اما بازی Warzone باعث شد که ما در مورد عرضه‌ی محتوا و به کارگیری این محتواها، دوباره فکر و برنامه ریزی کنیم. خود کال آو دیوتی، به نحوی یک سبک جدا است و شاخه‌های مختلفی دارد که همگی به نوعی با هم ارتباط دارند و به یکدیگر متصل هستند. Warzone در منطقه‌ای قرار دارد که همه‌ی سبک‌های فرعی مجموعه‌ی Call of Duty به یکدیگر متصل می‌شوند. این موضوع به شدت جالب است که ببینیم زیرمجموعه‌های مختلف چگونه در کانون توجه قرار می‌گیرند و از آن خارج می‌شوند، اما Warzone مورد ثابتی است که همیشه در مرکز توجه قرار خواهد گرفت.

با توجه به محبوبیت فوق العاده‌ی بخش Warzone در میان بازی‌های بزرگ Battle Royale، این مورد به هیچ وجه دور از ذهن نیست که Infinity Ward بخواهد آن را در مرکز توجه‌ها نگه دارد و محتوای مرتبی را برای آن تدارک ببیند. این اثر، قرار است تا مدت‌های در کانون توجه دنیای کال آو دوتی قرار بگیرد و آن موقع که دیگر از محبوبیت دور شد، کنار گذاشته شود. اما اطمینان حاصل کنید که روز کنار گذاشتن وارزون به هیچ وجه نزدیک نیست و قرار است این بازی بتل رویال بزرگ را تا مدت‌ها در کانون توجه بازی‌های ویدیویی مشاهده کنیم. هم چنین، نکته‌ای که خیلی می‌تواند در نوع خود جذاب واقع شود، این است که بازی Call of Duty: Warzone قرار است همزمان با انتشار بازی Call of Duty: Black Ops Cold War محتواهای جدیدی را دریافت کند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نقش بخش داستانی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War چگونه است؟

مجموعه‌ی قدیمی Call of Duty، جزء آن دسته از آثاری است که از مدت‌ها پیش، به عنوان یک بازی با بخش داستانی فوق العاده جذاب شناخته می‌شد. اما از حدود سال ۲۰۱۵ به بعد، بخش‌های داستانی این مجموعه رو به افول حرکت کرد تا این که بازی Call of Duty: Infinity Warfare به عنوان یکی از بدترین نسخه‌های مجموعه شناخته شود. اما اکتیویژن متوجه این موضوع شد و تلاش کرد که سال به سال تمرکز خود را روی بخش داستانی بیش‌تر کند و آن را به یک بخش جذاب تبدیل کند. این روند با انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare به اوج خود رسید و یک بخش داستانی فوق العاده جذاب را برای مخاطبان در نظر گرفت.

اما آن چه که در حال حاضر از اهمیت بسیاری برخوردار است، بخش داستانی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War است که باید این روند رو به رشد را نه تنها حفظ کند، بلکه آن را بهبود ببخشد و بهتر کند. بخش چند نفره‌ی این بازی هر چه قدر هم که با کیفیت ظاهر شود و قوی عمل کند، یک بخش داستانی ضعیف می‌تواند آن را به یک بازی ضعیف تبدیل کند که در مرکز توجهات قرار نخواهد گرفت. در حال حاضر، تنها کاری که از دستمان بر می‌آید این است که امیدوار باقی بمانیم تا دوباره یک بخش داستانی فوق العاده و فراموش نشدنی مجموعه‌ی از Call of Duty را تجربه کنیم.

در پایان، اگر قصد دارید پیش از عرضه و انتشار بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به تجربه‌ی یک نسخه‌ی با کیفیت از بازی Call of Duty بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Call of Duty: Modern Warfare مراجعه کنید. برای خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به فروشگاه تیلنو بروید و این بازی را با بهترین قیمت تهیه کنید.

در پاین نظر شما درباره‌ی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War چیست؟ آیا این بازی می‌تواند دوباره یک نسخه‌ی با کیفیت از این مجموعه‌ی محبوب را ارائه دهد؟ آیا می‌تواند در حد نام یک Call of Duty فوق العاده واقع شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذاید.

منبع: PC Gamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *