اخبار و رویدادها, بازی

هر آن چه درباره‌ی بازی Ghost of Tsushima: Legends می‌دانیم

بازی Ghost of Tsushima

بازی Ghost of Tsushima: Legends پاییز امسال منتشر خواهد شد و بخش‌های مختلفی را به هسته‌ی اصلی بازی Ghost of Tsushima اضافه خواهد کرد. اگر می‌خواهید تمام اطلاعات منتشر شده از این DLC بزرگ را بدانید، با تیلنو همراه شوید.

Game Awards

هنوز مدت زمان زیادی از عرضه‌ی بازی Ghost of Tsushima نمی‌گذرد و هنوز خیلی از بازیکنان، به تجربه‌ی این اثر فراموش نشدنی، نپرداخته‌اند. اما این بازی به یک موفقیت کامل برای سونی و استودیوی سازنده‌ی این اثر، یعنی Sucker Punch، تبدیل شده و توانسته آمار‌های چشم گیری در زمینه‌ی فروش، به جا بگذارد. این بازی به پرفروش‌ترین بازی ماه جولای، پنجمین بازی پروفروش سال ۲۰۲۰ و پرفروش‌ترین بازی تاریخ استودیو ساکر پانچ، تبدیل شده است. البته توجه کنید که تمامی این آمار، تنها در عرض یک ماه به دست آمده و هنوز رکورد‌های زیادی وجود دارد که بازی Ghost of Tsushima می‌تواند به شکستن آن‌ها، بپردازد. البته نباید فراموش کرد که نظر مثبت منتقدان و جامعه‌ی کاربری این بازی، تاثیر بسزایی در آمار‌های چشم گیر این اثر، گذاشت.

حالا، سونی و استودیو ساکر پانچ، با انتشار یک تریلر، گروه بزرگی از گیمر‌ها را هیجان زده کردند. این تریلر مربوط به بسته‌ی الحاقی legends است که برای بازی Ghost of Tsushima عرضه خواهد شد و موارد جدیدی را به آن اضافه خواهد کرد. دی ال سی Legends، یک بخش Co-op چندنفره را به بازی اضافه خواهد کرد و به بازیکنان اجازه خواهد داد که با دوستان خود در جزیره‌ی سوشیما، به سلاخی مغول‌ها بپردازند.

در بیانیه‌ای که در بلاگ سایت پلی استیشن منتشر شد، دارن بریجز (Darren Bridges) طراح ارشد ساکر پانچ، اطلاعات مهمی را از این بسته‌ی الحاقی با طرفداران در میان گذاشت. این بیانیه حاوی اطلاعاتت بسیار هیجان انگیزی بود که به توضیح و توصیف آن‌ها خواهیم پرداخت. اگر می‌خواهید بدانید که بازی Ghost of Tushima با بسته‌ی الحاقی legends میزبان چه ویژگی‌هایی حواهد شد، به هیچ وجه ادامه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

بازی Ghost of Tsushima: Legends میزبان سه حالت چند نفره خواهد بود

قبل از هر توضیحی باید بدانید که بازی Ghost of Tsushima: Legends یک حالت چند نفره و Co-op آنلاین است که به بازیکنان اجازه می‌دهد با دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنند. بسته‌ی الحاقی Legends، میزبان ویژگی‌هایی خواهد بود که احساس جدیدی را به بازی اضافه می‌کند و تجربه‌ی متفاوتی را با بازی اصلی که تجربه‌ی تک نفره و داستان محور بود، ارائه خواهد کرد. این حالت جداگانه، به هیچ وجه به ادامه‌ی داستان جین ساکای، شخصیت اصلی بازی Ghost of Tsushima، و یا هر شخصیت دیگری از داستان اصلی نخواهد پرداخت. پس انتظار یک بسته‌ی الحاقی با محتوای داستانی را نکشید، چرا که چنین موضوعی به واقعیت نخواهد پیوست، یا حداقل در Legends خبری از این موضوع نخواهد بود و ممکن است که در آینده به تجربه‌ی یک بسته‌ی الحاقی داستانی هم، بپردازیم.

به هر حال، همان گونه که از اسم این بسته‌ی الحاقی پیداست، لجندز تمرکز خود را بر روی نشان دادن چهار اسطوره ژاپنی، که داستان‌شان در بازی اصلی توسط مردم روایت می‌شد، خواهد گذاشت. به عبارتی دیگر در این بسته‌ی الحاقی، به تماشای ماجراجویی چهار انسان افسانه‌ای خواهیم نشست.

بازی Ghost of Tsushima: Legends

ایده‌ی اصلی بازی Ghost of Tsushima، مبنی بر داستان‌های جین ساکای و روند آزاد سازی جزیره‌ی سوشیما از دست مغول‌ها بود. هم چنین، هسته‌ی اصلی بازی تاکید بسیاری بر گشت و گذر بازیکن در محیط نقشه داشت و ترجیح می‌داد کسانی که به تجربه‌ی بازی می‌پردازند، در کنار داستان اصلی از زیبایی‌های بصری جزیره‌ی سوشیما هم لذت ببرند.

اما بسته‌ی الحاقی جدید بازی Ghost of Tsushima اصراری بر روی این موضوع ندارد. در واقع لجندز قصد دارد که یک تجربه‌ی چند نفره را در اختیار بازیکنان بگذارد که در طول آن تنها به مبارزه و سلاخی دشمنان، آن هم به صورت آنلاین بپردازند و یک تصویر ملموس از اساطیر ژاپنی، متصور شوند. به عبارتی دیگر، بازیکن در طول این بسته‌ی الحاقی، به گشت و گذار در جزیره‌ی زیبای سوشیما نمی‌پردازد و باید اکثر تمرکز خود را بر روی مبارزات نفس گیر و خشن بگذارد. هم چنین، در این میان داستان‌های محلی و افسانه‌ای که سینه به سینه به نسل بعد منتقل می‌شود، در این بسته‌ی الحاقی از اهمیت بسیاری برخوردارد است.

علاوه بر موضوعات و موراد ذکر شده، باید متذکر شویم که بازی Ghost of Tsushima: Legends به بازیکنان اجازه می‌دهد که با دوستان خود در تیم‌های دو یا چند نفره بازی کنند. تیم‌های دو نفره، می‌توانند چندین مرحله را با درجات سختی متفاوت انتخاب کنند و آن‌ها را به اتمام برساننند. اما آن دسته از بازیکنانی که در تیم‌های چهارنفره هستند، در مراحلی معروف به Survival Missions، به جنگ قوی‌ترین دشمنان جزیره‌ی سوشیما می‌روند و به مبارزه‌ی با آن‌ها، می‌پردازند. هم چنین، با توجه به گفته‌‌های ساکرپانچ، اندکی پس از انتشار Legends، بازی میزبان حالتی به نام Raid Mode می‌شود. با توجه به اسم این حالت، می‌توان حدس زد که بازیکن قادر است در طی این مراحل، به روستا یا مکان‌های مخلف حمله کند و به غارت آن‌ها بپردازد.

بازی Ghost of Tsushima: Legends داری چهار کلاس جدید و دشمنان جدید خواهد بود

همان طور که پیش‌تر ذکر کردیم، بازی Ghost of Tsuhsima: Legends دارای چهار کلاس جدید خواهد بود که بازیکنان می‌توانند یکی از این چهار شخصیت با کلاس مختلف را انتخاب کنند. سامورایی، شکارچی، رونین و اساسین کلاس‌های مختلفی هستند که هر کدام ویژگی‌ها خاص و منحصر به فرد خود را دارند و برتری خاصی را به بازیکن در میدان نبرد، خواهند داد. اما هنوز اطلاعات دقیق‌تری درباره‌ی این چهار کلاس توسط ساکرپانچ منتشر نشده تا متوجه شویم که هر کدام چه قابلیتی دارند. اما می‌توان حدس زد که هر کدام از این چهار شخصیت، قابلیت‌های مختلفی دارند که مکمل سایر کلاس‌ها است. در واقع، می‌توان با شناخت کامل هر یک از این کلاس‌ها استراتژی و نقشه‌ی دقیق‌تری کشید و با نگاه باز‌تری به میدان نبرد پا گذاشت. هم چنین، احتمال می‌رود که دو کلاس رونین و سامورایی، تمرکز خود را بر روی نبرد‌های تن به تن و با شمشیر بگذارند در حالی که دو کلاس اساسین و شکارچی، به احتمال زیاد نبرد از راه دور و استفاده از تیر و کمان را ترجیح می‌دهند.

جدا از چهار کلاس جدید معرفی شده، ساکرپانچ به دشمن جدیدی به نام Oni اشاره کرد. این شخصیت دارای قدرت‌های فراطبیعی است و می‌تواند که کار‌های خارق العاده‌ای انجام دهد و به مانند یک جادگر عمل کند. ساکرپانچ هنوز اطلاعات زیادی از Oni و سایر دشمنان اضافه شده نداده است و هنوز اطلاعات زیادی از آن‌ها منتشر نشده. اما با توجه به افسانه‌های محلی و عامیانه، Oni یک موجود شیطانی افسانه‌ای ژاپنی است که به طور میانیگن از سایر مردم عادی، قد بلندرتر و تنومند‌تر است. این موجودات شیطانی دارای دو شاخ بر روی سر خود هستند که می‌توانند از آن‌ها به عنوان یک اسلحه استفاده کنند. هم چنین، Oniها دارای سلاحی به نام Kanabo هستند که مانند یک گرز بزرگ آهنی است. Oniها از این سلاح‌ها علیه دشمنان انسانی خود استفاده می‌کنند. هنوز روند اضافه کردن این Oniها به بازی Ghost of Tsushima مشخص نیست، اما با توجه به سابقه‌ی ساکر پانچ، می‌توان حدس زد که رویه‌ی اضافه شدن این موجودات شیطان صفت به بازی، می‌تواند بسیار جالب و شکفت انگیز واقع شود. هم چنین، طرفدارن شوق بسیاری دارند تا روش استفاده‌ی Oniها از نیرو‌های فراطبیعی را تماشا کنند.

بازی Ghost of Tsushima

تاریخ عرضه‌ی Legends چه زمانی است؟

متاسفانه، ساکر پانچ تاریخ عرضه‌ی دقیقی از زمان انتشار این بسته‌ی الحاقی، منتشر نکرد. اما آن‌ها اظهار کردند که این محتوا، در بازه‌ی فصل پاییز، در اختیار هواداران قرار خواهد گرفت، که اگر کمی حساب و کتاب کنیم، متوجه خواهیم شد که آن قدر‌ها هم دور نیست و زمان کمی تا روز عرضه‌ی این بسته‌ی الحاقی، باقی مانده است.

جدا از این مسائل، موردی که همه‌ی هواردارن را بسیار خوشحال کرد، این است که بازی Ghost of Tsushima: Legends برای دارندگان بازی اصلی، رایگان است و نیازی به هیچگونه پرداختی نخواهد بود. هم چنین، خبری از پرداخت‌های درون برنامه‌ای نیز نخواهد بود و به دست آوردن تمامی محتواهای جدید، بدون نیاز به خرج پول واقعی و با پیشروی در روند بازی قابل دسترسی خواهد بود. البته باید توجه داشت که تجربه‌ی Legends بدون شک نیاز به اینترنت و اشتراک PS PLUS خواهد داشت و در صورت عدم وجود یکی از این دو مورد، بازیکن قادر به تجربه‌ی آن نخواهد بود.

در پایان، اگر قصد دارید به تجربه‌ی این بازی بپردازید و در زمان عرضه‌ی بسته‌ی الحاقی لجندز آن را به صورت رایگان دریافت کنید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Ghost of Tsushima مراجعه کنید.

نظر شما درباره‌ی این بسته‌ی الحاقی چیست، آیا Legends موفق خواهد شد که خواسته‌ها را بر آورده کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید