راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش اول)

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش اول)

نسخه جدید از فرنچایز فار کرای چندی پیش توسط شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) عرضه شد. شما می‌توانید این بازی را با رویکرد مخفی‌کاری پیش ببرید. همچنین دانستن نحوه استفاده از سلاح‌ها و کمک گرفتن از آمیگوها (Amigo) می‌تواند تاثیر زیادی روی روند بازی داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم به آموزش بازی Far Cry 6 بپردازیم. در ادامه با تیلنو همراه باشید.

بازی Far Cry 6 اثر بسیار بزرگی است و در آن شاهد سیستم‌های پیچیده، مکانیک‌های مختلف و فعالیت‌های گوناگون هستیم. در این بازی شما می‌توانید مشخصا ماموریت‌های اصلی را دنبال کنید یا به سراغ فعالیت‌های جانبی بروید. ساخت پایگاه، پیدا کردن گنجینه و انداختن خروس‌ها به جان هم از جمله فعالیت‌هایی است که می‌توانید در این اثر خود را با آن‌ها سرگرم کنید. جدای از این موارد، فعالیت‌ها و اقدامات دیگری نیز قابل انجام هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اگر قصد دارید نسخه جدید مجموعه فار کرای را تجربه کنید، بهتر است قبل از هر چیز آموزش مبتدی بازی Far Cry 6 را مطالعه کنید تا بتوانید بهتر و راحت‌تر در داستان پیشروی کنید.ما در این مقاله به شما موارد مختلفی را آموزش می‌دهیم. از توجه به ویژگی‌ها مختلف و انتخاب سلاح‌های مناسب گرفته تا نحوه ساخت پایگاه و بهره بردن از آمیگوها. پس اگر می‌خواهید توصیه‌های ما را ببینید تا آخر این مقاله همراهمان باشید.

خیلی به رویکرد مخفی‌کاری متکی نباشید

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش اول)

مورد اول از آموزش بازی Far Cry 6 یک نکته مهم یادگیری نیست، بلکه صرفا یک پیشنهاد است که با توجه به آن می‌توانید از این اثر بیشتر لذت ببرید. بسیاری از ما وقتی بازی‌هایی نظیر فار کرای را تجربه می‌کنیم، بین اتخاذ رویکرد اکشن و مخفی‌کاری معمولا راهکار دوم را به کار می‌بریم. در بازی Far Cry 6 نیز می‌توانیم از هر دو رویکرد استفاده کنیم. شما می‌توانید پیش از وارد عمل شدن، ابتدا دشمنان را شناسایی کرده و یکی یکی آن‌ها را با سلاح سرد یا اسلحه گرمی که صداخفه‌کن دارد، از بین ببرید. در واقع می‌توانید درست مانند سم فیشر (Sam Fisher) عمل کنید (از آن جایی که یوبیسافت قرار نیست به این زودی‌ها نسخه جدیدی از مجموعه Splinter Cell را منتشر کند، بهتر است با این روش کمی دردهای خود را التیام دهید). اتکا بر مخفی‌کاری فوق‌العاده مفید است. اگر می‌خواهید به سادگی به پایگاه‌های دشمن نفوذ کنید یا به راحتی ماموریت‌ها را پشت سر بگذراید، بهتر است با مخفی‌کاری بازی را پیش ببرید.

اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که مبارزات را با سر و صدا پیش برده و هیجان بازی را بیشتر کنید. البته در ابتدا باید دشمنان را شناسایی کرده و برخی از آن‌ها را مخفیانه از بین ببرید. اما سعی نکنید کل بازی فار کرای 6 را به همین صورت پیش ببرید و باید مبارزات پر سر و صدا را نیز تجربه کنید. وقتی اوضاع پرهرج و مرج می‌شود، بازی Far Cry 6 نهایت توان خود را نشان می‌دهد. همچنین بازی به شما یک Supermo می‌دهد که با آن می‌توانید موشک شلیک کنید. استفاده از سلاح‌هایی از این نوع واقعا جذاب است و می‌تواند در به آتش کشیدن مخالفانتان تاثیر زیادی گذاشته و حسابی به دشمنان آسیب وارد کند. مخفی‌کاری بسیار موثر بوده و رویکردی کاملا منطقی است، اما نباید خودتان را از لذتی که از منفجر کردن و به آتش کشیدن محیط به دست می‌آورید، محروم کنید. دل را به دریا بزنید و بگذارید آژیر خطر به صدا در بیاید. با دشمنان رو در رو مواجه شوید و سعی کنید تکه پاره شدن آن‌ها توسط کروکودیلتان را به چشم ببینید. سعی کنید همیشه برای احتیاط یک سلاح که مجهز به صداخفه‌کن باشد، همراه خود داشته باشید. اما هیچگاه خود را از به کار بردن سلاح‌های تک‌تیراندازی پر سر و صدا و شات‌گان‌ها مجروم نکنید.

سلاح‌هایتان را بشناسید

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش اول)

در ادامه آموزش بازی Far Cry 6 می‌رسیم به صحبت درباره سلاح‌ها. در این بازی انواع مختلفی از سلاح‌ها وجود دارد و باید بدانید که یک اسلحه منحصر به فرد صرفا بهترین گزینه‌ی شما برای استفاده در نبردها نیست. سلاح‌های معمولی قابلیت ارتقا با به کار بردن الحاقات مختلف را دارند. ارتقا سطح آن‌ها به اندازه قابل توجهی روی عملکردشان در مبارزات تاثیر دارد. برای مثال اضافه کردن صداخفه‌کن، گلوله‌های نافذ به زره و سایر موارد از این قبیل کاملا در روند گیم‌پلی بازی فار کرای 6 تاثیرگذار هستند. اما سلاح‌های خاص قابلیت ارتقا یا اصلاح ندارند. یعنی یا باید به همان شکل از آن‌ها استفاده کنید یا کلا این سلاح‌ها را کنار بگذارید. استفاده از بسیاری از این سلاح‌ها بسیار سرگرم‌کننده است و در عین حال می‌توانند عملکرد بسیار موئری در بازی داشته باشند. اما نباید فکر کنید که سلاح‌های معمولی و استاندارد ارزش به کار بردن ندارند. اگر این نوع سلاح‌ها را با الحاقات مختلف تجهیز کنید، آن‌ها به انتخاب اول شما در نبردها تبدیل می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین سلاح‌ها برای بسیاری از بازیکنان Sniper Rifle است. بدون شک همه دوست دارند این سلاح را با صداخفه‌کن و گلوله‌های نافذ به زره تجهیز کنند. این تغییرات سلاح شما را به یک اسلحه باکیفیت برای اهداف راه دور تبدیل می‌کند. شما با به کار بردن این اسلحه می‌توانید بدون سر و صدا حساب دشمنان را برسید و با مدیریت بهتری ماموریت‌ها را پیش ببرید. گلوله‌های نافذ به شما اجازه می‌دهند که دشمنان قوی‌تر را از بین ببرید و در مقابله با آن‌ها دردسر کمتری داشته باشید. جدای از این موارد، شما باید از سلاح‌های متفاوت‌تر نیز استفاده کنید. مثلا اسلحه‌ای که دشمنان را به آتش می‌کشد یا موجب بیهوش شدن آن‌ها می‌‌شود. این سلاح‌ها در نبردها موجب برتری شما می‌شوند و با استفاده از آن‌ها نیازی نیست که حتما دشمنانتان را به سرعت بکشید.

سلاح‌ها در بازی Far Cry 6 سطح‌بندی‌های مختلف دارند. البته به نظر نمی‌رسد این موارد تاثیر زیادی رو عملکردشان داشته باشند. اگر می‌خواهید سلاح‌هایتان بیشترین تاثیر را داشته باشند، باید از مادها و الحاقات مختلف استفاده کنید.

تجهیزات ابتدایی می‌توانند مفید باشند

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش اول)

چیزی از بازی نمی‌گذرد که شما سلاح‌های Supremo و Resolver را به دست می‌آورید. ما قصد نداریم شما را از پیدا کردن چیزهای جدید و امتحان کردنشان دلسرد کنیم، اما باید بدانید که سلاح‌های ابتدایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد به اندازه کافی خوب هستند که شما را از تجهیزات جدید بی‌نیاز کنند. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، مادها می‌توانند تا حد قابل توجهی سلاح‌های استاندارد و معمولی را ارتقا دهند. پس در واقع نیازی نیست که حتما برای نبردهای چالش‌برانگیزتر سلاح‌های Resolver را بخرید.

قابل ذکر است که جمع‌آوری اورانیوم ضعیف شده از محل تاسیسات سلاح‌های ضدهوایی به شما اجازه می‌دهد Supremoها را آنلاک کنید. این کوله‌پشتی موشک‌انداز همان Exterminador است که در اوایل بازی توسط خوان (Juan) به شما داده می‌شود. اما صرفا به این دلیل که Supremo در ابتدای بازی در اختیارتان قرار می‌گیرد، نباید آن را سلاحی به درد نخور فرض کنید. با استفاده از این اسلحه می‌توانید بدون زحمت زیاد و از فاصله دور بسیاری از دشمنان را به کام مرگ بفرستید. همچنین این Supermo برای نابود کردن هلیکوپترها هم کاملا کاربردی است. اگر سلاح‌های مستقر روی زمین یا سایر تجهیزات مناسب را در اختیار نداشته باشید، هلیکوپترهای دشمن می‌توانند تهدید بزرگی برای شما باشند. اما با داشتن Exterminador می‌توانید آن‌ها را به سرعت نابود کنید.

از آمیگوها بهترین استفاده را ببرید

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش اول)

اگر یادتان باشد در نسخه‌های پیشین فرنچایز فار کرای ما Guns for Hire را داشتیم. اما حالا آن‌ها در بازی Far Cry 6 جای خود را به آمیگوها داده‌اند. آمیگوها حیواناتی هستند که شما را همراهی کرده و در نبردها کمکتان می‌کنند. با توجه به رویکردتان می‌توانید آن‌ها را در مبارزات به کار ببرید یا به هدف انجام کارهای مخفیانه از آن‌ها استفاده کنید. قابل ذکر است که در همان اوایل در اختیار گرفتن آن‌ها نباید انتظار داشته باشید که بتوانید از تمام توانشان استفاده کنید. شما در اوایل بازی از خوان کروکودیلی به نام Guapo می‌گیرید. این کروکودیل می‌تواند وضعیت سلامتی خودش را بهبود ببخشد و همچنین پس از مرگ مجددا به بازی باز خواهد گشت (البته پس از گذشت بازه زمانی مورد نیاز).

اما اگر از طریق منوهای بازی Far Cry 6 به بخش مربوط به آمیگوها بروید، می‌بینید که می‌توانید قابلیت‌ها و مهارت‌هایشان را ارتقا دهید. مثلا برای Guapo سه سطح ارتقا وجود دارد که می‌تواند عملکرد این کروکودیل را بهبود ببخشد. این موارد شامل مهارت‌های Guapo در کشتن، احیا و بهبود نوار سلامتی می‌شود. با ارتقا دادن توانایی‌های این کروکودیل، Guapo می‌تواند در حین مبارزات سلامتی خود را بازیابد، وقتی نوار سلامتی‌اش به زیر 50 درصد می‌رسد کمتر آسیب ببیند و پس از مرگ و بازگشت مجدد نوار سلامتی 90 درصدی داشته باشد.

این بهبودها بسیار مهم هستند و ارزش صرف وقت را دارند. زیرا موجب می‌شوند آمیگوهای شما در نبردها تاثیرگذارتر باشند. ارتقای عملکرد Guapo کمی زمان‌بر است، اما با به خاطر سپردن اهداف مورد نیاز برای ارتقا سطح، می‌توانید این پروسه را سریع‌تر طی کنید. برای مثال می‌توانید نوار سلامتی دشمنان را تا حد زیادی کاهش داده و سپس اجازه دهید که کروکودیل کار آن‌ها را تمام کند. همچنین اگر مطمئن هستید که Guapo می‌توانید فرد مقابلش را از پا در آورد، بهتر از شلیک کردن به آن دشمن خودداری کنید. این اقدام‌ها در کنار موارد دیگر موجب می‌شوند که Guapo در نبردها بسیار موثرتر باشد. فقط این که اگر همه ماموریت‌ها را به صورت مخفی‌کاری پیش می‌برید، نباید انتظار داشته باشید تاثیرگذاری آمیگوها بیشتر شود.

اگر قصد دارید به تجربه جدیدترین نسخه از مجموعه فار کرای بپردازید، می‌توانید با استفاده از لینک‌هایی که در ادامه قرار داده می‌شوند به صفحه خرید آن مراجعه کنید:

این بود بخش اول آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان. بخش دوم این مقاله به زودی در تیلنو منتشر می‌شود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظر شما درباره بازی فار کرای 6 چیست؟ آیا انتظاراتتان را برآورده کرده است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منع: GameSpot

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *