راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S, نقد و بررسی, نقد و بررسی بازی

بررسی بازی Far Cry 6 از دید سایت‌های معتبر دنیا

بازی Far Cry 6

نمرات بازی Far Cry 6 همزمان با عرضه خود بازی در دسترس قرار گرفته که خبر از یک اثر معمولی و پایین‌تر از سطح انتظارات می‌دهد. با تیلنو و بررسی فار کرای 6 از دید سایت‌های معتبر دنیا همراه باشید.

پس از گذشت دو سال از عرضه آخرین نسخه مجموعه، شرکت Ubisoft بالاخره بازی Far Cry 6 را منتشر کرده است. اثری که قصد داشت به جاه طلبانه‌ترین و بزرگ‌ترین نسخه سری تبدیل شود؛ اما ظاهرا این کار را تنها در مقیاس و کمیت انجام داده است. به عبارتی دیگر و به گفته منتقدان، بازی Far Cry 6 همان طور که پیش از عرضه نهایی هم انتظار می‌رفت پس از چند ساعت به تکرار افتاده و شما را وارد یک حلقه بدون تنوع خاصی در گیم‌پلی می‌کند.

بازی Far Cry 6 با پیروی از فرمول همیشگی مجموعه، یک شخصیت منفی جذاب را در راس داستان قرار می‌دهد که در اثر مذکور، چهره آشنایی وظیفه اجرای آن را بر عهده دارد. جانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) که بیشتر او را برای ایفای نقش در دو سریال بریکینگ بد (Breaking Bad) و مندلورین (Mandalorian) می‌شناسیم، در فار کرای 6 نقش شخصیت منفی اصلی بازی را برعهده دارد که با نام آنتون کاستیو (Anton Castillo) شناخته می‌شود. آنتون کاستیو یک فرد دیکتاتور است که می‌خواهد با سیاست‌های خاص و بی‌رحمانه خود، جزیره یارا (Yara) را به مکان بهتری تبدیل کند. بازیکن هم در میان آشوب‌های این جزیره در نقش فردی به نام دنی روهاس (Dani Rojas) قرار می‌گیرد و وظیفه دارد تا یارا را از دست آنتون کاستیو نجات دهد.

بررسی بازی Far Cry 6 از دید سایت‌های معتبر دنیا

سازنده: استودیو Ubisoft Toronto

ناشر: شرکت Ubisoft

پلتفرم‌های مقصد: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پی سی و Google Stadia

وبسایت Impulsegamer

نمره: ۹۴ از ۱۰۰

شاید بتوانیم بازی Far Cry 6 را به عنوان بهترین نسخه مجموعه معرفی کنیم که با استفاده از توانایی‌های کنسول پلی استیشن 5 تجربه فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد. بازیکنان جدید و قدیمی مجموعه فار کرای نباید این بازی را از دست بدهند.

بازی Far Cry 6

وبسایت Digital Chumps

نمره: ۹۰ از ۱۰۰

بازی Far Cry 6 برای من از نظر مکانیک‌ها، طراحی و داستان حکم نقطه اوج مجموعه را دارد. مجموعه مذکور پس از عرضه بازی Far Cry 3 که به یک استاندارد تبدیل شد، وارد روند پیشرفتی شد که تکرار مکررات بود. اما با وجود این موارد و حضور پستی‌ها و بلندی‌ها، همه چیز به این نقطه رسیده است. شخصیت‌های منفی دیوانه، آشوب‌های گزاف و جهان آزاد بازی به بالاترین سطح خود رسیده‌اند. آنچه که ارائه شده قطعه‌ای درماتیک از یک نقشه بزرگ بوده که نسبت به سایر نقاط دنیا منزوی شده است. بازیکنان در این اثر می‌توانند به قاتلان مزدور تبدیل شوند و قطعات مختلف یک رژیم دیکتاتوری را با به وجود آوردن آشوب و خونریزی از هم جدا کنند. همچنین امکان شرکت در ماموریت‌های فرعی متعدد و به دست آوردن کنترل نقشه با افزایش تعداد هم پیمان‌ها وجود دارد. مقیاس بزرگ نقشه جزیره یارا یک زمین بازی بزرگ را به وجود می‌آورد که شامل حجم بزرگی از درگیری‌های مختلف است. همه این موارد باعث شده‌اند که بازی Far Cry 6 به بهترین نسخه مجموعه تبدیل شود؛ البته این لقب می‌تواند با گذشت زمان و عرضه شماره‌های بعدی از اثر مذکور سلب شود.

وبسایت WellPlayed

نمره: ۹۰ از ۱۰۰

یک جهان بزرگ و هیجان‌انگیز که مملو از محتویات متعدد و سرگرم کننده است. این محتویات با داستانی جذاب از یک انقلاب کاریزماتیک ترکیب شده و مجموعه را به روزهای خوب خود باز می‌گردانند. یوبیسافت یک طراحی الهام انگیز را با گیم‌پلی جذابی پیوند داده است که تاثیرگذار ظاهر می‌شود. بازی Far Cry 6 بهترین نسخه سری تا امروز محسوب می‌شود.

وبسایت PlayStation LifeStyle

نمره: ۸۵ از ۱۰۰

با این که بازی Far Cry 6 نمی‌تواند مجموعه را به طور بنیادی و در مسیری جدید تکامل دهد، اما بسیاری از مشکلات نسخه‌های قبل را برطرف می‌کند. البته سازندگان این کار را با ادامه دادن فرمولی انجام می‌دهند که در سال ۲۰۱۲ و با عرضه بازی Far Cry 3 معرفی شد. فار کرای ۶ تعادل خوبی را میان اجزای مختلف بازی درست کرده است، از فعالیت‌هایی که هیچ وقت خسته کننده نمی‌شوند گرفته تا آنتاگونیستی که حضورش در تمامی روند داستان حفظ می‌شود. البته یک شخصیت اول درخشان را نیز به این لیست اضافه کنید. جزیره یارا یک محیط سرگرم کننده است؛ چرا که حکم یک زمین بازی را برای شخصیت دنی دارد و این بخش مهمی از معادله مذکور است. این موارد باعث به وجود آمدن یک تعادل مناسب در آخرین نسخه مجموعه Far Cry شده‌اند.

وبسایت Gamepressure

نمره: ۸۵ از ۱۰۰

اگر بازی Far Cry 6 اولین تجربه شما از این مجموعه حساب نمی‌شود، پس شاید پس از مدتی احساس خستگی کنید. اما اگر پیش از این هرگز به تجربه یکی از نسخه‌های فار کرای نپرداخته‌اید، این بازی را از دست ندهید.

وبسایت PlayStation Universe

نمره: ۸۰ از ۱۰

آشنا، سرگرم کننده و پر از شخصیت‌های احمق؛ بازی Far Cry 6 به شدت سرگرم کننده است. این بازی به هیچ وجه مولف یا ساختار شکن نیست، اما همه ما برای تجربه یک شماره از فار کرای اینجا هستیم و شماره ششم یک گزینه مناسب است. با وجود کارهای زیادی برای انجام دادن و موارد متعددی برای کشف کردن، جزیره یارا یک زمین بازی عالی برای به وجود آوردن آشوب و انفجار است. بخش شخصی‌سازی و Crafting‌ نسبت به بازی‌های قبلی حسابی بهبود یافته و اگر Far Cryهای قبلی را دوست داشتید، باید این اثر را در اولویت قرار دهید.

وبسایت TheGamer

نمره: ۸۰ از ۱۰۰

بازی far Cry 6 اثری است که اهمیت مقابله با فاشیسم و داشتن نقش در یک انقلاب را به خوبی درک می‌کند؛ اما با تمرکز روی گیم‌پلی شما را از این ایده دور می‌کند. بازیکن در بیشتر طول بازی در حال سر و کله زدن با حیوانات بامزه یا شلیک کردن با استفاده از اسلحه‌های عجیب و غریب است. ولی با وجود همه این موارد، اثر مذکور یک قدم رو به جلو جسورانه برای شرکتی بوده که برای مدت‌ها در داخل دایره امن بحث‌های سیاسی پناه گرفته است. اگر دنبال Far Cry بیشتری می‌گردید، فار کرای 6 فرمول همیشگی را رو به جلو می‌برد و شما را وارد مناطق هیجان‌انگیز جدیدی می‌کند.

وبسایت Destructoid

نمره: ۷۵ از ۱۰۰

اگر بازی Far Cry 3 آخرین اثری بود که واقعا شما را غرق در خود کرد یا این که فرمول جدید فار کرای تجربه ایده آل یک بازی جهان باز را برای شما تداعی می‌کند، پس با بازی Far Cry 6 احساس راحتی خواهید کرد. اما در غیر این صورت اگر وارد آن شدید، درون جهان آن بمانید و برای خروج سعی نکنید.

وبسایت Dexerto

نمره: ۷۰ از ۱۰۰

بازی Far Cry 6 این احساس را به وجود می‌آورد که مجموعه فار کرای در حال التماس کردن برای تجربه شرایطی مانند بازی Assassin’s Creed Origins است؛ شرایطی که مکانیک‌ها و بخش هسته‌ای آن دچار تحول شوند. این بازی هنوز هم موقعیت‌های سرگرم کننده و آشوب واری را ارائه می‌دهد، اما فرمول فرنچایز به تکرار افتاده است. پس از عرضه سه نسخه از مجموعه اصلی با یک فرمول مشابه و بازی‌های فرعی و DLCهای متعدد که از شرایط یکسانی پیروی می‌کنند، بدون شک وقت آن رسیده است که سری فار کرای یک استراحت طولانی داشته باشد یا یک مسیر کاملا جدید را در پی بگیرد.

بازی Far Cry 6

وبسایت Slant Magazine

نمره: ۶۰ از ۱۰

بازی Far Cry 6 هنگامی که روی مفهوم انقلاب تمرکز می‌کند روی زمین مستحکمی قرار دارد، حتی با وجود تلاش بسیار کمی که برای تغییر فرمول تکراری مجموعه می‌کند.

وبسایت VGC

نمره: ۴۰ از ۱۰۰

اگر دنبال نسخه‌ای از فار کرای می‌گردید که فقط کارهای معروف مجموعه در طول ۱۰ سال اخیر را تکرار کند، پس در بازی Far Cry 6 اوقات خوبی خواهید داشت. اما اگر از این دسته از بازی‌ها خسته شده‌اید، فار کرای 6 مثال خوبی از این موضوع است که چرا طراحی بازی‌های جهان باز نیاز به یک انقلاب اساسی دارند.

میانگین نمرات بازی FIFA 22 روی پلی استیشن 5 در وبسایت Metacritic

۷۵

اگر قصد دارید به تجربه جدیدترین نسخه از مجموعه فار کرای بپردازید، می‌توانید با استفاده از لینک‌هایی که در ادامه قرار داده می‌شوند به صفحه خرید آن مراجعه کنید:

نظر شما در مورد فار کرای 6 چیست؟ آیا تجربه یک بازی با فرمول تکراری که در جهات مختلف بهبود یافته را دوست دارید؟ یا برای رفتن به سراغ یکی از نسخه‌های Far Cry بیش از یک تغییر کوچک می‌خواهید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Metacritic

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید