اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی, کنسول

تمام موجودی PS5 در کشور ژاپن به اتمام رسیده است

پلی استیشن 5

با این که مدت زمان کوتاهی با عرضه‌ی پلی استیشن 5 باقی مانده است، اما سونی هنوز هم موفق به فراهم کردن موجودی مناسبی از کنسول جدیدش نشده؛ به گونه‌ای که تمام موجودی PS5 در کشور ژاپن پیش فروش شده است.

پلی استیشن 5

از زمان معرفی رسمی پلی استیشن 5 احتمال می‌رفت که سونی نتواند موجودی مناسبی را روانه‌ی بازار کند. این احتمالات به واقعیت پیوست و از روزی که پنجره‌ی پیش خرید PS5 باز شد، بازیکنان مختلفی از سراسر دنیا از کمبود موجودی شکایت می‌کردند. این روند، در کشور ژاپن بحرانی‌تر بوده و حسابی سر و صدای طرفداران مشتاق را درآورده است. در واقع ۹ روز پیش از عرضه‌ی رسمی کنسول، تمامی موجودی PS5 در کشور ژاپن به پایان رسیده و تمام نسخه‌های در نظر گرفته شده برای این سرزمین، توسط مردم پیش خرید شده است. بدیهی است که با این نتیجه، بسیاری از بازیکنان قادر نخواهند بود که در روز عرضه‌ی ابتدایی، به خرید کنسول موردعلاقه‌ی خود دست بزنند.

سونی این موضوع را با به روز رسانی یکی از پست‌های خود، این گونه تعریف می‌کند:

به علت علاقه‌ و سفارشات زیاد از طرف مخاطبان، تمامی موجودی روز عرضه به خاطر کنسول‌های پیش فروش شده، به اتمام رسیده است.

هم چنین جالب است بدانید که سونی به سختی تمام دستورات بهداشتی را رعایت می‌کند تا سهم خود در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را ادا کرده باشد. در واقع، سران این شرکت راضی شده‌اند تا سلامتی مخاطبان خود را به درآمد بیش‌تر ترجیح دهند. از جمله‌ی این اقدامات، منع فروش فیزیکی فروشگاه‌ها در روز عرضه است. سونی با این اقدام، به همه‌ی دنیا نشان داد که سلامتی جمعی بیش‌تر از هر چیزی برای آن‌ها اهمیت دارد. البته، لازم به ذکر است که یکی از دلایل کمبود موجودی پلی استیشن 5 در روز عرضه، به خاطر محدودیت‌هایی است که شیوع ویروس کرونا برای تولید کنندگان درست کرده است. از ابتدای شیوع این ویروس، بخش عمده‌ای از تولیدات انبوه کالاها، با مشکلات مختلفی مانند حمل و نقل، نیروی کار و… روبرو شده است. اگر قصد دارید با کنسول جدید سونی بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به صفحه‌ی هر آن چه که باید در مورد پلی استیشن 5 بدانید مراجعه نمایید.

PS5

سونی در ادامه توضیح داد:

از آن جایی که هنوز نگرانی‌هایی مبنی بر شیوع ویروس کرونا وجود دارد، ما برنامه‌ای برای برگزاری مراسم‌های مختلف یا فروش PS5 در فروشگاه‌ها آن هم در روز عرضه نداریم. ما می‌خواهیم با این کار از سلامتی مشتریان، خرده فروشان و عوامل اطمینان حاصل کنیم. ما بابت مشکلی که برای خریداران PS5 به وجود آمد، معذرت خواهی می‌کنیم. هم چنین، آن دسته از مشتریانی که پلی استیشن 5 را پیش خرید کرده‌اند، روش دریافت خود را بررسی کنند و با فروشگاهی که از آن خرید کرده‌اند، تماس داشته باشند تا از جزئیات پیش خرید آگاه شوند.

علاوه بر این، سونی تایید کرد که تا روز عرضه هیچ موجودی دیگری را به بازار ژاپن تزریق نخواهد کرد. در واقع، موجودی جدید زمانی وارد ژاپن می‌شود که همه‌ی کنسول‌های پیش فروش شده به دست مشتریان برسد و از سلامت آن اطمینان حاصل کنند.

ما تا روز عرضه‌ی PS5 پیش فروش را به طور موقت بسته‌ایم، چرا که به تعداد نسخه‌هایی که در نظر گرفته بودیم، رسیده‌ایم. البته، پس از گذشت روز عرضه، کنسول‌های بیش‌تری برای خرید در دسترس قرار خواهد گرفت.

کم بود موجودی تنها حاشیه‌ی نزدیک به عرضه‌ی PS5 نبوده و سونی صفحات مربوط به فروش قاب تزئینی پلی استیشن 5 را به صورت قانونی تهدید کرده است.

البته ژاپنی‌ها نیاز به نگرانی خاصی ندارند، چرا که کشور آن‌ها یکی از مناطقی است که میزبان نسخه‌های اولیه‌ی PS5 می‌شود. در واقع، موج اول فروش پلی استیشن ۵ در تاریخ ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) در آمریکای شمالی، مکزیک، ژاپن، کره‌ی جنوبی، استرالیا و نیوزیلند شروع می‌شود و فروش انبوه جهانی، هفت روز بعد و در تاریخ ۲۹ آبان ماه آغاز خواهد شد.

سونی پیش از این اظهار کرده بود که احتمال می‌دهد ۷/۶ میلیون نسخه PS5، تا پایان سال مالی به فروش برسد. این شرکت ژاپنی حدس می‌زند که کنسول نسل نهمی‌اش از PS4 فروش بیش‌تری را تجربه خواهد کرد و در سال‌های آتی به رکورد فروش ۱۰۰ میلیون نسخه‌ای می‌رسد.

نظر شما در مورد کمبود موجودی این کنسول چیست؟ آیا اهمیت دادن به ویروس کرونا توسط سونی به ضرر مالی آن‌ها خواهد انجامید یا خیر؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gaming Bolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید