تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنما تروفی فیفا ۲۲

فیفا 22

اگر به تازگی فیفا 22 را تهیه کرده‌اید و می‌خواهید در کنار لذت بردن از بخش‌های مختلف آن به کسب تروفی‌های اثر هم بپردازید، این مقاله را از دست ندهید. در ادامه به راهنما تروفی بازی FIFA 22 خواهیم پرداخت.

شرکت EA قصد داشت با عرضه فیفا 22 تحول به نسبت بزرگی را در مجموعه شبیه‌ساز فوتبال خود به وجود آورد؛ موضوعی که کم و بیش و به لطف قدرت سخت‌افزاری کنسول‌های نسل نهمی میسر شد. با توجه به واکنش مردم و نظرات منتقدان، بازی FIFA 22 بهترین نسخه سری در چند سال اخیر شناخته می‌شود و موفق شده با ارائه یک سری ویژگی‌های جدید عده‌ای از بازیکنان را راضی نگه دارد. هرچند که بیشتر این تغییرات تنها مختص به نسخه کنسول‌های نسل نهمی می‌شود، فیفا 22 روی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان هم وضعیت بهتری نسبت به شماره قبلی داشته و حداقل از لحاظ فنی بهینه‌تر شده است. اضافه شدن فناوری‌هایی مانند Hypermotion و به وجود آمدن قابلیت ساخت یک تیم کاملا جدید در بخش Career، در به وجود آمدن تنوعی نسبی بی‌تاثیر نیست. در ادامه به آموزش کسب کردن تروفی‌های فیفا 22 خواهیم پرداخت.

 • سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۳ از ۱۰
 • مدت زمان تقریبی برای کسب همه تروفی‌ها: حداقل ۵۰ ساعت
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: ۳۸ (۱trophy، ۳trophy، ۱۷trophy، ۱۷trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: ۹ (۱trophy، ۷trophy، ۱trophy)
 • تعداد تروفی‌هایی که نیاز به اتصال به اینترنت دارند: ۹ (۱trophy، ۳trophy، ۵trophy)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر عدد، هیچی تروفی خاصی را از دست نخواهید داد
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: ۱ (تروفی Be My Guest trophy)
 • نکته قابل ذکر: برای کسب تروفی Winner Stays نیاز به یک کنترلر اضافه خواهید داشت

اقدامات لازم برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی فیفا 22

قدم اول: تجربه بخش‌های مختلف

از آنجایی که تجربه بازی FIFA 22 روند مشخصی ندارد و این شما هستید که حالت مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید، شاید تا عرضه نسخه جدید فیفا به تجربه چندین بخش از بازی نپردازید. در واقع، تعدادی از تروفی‌های فیفا 22 تنها مربوط به وقت گذراندن در حالت‌های مختلف بازی است و نیاز به انجام کار خاصی وجود ندارد. پس فرقی نمی‌کند که بیشتر از کدام حالت لذت می‌برید، اگر دوست دارید تروفی پلاتینیوم را به دست آورید باید در منوی اثر مذکور به سراغ بخش‌های مختلف بروید.

قدم دوم: به دست آوردن سایر تروفی‌ها

پس از چندین ساعت وقت صرف کردن در بازی FIFA 22 و تجربه حالت‌های مختلف، یک سری از تروفی‌ها به صورت خودکار برای شما آزاد می‌شوند. حالا که این اتفاق رخ داد، باید به طور جدی به سراغ لیست تروفی‌ها بروید و به سراغ مواردی بگردید که هنوز آزاد نشده‌اند. سپس با توجه به مهارت‌های خود و راهنمایی‌هایی که به آن‌ها می‌پردازیم، به سراغ این تروفی‌های آزاد نشده بروید.

فیفا 22
Trophy Hunter Trophy Hunter

تمام تروفی‌های بازی فیفا 22 را کسب کنید

Platinum

سایر تروفی‌های بازی FIFA 22 را کسب کنید تا تروفی پلاتینیوم این اثر با نام Trophy Hunter برای شما آزاد شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #2 Volta’s Best

Overall شخصیت خود در بخش VOLTA FOOTBALL را به عدد ۹۰ برسانید

Silver Image PS

برای رساندن Overall (یا همان OVR) شخصیت خود در بخش Volta Football به عدد ۹۰، به میزان ۵۴ عدد Skill Point نیاز خواهید داشت. به دست آوردن این Skill Pointها زیاد سخت و وقت گیر نیست، چرا که در پایان هر مسابقه Volta و بدون توجه به نتیجه بازی، یک Skill Point دریافت می‌کنید. هنگامی که این کار را رانجام دادید، به منو Play Style رفته و تمام مهارت‌های مرتبط به پست بازیکن خود (مهاجم، هافبک یا مدافع) را بخرید. حال به محض این که به منو بخش VOLTA بازگردید، تروفی Volta’s Best برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #3 Teamwork Works

یک بازی VOLTA SQUADS را به همراه سه نفر از دوستان خود ببرید

Silver Image PS

برای کسب تروفی Teamwork Works، به سه نفر از دوستان خود نیاز خواهید داشت. این تروفی از شما می‌خواهد که به همراه سه تن از دوستان خود، یک بازی Volta Squads را در مقابل حریفان دیگر ببرید. هنگامی که این کار را انجام دهید، تروفی برای شما آزاد خواهد شد. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم، این است که ظرفیت هر تیمی در حالت Volta Squads چهار نفر است. یک نفر خود شما خواهید بود و سه نفر دیگر هم تیم را کامل خواهند کرد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #4 Fresh Kit

یک آیتم را در منو Outfits عوض کنید

Bronze Image PS

برای کسب این تروفی هم باید وارد بخش Volta شده و شخصیت خود را با توجه به سلیقه‌ای که دارید درست کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، می‌توانید در هر زمانی وارد منو Outfit Tab شوید و آیتم‌های تزئینی شخصیت خود مانند لباس را تغییر دهید. هنگامی که به منوی مذکور مراجعه کردید، کافی است است یکی از موارد آزاد شده را انتخاب کنید تا تروفی Fresh Kit آزاد شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #5 Full Wardrobe

پنجاه عدد آیتم Vanity مختلف را آزاد کنید

Silver Image PS

اول از همه باید اشاره کنیم که منظورم از آیتم‌های Vanity، همان آیتم‌های تزئینی مانند کفش‌ها و جوراب‌ها هستند. در بخش Volta فیفا 22 دو راه اصلی برای به دست آوردن Vanity Itemها وجود دارد. روش اول مربوط به تکمیل کردن چالش‌ها و انجام دادن ماموریت‌ها است و روش دوم مربوط به خرید آیتم‌های مذکور از Volta Shop با استفاده از Volta Coinها است.

ارزان قیمت‌ترین آیتم‌های Volta Shop کفش‌ها و جوراب‌ها هستند که از ۴۰۰ عدد Volta Coin شروع شده و بالاتر می‌روند. شلوارک‌های موجود هم از قیمت ۸۰۰ عدد Volta Coin شروع می‌شوند و افزایش پیدا می‌کنند. با توجه به این اعداد، باید برای کسب تروفی Full Wardrobe به Level دوازده برسید و حدود ۲۲۰۰۰ سکه به دست آورید. هنگامی که پنجاهمین Vanity Item خود را خرید یا آزاد کردید، این تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #6 Shop Till You Drop

از Volta Store یک آیتم بخرید

Gold Image PS

برای این که بتوانید از Volta Store آیتم خاصی بخرید، اول از همه به Volta Coin نیاز خواهید داشت که می‌توانید آن را با انجام دادن مسابقات به دست آورید. هنگامی که کمی سکه به دست آوردید، از منوی اصلی حالت Volta وارد قسمت Volta Store شوید و با توجه به میزان دارایی خود، یک آیتم بخرید تا این تروفی برای شما آزاد شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #7 On the Way Up

در Volta Season به Level هفت برسید

Bronze Image PS

یکی از ویژگی‌های جدید بخش Volta در فیفا 22 مربوط به فصل‌هایی می‌شود که با نام Volta Season شناخته می‌شوند. هر یک از این فصل‌ها مدت زمانی حدود ۵۰ روز به طول انجامیده و پاداش‌های مختلف و متعددی را درون خود جای می‌دهند. حال برای رسیدن به Level هفت یکی از فصل‌های بخش ولتا، به مجموعه دو هزار XP نیاز پیدا خواهید کرد. به دست آوردن این میزان XP زیاد سخت نبوده و کافی است با روند معمول خود به تجربه و تکمیل مسابقات بپردازید. البته تکمیل کردن چالش‌ها و ماموریت‌های هفتگی هم روش خوبی برای به دست آوردن XP به شمار می‌رود. به محض این که Level شخصیت شما در Volta Season به عدد هفت رسید، این تروفی برای شما آزاد می‌شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #8 Dead-Ball Specialist

با استفاده از یک ضربه آزاد (Free Kick) گل بزنید

Bronze Image PS

تنها کاری که باید برای کسب تروفی Dead-Ball Specialist انجام دهید، گل زدن از طریق یک ضربه آزاد است. شما می‌توانید این کار را مقابل هوش مصنوعی، بازیکن‌های آنلاین یا حتی دوست خود انجام دهید. گل از طریق ضربات آزاد کمی سخت است و اگر جزو بازیکنان تازه‌کار محسوب می‌شوید، طول می‌کشد که در این کار حرفه‌ای شوید. پس عجله نکنید و زدن ضربات آزاد را تمرین کنید. برای گرفتن ضربات آزاد، باید از حریف خود خطا بگیرید و هر چه قدر که این کار را در فاصله نزدیک‌تری به محوطه جریمه انجام دهید کار راحت‌تری خواهید داشت. هنگامی که بالاخره از طریق یک ضربه آزاد گل زدید، تروفی مذکور خیلی سریع برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #9 Intuition and Execution

ضربان پنالتی را بدون از دست دادن حتی یکی از آن‌ها ببرید

Bronze Image PS

همان طور که می‌دانید در ورزش فوتبال هنگامی که یک مسابقه در ۹۰ دقیقه به تساوی بکشد، دو تیم راهی وقت‌های اضافه و در صورت لزوم ضربات پنالتی می‌شوند. تروفی Intuition and Execution هم مربوط به زدن ضربات پنالتی بوده و از شما می‌خواهند که بدون خراب کردن حتی یک پنالتی، تمام موقعیت‌های خود را به گل ختم کنید. اگر در روند معمولی خود در فیفا 22 موفق به کسب این تروفی نشده‌اید و می خواهید هر چه سریع‌تر این تروفی را به دست آورید، یک راه آسان وجود دارد. برای این کار از منوی اصلی بازی وارد قسمت Kick شده و گزینه Normal Match را انتخاب کنید. حال کاری کنید که بازی در پایان ۹۰ دقیقه به پنالتی کشیده شود. در این نقطه، بازی از شما می‌خواهد میان دو گزینه رفتن به وقت‌های اضافه و زدن ضربات پنالتی یکی را انتخاب کنید. پس از انتخاب ضربات پنالتی، نهایت دقت خود را به خدمت گرفته و تک‌تک ضربات را به گل تبدیل کنید. اگر این روند بدون هیچ مشکلی به انتها برسد، تروفی مذکور برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #10 Training Addict

تمامی Skill Gameهای منو اصلی را کامل کنید

Bronze Image PS

برای به دست آوردن تروفی Training Addict بازی فیفا 22 از منو اصلی گزینه Skill Games را انتخاب کنید. حالا وارد تک‌تک آن‌ها شده و سعی به تکمیل کردنشان کنید. فقط توجه داشته باشید هنگامی یک Skill Game را کامل می‌کنید که حداقل نمره C را از آن دریافت کنید. اگر نمره کم‌تری از C گرفتید، باید روند را آنقدر تکرار کنید تا نتیجه نهایی بهتر شود. هنگامی که تمامی Skill Gameها را کامل کردید، این تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #11 Clinical Finish

هنگامی استفاده از Player Lock، روی یک سانتر گل بزنید

Bronze Image PS

برای کسب تروفی Clinical Finish بازی FIFA 22 باید هنگام استفاده از Player Rock روی یک سانتر گل بزنید. هنگامی که دو دکمه R3 و L3 را به طور همزمان فشار دهید، بازی تنها کنترل بازیکن انتخاب شده را به شما می‌دهد و کنترل سایر بازیکنان به دست هوش مصنوعی سپرده می‌شود. حالا بازیکنی که روی آن قفل کردید را به محوطه جریمه حریف برسانید تا هوش مصنوعی به واسطه سایر بازیکنان برای شما سانتر کند. هنگامی که سانتر برای شما ارسال شد، کافی است آن را گل کنید تا این تروفی برای شما آزاد شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #12 Bring It On

یک مسابقه تک نفره مقابل هوش مصنوعی را با روشن کردن حالت Competitive Master Switch بازی کنید

Bronze Image PS

از طریق منو اصلی وارد بخش Customise شده و پس از انتخاب گزینه Settings، وارد بخش Customise Controls شوید. هنگامی که این کار را انجام دادید، گزینه Competitive Master Switch را روشن کرده و سپس از تنظیمان خارج شوید. حالا کافی است به تجربه یک مسابقه Single Player بپردازید تا این تروفی آزاد شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #13 Squad Building Curriculum

۱۰ عدد از چالش‌های Squad Building یا SBC را در بخش Ultimate Team‌ کامل کنید

Bronze Image PS

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های FIFA Ultimate Team چالش‌های قسمت SBC است که از شما می‌خواهد با استفاده از بازیکنان خود ترکیب‌های مختلفی را با شرایط متفاوت درست کنید. جالب است بدانید که تکمیل هر SBC، به یک پاداش ختم می‌شود که بازیکنان باارزشی را می‌توانید از دل آن‌ها بیرون بکشید. حال برای کسب این تروفی، باید ۱۰ عدد از این چالش‌ها را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که کامل کردن SBCها با استفاده از وبسایت یا برنامه فیفا 22 روی روند کسب تروفی تاثیر نخواهد گذاشت و باید این کار را تنها با استفاده از کنسول خود انجام دهید.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #14 Define the Meta

تاکتیک شخصی‌سازی شده خود را در بخش Ultimate Team بسازید

Bronze Image PS

برای کسب این تروفی از منو بخش Ultimate Team بازی فیفا 22 وارد بخش Active Squad شوید. سپس با فشار دادن دکمه L2 می‌توانید تاکتیک‌های شخصی‌سازی شده یا Custom Tactics را مشاهده کنید. در این مرحله، هر تغییری که می‌خواهید را در ترکیب تیم به وجود آورده و سپس با فشردن دکمه دایره (PS Circle) به منو قبلی بازگردید. هنگامی که این روند کامل شد، تروفی Define the Meta را به دست خواهید آورد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #15 My House, My Rules

در بخش Ultimate Team، یک مسابقه FUT Frendlies را تجربه کنید

Bronze Image PS

برای کسب این تروفی ابتدا وارد بخش Ultimate Team شده و سپس گزینه Online را انتخاب کنید. در این مرحله وارد حالت FUT Friendlies شوید، هر حالتی که دوست دارید را انتخاب کنید و به بازی کردن بپردازید. هنگامی که یک بازی به پایان رسید، این تروفی بدون توجه به نتیجه نهایی برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #16 Bus Parking Simulator

در ۱۰ مسابقه FUT Squad Battles کلین شیت کنید

Bronze Image PS

برای دریافت تروفی Bus Parking Simulator بازی فیفا 22 دوباره وارد بخش Ultimate Team شده و از منو ظاهر شده گزینه Squad Battles را انتخاب کنید. در این بین، درجه سختی بازی را روی Beginner قرار دهید تا شانس گل خوردنتان کم‌تر شود. این تروفی از شما می‌خواهد که در طی ۱۰ مسابقه دروازه خود را بسته نگه دارید و به اصطلاحی کلین شیت کنید. بهترین راه برای این کار، انتخاب تاکتیک‌های دفاعی و ماندن در نیمه خودی است. باید این کار را ۱۰ دفعه تکرار کنید تا بتوانید تروفی مذکور را به دست آورید.

در این میان باید اشاره کنیم که اگر قصد دارید به تجربه جدیدترین نسخه مجموعه FIFA بپردازید، می‌توانید به صفحه خرید بازی FIFA 22 برای PS4، خرید بازی FIFA 22 برای PS5 و خرید بازی FIFA 22 برای Xbox  مراجعه کنید.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #17 Club Iron

با یکی از بازیکنان خود در بخش Ultimate Team به رکورد ۲۰۰ بازی برسید

Silver Image PS

برای کسب تروفی Club Iron باید کاری کنید که یکی از بازیکنان شما به رکورد ۲۰۰ بازی انجام شده برای تیم برسد. بهترین گزینه برای انجام این کار، استفاده از یک دروازه‌بان است. دروازه‌بانان از شانس کم‌تری برای مصدوم شدن برخوردار بوده و می‌توانند در طولانی مدت در ترکیب تیم شما بازی کنند. البته توجه کنید که برای رساندن رکورد یک بازیکن به ۲۰۰ بازی باید مدت زمانی حدود ۵۰ ساعت صرف کنید.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #18 Point to Prove

به اندازه‌ای FUT Champions Qualification Points جمع کنید تا بتوانید وارد FUT Champions Play-off شوید

Bronze Image PS

هنگامی که به تجربه بازی‌های Division Rivals می‌پردازید، امتیازهایی دریافت می‌کنید که می‌توانید با آن‌ها وارد FUT Champs Play-off (حالتی که بهترین بازیکنان فیفا 22 در آن به جنگ می‌پردازند) شوید. هر چه قدر که نتایج بهتری در Division Rivals به دست آورید امتیاز بیشتری نسیب شما می‌شود. هنگامی که ۱۵۰۰ امتیاز جمع کردید تروفی Point to Prove به طور خودکار برای شما آزاد می‌شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #19 Be My Guest

یک بازی Co-op را در حالت Public Matchmaking بخش Ultimate Team ببرید

Silver Image PS

برای کسب این تروفی وارد بخش Ultimate Team بازی فیفا 22 شده و در یک مسابقه Public و Co-op، تیم حریف را شکست دهید. توجه کنید تنها در صورتی تروفی برای شما آزاد می‌شود که حریف خود را شکست دهید.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #20 Friends for Life

۱۰ مسابقه Co-op آنلاین را به همراه دوستان خود در FUT Squad Battles یا FUT Division Rivals ببرید

Silver Image PS

برای کسب تروفی Friends for Life هم مانند تروفی قبلی به یکی از دوستان خود در فیفا 22 نیاز خواهید داشت. اگر این شرایط را دارد، کافی است یک Co-op Lobby درست کنید و به همراه او به تجربه مسابقات Squad Battles و Division Rivals در بخش فیفا آلتیمیت تیم بپردازید. همان طور که در تیتر این تروفی هم ذکر کردیم، باید ۱۰ مسابقه را در این شرایط ببرید تا Friends for Life برای شما آزاد شود. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، این است که بردن مسابقات در Squad Battles راحت‌تر بوده و سعی کنید بیشتر به تجربه این بخش بپردازید.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #21 Winning Mentality

در حالت FUT Division Rivals، دو مسابقه را به صورت متوالی ببرید

Silver Image PS

کسب تروفی Winning Mentality به هیچ وجه کار سختی نیست و به احتمال زیاد خود شما آن را در طی تجربه معمولی خود از آلتیمیت تیم به دست می‌آورید. برای آزاد کردن این تروفی کافی است دو مسابقه را پشت سر هم در حالت Division Rivals با پیروزی به پایان برسانید. اگر حریف قدرتمندی به پست شما نخورد و بتوانید بازی خوبی داشته باشید، خیلی راحت این تروفی را به دست خواهید آورد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #22 True Grit

در مسابقات FUT Division Rivals به اولین Milestone خود برسید

Gold Image PS

بخش Division Rivals در بازی FIFA 22 به صورت فصلی برگزار می‌شود. هر Division شامل سه مرحله است که خود بازی از آن‌ها با نام Milestone یاد می‌کند. برای کسب تروفی True Grit کافی است به اولین Milestone خود در مسابقات Division Rivals‌ برسید. هنگامی که در این بخش به تجربه ۲۰ بازی بپردازید، این تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #23 Design and Conquer

در حالتی که چهار Pitch Trophy مختلف را در استادیوم فیفا آلتیمیت خود قرار داده‌اید، یک مسابقه را در بخش Division Rivals ببرید

Silver Image PS

بازی فیفا 22 در بخش آلتیمیت تیم این اجازه را به شما می‌دهد که استادیوم اختصاصی خود را شخصی‌سازی کرده و جزئیات مختلف آن را تغییر دهید. حال این تروفی از شما می‌خواهد هنگامی که چهار عدد Pitch Trophy را در استادیوم خود دارید، یک بازی Division Rivals را ببرید. اول از همه و برای این که بتوانید برای استادیوم خود Pitch Trophy بگذارید، باید به بخش Objectiveها در فیفا آلتیمیت رفته و ماموریت‌های مربوط Stadium Development را تکمیل کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، چهار عدد از Pitch Trophyهایی که به دست آوردید را به صورت همزمان انتخاب کرده و به تجربه بخش Division Rivals بپردازید. هنگامی که یکی از این مسابقات را با شرایط مذکور بردید، تروفی Design and Conquer برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #24 Best Seats in the House

در همه Slotهای موجود در بخش تماشاگران استادیوم خود یک آیتم تزئینی قرار دهید. رسیدن به مرحله سوم Stadium Development برای این کار اجباری است

Silver Image PS

برای آزاد کردن تروفی Best Seats in the House اول از همه باید با مراجعه به تروفی قبلی (Design and Conquer) سطح Stadium Development خود را به مرحله سوم برسانید. هنگامی که این کار را انجام داید، می‌توانید در نقاط مختلف جایگاه تماشاگران خود ۱۳ آیتم تزئینی مختلف قرار دهید. اگر هر ۱۳ عدد Slot شما آزاد شده باشد و در هر یک از آن‌ها آیتم تزئیینی قرار دهید، این تروفی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #25 Tactical Mastermind

در بخش Pro Clubs، تمامی قابلیت‌های یک درخت مهارت (Skill-Tree) را آزاد کنید

Bronze Image PS

برای این که بتوانید تمامی قابلیت‌های یک Skill Tree در بخش Pro Clubs را به دست آورید، به مجموع ۲۵ عدد Skill Point نیاز خواهید داشت. باید بدانید هر موقعی که Level شما افزایش پیدا کرد، سه Skill Point در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها قابلیت‌های درخت مهارت را آزاد کنید.

هنگامی که همه ۲۵ عد Skill Point را به دست آورید، به بخش Skill Treeها مراجعه کرده و تمامی قابلیت‌های درخت مهارت سمت راست که زیر Physical Tab دیده می‌شود را آزاد کنید. با این روند، هنگامی که قابلیت Acrobat Archetype را به دست آورید، تروفی Tactical Mastermind آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #26 Dream Debut

در جریان یک مسابقه Pro Club Seasons League اولین برد خود را به دست آورید

Silver Image PS

برای این که بتوانید تروفی Dream Debut را به دست آورید، از منو اصلی فیفا 22 بخش Pro Clubs را انتخاب کرده، وارد آن شوید و بازیکن خود که با نام Pro شناخته می‌شود را درست کنید. در این هنگام، باید به یک تیم بپیوندید و در یکی از بازی‌های لیگ شرکت کنید.

توجه داشته باشید که اگر در بخش Pro Clubs به تجربه بازی‌های Drop in بپردازید تروفی برای شما آزاد نخواهد شد و پیروزی در یک از بازی‌های لیگ ضروری است. برای این که بتوانید این کار را انجام دهید وارد یکی از League Matchها شده، پست مد نظر خود را انتخاب کرده و به بازی کردن بپردازید. فقط توجه داشته باشید تنها زمانی تروفی Dream Debut برای شما آزاد می‌شود که بازی را با پیروزی پشت سر بگذارید.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #27 Our Club, Our Rules

در حالت Pro Clubs یک بازی Cup House Rules Match را کامل کنید

Silver Image PS

با این که ورود و کامل کردن یکی از مسابقات بخش Pro Clubs به هیچ وجه سخت نیست، وارد شدن به یکی از Cup Matchها می‌تواند حسابی سخت باشد. اگر بخواهید این کار را انجام دهید، باید حتما کاپیتان تیم خود باشید تا بتوانید نوع بازی را به Cup Match تغییر دهید.

برای انجام دادن این کار از بخش Pro Clubs وارد منو Play شوید. در این نقطه به صفحه‌ای می‌رسید که پیش از شروع شدن بازی نمایش داده می‌شود. در این هنگام یا باید آنقدر خوش شانس باشید تا به صورت پیش فرض کاپیتان تیم نام بگیرید یا این که آنقدر صبر کنید تا با خارج شدن کاپیتان‌های دیگر به این مقام برسید. اگر این اتفاق بالاخره رخ داد و کاپیتان تیم خود شدید، در همان صفحه دکمه R1 را فشار دهید تا وارد قسمت Settings شوید. حالا گزینه Option را انتخاب کرده و Match Type را روی حالت Cup Match قرار دهید. در این موقعیت به منو Play بازگشته و گزینه شروع جست و جو برای حریف را بزنید. روند جست و جو ممکن است کمی طول بکشد؛ اما صبور باشید و چند دقیقه‌ای به بازی فرصت دهید. اگر بازی پیدا شد، کافی است تا پایان در مسابقه باقی بمانید تا تروفی Our Club, Our Rules باز شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #28 Maestro

در بخش Pro Clubs یک Speciality آزاد کنید

Silver Image PS

Speciality نام قابلیتی در بخش Pro Clubs است که اگر آن را آزاد کنید، پاداش‌های بزرگ‌تر به بازیکن یا همان Pro شما می‌دهد. هنگامی که بازی را شروع می‌کنید، ۱۰ عدد Skill Tree در اختیار دارید که می‌توانید آن‌ها را روی درخت مهارت‌ها خرج کنید. همچنین هنگامی که Level-up کنید Skill Pointهای بیشتری به دست می‌آورید. سریع‌ترین راه ممکن برای آزاد کردن Speciality، آزاد کردن Bull Archetype است که با ۱۶ عدد Skill Point‌ قادر به باز کردن آن هستید. این قابلیت را می‌توانید در زیر درخت مهارت Physical مشاهده کنید. هنگامی که این روند تکمیل شد و Bull Archetype را به دست آوردید، تروفی Maestro برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #29 Trust the Process

در بخش Career Mode وارد حالت Sim Match یکی از مسابقات شده و آن را ببرید

Silver Image PS

در بخش Career Mode یک حالت برای تمامی مسابقات در حال انجام وجود دارد که به آن Sim Match می‌گویند. Sim Match یک حالت استراتژی مانند از بازی در حال انجام را به شما نشان می‌دهد که در داخل آن کنترل مستقیم بازیکنان را در دست ندارید؛ اما می‌توانید تصمیمات مهمی مانند تعویض‌ بازیکنان و تاکتیک‌ها را به عهده بگیرید. برای کسب این تروفی، در Career Mode رو قسمت بازی بعدی رفته و گزینه Sim Match را انتخاب کنید. حال می‌توانید بگذارید خود هوش مصنوعی نتیجه را مشخص کند یا با فشردن دکمه مربع (PS Square) وارد بازی شده و کنترل مستقیم بازیکنان را برعهده بگیرید. توجه داشته باشید تنها زمانی تروفی Trust the Process آزاد می‌شود که بازی Sim Match شده را ببرید.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #30 Total Football

با موفقیت پست یک بازیکن را به طور کامل در بخش Career Mode تغییر دهید

Bronze Image PS

توجه کنید که انجام دادن این کار تنها در Manager Career Mode ممکن بوده و نمی‌توانید آن را در Player Career Mode انجام دهید. برای این که بتوانید پست یک بازیکن را به طور کامل عوض کرده و او را در نقش جدیدی قرار دهید، به منو Squad در صفحه Career Mode رفته و گزینه Squad Hub را انتخاب کنید. حال روی هر بازیکنی که دوست دارید بروید و دکمه ضربدر (PS Cross) را فشار دهید و سپس گزینه Development Plan را انتخاب کنید.

در این مرحله روی گزینه Position Option کلیک کرده و پست دیگری را به غیر از پست فعلی او انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هرچقدر پست جدید به نقش قبلی او نزدیک‌تر باشد، این روند راحت‌تر انجام می‌شود. برای مثال اگر پست یک RB را به RWB تغییر دهید، تغییر به راحتی انجام می‌شود. حالا به منو اصلی Career Mode بازگشته و به انجام دادن کارهای معمولی خود مانند تکمیل بازی‌های جدید بپردازید. پس از مدتی کمک شما پیامی ارسال می‌کند و طی آن توضیح می‌دهد که روند تغییر پست بازیکن مذکور کامل شده است. در این نقطه باز به بخش Squad Hub مراجعه کرده و پست او را تغییر دهید تا تروفی Total Football برای شما آزاد شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #31 Favorite One

با بازیکن خود به بالاترین سطح Manager Rating برسید

Silver Image PS

کسب تروفی Favorite One تنها از طریق تجربه بخش Player Career Mode ممکن است. برای این که بتوانید این تروفی را به دست آورید، باید از همان ابتدای کار به همه ثابت کنید که از ارزش بالایی برخوردار هستید. کارهایی مانند خوب تمرین کردن، انجام دادن ماموریت‌ها و ماندن در پست تخصصی از جمله مواردی هستند که ارزش شما را بالا می‌برند. علاوه بر این‌ها، فاکتورهای دیگر مانند عملکرد خوب در زمین مسابقه و انجام دادن وظایف شانس شما در افزایش ارزش نهایی را بالا می‌برند. اگر همه این موارد را به درست انجام دهید، هنگامی که به بالاترین سطح ممکن برسید این تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #32 Objective Driven

در طی بازی‌های خود سی Objective مختلف را کامل کنید

Silver Image PS

کسب تروفی Objective Driven هم تنها از طریق Player Career Mode ممکن است. هنگامی که شما در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد یا به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین می‌شوید، ماموریت‌های (Objective) مختلفی مانند گل زدن و پاس گل دادن دریافت می‌کنید که به صورت اتفاقی برای شما تعیین می‌شوند. در پایان هر مسابقه بازی به شما نشان می‌دهد که در انجام دادن چه ماموریت‌هایی موفق بودید و در کدام یک از آن‌ها شکست خوردید. به هر حال، هنگامی که در طی بازی‌های مختلف ۳۰ عدد از این Objectiveها را کامل کنید، تروفی را به دست خواهید آورد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #33 Newcomers

یک فصل کامل را با یک تیم تازه درست شده کامل کنید

Silver Image PS

برای کسب این تروفی گزینه شروع یک Manager Career Mode جدید را آغاز کنید. سپس به جای انتخاب یکی از تیم‌های موجود در دنیای واقعی، گزینه ساخت یک باشگاه جدید را انتخاب کنید. پس از این که تیم خود را از صفر درست کردید، به منو Team رفته و Exceptions را روی Very Low قرار دهید. حالا به منو اصلی بازگشته و گزینه تقویم (Calendar) را انتخاب کنید. حال در تقویم جلو بروید تا به ماه ژوئیه سال بعد برسید و سپس یکی از روزهای این ماه را انتخاب کنید. در این مرحله هنگامی که گزینه Sim to Date را فشار دهید زمان به جلو رفته و یک سال می‌گذرد. هنگامی که این روند تمام شد به منو اصلی Career Mode رفته، فصل را تمام کنید و تروفی Newcomers را به دست آورید.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #34 Maxed Out

در بخش Player Career Mode به Level بیست و پنج برسید

Silver Image PS

لول ۲۵ حکم بالاترین سطح ممکن بخش Player Career Mode را دارد و برای این که بتوانید به آن برسید بازی کنید، به تمرینات بپردازید و ماموریت‌ها را کامل کنید. هر چه قدر که سه فعالیت مذکور را بهتر انجام دهید، Level شما سریع‌تر افزایش پیدا می‌کند و هنگامی که به عدد ۲۵ برسید، تروفی Maxed Out برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #35 True Challenge

۱۰ عدد از Enhanced Objectiveهای بخش Career Mode را تکمیل کنید

Gold Image PS

بخش Career Mode علاوه بر ماموریت‌های معمولی که با نام Objectives شناخته می‌شوند، یک سری ماموریت‌های سخت‌تر وجود دارد که با عنوان Enhanced Objective روبروی شما قرار می‌گیرند. این ماموریت‌ها که از سختی بیشتری برخوردار هستند، در صورت کامل شدن XP بیشتری نسبت به ماموریت‌های معمولی به شما می‌دهند. شما می‌توانید این دسته از ماموریت‌ها را در صفحه Match Objectives مشاهده کنید. حال کافی است آن‌ها را به خاطر سپرده و در طول مسابقات به انجام دادن آن‌ها بپردازید. به محض این که ۱۰ عدد از این Enhanced Objectiveها را کامل کنید، تروفی True Challenge برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #36 European Glory

فینال لیگ قهرمانان اروپا (UEFA Champions League) را ببرید

Bronze Image PS

به جای این که یک فصل سخت و طولانی در بخش Career Mode را پشت سر بگذارید تا به فینال UCL برسید، یک راه‌حل فوق‌العاده ساده برای بردن جام لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد. خیلی ساده از منو اصلی فیفا 22 گزینه Kick-off را انتخاب کرده و یکی از Sideها را انتخاب کنید. سپس وارد بخش UEFA Champions League شده، گزینه Cup Final را انتخاب کرده و تیم خود و حریف را انتخاب کنید. حال اگر این بازی را با پیروزی پشت سر بگذارید تروفی European Glory برای شما آزاد خواهد شد.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #37 Winner Stays

با دوست خود پنج بازی H2H را کامل کنید

Bronze Image PS

برای کسب این تروفی به دو کنترلر نیاز دارید

برای این که بتوانید تروفی Winner Stays را به دست آورید، به دوست خود و یک کنترلر اضافه نیاز خواهید داشت. اگر این شرایط را دارید از منو اصلی گزینه Kick-off را انتخاب کنید. سپس یک کنترلر را روی Home Side و کنترلر دیگر را روی Away Side قرار دهید. در این مرحله تیم‌ها و حالت مورد نظر خود را انتخاب کنید و با دوست خود به بازی کردن بپردازید. کافی است پنج مسابقه را با همین شرایط به اتمام برسانید تا تروفی مذکور برای شما آزاد شود.

FIFA 22 - PlayStation Trophy #38 Passion

یک بازی ملی فوتبال بانوان را انجام دهید

Bronze Image PS

از منو اصلی فیفا 22 گزینه Kick-off را انتخاب کرده و پس از مشخص کردن Side خود، وارد بخش Classic Match شوید. حال که به صفحه انتخاب کردن تیم‌ها رسیدید آنقدر بالا بروید تا به تیم‌های ملی برسید. سپس با فشردن دکمه D-Pad چپ به گزینه فوتبال بانوان رسیده و تیم خود و حریف را انتخاب کنید. در این موقعیت تنها یک بازی را به اتمام برسانید تا تروفی Passion آزاد شود. توجه داشته باشید که پیروزی در این مسابقه برای کسب تروفی مذکور ضرروی نبوده و کافی است بازی را به اتمام برسانید.

در این نقطه به پایان راهنما تروفی فیفا 22 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Griffins Gaming Guides

اینستاگرام تیلنو

این بازی دارای حدود ۳۰ لیگ لایسنس شده، بیش از ۷۰۰ باشگاه و ۱۷ هزار بازیکن مختلف است.

خیر. امکان ارتقا به نسل بعد تنها در اختیار دارندگان نسخه Ultimate قرار گرفته و نسخه استاندارد فاقد این ویژگی است.

خیر. تنها کاربران سرویس Stadia و کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس می‌توانند از این فناوری استفاده کنند.

این بازی برای پلتفرم‌های پی سی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ منتشر شده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنما تروفی فیفا ۲۲

 1. محمد گفت:

  دوستانی که میخوان تروفی های فیفا رو بگیرن توی تروفی our club our rules بیاید به هم کمک کنیم بگیریمش
  Psn id :
  @mohamad_nilaei

  1. محمد قربانیان گفت:

   آیدی منم MGTPriv :دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *