بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای سیستم جدید Chemistry در بازی FIFA 23

راهنمای سیستم جدید Chemistry در بازی FIFA 23

تغییر سیستم Chemistry در FIFA 23 Ultimate Team یک تغییر بنیادی و اساسی بود. دستیابی به Chemistry حالا کاری بسیار راحت‎‌تر نسبت به نسخه‌‎های قبلی است، اما راه‎‌های جدیدی برای به انجام رساندن آن وجود دارد. برای درک بهتر این سیستم در بازی FIFA 23 ، اولین کاری که باید انجام دهید نگه داشتن Stick راست کنترلر (R3 در کنسول‎های پلی استیشن) در بخش ترکیب تیم است، در اینجا می‌‎توانید تعداد بازیکن‎‌های مورد نیاز برای رسیدن به هر سطح را مشاهده کنید.

در نسخه‌‎های گذشته Chemistry بازیکن براساس پیوندهای اطراف او تعیین می‎‌شد، این پیوندهای قوی یا ضعیف به حداکثر عدد 10 و برای کل تیم به عدد 100 می‌‎رسیدند. در Fifa 23 اما همه چیز متفاوت است، حداکثر Chemistry بازیکن به 3 و حداکثر کل تیم به 33 کاهش پیدا کرده است.

اگر به تازگی مشغول تجربه این عنوان شده‌‎اید یا بخش آموزشی بازی را رد کرده‌‎اید، این سیستم تا حد زیادی می‌‎تواند برای شما گیج کننده شود. پس برای اینکه نسبت به بازیکنانی که هنوز این سیستم را درک نکرده‌‎اند برتری قابل توجهی داشته باشید، ما آموزشی برای شما جمع‌‎آوری کرده‎‌ایم تا Chemistry تیم خود را افزایش دهید.

چگونه در Fifa 23 Ultimate Team ویژگی Chemistry تیم خود را به بالاترین سطح برسانیم؟

با اینکه ممکن است تا حد زیادی گیج کننده به نظر برسد، اما درک این سیستم جدید بسیار ساده خواهد بود. برای به دست آوردن بالاترین سطح Chemistry در بازی، نیاز به در نظر گرفتن پنج مورد دارید:

 1. پست بازیکن
 2. کشوری که در آن متولد شده‌اند
 3. لیگی که در آن بازی می‌‎کنند
 4. تیمی که برایش توپ می‌‎زنند
 5. سرمربی تیم

پست بازیکن چگونه بر روی Chemistry تاثیر می‌گذارد؟

مهم‌‎ترین بخش Chemistry در FIFA 23 Ultimate Team پست بازیکن است. یک بازیکن با پست فعلی خود، و با حداقل یک امتیاز Chemistry در کشور، لیگ و تیم به حداکثر پتانسیل خود دست پیدا می‎‌کند. بازیکنی که در پست خود قرار ندارد، بیشتر از صفر امتیاز Chemistry نمی‎‌تواند کسب کند. همچنین این بازیکن به بقیه افراد تیم نیز نمی‎‌تواند Chemistry Point بدهد. برخلاف نسخه‎‌های قبلی جریمه‌‎ای برای پایین بودن امتیاز Chemistry در نظر گرفته نشده، اما اگر بخواهید از حداکثر توانایی بازیکن استفاده کنید، باید در پست اصلی خود قرار گیرد.

بازیکن کناری شما در این نسخه زیاد اهمیتی ندارد، زیرا از هرجای زمین می‎توان Chemistry کسب کرد. EA با این تغییر می‎‌خواهد انعکاس واقع گرایانه‌‎تری از همکاری‎‌هایی همچون Andy Robertson و Trent Alexander-Arnold که در پست‎‌های متفاوتی بازی می‌‎کنند نشان دهد. اما اگر بازیکن در پست اشتباهی قرار گرفته باشد نمی‎‌تواند به بهترین نحو خود بازی کند، پس اگر ترکیب استاندارد 4-4-2 کاربردی ندارد، ترکیب‎‌های متفاوتی را تست کنید تا به بهترین عملکرد بازیکنان دست پیدا کنید.

راهنمای سیستم جدید Chemistry در بازی FIFA 23

کشور، تیم و لیگ چگونه بر روی Chemistry تاثیر می‌‎گذارند؟

در سمت چپ تصویر، می‌‎توانید Total Chemistry تیم خود را مشاهده کنید. این بخش نشان می‌‎دهد، آلتیمیت تیم شما در بازی FIFA 23 به سمت کدام کشور، لیگ و تیم در حال ساخت است، همچنین بازیکن‌‎های مورد نیاز از کشور، لیگ و تیم مورد نظر شما برای کسب امتیاز Chemistry نیز قابل مشاهده می‌‎باشند. با قرار دادن بازیکنانی از که در سه بخش ذکر شده یکسان هستند، می‎توانید بین یک تا سه امتیاز Chemistry به دست آورید.

برای به دست آوردن یک امتیاز Chemistry:

 • دو بازیکن از یک کشور برای کسب یک امتیاز Chemistry برای تمام بازیکنانی که در آن کشور متولد شده‎‌اند.
 • سه بازیکن از یک لیگ برای کسب یک امتیاز Chemistry برای تمام بازیکنانی که در آن لیگ حضور دارند.
 • دو بازیکن از یک تیم برای کسب یک امتیاز Chemistry برای تمام بازیکنانی که در آن تیم حضور دارند.

برای به دست آوردن دو امتیاز Chemistry:

 • پنج بازیکن از یک کشور برای کسب دو امتیاز Chemistry برای تمام بازیکنانی که در آن کشور متولد شده‌‎اند.
 • پنج بازیکن از یک لیگ برای کسب دو امتیاز Chemistry برای تمام بازیکنانی که در آن لیگ حضور دارند.
 • چهار بازیکن از یک تیم برای کسب دو امتیاز Chemistry برای تمام بازیکنانی که در آن تیم حضور دارند.

برای به دست آوردن سه امتیاز Chemistry:

 • هشت بازیکن از یک کشور برای کسب سه امتیاز Chemistry برای تمام بازیکنانی که در آن کشور متولد شده‌‎اند.
 • هشت بازیکن از یک لیگ برای کسب سه امتیاز Chemistry برای تمام بازیکنانی که در آن لیگ حضور دارند.
 • هفت بازیکن از یک تیم برای کسب دو امتیاز Chemistry برای تمام بازیکنانی که در آن تیم حضور دارند.
راهنمای سیستم جدید Chemistry در بازی FIFA 23

سرمربی چگونه بر روی Chemistry تاثیر می‌گذارد؟

سرمربی تیم شما با توجه به کشوری که در آن متولد شده و لیگی که حضور دارد می‎‌تواند راه شما برای کسب امتیاز Chemistry را هموارتر کند. به عنوان مثال شما Jose Mourinho را به عنوان سرمربی در اختیار دارید که باعث می‎‌شود بازیکنان پرتغالی و سری آ ایتالیا به کسب امتیاز Chemistry نزدیک‎‌تر شوند. به عنوان مثال با حضور Mourinho، اگر چهار بازیکن پرتغالی از تیم‎‌ها و لیگ‎‌های مختلف و دو بازیکن سری آ در اختیار داشته باشید، تمام این شش بازیکن به خاطر حضور Mourinho یک یا دو امتیاز Chemistry دریافت خواهند کرد.

با اینکه در اوایل بازی FIFA 23 به دلیل حذف جریمه از این بخش، کسب امتیاز Chemistry زیاد مهم نیست، اما فرصت مناسبی برای شماست تا نسب به بازیکنانی که با این سیستم آشنایی ندارند برتری قابل توجهی کسب کنید.

منبع: VG247

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *