بازی, عمومی, یادداشت

فورتنایت چطور راه بازی Mandalorian را هموار می‌کند؟

بازی Mandalorian

وسترن فضایی، لایت سیبر، Razor Crest، مندو و بیبی یودا. با اضافه شدن مندولورین به فورتنایت، حالا بیش‌تر از همیشه به احتمال ساخت اثری حول این شخصیت نزدیک‌تر هستیم. همراه تیلنو باشید.

دنیای Star Wars همیشه آنقدر غنی و پرجزئیات بوده که بازی‌ها و فیلم‌های زیادی در آن ساخته شود. بازی‌های مختلف، فیلم‌ها، انیمیشن‌ها و سریال‌ها بخشی از سرگرمی‌هایی هستند که دنیای بزرگ Star Wars تقدیم جامعه کرده است. سال گذشته بود که سریال Mandalorian از دیزنی پلاس پخش شد و کیفیت بالا و جذابیت‌های آن، محبوبیت زیادی برای آن در سرتاسر جهان رقم زد. همراه شدن با Mandalorian و بیبی یودا در کنار مشکلات و خطراتی که این دو را تهدید می‌کند، آنقدر جذاب و تماشایی بود که بتوانیم فصل‌های زیادی از این سریال را تجربه کنیم. با شروع فصل پنجم از چپتر دوم فورتنایت، دنیای بامزه و شاد بازی میزبان بیبی یودا و مندو شد. حضور این شخصیت آنقدر جذاب بود که همه را به فکر ساخت یک بازی مستقل از Mandalorian دوست‌داشتنی فرو ببرد. با تیلنو همراه باشید تا ببینیم چطور فورتنایت راه بازی Mandalorian هموار کرد.

می‌توانید تریلر فصل پنجم چپتر دوم فورتنایت که مندو و بیبی یودا را به فورتنایت اضافه کرد در زیر تماشا کنید.

بازی Mandalorian

تجهیزات و توانایی ‌های Mandalorian

اضافه شدن ست کامل Mandalorian به فورتنایت ایده خیلی خوب و جذابی بود که به زیبایی هرچه تمام‌تر هم پیاده‌سازی شد. زره، Amban Sniper rifle ،Beskar و مسلسل لیزری این شخصیت در فورتنایت حسابی زیبا کار شده‌اند. بدون‌شک هرکس سریال Mandalorian را تماشا کرده باشد می‌داند که با کاراکتری حرفه‌ای و کاربلد طرفیم. تیراندازی‌های دقیق، مبارزات نزدیک عالی و … بخشی از توانایی‌های مندو را تشکیل می‌دهد. حضور Razor Crest در فورتنایت هم به عنوان گلایدر آنقدر زیبا است که دوست ندارید آن را با هیچ چیز دیگری عوض کنید. حال چرا جمع تمام این وسایل و تجهیزات را با توانایی‌ها در بازی Mandalorian نبینیم؟ بازی‌های دنیای جنگ ستارگان هم همیشه آنقدر جذاب و پرمخاطب بوده‌اند که برای استودیو‌های بازی‌سازی از لحاظ تجاری نیز قابل توجیح باشد. اگر بازی Mandalorian قصد داشته باشد با تمرکز روی این کاراکتر ساخته شود دوربین سوم شخص می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. بهرحال درگیری با سلاح‌های نزدیک برد، مبارزه با لایت سیبر و اسلحه‌های دیگر می‌تواند با دوربین سوم شخص حسابی جذاب باشد. مبارزاتی که Star Wars Jedi Fallen Order به خوبی آن‌ها را به تصویر کشید و می‌تواند منبع الهامی برای بازی احتمالی Mandalorian نیز باشد. حرکت با زره سنگین مندو وقتی جذاب می‌شود که حس قدم زدن آن را با دوال سنس تجربه کنیم. کنترلری که سونی و PS5 را حسابی نسبت به رقیب دیرینه خودت جلو انداخته است. شاید Star Wars Jedi Fallen Order را بتوان بهترین الگو برای ساخت بازی Mandalorian دانست. کیفیت بالای بازی و سبک مبارزات خاص آن می‌تواند این بار با شخصیت جدید و بازه زمانی متفاوت حسابی جذاب شود. جذابیتی که سازندگان اگر از اشتباهات Star Wars Jedi Fallen Order درس بگیرند، دو چندان خواهد شد.

بازی Mandalorian

انتخاب،‌ نتیجه و شخصیت‌ها، بهترین موقعیت برای بازی نقش آفرینی

شخصیت پردازی Din Djarin (نام اصلی مندو) با شروع سریال آغاز شد و لحظه به لحظه پیشرفت کرد. دیالوگ نویسی و پیشرفت عالی داستان، Mandalorian را هر دقیقه در دل مخاطبان محبوب‌تر می‌کرد. شخصیت خاص، حرفه‌ای و جذاب Mandalorian او را خیلی سریع به پروفایل تعداد زیادی از طرفداران تبدیل کرد. داستان سریال تازه شروع شده اما از همان ابتدا راه مندو حسابی محبوب شده و ساخت بازی Mandalorian در این برهه طرفداران فراوانی را به سمت بازی می‌کشاند.

قضیه از جایی جالب‌تر می‌شود که کوری بارلوگ کارگردان بازی God of War، ایده‌های خود را برای ساخت بازی Mandalorian بیان کرد و احتمال ساخت این بازی را پیش از پیش کرد. بارلوگ نوشت:

شخصیات پردازی قوی، پیروزی و شکست‌های مختلف، تصمیمات سخت و حیاتی و … اگر بخواهیم بازی را با تمرکز روی Din Djarin بسازیم می‌توان گیم پلی فوق‌العاده لذت‌بخشی را ارائه داد. می‌توان حتی المان‌های نقش‌آفرینی را هم در کنار ارتقا شخصیت و ابزار‌ها پیاده سازی کرد.

پیدا کردن اعلامیه‌ها، دنبال کردن افراد تحت تعقیب، پیدا کردن، کشتن و یا همراه شدن با داستان شخصیت بخت‌برگشته‌ای که شاید روزی موجود خوبی بوده، ارتقا‌های مختلف برای سلاح‌ها و تجهیزات، پرک‌هایی که توانایی‌های مختلف را بهبود می‌دهند و هزاران ابزار و انتخاب بین راه زندگی مندو از یک جایزه‌ بگیر تنها تا قهرمانی که سیاره و شاید دنیا را نجان می‌دهد؛ حتی موجود خون‌ریزی که باید برای آسایش دیگران هرچه سریع‌تر نابود شود. خطوط داستانی و ویژگی‌هایی که در بالا گفتیم می‌تواند بازی Mandalorian را با شباهت‌هایی به بهترین بازی‌های نقش آفرینی تاریخ همراه کرده و تجربه خیلی خوبی را ارائه دهد.

گروگو، بخش تک نفره عالی برای بازی Mandalorian

بدون هیچ شکی مهم‌ترین دلیل محبوبیت سریال The Mandalorian بین منتقدان و مخاطبان داستان قوی آن است. داستانی که آدرنالین بدن را به سقف می‌چسباند و با روایت عالی، بینندگان را تا پایان هر قسمت میخکوب، محو تماشای خود می‌کند. وقتی نویسندگان قادر به خلق داستانی به این حد جذاب و شنیدنی شده‌اند پس می‌شود روی داستانی جذاب برای بازی نیز حساب باز کرد. وقت و فضای بیشتر برای روایت نکات و همراه شدن بیشتر با اعضای دنیای مجموعه، ماموریت‌های باونتی و هزاران ماموریت مختلف دیگر می‌تواند به سادگی و خیلی لذت‌بخش در بازی Mandalorian پیاده‌سازی شود. وقتی می‌توان شباهت‌های سریال و بازی احتمالی را بیشتر درک کرد که به عمق قسمت‌های مختلف سریال نفوذ می‌کنیم؛ قسمت‌هایی که بعضی از آن‌ها درست مانند ماموریت‌های فرعی طولانی و با روایت عمل می‌کنند، این رویه را در سریال ویچر نیز مشاهده کردیم. پتانسیل بالای بیبی یودا برای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های داستانی بازی نیز می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. گروگو یا همان بیبی یودا خودمان می‌تواند نقشی اساسی و بامزه را در داستان بازی ایفا کند. استفاده از قدرت‌های گروگو یا حتی سوار شدن آن بر پشت مندو مانند آنجه در سری Ratchet and Clank دیدیم همه ‌می‌توانند بخش‌های از این بازی احتمالی را شکل دهند.

عطش طرفداران برای تماشای مندو و بیبی بودا در هر مدیوم سرگرمی وصف نشدنی است. فصل‌های مختلف سریال Mandalorian هم با انتشار خودشان این عطش را دو چندان می‌کند. امیدواریم خیلی زود شاهد بازی این شخصیت باشیم. یک بازی خوب، جذاب، همراه با داستانی عالی و گیم پلی لذت‌بخش می‌تواند برای طرفداران جذاب باشد و موفقیت تجاری خوبی را هم کسب کند.

راستی، اگر با توجه به پایان نسل هشتم قصد خرید کنسول‌های نسل نهمی را دارید، با مراجعه به صفحه خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس، می‌توانید کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت و با مراجعه به صفحه خرید PS5، و پلی استیشن ۵ دیجیتالی کنسول‌های نسل نهمی سونی را از فروشگاه تیلنو تهیه فرمایید.

نظر شما درباره Mandalorian و بیبی یودا چیست؟ دوست دارید این بازی ساخته شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید