راهنمای بازی, راهنمای خرید بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Cyberpunk 2077: چگونه Level شخصیت خود را سریع تر بالا ببریم؟

بازی Cyberpunk 2077

در بازی Cyberpunk 2077 راه‌های زیادی برای ارتقای سطح شخصیت یا همان Level-Up وجود دارد که هر کدام دارای نرخ و ویژگی‌های متفاوتی خواهند بود. با تیلنو همراه شوید تا راه ارتقای Level، Attributes point و Street Cred را یاد بگیرید.

بازی Cyberpunk 2077 به شدت بزرگ و پرجزئیات است و یک بازیکن برای یاد گرفتن همه‌ی نکات و ترفندها، باید چند ساعتی را در دنیای بازی سر کند. از آن جایی که سایبرپانک یک اثر نقش آفرینی است و با ادعای یک بازی RPG روانه‌ی بازار شده است، پیشرفت در روند بازی ارتقای قدرت‌های مختلف شخصیت اصلی، یعنی V، از اهمیت بالایی برخوردار است و استودیو CD Projekt، راه‌های زیادی را برای Level-Up کردن پیش و روی بازیکن می‌گذارد.

هنگامی که Level شخصیت V افزایش می‌یابد، بازی به بازیکن Skill Points و Attribute Points می‌دهد تا او بتواند قابلیت و مهارت‌های موردعلاقه‌ی خود را باز کند. در واقع، این دو حکم امتیازاتی را دارند که بازیکن می‌تواند از آن‌ها در درخت مهارت‌های بازی استفاده کند. البته علاوه بر Attribute Point و Skill Point، یک مکانیک دیگر هم وجود دارد که می‌توان آن را به سیستم Honor بازی Red Dead Redemption 2 یا inFamous بازی inFamous: Second Son تشبیه کرد. نام این سیستم Street Cred است و به نوعی احترامی که مردم شهر برای شما قائل هستند را نشان می‌دهد. اگر قصد دارید نکات بیش‌تری در مورد این بازی فوق العاده بزرگ یاد بگیرید، می‌توانید به مقاله‌ی آموزش بازی Cyberpunk: نکاتی که باید هنگام تجربه‌ی خود رعایت کنید (قسمت اول) ارجاع کنید. هم چنین اگر دوست دارید با جدیدترین بازی استودیو CD Projekt بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به پیش نمایش بازی Cyberpunk 2077 سر بزنید.

بازی Cyberpunk 2077

چگونه سریع تر level-Up کنیم؟

بهترین راه برای کسب XP یا همان Experience Point، کامل کردن ماموریت‌های داستان اصلی است که با نام Main Jobs در بازی Cyberpunk 2077 نمایش داده می‌شوند. این دسته از مراحل، بیش‌ترین XP ممکن را به بازیکنان ارائه می‌دهند اما به طور کلی، خیلی وقت گیر هستند. در واقع، از آن جایی که سایبرپانک داستان اصلی به شدت بزرگی دارد، مشخصا با ماموریت‌های بزرگ و طولانی پر شده است که بزرگ‌تر از مراحل فرعی هستند. هم چنین، کسب XP به درجه‌ی سختی بازی شما نیز بستگی دارد. برای مثال، هنگامی که یک بازیکن با درجه سختی Hard بازی می‌کند، در پایان هر مرحله XP بیش‌تری نیز دریافت می‌کند. پس اگر شما هم به دنبال یک روند چالش برانگیز هستید و در کنار آن می‌خواهید هر چه سریع‌تر Level-Up کنید، درجه‌ی سختی بالاتر یکی از بهترین کارهای ممکن است. البته توجه داشته باشید که درجه‌های سختی بالای سایبرپانک، به شدت چالش برانگیز و نفس گیر هستند.

علاوه بر Main Jobs، شما می‌توانید ماموریت‌های فرعی مانند Side Jobs و Gigs را نیز کامل کنید. این دو نوع از ماموریت‌ها، XP کم‌تری به بازیکن می‌دهند اما به شدت کوتاه‌تر و آسان‌تر از Main Jobها هستند. شما می‌توانید با باز کردن Journal خود، تمامی ماموریت‌های فرعی ممکن را مشاهده کرده و به انجام آن‌ها بپردازید.

نکته‌ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم، NCPD Taskها هستند که می‌توان آن‌ها را با گشت و گذار در سطح نقشه، پیدا کرد. این دسته از مراحل در Journal شما نشان داده نمی‌شوند و حالت Random مانندی دارند؛ اما به شدت کوتاه هستند. در این دسته از مراحل، شما باید با یک دسته‌ی به نسبت بزرگ از دشمنان مبارزه کنید و اگر آن‌ها را شکست دهید، علاوه بر کمی XP، امتیاز دیگری به نام Street Cred هم دریافت خواهید کرد.

چگونه Level شخصیت خود را در بازی Cyberpunk 2077 مشاهده کنیم؟

هنگامی که شما منوی اصلی بازی Cyberpunk 2077 را باز کنید، می‌توانید در قسکت بالا و سمت چپ، Level اصلی و میزان Street Cred خود را مشاهده کنید. اما اگر قصد دارید بفهمید که چه قدر تا لول بعدی فاصله دارید، باید به قسمت Inventory رفته و گزینه‌ی Status را انتخاب کنید. در این نقطه، شما می‌توانید علاوه بر مشاهده‌ی آماز مختلف شخصیت خود، مقدار XP مورد نیاز تا رسیدن به سطح بعدی را در سمت صفحه ببینید.

بازی Cyberpunk 2077

بالاترین سطح Level ممکن در سایبرپانک چقدر است؟

بالاترین Level یا سطحی که V می‌تواند به آن دست پیدا کند، سطح ۵۰ است. این عدد، نتیجه‌ی گذاشتن وقت و کسب کردن XP و انجام دادن ماموریت‌های اصلی و فرعی است. بالاترین سطح Street Cred نیز روی عدد ۵۰ می‌ایستد. این سیستم حکم شهرت شخصیت V در سطح نایت سیتی را دارد و به بازیکن اجازه‌ی دسترسی به آیتم‌ها و اسلحه‌های خاص را می‌دهد. شما می‌توانید با انجام دادن Side Jobs، Gigs و NCPD Tasks میزان Street Cred خود را بالا و بالاتر ببرید.

هم چنین، لازم است بدانید که شما نمی‌توانید در طول یک دور از بازی Cyberpunk 2077 همه‌ی مهارت‌ها و قابلیت‌ها را آزاد کنید. از آن جایی که بازی به ازای هر Level-Up یک Attribute Point به بازیکن می‌دهد و سقف این آمار نیز به عدد ۲۰ محدود می‌شود، امکان آزاد کردن همه‌ی مهارت‌ها وجود ندارد. بنابراین، حساب خود را هنگام استفاده کردن از درخت مهارت‌ها و Attribute Points حسابی جمع کنید تا دچار مشکل نشوید.

در پایان اگر قصد دارید به شخصه جدیدترین اثر استودیو CD Projekt را تجربه کنید، می‌توانید از لینک‌هایی که در پایین‌تر قرار داده شده، استفاده کنید.

نظر شما در مورد فرآیند Level-Up در بازی Cyberpunk 2077 چیست؟ آیا شما هم در این فرآیند به مشکل برخوردید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید