راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای چلنج های هفتگی فورتنایت (هفته اول سیزن ۱ از چپتر ۳)

راهنمای چلنج های فورتنایت

چالش‌های هفته اول سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت در دسترس قرار گرفته که شامل چلنج‌های مختلفی می‌شود. اگر قصد به تکمیل این چالش‌ها و به دست آوردن مقدار زیادی XP دارید، با راهنمای چلنج های فورتنایت تیلنو همراه شوید.

پس از انتظارهای فراوان سیزن اول چپتر سوم بازی Fortnite در دسترس قرار گرفته تا بازیکنان باری دیگر وارد دنیای این بازی شوند و ساعت‌ها به مبارزه بپردازند. اولین سیزن این چپتر، به شدت هیجان‌انگیز بوده و شامل یک بتل پس غیرمنتظره و پرمحتوا هم می‌شود که در میان اسکین‌های موجود در آن، می‌توانیم چهره‌های آشنایی مانند اسپایدرمن و دویین جانسون (Dwayne Johnson) را در آن مشاهده کنیم. با توجه به اتفاقاتی که این چند روز رخ داده، متوجه شدیم که راک (لقب دویین جانسون) تاثیر زیادی روی دنیای بازی گذاشته و به عنوان فرد پشت شخصیت The Foundation و سازمان The Seven هم شناخته می‌شود.

جالب است بدانید با توجه به اقدامات شرکت Epic Games هم اسکین The Foundation و هم اسکین اسپایدرمن از طریق بتل پس فصل جدید فورتنایت قابل دریافت هستند و با پیش‌روی در آن، قادر به استفاده از این اسکین‌ها خواهید بود. البته پیش‌روی و دست یافتن به مراحل بالای Battle Pass به این راحتی‌ها نیست و باید برای این کار XP زیادی به دست آورید. اما به دست آوردن XP کار زیاد عجیبی نیست و همین که به انجام بازی و کشتن دشمنان بپردازید، مقدار زیادی از این مولفه را دریافت خواهید کرد. در نظر داشته باشید که بهترین کار برای به دست آوردن بیشترین XP ممکن، تکمیل چالش‌های هفتگی است. چالش‌های هفتگی در فصل جدید جایگزین پانچ کارت‌های قبلی شدند تا کار را برای بازیکنان راحت‌تر کنند. تکمیل هر چالش هفتگی به شما ۲۵,۰۰۰ واحد XP می‌دهد که در نوع خود مقدار زیادی محسوب می‌شود. همچنین انجام چالش‌های روزانه که در طی هر ۲۴ ساعت برای هر بازیکن به روز رسانی می‌شوند، روش مناسب دیگری برای Level-UP در بتل پس فورتنایت است. البته توجه کنید که چالش‌های روزانه برای هر بازیکن متفاوت است و به صورت اتفاقی برای شما در نظر گرفته می‌شود.

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد چپتر سوم بازی Fortnite به دست آورید، می‌توانید به مقاله هر آنچه که باید در مورد چپتر سوم فورتنایت بدانید مراجعه کنید.

چلنج های هفته اول سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیح نام چالش
۱۰ عدد Chest یا Ammo Box را در Landmarkها باز کنید Search chests or ammo boxes at landmarks (10)
هنگام سُر خوردن (Sliding)، به دشمنان ۵۰ واحد آسیب وارد کنید Damage opponents while sliding (50)
هنگامی که سوار یک وسیله نقلیه (Vehicle) هستید، دو دفعه از داخل یک حلقه آتش عبور کنید Jump through flaming rings in a vehicle (2)
دو دفعه در منطقه Daily Bugle فرود آمده و در ۲۵ نفر نهایی قرار بگیرید Land at the Daily Bugle, then finish top 25 (2)
یک Vault را به همراه یک بازیکن دیگر باز کنید Open a Vault with another player (1)
سه نفر از دشمنان را با استفاده از یک Sniper Rifle یا SMG بکشید Get eliminations with an SMG or Sniper Rifle (3)
۱۰ عدد از مناطق نام‌دار فورتنایت (مانند Daily Bugle) را ملاقات کنید Discover named locations (10)
با استفاده از Assault Rifleها به دشمنان ۱,۰۰۰ واحد آسیب بزنید Damage opponents with an Assault Rifle (1000)
۱,۰۰۰ واحد از منابع مختلف (چوب، سنگ یا آهن) استخراج کنید Harvest resources (1000)

اول از همه باید بدانید که چالش‌های هفته اول این فصل فورتنایت به شدت راحت بوده و می‌توانید آن‌ها را به راحتی هرچه تمام‌تر تکمیل کنید. برای انجام دادن چالش اول که احتمالا به صورت طبیعی آن را انجام می‌دهید، کافی است به Landmarkها یا همان مناطق بزرگ و نام‌دار بازی Fortnite بروید و در سطح آن‌ها ۱۰ عدد Chest یا Ammo Box باز کنید. توجه داشته باشید که نیازی به انجام این کار در نقطه مشخص شده‌ای نیست و از این منظر محدودیتی ندارید. برای تکمیل چلنج دوم باید از یکی از مکانیک‌های جدید چپتر سوم که با نام Sliding شناخته می‌شود، استفاده کنید. این مکانیک جدید به شما اجازه می‌دهد که از مناطق شیب‌دار و مرتفع با سرعت به سمت پایین سُر بخورید. حالا کافی است هنگامی که در حال سُر خوردن هستید، به دشمنان خود ۵۰ واحد آسیب وارد کنید تا این چالش را انجام داده باشید. سومین چلنج این هفته که باید به آن اشاره کنیم، از شما می‌خواهد هنگامی که سوار یک خودرو یا هر وسیله نقلیه‌ای هستید، از وسط حلقه‌های آتش بزرگ موجود در نقشه پریده و عبور کنید. شما می‌توانید این حلقه‌های آتش را به راحتی در طول تجربه معمولی خود ببینید و اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، قادر به استفاده از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد خواهید بود.

چهارمین چالش هم کاملا واضح است و نیازی به توضیح مفصل ندارد. برای تکمیل آن باید دو دفعه در منطقه Daily Bugle فرود آمده و در میان ۲۵ نفر نهایی بخش Battle Royale قرار بگیرید. اگر مهارت زیادی در زنده ماندن ندارید ولی می‌خواهید این چالش را به سرانجام برسانید، می‌توانید از درگیری‌ها دوری کرده و کمی محافظه‌کارانه بازی کنید. اما داستان چلنج پنج این هفته فورتنایت کمی فرق می‌کند و نمی‌توانید به تنهایی آن را انجام دهید. در واقع برای اینکه قادر به باز کردن در یک Vault باشید، حداقل به کمک یک بازیکن دیگر نیاز خواهید داشت.  از این رو بهتر است از یکی از دوستان خود برای انجام این کار کمک بگیرید. پس از پیدا کردن یک هم‌تیمی، کافی است به یکی از Vaultهای موجود در نقشه مراجعه کرده و یکی از آن‌ها را باز کنید. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید بهتر است از ویدیوی انتهای مطلب کمک بگیرید.

چالش ششم هفته اول سیزن ۱ چپتر سوم بازی Fortnite هم به شدت راحت و سرراست بوده و شاید خود شما آن را به صورت طبیعی تکیمل کنید. برای کامل کردن این چلنج باید با استفاده از یک اسلحه Sniper Rifle یا SMG (با هر کدام که راحت هستید)، سه نفر از دشمنان را بکشید. مشخصا این کار زیاد سخت نیست و تنها به کمی دقت و موقعیت‌شناسی نیاز خواهد داشت. چلنج هفتم این هفته فورتنایت هم از شما می‌خواهد از ۱۰ عدد از مناطق نام‌دار نقشه، دیدن کنید. الگو یا محدودیت خاصی برای این چلنج وجود ندارد و خود شما به احتمال زیاد به طور طبیعی آن را انجام خواهید داد.

راهنمای چلنج های فورتنایت

اگر قصد دارید چالش هشتم را به اتمام برسانید، باید با استفاده از Assault Rifleهایی که در طی تجربه خود آن‌ها را به دست می‌آورید، به دشمنان ۱,۰۰۰ واحد آسیب وارد کنید. این کار زیاد سخت نیست و خود شما بدون هیچ راهنمایی خاصی پس از چند ساعت آن را انجام خواهید داد. آخرین چلنج این هفته بازی Fortnite هم مورد خاصی نیست و باید برای تکمیل آن ۱,۰۰۰ واحد از منابع مختلف بازی (چوب، آهن یا سنگ) استخراج یا Harvest کنید. برای انجام این کار، باید از Pickaxe خود کمک گرفته و با ضربه زدن به اشیا مختلف در بازی (مانند درخت‌ها و خودروها)، ۱,۰۰۰ واحد منبع جمع کنید. هنگامی که این کار را هم به اتمام رساندید تمامی چالش‌های هفته اول این فصل را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید.

نکته‌ای که در مورد چالش‌های هفتگی یا Weekly Challengesهای این فصل وجود دارد، این است که تا پایان Season وقت دارید که به انجام آن‌ها بپردازید. به عبارتی دیگر اگر چالش‌های هفته جدید در دسترس قرار گرفت، هنوز هم می‌توانید به سراغ چلنج‌های هفته‌های گذشته رفته و آن‌ها را انجام دهید.

در این نقطه به پایان راهنمای چالش‌های هفتگی هفته اول فصل ۱ چپتر ۳ فورتنایت می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به انجام Challengeهای مذکور شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *