راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای اچیومنت بازی Forza Horizon 5

بازی Forza Horizon 5

بازی Forza Horizon 5 که به تازگی منتشر شده و حسابی مورد توجه قرار گرفته، دارای لیست بلندی از اچیومنت‌های مختلف است که کسب کردن آن‌ها به کمی راهنمایی نیاز دارد. در ادامه به راهنمای اچیومنت فورزا هورایزن 5 خواهیم پرداخت.

بازی Forza Horizon 5 که نسخه پنجم مجموعه Forza Horizon محسوب می‌شود، به تازگی منتشر شده و به گفته بسیاری از افراد توانسته به بهترین شماره سری تبدیل شود. سازندگان این بازی در استودیو Playground این بار کشور مکزیک را برای اثر خود انتخاب کرده‌اند تا بتوانند با استفاده از طبیعت زیبای این سرزمین، نقشه جذابی را به بازیکنان ارائه دهند.

فورتزا هورایزن 5 بزرگ‌ترین نسخه سری به شمار می‌رود و نقشه آن حدود ۵۰ درصد بزرگ‌تر از نقشه بازی Forza Horizon 4 است. به طور کلی این بازی نسبت به نسخه چهارم که در بریتانیا جریان داشت، بهبودهای مختلفی را در همه زمینه‌های تجربه کرده است؛ از مسائل بصری و گرافیکی گرفته تا تنوع در محیط و دقت به جزئیات. همچنین جالب است بدانید که این بازی شامل ۵۳ عدد اچیومنت (Achievement) مختلف می‌شود که برای آزاد کردن آن‌ها باید فعالیت‌های متفاوتی را انجام دهید.

 • سختی آزاد کردن همه اچیومنت‌ها: ۸ از ۱۰
 • مدت زمان تقریبی برای کسب همه اچیومنت‌ها: بین ۲۵ تا ۵۰ ساعت
 • تعداد مجموع اچیومنت‌ها: ۵۳
 • اچیومنت‌های آفلاین: ۴۴ (۱۰۰۰gs.png)
 • اچیومنت‌های آنلاین: ۹
 • تعداد اچیومنت‌های از دست دادنی: صفر، شما هیچ اچیومنت خاصی را از دست نخواهید داد
 • آیا درجه سختی بازی Forza Horizon 5 روی روند آزاد کردن اچیومنت‌ها تاثیر می‌گذارد؟ فقط اچیومنت Unbeatable Triumph
 • تعداد اچیومنت‌های گلیچ شده: صفر

اقدامات لازم برای کسب همه اچیومنت‌های بازی Forza Horizon 5

به طور کلی نیازی به رعایت کردن ترتیب خاصی برای آزاد کردن اچیومنت‌ها وجود ندارد؛ چرا که شما همواره آزاد هستید به انجام فعالیت‌هایی بپردازید که دوست دارید. اما با این حال، بهتر است اول خانه Buenas Vistas را با قیمت ۲,۰۰۰,۰۰۰ واحد Cr بخرید. پس سعی کنید از همان اول پول‌های خود را جمع کرده تا سریع‌تر این خانه را به دست آورید. همچنین از همان لحظات آغازین بازی که وارد جهان باز آن می‌شوید، سعی کنید هر Fast Travel Board را که مشاهده کردید، نابود کنید. هنگامی که این تابلو‌ها را نابود کنید، نقاط جدیدی را برای Fast Travel کردن آزاد خواهید کرد. علاوه بر Fast Travel Boardها، سعی کنید همه Bonus Boardها را هم به محض این که دیدید، نابود کنید. این Bonus Boardها به شما XP می‌دهند تا بتوانید Level خود را هر چه سریع‌تر افزایش دهید.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، این است که تکمیل Eventهای اصلی بازی را در اولویت خود قرار دهید. انجام این کار نه تنها خودروها و پول زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد، بلکه باعث آزاد شدن بسیاری از اچیومنت‌های بازی هم خواهد شد. هنگامی که ماموریت‌های اصلی بازی Forza Horizon 5 را تمام کرده باشید، به احتمال زیاد به Hall of Fame بازی راه پیدا کرده‌اید و پس از آن باید صرفا به دنبال اچیومنت‌های فرعی بروید.

بازی Forza Horizon 5
Adaptable

توضیح: Showcase Event اولیه بازی با نام In a Wing and a Prayer را تکمیل کنید

gs.png۱۰

در همان لحظات آغازین بازی و زمانی که وارد کشور مکزیک می‌شوید، خود بازی شما را به سمت یک Showcase با نام On a Wind and a Prayer سوق می‌دهد. کافی است این مرحله را تکمیل کنید تا اچیومنت برای شما آزاد شود.

Welcome to Mexico

توضیح: وارد Horizon Festival مکزیک شوید

gs.png۱۰

کسب این اچیومنت خیلی ساده است و برای کسب آن تنها باید در بخش Prologue بازی Forza Horizon 5 وارد منطقه Horizon Festival شوید. Welcome to Mexico اولین اچیومنتی است که در طول بازی آن را آزاد می‌کنید.

Race into Action

توضیح: یک Horizon Race Event را تکمیل کنید

gs.png۱۰

آزاد کردن این اچیومنت درست مانند توضیحاتی که ارائه شد، آسان است. برای کسب این اچیومنت تنها باید یکی از مسابقات بازی که با نام Horizon Race Event شناخته می‌شوند را آزاد کنید. حالا فرقی نمی‌کند که این مسابقه Road Race، Street Race، Off-road Race یا هر چیز دیگری باشد. به طور طبیعی شما این اچیومنت را خیلی سریع آزاد می‌کنید؛ مگر اینکه هیچ علاقه‌ای به مسابقات فورتزا هورایزن 5 نداشته باشید و به تکمیل آن‌ها نپردازید.

Icebreaker

توضیح: در یک Horizon Arcade Event شرکت کنید

gs.png۱۰

هنگامی که بخش اولیه بازی Forza Horizon 5 را به اتمام برسانید و وارد دنیای آزاد شوید، Horizon Arcade Eventها در سراسر نقشه ظاهر می‌شوند. حال باید به سمت این رویدادها که با علامتی صورتی رو نقشه نشان داده می‌شوند بروید و در آن‌ها شرکت کنید. توجه داشته باشید که برای کسب اچیومنت Icebreaker نیازی به بردن این رویدادها نبوده و کافی است یکی از آن‌ها را کامل کنید. هرچند بهتر است نهایت تلاش خود را به کار بگیرید تا در آن‌ها پیروز شوید؛ چرا که برای آزاد کردن اچیومنت Unlimited Prowess باید در پنج عدد از آن‌ها پیروز شوید.

Mi Casa

توضیح: اولین خانه (Player House) خود را آزاد کنید

gs.png۱۰

اگر روند اصلی خود بازی را دنبال کنید، به طور طبیعی این اچیومنت را آزاد خواهید کرد. هرچند توجه کنید که برای کسب اچیومنت Mogul باید تمامی هفت خانه موجود در بازی Forza Horizon 5 را آزاد کنید. اما تنها کاری که باید برای این اچیومنت انجام دهید، این است که داستان را دنبال کنید تا زمانی که خود بازی شما را به خرید یک خانه تشویق می‌کند. به محض اینکه خانه را به تصاحب خود درآوردید، اچیومنت آزاد می‌شود.

First Love

توضیح: اولین خودرو خود را از Autoshow بخرید

gs.png۱۰

به Horizon Mexico که در گوشه سمت چپ-پایین نقشه بازی وجود دارد مراجعه کرده و یک خودرو جدید بخرید. در این نقطه سعی کنید ارزان‌ترین ماشین ممکن را بخرید؛ چرا که تمام خودروهای گران قیمتی که برای بردن مسابقات نیاز دارید به صورت طبیعی و با انجام دادن مراحل به تصاحب شما در می‌آیند.

راه دیگری که برای این کار وجود دارد، باز کردن منو و مراجعه به بخش Cars است. سپس روی گزینه Buy New & Used Cars کلیک کنید تا به صورت خودکار به Horizon Mexico منتقل شوید و در ادامه خودرو مورد نظر را بخرید.

This is the Way

توضیح: یک چپتر جدید را در Horizon Adventure خود آغاز کنید

gs.png۲۰

این اچیومنت را هم به صورت طبیعی و با پیش‌روی در روند بازی به دست خواهید آورد. اما اگر بخواهیم به طور خلاصه توضیح دهیم، باید بدانید که شما با انجام دادن و تکمیل کردن فعالیت‌های مختلف در بازی Forza Horizon 5 امتیازاتی تحت عنوان Accolade Point به دست می‌آورید و هنگامی که جمع این امتیازات به نقطه معینی برسد، یک بلیط دریافت خواهید کرد. حالا می‌توانید از این بلیط برای آزاد کردن بخش‌های جدید نقشه Horizon Adventure استفاده کنید. به محض این که با بلیط خود یک چپتر جدید را آزاد کردید، این اچیومنت را به دست خواهید آورد.

Viva Horizon!

توضیح: اولین Horizon Finale Event خود را آزاد کنید

gs.png۳۰

برای اینکه بتوانید Finale Eventهای بازی Forza Horizon 5 مانند The Goliath، The Marathon و… را آزاد کنید، باید همه بلیط‌هایی را که به وسیله Accolade Pointها به دست می‌آورید، روی یکی از بخش‌های Horizon Adventure خرج کنید. برای مثال اگر بلیط‌های خود را روی Mainstage خرج کنید، The Goliath را آزاد خواهید کرد. به محض اینکه چپتر آخر یک Horizon Adventure Event را آزاد کنید، اچیومنت Viva Horizon! را کسب خواهید کرد.

Putting on a Show

توضیح: تمامی Showcase Eventها را ببرید

gs.png۲۰

در سطح نقشه بازی Forza Horizon 5 یک سری فعالیت‌ها با نام Showcase وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را آزاد کنید. نام Showcase اول بازی On a Wing and Prayer بود که در همان لحظات ابتدایی آن را کامل می‌کنید. شما می‌توانید نام سه Showcase بعدی را در ادامه مشاهده کنید:

Flood, Sweat and Gears: با پیش‌روی در دسته Dirt Racing آن را آزاد خواهید

Buggy and the Beast: با پیش‌روی در دسته Cross-Country آن را آزاد خواهید کرد

Catch me if you Canyon: با پیش‌روی در دسته PR Stunts آن را آزاد خواهید کرد

فقط توجه داشته باشید برای به دست آوردن اچیومنت Putting on a Show باید تمامی Showcaseهای ذکر شده را ببرید و تنها تکمیل کردن آن‌ها کافی نخواهد بود.

AWDdyssey

توضیح: Outpost دسته Horizon Wilds را بسازید

gs.png۱۰

اگر شما به تکمیل کردن بخش Story بازی Forza Horizon 5 می‌پردازید، به احتمال زیاد و به طور طبیعی این اچیومنت را آزاد خواهید کرد؛ چرا که برای به دست آوردن آن کافی است مسابقات مختلف را تکمیل کرده و آن‌ها را دنبال کنید. برای شروع منو Pause بازی را باز کنید و به بخش Campaign بروید. سپس با مراجعه به بخش Horizon Adventure، یک نقشه را مشاهده خواهید کرد. هر یک از بلیط‌هایی (Ticket) که در سمت چپ صفحه نمایش مشاهده می‌کنید، می‌توانید یک Horizon Outpost جدید را آزاد کند. به طور کلی پنج عدد Horizon Outpost وجود دارد که باید آن را آزاد کرده و بسازید. هر Outpost مربوط به یک بخش جدا می‌شود که می‌توانید اسامی آن‌ها را در ادامه مشاهده کنید:

 • Horizon Apex
 • Horizon Wilds
 • Horizon Baja
 • Horizon Rush
 • Horizon Street Scene

هر کدام از این بخش‌ها دارای یک Outpost هستند و یک اچیومنت را هم به خود اختصاص داده‌اند. هر یک از Outpostها با پیش‌روی شما در بازی و به دست آوردن Accolade Point آزاد می‌شوند. اگر احساس می‌کنید این روند پیچیده است، اصلا به آن فکر نکنید و تنها به فکر شرکت در مسابقات مختلف و تکمیل آن‌ها باشید. این گونه اچیومنت‌های این قسمت به صورت تک‌تک برای شما آزاد می‌شوند.

Ask Any Racer, Any Real Racer

توضیح: Outpost دسته Horizon Street Scene را بسازید

gs.png۱۰

به اچیومنت AWDyssey مراجعه کنید.

Far from the Mudding Crowd

توضیح: Outpost دسته Horizon Apex را بسازید

gs.png۱۰

به اچیومنت AWDyssey مراجعه کنید.

There’s Always Money in the Baja Stand

توضیح: Outpost دسته Horizon Baja را بسازید

gs.png۱۰

به اچیومنت AWDyssey مراجعه کنید.

Adrenaline Rush

توضیح: Outpost دسته Horizon Rush را بسازید

gs.png۱۰

به اچیومنت AWDyssey مراجعه کنید.

Hall of Famer

توضیح: به تالار مشاهیر هورایزن (Horizon Hall of Fame) راه پیدا کنید

gs.png۵۰

رسیدن به Hall of Fame بازی Forza Horizon 5 به اندازه‌ای که به نظر می‌رسد، سخت نیست. در واقع رسیدن به این نقطه خیلی ساده و آسان است. برای این کار تنها باید Horizon Adventure خود را ادامه دهید و به تکمیل کردن تمامی رویدادهای که آزاد می‌کنید، بپردازید. البته اگر این رویدادها و مسابقات را برنده شده و به عنوان نفر اول از آن‌ها خارج شوید، امتیازات و Accolade Pointهای بیشتری به دست آورده و سریع‌تر به تالار مشاهیر راه پیدا می‌کنید. در واقع به احتمال زیاد هنگامی که آخرین Event بازی را به پایان برسانید، این روند به اتمام خود می‌رسد. حتی اگر هم در این موقعیت به Hall of Fame راه پیدا نکردید، کافی است به انجام دادن دوباره چندین فعالیت بپردازید. حقیقت این است که تقریبا هر کاری که شما در فورتزا هورایزن 5 انجام می‌دهید، چه مسابقه دادن باشد و چه انجام دادن PR Stuntها، به شما Accolade Point می‌دهد. به همین ترتیب و با پیش‌روی در روند معمولی بازی، این اچیومنت را آزاد خواهید کرد.

How to Race Friends and Influence People

توضیح: در چپتر Tristan بخش Born Fast داستان هورایزن (Horizon Story)، سه ستاره (Star) به دست آورید

gs.png۱۰

اول از همه باید بدانید که بخش Born Fast داستان هورایزن، با انجام دادن مسابقات Horizon Street Scene آزاد خواهد شد. به طور اساسی، تکمیل مسابقات Horizon Street Scene یک سری مسابقات تک به تک را بر علیه سایر راننده‌ها در نقشه مکزیک آزاد می‌کند. این مسابقات روی نقشه با علامت زرد که دو کلاه کاسکت در کنار هم قرار دارند، نشان داده می‌شود.

این اچیومنت از شما می‌خواهد که چپتر Tristan که مرحله هشتم از هشت مرحله Horizon Story است را کامل کنید. البته توجه داشته باشید که رقیب شما در این چپتر تنها زمانی وارد مسابقه می‌شود که شما عضوی از Hall of Fame باشید. بنابراین ابتدا به تالا مشاهیر بازی Forza Horizon 5 وارد شوید و سپس به دنبال آزاد کردن این اچیومنت بیایید.

اما باید اشاره کنیم که خود این مسابقات به شدت راحت هستند و می‌توانید همه آن‌ها را بدون چالش خاصی، سه ستاره‌ای کنید. البته برای آزادکردن اچیومنت How to Race Friends and Influence People باید تنها مسابقه چپتر Tristan را سه ستاره کنید و نیازی نیست برای سه ستاره کردن سایر چپتر‌ها خود را به زحمت بیندازید. البته سه ستاره کردن چپترهای دیگر زیاد هم بد نیست؛ چرا که این گونه Accolade Point بیشتری دریافت می‌کنید.

Cover to Cover

توضیح: در یکی از بخش‌های Horizon Story، تمام چپترها را سه ستاره کنید

gs.png۲۰

اگر به پیشنهاد ما در اچیومنت قبلی گوش داده و سه ستاره سایر چپترها را هم به دست آورده باشید، اچیومنت Cover to Cover به طور خودکار برای شما آزاد می‌شود. اگر این کار را انجام نداده‌اید، کلی داستان‌های دیگر وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را با علامت زردی که در نقشه بازی Forza Horizon دارند، شناسایی کنید. حالا کافی است به سراغ آن‌ها رفته و تک‌تک آن‌ها را سه ستاره کنید تا این اچیومنت را هم به دست آورید.

Tourist Attraction

توضیح: اول رویداد Horizon Tour Race خود را کامل کنید

gs.png۱۰

The Horizon Tour Race در واقع حکم همان بخش چندنفر بازی Forza Horizon 5 دارد که می‌توانید آن را با علامت سبزی که کنار آتش نشان شمال غربی نقشه وجود دارد، شناسایی کنید. این رویداد (Event) را کامل کنید و اچیومنت مذکور برای شما آزاد خواهد شد.

Show me Your Moves

توضیح: به تجربه یکی از رویدادهای EventLab که توسط بازیکنان دیگر ساخته شده، بپردازید

gs.png۱۰

برای کسب این اچیومنت منو Pause را باز کنید، به منو Creative Hub بروید و سپس گزینه EventLab را انتخاب کنید. یکی Eventهایی که در این صفحه مشاهده می‌کنید را کامل کنید تا اچیومنت Show Me your Moves بازی Forza Horizon 5 برای شما آزاد شود.

Good Carma

توضیح: قدردانی خود را نسبت به سایر بازیکنان فورتزا هورایزن 5 نشان دهید

gs.png۱۰

در بازی Forza Horizon 5 موقعیت‌هایی زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها قدردانی خود را نسبت به سایر بازیکنان نشان دهید. راحت‌ترین راه انجام این کار، استفاده از طراحی خودروهایی است که توسط بازیکنان دیگر درست شده‌اند. به همین منظور به Horizon Mexico بروید، وارد بخش شخصی‌سازی خودروها شوید و یکی از ماشین‌های خود را با استفاده از Liveryهای موجود در بازی که توسط سایر گیمرها درست شده، شخصی‌سازی کنید. پس از مدتی یک پیام روی صفحه ظاهر می‌شود و از شما می‌پرسد که آیا از Livery مذکور راضی هستید یا خیر. در این موقعیت کافی است طراحی انتخاب شده را در این پیام لایک کنید تا به این شکل از سازنده Livery قدردانی کرده باشید. البته شما این پیام را بعد از استفاده از هر محتوایی که توسط جامعه بازیکنان فورتزا ساخته شده باشد، دریافت می‌کنید.

Album Cover

توضیح: برای Horizon Promo، با استفاده از Photo Mode از ماشین 2021 Mercedes-AMG One یک عکس بگیرید

gs.png۱۰

اول از همه باید اشاره کنیم که باید این عکس را با استفاده از Photo Mode‌ که با فشردن دکمه D-pad بالا در کنترلر ایکس باکس باز می‌شود، بگیرید. اما باید توجه داشته باشید که به دست آوردن ماشین 2021 Mercedes-AMG One زیاد راحت نیست؛ چرا که برای خرید آن باید ۲,۷۰۰,۰۰۰ واحد Cr خرج کنید. بنابراین باید با تکمیل مسابقات و فعالیت‌های مختلف پول زیادی را به دست آورید تا بتوانید این خودرو را تهیه کنید. همچنین توجه داشته باشید که درجه سختی بازی Forza Horizon 5 هرچقدر که بیشتر باشد پول بیشتری برای انجام فعالیت‌های متفاوت به دست می‌آورید.

در این نقطه باید اشاره کنیم اگر می‌خواهید به تجربه جدیدترین اثر استودیو Playground Games و یکی از بهترین بازی‌های Racing دنیا بپردازید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Forza Horizon 5 برای Xbox Series X مراجعه کنید.

Fit to Print

توضیح: برای Horizon Promo، با استفاده از Photo Mode از ۲۰۰ عدد خودرو مختلف عکس بگیرید

gs.png۳۰

برای آزاد کردن اچیومنت Fit to Print بازی Forza Horizon 5 باید با استفاده از Photo Mode که با فشردن D-pad بالا روی کنترلر ایکس باکس باز می‌شود، از ۲۰۰ عدد خودرو مختلف عکس بگیرید. راحت‌ترین روش ممکن برای انجام کار مذکور این است که درست در زمان شروع شدن هر مسابقه‌ای Photo Mode را باز کنید و سپس از ماشین‌های متفاوتی که منتظر شروع مسابقه هستند، عکس بگیرید. اگر شما کلاس خودرو انتخابی برای مسابقه را تغییر دهید، خودرو سایر رقیب‌ها هم عوض می‌شود و این گونه سوژه‌های جدیدی برای عکاسی دارید. حال اگر به تجربه مسابقات با فرمت‌های متفاوت (برای مثال شرکت در مسابقات Off-road یا Street Racing) بپردازید، باز هم ماشین‌های جدید دیگری می‌بینید. پس خودرو انتخابی خود برای هر مسابقه‌ای را تغییر دهید. همچنین توجه داشته باشید که اگر هنگام اقدام به عکاسی یک علامت در کنار نام Drivatar نمایش داده شد، یعنی قبلا از این خودرو عکس گرفته‌اید.

A Forza Edition to My Collection

توضیحات: از طریق یک Wheelspin یا Super Wheelspin، یک ماشین Forza Edition به دست آورید

gs.png۱۰

آزاد کردن این اچیومنت به شدت سخت خواهد بود؛ چرا که خودروها Forza Edition به شدت کمیاب هستند و باید خیلی خوش‌شانس باشید که یکی از آن‌ها در مدت زمان کمی به دست آورید. ماشین‌های Forza Edition را می‌توانید با پس‌زمینه طوسی آن‌ها شناسایی کنید. اما موضوع جایی سخت‌تر می‌شود که باید یکی از ماشین‌ها را از طریق Wheelspin یا Super Wheelspinها به دست آورید. تنها کاری که از دست شما بر می‌آید این است که تا می‌توانید از Wheelspinها استفاده کنید و امیدوار باشید که بالاخره از یکی از آن‌ها Forza Edition Car خارج شود. اما چگونه می‌توانیم Wheelspinهای بیشتری به دست آوریم؟ همان طور که به احتمال زیاد متوجه شده‌اید، بهترین راه برای به دست آوردن Wheelspinهای بیشتر پیش‌روی در خط داستانی و تکمیل مسابقات و فعالیت‌های مختلف است. همچنین به دست آوردن Wheelspin از طریق خرج کردن Skil Pointها در بخش Car Mastery هم ممکن است. اما همان طور که اشاره کردیم، این موضوع به شانس شما باز می‌گردد.

Manufacturer Affinity

توضیح: از سازنده خودروها (Manufacturers) پاداش (Bonus) بگیرید

gs.png۱۰

اگر موفق به خرید یا آزاد کردن بیشتر خودروهای یک شرکت ماشین‌سازی شوید، یک پاداش یا Bonus دریافت می‌کنید که می‌توانید آن را در صفحه Car Collection مشاهده کنید. به محض اینکه پاداش مذکور را دریافت کردید، اچیومنت Manufacturer Affinity بازی Forza Horizon 5 برای شما آزاد می‌شود. این کار به شدت راحت بوده و نیازی نیست نگران آن باشید. کافی است تمرکز خود را روی خرید ماشین‌های تنها یک شرکت (مانند Ford) بگذارید و همه خودروهای آن را کامل کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، یک پاداش دریافت می‌کنید که باعث آزاد شدن این اچیومنت هم می‌شود.

You Could Say I’m a Fan

توضیح: از سازنده خودروها (Manufacturers) که ۲۵ عدد یا بیشتر ماشین دارند، پاداش (Bonus) بگیرید

gs.png۳۰

آزاد کردن این اچیومنت نسبت به مورد قبلی، کمی سخت است. در حال حاضر به طور کلی پنج شرکت سازنده خودرو در بازی Forza Horizon 5 وجود دارند که می‌توانید ۲۵ عدد خودرو یا بیشتر را در مجموعه آن‌ها مشاهده کنید. این پنج شرکت BMW، Chevrolet، Ferrari، Ford و Porsche هستند. برای این که بتوانید از این شرکت‌ها پاداش دریافت کنید، باید بیشتر خودروهای مجموعه آن‌ها خریداری شود. شرکت Ford گزینه مناسبی برای این کار نیست؛ چرا که تعداد ماشین‌های این کمپانی در بازی خیلی زیاد بوده و طول می‌کشد تا بتوانید تمام خوردوهای آن را آزاد کنید. همچنین، ماشین‌های دو شرکت Porsche و Ferrari بیش از حد گران هستند و باید پول بسیار زیادی را برای خرید بیشتر خودروهای دو سازنده مذکور خرج کنید. پس تنها گزینه‌های مناسب برای انجام این کار، آزاد کردن محصولات دو شرکت Chevrolet و BMW است.

توجه داشته باشید که بهتر است پس از اتمام رویدادهای داستانی بازی به سراغ آزاد کردن این اچیومنت بروید؛ چرا که در این شرایط ماشین‌های متعددی را از طریق Wheelspinها به دست آورده‌اید. حال زمانی که به این نقطه رسیدید، کافی است لیست ماشین‌های خود را بررسی کنید و سپس با توجه به آن، به خرید بیشتر ماشین‌های یک شرکت بپردازید تا از آن پاداش یا Bonus بگیرید.

An Item Of Extreme Value

توضیح: Golden Tlaloc Totem را پیدا کرده و از آن عکس بگیرید

gs.png۱۰

اگر مرحله Tulum Expedition که جزوی از دسته Road Racing است را انجام دهید، عکاسی از Golden Tlaloc Totem به عنوان یک ماموریت فرعی در اختیار شما قرار می‌گیرد. کافی است این ماموریت فرعی را انجام دهید تا اچیومنت An Item of Extreme Value برای شما آزاد شود. توجه داشته باشید که شما می‌توانید مرحله مذکور را تا هر چند دفعه که دوست دارید، تکرار کنید. پس اگر پیش از این آن را تکمیل کرده‌اید، کافی است باری دیگر به سراغ آن بروید.

No Stone Unturned

توضیح: اولین Expedition خود را کامل کنید

gs.png۳۰

یکی از ویژگی‌های جدید بازی Forza Horizon 5 که با نام Expeditions شناخته می‌شود، بیشتر در مورد رویدادهای داستانی و گشت و گذار در نقشه بازی است. به طور کلی پنج عدد از این Expeditionها در دنیای بازی وجود دارد که هر کدام به یکی از دسته‌های Horizon Adventure مربوط می‌شوند. در ادامه می‌توانید لیست این Expeditionها را مشاهده کنید:

 • Tulum Expedition – Road Racing
 • Jungle Expedition – Dirt Racing
 • Baja Expedition – Cross-Country Racing
 • Guanajuato Expedition – Street Scene
 • Canyon Expedition – PR Stunts

کافی است یکی از پنج ماموریت ذکر شده را تکمیل کنید تا اچیومنت No Stone Unturned برای شما آزاد شود.

Chicken Dinner

توضیح: اولین برد خود را در حالت Eliminator به دست آورید

gs.png۳۰

Eliminator در واقع حکم حالت Battle-Royal بازی Forza Horizon 5 دارد که برای بردن آن، باید همه بازیکنان موجود در مسابقه را شکست دهید و این موضوع اصلا کار آسانی نیست. درست است که بخش بزرگی از موفقیت در حالت Eliminator مربوط به مهارت‌های بازیکن است، اما خب عنصر شانس هم تاثیر بزرگی در این میان دارد. برای ورود به این حالت کافی است منو Pause را باز کرده و سپس به بخش Online مراجعه کنید. در ادامه وارد بخش Horizon Open شده و از آنجا روی گزینه The Eliminator کلیک کنید. حالا کافی است به تمرین بپردازید تا بالاخره موفق به بردن این حالت شوید. هنگامی که اولین برد خود در Eliminator را جشن گرفتید، اچیومنت مذکور به طور خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

Jackpot

توضیح: یک دور کامل از Super7 را کامل کنید

gs.png۲۰

برای آزاد کردن این اچیومنت باید به جنوب شرقی نقشه بروید و در جهت غربی منطقه Cordillera دنبال علامت Super7 بگردید. به سمت این علامت بروید تا روند آزاد کردن اچیومنت را شروع کنید. Super7 در واقع مجموعه‌ای از مسابقات و حالت‌هایی بوده که به دست بازیکنان مختلف ساخته شده است. حال برای آزاد کردن اچیومنت Jackpot، کافی است هفت عدد از مسابقات Super7 را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که نیازی نیست هر هفت مسابقه را پشت سر هم به اتمام برسانید و می‌توانید هر موقع که دوست داشتید به این منطقه بازگردید و به تکمیل سایر مسابقات بپردازید.

Seasoned Veteran

توضیح: در هر یک از فصل‌ها، فعالیت‌های Festival Playlist را انجام دهید

gs.png۵۰

اگر منو Pause با باز کنید، در صفحه Campaign گزینه‌ای با نام Festival Playlist را مشاهده خواهید کرد. اگر وارد این گزینه شوید، تعداد انبوهی از فعالیت‌های فصلی را مشاهده می‌کنید که قادر به تجربه آن‌ها هستید. به طور اساسی، اگر در هر یک از چهار فصل موجود فورتزا هورایزن 5 یکی از این فعالیت‌ها را انجام دهید، اچیومنت Seasoned Veteran را به دست خواهید آورد. فقط توجه داشته باشید که فصل‌ها در بازی Forza Horizon 5 به طور هفتگی تغییر می‌کنند و برای به آزاد کردن اچیومنت مورد بحث باید حداقل یک ماه صبر کنید (با توجه به این که چهار فصل کلی وجود دارد). تنها کاری که باید انجام دهید، این است که در هر هفته حداقل یکی از فعالیت‌های Festival Playlist را به اتمام برسانید و سپس منتظر هفته بعد و تغییر فصل بمانید.

Racing and Pacing and Plotting the Course

توضیح: در کشور مکزیک ۸۰ بار در مسابقات یا Race Eventهای مختلف پیروز شوید

gs.png۵۰

برای آزاد کردن این اچیومنت، هیچ راه خاصی وجود ندارد که بتواند کار را راحت‌تر کند. برای این اچیومنت باید در ۸۰ عدد از مسابقات یا Race Eventهای مختلف فورتزا هورایزن 5 پیروز شوید. پیروزی به معنی تنها قرار گرفتن در جمع سه نفر اول نیست و باید برای بردن مسابقات، حتما در جایگاه اول قرار بگیرید. همچنین بهتر است برای جلوگیری از خسته‌کننده شدن این روند از همان لحظه که وارد سرزمین مکزیک می‌شوید، در کنار فعالیت‌های مختلف به پیروزی در مسابقات هم فکر کنید. به هر حال بهتر است این چند نکته را هم در ذهن خود داشته باشید:

 1. اگر درجه سختی یا Difficulty بازی را پایین بیاورید می‌توانید راحت‌تر در مسابقات پیروز شوید
 2. باید در مسابقات مختلف پیروز شوید؛ پس پیروزی‌های مجدد در یک Race Event واحد کارساز نیست و باید به سراغ مسابقات مختلف و بردن آن‌ها بروید
 3. Drag Raceها حکم کوتاه‌ترین Race Eventها را دارند که تنها در عرض چند ثانیه به پایان می‌رسند
Unbeatable Triumph

توضیح: هنگامی که درجه سختی بازی رو Unbeatable قرار دارد، در ۶ مسابقه مختلف به پیروزی برسید

gs.png۳۰

هرچند که روند آزاد کردن این اچیومت زیاد پیچیده به نظر نمی‌رسد، حکم یکی از سخت‌ترین اچیومنت‌های بازی را دارد. برای شروع باید Drivatar Difficulty را روی گزینه Unbeatable قرار دهید و سپس در ۶ مسابقه مختلف به پیروزی برسید. ادامه کار به خود شما و مهارت‌هایتان بستگی دارد؛ چرا که بردن Race Eventها روی این درجه سختی کار به شدت طاقت فرسایی است.

Living Legend

توضیح: از طریق PR Stuntهای موجود در مکزیک ۲۹۴ عدد ستاره به دست آورید

gs.png۵۰

در بازی Forza Horizon 5 به طور کلی ۱۰۳ رویداد PR Stunt وجود دارد که با توجه به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم‌بندی شده‌اند:

 • ۳۱ عدد Speed trap
 • ۲۲ عدد Speed Zone
 • ۲۰ عدد Danger Sing
 • ۲۰ عدد Drift Zone
 • ۱۰ عدد Trailblazer Gate

بنابراین، شما می‌توانید با تکمیل این PR Stuntها در بهترین حالت ممکن ۳۰۹ ستاره به دست آورید. البته برای آزاد کردن اچیومنت Living Legend به دست آوردن ۲۹۴ عدد ستاره کافی خواهد بود. آزاد کردن این اچیومنت زمان و تلاش زیادی می‌طلبد که باید در طی آن دنبال فعالیت‌های مختلف در نقشه بروید و آن‌ها را با نهایت توان انجام دهید. البته هر یک از دسته‌بندی‌های مذکور کار مشخصی را از شما می‌خواهد و باید با توجه به آن‌ها، به انجام کارهای مختلفی مانند پریدن، دریفت کشیدن و… بپردازید.

I Have the High Ground

توضیح: با استفاده از یک ماشین واحد، در سه PL Class متفاوت مسابقات Rivals برنده شوید

gs.png۳۰

پیش از پرداختن به هر موضوعی، باید بدانید که منظور از Pl Class در واقع همان عددی است که در کنار نام خودرها نمایش داده شده و کلاس آن‌ها را مشخص می‌کند. برای مثال اگر Pl Class یک ماشین عدد ۷۵۰ را نشان دهد، جزو کلاس A حساب شده و اگر عدد ۸۵۰ را نشان دهد، جزو کلاس S1 حساب خواهد شد. بنابراین هنگامی که این روند را یاد بگیرید، اچیومنت را خیلی راحت‌تر از قبل به دست خواهید آورد.

برای شروع یک ماشین کلاس A را که حسابی دوست دارید بخرید. سپس منو Pause را باز کرده و از قسمت Online گزینه Rivals را انتخاب کنید. حالا یک مسابقه را انتخاب کرده و آن را با پیروزی پشت سر بگذارید. در ادامه ماشین خود را به یک گاراژ (Garage) باز گردانید و با Auto-Upgrade کلاس آن را یک پله بالاتر ببرید. برای مثال اگر ماشین شما کلاس A باشد، باید آن را با ارتقا دادن اجزای مختلف به کلاس S1 برسانید. حالا به تجربه یک مسابقه دیگر در حالت Rivals بپردازید و دوباره پیروز شوید (توجه کنید که پیروزی در تک‌تک این مسابقات ضروری است). سپس دوباره به یک گاراژ مراجعه کنید و این دفعه کلاس ماشین خود را به S2 برسانید و به طور مجدد در یک مسابقه در حالت Rivals پیروز شوید. اگر این کار را انجام دهید و با یک ماشین مشترک در مسابقات Rivals سه کلاس مختلف پیروز شوید، اچیومنت I Have the High Ground آزاد می‌شود. استفاده از ماشین Porsche 911 GT (1995) کلاس A می‌تواند برای روندی که به آن پرداختیم گزینه مناسبی باشد.

Unlimited Prowess!

توضیح: راند سوم هر پنج دسته‌بندی Horizon Arcade را کامل کنید

gs.png۲۰

Horizon Arcade که با علامتی صورتی در سراسر نقشه بازی Forza Horizon 5 دیده می‌شود، شامل پنج دسته‌بندی مختلف مانند Drift، Wreckage، Chaos، Speed و Air Vent می‌شود. شما می‌توانید دسته‌بندی هر یک از این رویدادها را روی علامت آن‌ها در نقشه مشاهده کنید. حال تنها کاری که لازم است برای آزاد کردن اچیومنت انجام دهید، این است که مرحله یا راند سوم هر پنج دسته‌بندی موجود را کامل کنید. برای مثال وارد یک Horizon Arcade که جزو دسته‌بندی Air Vent حساب می‌شود رفته و تا کامل کردن راند سوم پیش بروید. این کار را برای هر پنج دسته‌بندی مذکور تکرار کنید و اچیومنت برای شما خواهد بود.

Ride and Seek

توضیح: تمام جاده‌های کشور مکزیک را کشف کرده و روی آن‌ها به رانندگی بپردازید

gs.png۲۰

به دست آوردن اچیومنت Ride and Seek یکی از سخت‌ترین و طولانی‌ترین کارهای ممکن است. برای انجام این کار، باید تمامی ۵۷۸ عدد جاده‌ای که در نقشه بازی Forza Horizon 5 وجود دارد را کشف کرده و با استفاده از ماشین خود مسیر کامل همه آن‌ها را طی کنید. البته اگر اچیومنت مربوط به تکمیل ۸۰ مسابقه یا Race Event مختلف را آزاد کرده باشید، مسیر عمده‌ای از این روند را پشت سر گذاشته‌اید. به هر حال به نقشه بازی مراجعه کنید و با زدن دکمه RB (rb.png) روی کنترلر، آیکون‌های مختلف را پنهان کنید تا بتوانید لیست کامل جاده‌ها را ببینید. اگر مسیرهای فرعی را کامل کرده باشید به رنگ قرمز در می‌آیند و اگر جاده‌های اصلی را پشت سر گذاشته باشید، رنگ سفید را به خود می‌گیرند. بنابراین باید برای به دست آوردن این اچیومنت تمامی جاده‌های موجود را به رنگ سفید یا قرمز درآورید. همچنین جاده‌های کوچکی که ممکن است در نگاه اول متوجه آن‌ها نشوید را هم فراموش نکنید.

Min, Meet Max

توضیح: تمامی Eventهای یک Festival Playlist Series را تکمیل کنید

gs.png۲۰

Festival Playlist را می‌توانید در منو Pause بازی و جایی که تعداد انبوهی از Eventهای مختلف وجود دارد را مشاهده کنید. برای به دست آوردن این اچیومنت، باید پیش از پایان یک فصل (یا یک هفته در دنیای واقعی) همه Eventهای یک Festival Playlist را به پایان برسانید. این Eventها معمولا شامل دسته‌بندی‌هایی مانند Races، PR Events و یک سری فعالیت‌های آنلاین می‌شوند. همه آن‌ها را تکمیل کنید و اچیومنت Min, Meet Max را به دست خواهید آورد.

Better Than New

توضیح: ۱۴ ماشین موجود در انبارها (Barn) را پیدا کنید

gs.png۲۰

به طور کلی ۱۴ عدد انبار (Barn) در بازی Forza Horizon 5 وجود دارد که اکثر آن‌ها را با تجربه کردن Forza Eventهای اصلی پیدا می‌کنید. اما یکی از آن‌ها وجود دارد که از طریق تجربه رویدادهای اصلی فورتزا پیدا نمی‌شود و باید آن را تنها با تکمیل مرحله Jungle Expedition به دست آورید. البته اگر در طی تجربه ماموریت‌ها و مراحل مذکور موفق به پیدا کردن این انبارها و ماشین‌های داخل آن‌ها نشدید، می‌توانید خیلی راحت به مناطق مشخص شده بروید و آن‌ها را پیدا کنید. البته توجه داشته باشید که برای پیدا کردن برخی از این انبارها باید مقدار مشخصی از روند بازی را طی کنید. به هر حال با استفاده از عکس‌هایی که در ادامه قرار می‌گیرند، می‌توانید از مکان دقیق این Barnها و ماشین‌های موجود در آن‌ها، مطلع شوید:

1- BMW 2002 Turbo (1973)

بازی Forza Horizon 5

2- Chevrolet Corvette (1953)

بازی Forza Horizon 5

3- Dodge Viper GTA ACR (1999)

بازی Forza Horizon 5

4- Dodge Dart Hemi Super Stock (1968)

بازی Forza Horizon 5

5- Ferrari F40 Competizone (1989)

بازی Forza Horizon 5

6- Ferrari 250 GTO (1962)

بازی Forza Horizon 5

7- Ford Mustang GT 2+2 Fastback (1968)

بازی Forza Horizon 5

8- Ford Racing Escort MK1 (1967)

بازی Forza Horizon 5

9- Ford F-100 (1956)

بازی Forza Horizon 5

10- GMC Jimmy (1970)

بازی Forza Horizon 5

11- Jaguar Sport XJR-15 (1991) – بخشی از Jungle Expedition

بازی Forza Horizon 5

12- Porsche 911 Carrera RS (1973)

بازی Forza Horizon 5

13- Renault 4L Export (1968)

بازی Forza Horizon 5

14- Toyota #1 T100 Baja Truck (1993)

بازی Forza Horizon 5
Complete Collection

توضیح: تمام ۲۵۰ عدد Bonus Board داخل بازی را پیدا کرده و نابود کنید

gs.png۳۰

در این نقطه به یکی دیگر از اچیومنت‌های فوق‌العاده سخت بازی Forza Horizon 5 می‌رسیم. مشکل اصلی این Bonus Boardها این است که همه‌ی آن‌ها روی نقشه نشان داده نمی‌شوند و تنها در حالتی می‌توانید آن‌ها را روی Mini-Map مشاهده کنید که نزدیکشان باشید. حتی اگر عرض تمامی جاده‌ها را هم طی کرده باشید، باز هم چندین Bonus Board باقی خواهند ماند که طول می‌کشد تا آن‌ها را پیدا کنید. بهترین راه ممکن این است که Collectible Map بازی را به قیمت سه دلار بخرید و زحمت خود را کم کنید. اما اگر به هر دلیلی تمایل به انجام این کار ندارید، می‌توانید از لینک‌هایی که در ادامه برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که به طور کلی ۲۰۰ عدد XP Bonus Board و ۵۰ عدد Fast Travel Bonus Board در نقشه بازی وجود دارد که باید برای این اچیومنت همه آن‌ها را به دست آورید:

مکان تمامی Fast Travel Bonus Boardها

مکان تمامی XP Bonus Boardها

Ford of the Wings

توضیح: هنگامی که از ماشین Ford Supervan 3 استفاده می‌کنید، از یک Danger Sign با نام Eagle’s Perch سه ستاره بگیرید

gs.png۲۰

اول از همه باید ماشین Ford Supervan 3 را به قیمت ۵۰۰,۰۰۰ واحد Cr از Autoshow خریداری کنید و با استفاده از آن به سمت یک Danger Sign با نام Eagle’s Perch بروید. شما می‌توانید Danger Sign مورد نظر را در جنوب شرقی نقشه بازی Forza Horizon 5 و درست در کنار خانه Bueno Esperanza پیدا کنید. حالا کافی است با استفاده از ماشینی که خریداری کردید از روی این Danger Sign حدود ۲۹۰ متر بپرید. انجام دادن این کار زیاد سخت نیست و پس از چندین بار تلاش آن را انجام خواهید داد؛ اما اگر به هر دلیلی موفق به تکمیل این کار نشدید می‌توانید خودرو خود را ارتقا دهید.

Mogul

توضیح: همه هفت عدد خانه (Player House) موجود در نقشه بازی را بخرید

gs.png۳۰

به طور کلی هفت خانه قابل خرید یا همان Player House در بازی Forza Horizon 5 وجود دارد. پیدا کردن این خانه‌ها زیاد سخت نیست و می‌توانید علامت آن‌ها را به راحتی روی نقشه مشاهده کنید. موضوع سخت این کار جمع کردن پول کافی برای خرید آن‌ها است. تهیه کردن این خانه‌ها پول زیادی می‌طلبد و باید حواس خود را حسابی جمع کنیم. همچنین توجه داشته باشید که هر هفت خانه مذکور از اول در دسترس وجود ندارند و با پیش‌روی شما در مراحل بازی کم‌کم آزاد می‌شوند تا بتوانید آن‌ها را بخرید.

Long Gone

توضیح: Goliath Race Event را ببرید

gs.png۲۰

Goliath حکم آخرین مسابقه Horizon Adventure در دسته‌بندی Mainstage را دارد. کافی است رویدادهای Mainstage را تکمیل کنید و مسابقه Goliath را ببرید تا اچیومنت Lone Gone بازی Forza Horizon 5 را به دست آورید. توجه داشته باشید که این مرحله یکی از طولانی‌ترین مسابقات کل بازی به شما می‌رود و استفاده مکرر از قابلیت Rewind می‌تواند حسابی به شما کمک کند. اگر نتوانستید در تلاش‌های ابتدایی در این مسابقه پیروز شوید، پایین آوردن درجه سختی می‌تواند گزینه خوبی باشد.

Gotta Smash ’em All

توضیح: پنج چالش Smashable فصلی را کامل کنید

gs.png۱۰

اگر به Festival Playlist در منو Start مراجعه کرده باشید، تعداد انبوهی از رویدادهای مختلف را مشاهده کرده‌اید. اما در میان همه این فعالیت‌ها، در قسمت Forzathon Daily Challenges مواردی را مشاهده می‌کنید که خود بازی از آن‌ها با نام Seasonal Smashable Challenges نام می‌برد. برای مثال یکی از این چالش‌ها از شما می‌خواهد که چند عدد از باجه‌های تلفن را نابود کنید. کافی است پنج عدد از این Seasonal Smashable Challengeها را کامل کنید تا اچیومنت Gotta Smash ’em All برای شما آزاد شود.

Cactus Makes Perfect

توضیح: در هنگام فصل باران (Wet Season)، ۵۰۰ عدد کاکتوس را نابود کنید

gs.png۱۰

تکمیل این چالش کار زیاد سختی نبوده و تنها مشکل آن این است که باید تا آغاز فصل بارانی (Wet Season) صبر کند. به هر حال هنگامی که Wet Season شروع شد، به سمت شرق بیابان Dunas Blancas بروید و با خارج شدن از جاده اصلی تا می‌توانید از روی کاکتوس‌ها رد شوید. برای آزاد کردن این اچیومنت باید به طور مجموع ۵۰۰ عدد کاکتوس را نابود کنید که زیاد هم طول نمی‌کشد. فقط توجه داشته باشید که این کار را باید تنها در هنگام Wet Season انجام دهید.

A Royal Affair

توضیح: به هنگام طلوع خورشید، در هتل Mirador Balderrama از ماشین خود به همراه کرم‌های شب‌تاب Monarch عکس بگیرید

gs.png۱۰

شما می‌توانید هتل Mirador Balderrama را در شمال شرقی نقشه بازی Forza Horizon 5 و در نزدیکی Copper Canyon مشاهده کنید. خود هتل در موقعیت شمالی مسابقه Foto Final Cross Country قرار دارد، اما آن نقطه‌ای که شما باید به آن مراجعه کنید در شمال محل قرارگیری خود هتل واقع شده است. در ادامه، تنها باید در هنگام طلوع خورشید به این نقطه بروید و در حالتی که توسط کرم‌های شب‌تاب محاصره شده‌اید، از ماشین خود عکس بگیرید. نگران پیدا کردن این کرم‌های شب‌تاب هم نباشید؛ چرا که آن‌ها در تمامی طول روز در این نقطه حاضر هستند. اگر این روند را به موقع و درست انجام دهید، اچیومنت A Royal Affair برای شما آزاد خواهد شد.

Dust in the Lens

توضیح: عکسی بگیرید که طوفان شن و Gran Telescopio در آن باشند

gs.png۱۰

اول از همه و برای روشن شدن قضیه باید بدانید که منظور از Gran Telescopio در واقع همان دیش مخابراتی بزرگی است که می‌توانید آن را در شمال آتش فشان بزرگ نقشه پیدا کنید. البته این Gran Telescopio با نام اصلی خود روی نقشه نشان داده می‌شود و در پیدا کردن آن به مشکل خاصی برنخواهید خورد. اما برای آزاد کردن این اچیومنت باید عکسی بگیرید که دیش بزرگ مذکور و طوفان شن در یک قاب واحد جا شوند. رخ دادن طوفان شن در بازی Forza Horizon 5 زیاد رایج نیست و باید همیشه نیم‌نگاهی به این موضوع داشته باشید که اگر طوفان شن بلند شد، به سمت Gran Telescopio بروید و از این دو عکس بگیرید. توجه داشته باشید که طوفان شن و دیش مذکور باید در یک قاب باشند تا اچیومنت برای شما آزاد شود.

Stunning Photography

توضیح: از یک طوفان گرمسیری (Tropical Storm) عکس بگیرید

gs.png۱۰

اگر در هنگام تجربه Tulum Expedition ماموریت‌های فرعی این مرحله را انجام دهید، این اچیومنت را به صورت خودکار به دست خواهید آورد. به طور کلی کافی است از یک طوفان گرمسیری معمولی که در بازی رخ می‌دهد، عکس بگیرید.

A Heart of Gold

توضیح: به یک بازیکن دیگر هدیه دهید

gs.png۱۰

شما می‌توانید این اچیومنت را خیلی زود آزاد کنید؛ چرا که پس از پیدا کردن هر Barn گزینه هدیه دادن ماشین موجود در آن به یک بازیکن دیگر همیشه نمایش داده می‌شود. البته توجه کنید که اگر یک ماشین را هدیه دهید، دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. اگر خودرویی که هدیه می‌دهید خیلی گران یا کمیاب باشد طبیعتا به ضرر شما تمام خواهد شد؛ پس تنها ماشینی را اهدا کنید که زیاد به استفاده از آن علاقه‌ای ندارید.

Water Performance

توضیح: دو Trailbalzer با نام‌های Puerta Petrea و La Marisma را در عرض دو دقیقه سه‌ستار کنید

gs.png۲۰

برای کسب این اچیومنت می‌توانید به ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود مراجعه کنید:

You’re the Champion

توضیح: یک مسابقه را در Horizon Open برنده شوید

gs.png۱۰

اگر منو Pause را باز کنید و وارد بخش Online شوید، گزینه‌ای به نام Horizon Open را می‌بینید که باید روی آن کلیک کنید. Horizon Open شامل دسته‌بندی‌های مختلفی مانند Open Racing، Open Drifting، Playground Games و The Eliminator می‌شود. کافی است در یکی از این دسته‌بندی‌های مذکور برنده شوید تا اچیومنت You’re the Champion بازی Forza Horizon 5 برای شما آزاد شود.

Treasure Hunter

توضیح: تمامی Treasure Chestهای موجود در Festival Playlist را پیدا کنید

gs.png۲۰

Treasure Hunter هم یک چالش فصل محور به شمار می‌رود. برای پیدا کردن آن‌ها کافی است در هنگام گشت و گذار در نقشه بازی، منتظر پیام‌های Treasure Chest باشید و هنگامی که یکی از آن‌ها را مشاهده کردید، روند پیدا کردنش را شروع کنید. همه این Treasure Chestها را پیدا کنید تا این اچیومنت هم برای شما آزاد شود.

Front Runner

توضیح: در پنج عدد از مسابقات Horizon Tour کار را به عنوان نفر اول تمام کنید

gs.png۲۰

اچیومنت Front Runner بازی Forza Horizon 5 به شدت سخت است؛ چرا که باید در طی آن بازیکنان واقعی دیگر را شکست دهید. در نظر داشته باشید که تعداد بازیکنان حرفه‌ای در این بازی اصلا کم نیست و اگر قصد دارید یک مسابقه را ببرید، باید مهارت بالایی داشته باشید. کافی است پنج عدد از مسابقات Horizon Tour را ببرید تا اچیومنت را به دست آورید. البته نیازی نیست که هر پنج مسابقه را به صورت متوالی ببرید و از این لحاظ کاملا آزاد هستید.

New Tune

توضیح: محلی برای نصب Horizon Pulse Radio Beacon پیدا کنید

gs.png۱۰

در هنگام تجربه Tulum Expedition، می‌توانید با تکمیل ماموریت‌های فرعی آن محل مناسبی برای نصب Horizon Pulse Radio Beacon هم پیدا کنید و اچیومنت New Tune را به دست آورید. البته اگر در طی مرحله مذکور موفق به این کار نشدید، می‌توانید بعدا بازگردید و این کار را انجام دهید. کافی است به نزدیکی منطقه Ruins بروید و منتظر پیام خود بازی باشید. اگر این پیام را مشاهده کنید، خیلی سریع متوجه محل مناسب برای نصب Horizon Pulse Radio Beacon خواهید شد.

در این نقطه به پایان راهنمای اچیومنت بازی Forza Horizon 5 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تمامی اچیومنت‌های این بازی شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Xbox Achievements

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *