راهنمای بازی, عمومی, یادداشت

بازی های ویدیویی که در آن‌ها به ماه سفر می‌کنید

از ماجرا‌جویی‌ها و سفر‌های دور و دراز در گستره کهکشان تا مسابقه در ماه با بازی‌های شبیه ساز. در این مقاله به بازی های ویدیویی سر می‌زنیم که شما را به ماه می‌بردند.

بشر همیشه عاشق سفر به ماه بوده است. به همین دلیل این مورد نیز در حوزه سرگرمی تاثیر گذاشته و بازی‌ های ویدیویی و فیلم های زیادی در این زمینه منتشر شده‌ است. بازی‌ها همواره جهش‌ها و پیشرفت‌های زیادی داشته و بیش از چندبار ما را به ماه برده‌اند. در اینجا  در مورد بازی های ویدیویی صحبت می‌کنیم که دقیقا همین کار را انجام داده‌اند.

(توجه: ممکن است ادامه مطالب، داستان هر بازی‌ را لو بدهد)

Wolfenstein: The New Order

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، پلی استیشن 3، ایکس باکس وان، ایکس باکس 360 و پی سی

سری Wolfenstein به عنوان یک مجموعه، هرگز از پیاده کردن ایده‌های خیالی خود نترسیده است. بازی Wolfenstein: The New Order به عنوان یک بازی از سری ولفنشتاین، موارد زیادی را برای ارائه دارد. شخصیت اصلی بازی به ماه می‌رود، به پایگاه نازی‌ها نفوذ می‌کند؛ آن‌ها را می‌کشد و پهپاد‌های آن‌ها را منهدم می‌کند. حتی لباس فضایی می‌پوشد و روی سطح ماه قدم می‌زند. این یکی از بهترین مراحل بازی است که به خوبی گستردگی داستان و فضای سری ولفنشتاین را نمایش می‌دهد.

Deliver us the Moon

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پی سی

موقعیت شما در این بازی بسیار واضح است؛ بازی Deliver us the Moon یک اثر بسیار عالی است که تماما روی ماه جریان دارد. جایی که شما در یک محیط پساآخرالزمانی، باید از محیط‌های سخت آن عبور کرده و در مکان‌های متروکه به گشت و گذار بپردازید، تا از نابودی بشریت جلوگیری کنید. بازی  Deliver us the Moon، از داستان گرفته تا جلوه‌های بصری و مکانیک‌های گیم‌پلی، به خوبی محیط ماه را نشان می‌دهد و از آن استفاده می‌کند. تمام این نکات به این معنی بوده که این بازی در خصوص به تصویر کشیدن ماه از دیگر بازی های ویدیویی عملکرد بهتری داشته است.

Mass Effect Legendary Edition

پلتفرم‌:پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی

بازی Mass Effect: Legendary Edition یک بازی با محوریت کهکشان‌ها است که در آن به دفعات زیاد به منظومه‌های مختلف سفر کرده و تعدادی سیاره ناشناخته و قمر را کشف می‌کنید. هدایت کردن و قدم زدن روی سطح ماه بسیار بی‌روح بنظر می‌رسد، اما ارزش تجربه‌ را دارد. این امر عمدتا به انجام کوئست‌های جانبی و مراحل فرعی بازی محدود می‌شود؛ اما مشاهده کره زمین که در فضا معلق بوده و بر آسمان ماه تسلط دارد، هنوز هم منظره‌ دیدنی است.

Destiny

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، پلی استیشن 3، ایکس باکس وان، ایکس باکس 360 و پی سی

اگر جایی در این لیست از بازی Destiny نام برده نمی‌شد، طرفداران این بازی دلخور می‌شدند. ماه که به عنوان یک منطقه کوچک قابل دسترسی در Destiny 1 شناخته می‎‌شود، در قلب هواداران این بازی جایگاه ویژه‌ای دارد. بخش‌های زیرزمینی آن تحت عنوان Hellmouth به جذابیت آن کمک می‌کنند. ماه در بازی Destiny 2، ترکیبی خوب از محتوای نسخه اول و محتوای جدید را ارائه می‌دهد.

Super Mario Odyssey

پلتفرم‌ها: نینتندو سوییچ

بازی Super Mario Odyssey ماجراجویی گسترده‌اش را با سفر بسیار زیبایی به ماه پایان می‌دهد. این امر تغییراتی در سیستم پلتفرمینگ و گیم‌پلی بازی که در طول تجربه خود به آن‌ها عادت کرده بودید، ایجاد می‌کند. ترکیب موارد گفته شده با مراحل خلاقانه، بازی سوپر ماریو آدیسی را عالی پایان داده اند. تمامی نقاط قوت گفته شده، موجب شده‌اند که بخش Moon Kingdom به یکی از بهترین محیط‌های بازی تبدیل شود.

Kerbal Space Program

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، پی سی و Wii U

بیشتر بازی های ویدیویی این لیست ماه را به عنوان یک مقصد و مکان خاص در نظر می‌گیرند، اما وقتی صحبت از بازی Kerbal Space Program می‌شود، در واقع این رسیدن به ماه است که اهمیت دارد. برای رسیدن به ماه، به تلاش، برنامه‌ریزی و آزمون و خطا نیاز دارید. سرانجام بعد از ساعت‌ها آزمایش شاید بتوانید به ماه بروید. به اهتزاز در آوردن پرچم در سطح ماه، باعث می‌شود که از تمام تلاش‌ها احساس رضایت داشته باشید.

Destroy All Humans 2

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 2 و ایکس باکس

بازی  Destroy All Humans 2 تنها به اجبار شما به کشتن انسان‌ها ختم نمی‌شود. کریپتو (Crypto) شخصیت اصلی بازی، در کنار نابود کردن انسان‌ها، با بیگانگان متفاوتی از نوع خود هم درگیر می‌شود. او مجبور می‌شود به ماه سفر کند و تمام بیگانگان و پایگاه‌هایشان را نابود کند. کاوش در ماه، استفاده از قدرت ذهنی و نابود کردن بیگانگان ویژگی‌های هستند که بازی Destroy All Humans 2 به موجب آن‌ها نه تنها ما را سرگرم کرده، بلکه ما را مجذوب خود می‌کند.

Duke Nukem 3D

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 1، سگا سترن، سگا جنسیس، نینتندو 64 و پی سی

زمان زیادی از انتشار بازی Duke Nukem 3D می‌گذرد، اما کماکان منفجر کردن موج‌های مختلف دشمنان لذت‌بخش است. چندین بخش از بازی Duke nukem 3D در ماه سپری می‌شود و هنگام عبور از پایگاه‌ها، نیرو‌های دشمن را نابود می‌کنید. از بخش‌های اکشن نفس‌گیر بازی گرفته تا باس‌فایت‌ها، همگی شما را به یک سرگرمی جالب دعوت می‌کنند. این بازی یک شلوغ‌کاری پر سر و صدا، از ابتدا تا انتها است.

Spelunky 2

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ، پی سی

بازی Splenunky 2 دقیقا مانند نسخه قبلی خود، شما را به اعماق غار‌ها و تونل‌ها برای جمع‌آوری گنجینه‌ها، جنگیدن و یا فرار کردن می‌فرستد. با این حال یک نکته جالب‌توجه در قبال این بازی وجود دارد و آن هم این است که کل بازی روی ماه جریان دارد. این ویژگی در اکثریت مواقع حکم پس‌زمینه‌ای برای بهره‌گیری تمام و کمال از گیم‌پلی خاص سری Spelunky را دارد. با این حال این ویژگی باعث شده که بازی Splenunky 2 محیط‌های متنوع‌تری نسبت به گذشته داشته باشد.

Gran Turismo 6

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 3

وجود یک بازی ریسینگ در این لیست بسیار عجیب است. در بازی 6 Gran Turismo همه چیز واقع گرایانه است. اما منطقی است که این بازی شما را به ماه ببرد؟

رانندگی با یک مریخ نورد روی سطح ماه کاری نیست که در یک بازی شبیه‌ساز رانندگی واقع گرایانه، انتظار انجام آن را داشته باشید. اما شما این کار را در بازی مذکور انجام می‌دهید که بسیار سرگرم کننده است. بدلیل گرانش ماه، فیزیک و گیم‌پلی بازی تغییر می‌کند که به موجب آن نمی‌توانید خیلی سرعت بگیرید و با چالش‌های مختلف رو‌به‌رو هستید. این بخش از بازی باعث شده GT6 یکی از منحصر به فرد‌ترین بازی‌های این سری باشد.

Prey

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی

در حالی که ماه در بازی اصلی قرار ندارد، بسته الحاقی بازی با نام Mooncrash شما را به ماه می‌برد. هر بازیکنی آن را تجربه کند، به این نکته اذعان خواهد کرد که Mooncrash یکی از بهترین بسته‌های الحاقی در تاریخ بازی های ویدیویی است. طراحی عالی مراحل، پیاده سازی المان‌های سبک روگ‌لایک به شکل حیرت ‌ا‌نگیز، شخصیت‌های متنوع و جالب و… در کنار هم تجربه‌ای بشدت هیجان انگیز را رقم می‌زنند که ثانیه به ثانیه آن شگفت انگیز است.

Call of Duty: Infinite Warfare

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی

سری Call of Duty با بازی Call of Duty Infinite Warfare کاملا علمی-تخیلی شد. گرچه این بازی با نظرات منفی روبه‌رو است، اما نمی‌توان انکار کرد که یکی از بهترین کمپین‌های داستانی را در سری کال او دیوتی دارد. یکی از نکات قابل توجه در این کمپین داستانی، بخشی است که شما به ماه می‌روید. همانطور که از یک بازی کالاف دیوتی انتظار می‌رود، این بخش دارای مبارزات و نبردهای پر‌هیجان، نفس‌گیر و خشن است.

The Legend of Zelda: Majoras Mask

پلتفرم‌ها: نینتندو 64، گیم کیوب، Wii و Wii U

ماه در بازی The Legend of Zelda: Majora’s Mask بسیار بزرگ است. شما قسمت عمده‌ای از بازی را با نگاه کردن به چهره وحشتناک آن سپری کرده و همواره نگران برخورد آن با ترمنیا (Termina) هستید. در اواخر بازی لینک، شخصیت اصلی بازی، به درون ماه می‌رود و پس از یک نبرد مهم و حماسی با Majora موفق می‌شود ماه را به آسمان بازگرداند.

Puppeteer

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 3

بازی Puppeteer ممکن است یک بازی خارق العاده نباشد، اما یک پلتفرمر جذاب است. این بازی در سال 2013 عرضه شد و لایق این بود که بیشتر دیده بشود. اثر مذکور در ماه جریان دارد و بازیکنان باید به منظور به دست آوردن Moonshard و در نهایت شکست حاکم ستمگر ماه یعنی Moon Bear King، محیط‌های بازی را کاوش کنند. به لطف طراحی هنری جذاب و روند سرگرم‌کننده گیم‌پلی و همچنین گشت و گذار در محیط، این بازی یک تجربه لذت بخش را ارائه می‌دهد.

نظر شما درمورد بازی های ویدیویی که در آن‌ها به ماه می‌روید چیست؟ نظر خود را با ما در تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamingbolt.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *