راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

بهترین Skillهای بازی Ghostrunner 2

Skillهای بازی Ghostrunner 2

از آنجایی که بازی Ghostrunner 2 گیم‌پلی چالش برانگیزی دارد و تک تک موانعش سخت جلوه می‌کند، باید شخصیت خود را تا جای ممکن ارتقا دهید و تقویت کنید. اما اگر این اتفاق رخ ندهد و بهترین Skillهای Ghostrunner 2 را نشناسید، ممکن است به مشکل برخورید.

بهترین قابلیت‌های بازی Ghostrunner 2

پس از اینکه دو مرحله ابتدایی و آموزشی Ghostrunner 2 را تمام کردید و Ahriman را شکست دادید، برای اولین بار وارد پایگاه اصلی یا HQ بازی می‌شوید. پایگاه مذکور این امکان را به وجود می‌آورد که GR Augmenationها را پیدا کنید و بهترین Upgradeهای موجود در بازی را به دست آورید. Ghostrunner 2 به طور مجموع شامل 48 عدد ارتقا یا Upgrade می‌شود که خود بازی از آن ها با نام Upgrade Chips یاد می‌کند. همین‌طور که در جریان بازی پیش می‌روید و مراحل را پشت سر می‌گذارید تعداد بیش‌تری از این Upgrade Chipها را به دست خاهید آورد. اما کدام یک از این ارتقاها بیش‌تر به کار می‌آیند و بهترین Skillهای بازی Ghostrunner 2 کدام هستند؟

Skillهای بازی Ghostrunner 2

چگونه Upgradeها را آزاد کنیم؟

برای به دست آوردن Upgradeهای جدید باید واحدی تحت عنوان Data خرج کنید. منبع اصلی به دست آوردن این Dataها کشتن دشمنان است. حال اگر دشمنان را پشت سر هم و با استفاده از کمبوهای متنوع بکشید، بازی Data بیش‌تری را در اختیارتان قرار خواهد بود. حال هنگامی که Data بیش‌تری داشته باشید، می‌توانید با پیدا کردن آیتم‌هایی با عنوان Augmentation Uint به ارتقا شخصیت اصلی بپردازید. در حالی که بیش‌تر این آیتم‌ها در HQ بازی پیدا می‌شوند، امکان پیدا کردن چند Augmentation Unit در طی مراحل داستان نیاز وجود دارد.

اما اعمال و نصب Upgradeها روند ساده‌ای ندارد و صرفا به خرید آن‌ها محدود نمی‌شود. شما برای اینکه بتوانید Upgradeهای مورد نظر خود را نصب کنید نیاز به فضای مشخصی از مادربرد دارید. اما خب امکان ارتقا خود مادربرد هم وجود دارد تا بتوانید Upgradeهای بیش‌تری را برای شخصیت خود در نظر بگیرید. برای بهبود مادربرد باید در طی مراحل بازی به دنبال آیتم‌های بنفش رنگی با نام Memory Shard بگردید و آن‌ها را به دست آورید. نکته قابل توجه این است که برای رساندن سطح مادربرد به بالاترین نقطه ممکن نیازی به پیدا کردن همه Memory Shardهای درون بازی ندارید و در صورت از دست دادن برخی از آن‌ها مشکل بزرگی به وجود نمی‌آید. علاوه بر این باید بدانید که در صورت ارتقا مادربرد، قابلیت‌ها و مهارت‌های بیش‌تری برای آزاد کردن و استفاده خواهید داشت.

بهترین Skillهای بازی Ghostrunner 2 که باید آزاد کنید

هنگامی که به مرحله دو تا مانده به آخر گوست رانر 2 برسید، تمام Upgradeهای بازی را به دست خواهید آورد. بنا بر همین موضوع، در حین تجربه خود از بازی می‌توانید تعداد زیادی از این Upgradeها را پیدا کنید و از آن‌ها در مسیر موفقیت کمک بگیرید. با علم به این موضوع به معرفی بهترین قابلیت های بازی Ghostrunner 2 می‌پردازیم.

Skillهای بازی Ghostrunner 2

قابلیت Smooth Moves

 • دسته‌بندی: System
 • قیمت: 4000 واحد
 • فضای مورد نیاز: سه واحد

اگر می‌خواهید جک یا همان شخصیت اصلی بازی را در آماده‌ترین حالت ممکن ببینید، باید Smooth Moves را در اولویت‌های خود قرار دهید. در بازی Ghostrunner 2 دشمنان متعددی وجود دارند که از فاصله دور به سمت‌تان شلیک می‌کنند. حال اگر تنها یکی از این گلوله‌ها به شما بخورد، جان‌تان را از دست می‌دهید. اما اگر قابلیت Smooth Moves را آزاد و نصب کنید، جاخالی دادن و مصون ماندن در برابر گلوله‌ها به مراتب ساده‌تر می‌شود. هنگامی که این Skill را به دست آورید، پنجره زمانی Parry کردن حملات دشمن افزایش پیدا می‌کند تا زمان بیش‌تری برای دفع و ضدحمله به سمت آن‌ها داشته باشید.

قابلیت Smart Defect

 • دسته بندی: Sword
 • قیمت: 8000 واحد
 • فضای مورد نیاز: سه واحد

ترکیب دو قابلیت Smart Defect و Smooth Moves که به آن اشاره کردیم، فوق‌العاده خواهد بود. در صورتی که به Smart Defect مجهز باشید، پس از Parry کردن گلوله دشمنان، گلوله‌ها به صورت خودکار به سمت خودشان باز می‌گردد و آن‌ها را می‌کشد. بدین ترتیب شخصیت اصلی می‌تواند در حین مبارزه تن به تن با دشمنان نزدیک، از گلوله‌های دشمنان دیگر نیز جان سالم به در ببرد. برای این کار کافی است گلوله‌ها دریافتی را به موقع بلاک کنید تا به سمت شلیک‌کننده بازگردند.

قابلیت Hydraulics Adjustment

 • دسته بندی: Traversal
 • قیمت: 5500 واحد
 • فضای مورد نیاز: سه واحد

قابلیت مذکور کارکرده ساده‌ای دارد. قدرت مانور و جا به جایی جنبه فوق‌العاده مهمی در بازی Ghostrunner 2 است و Hydraulics Adjustment نیز آن را تقویت می‌کند. اگر این قابلیت را به دست آورید Dash کردن و جاخالی دادن حدود 15 درصد استامینا کم‌تری خواهد گرفت. توجه داشته باشید که اگر این قابلیت را در ردیف آخر مادربرد بگذارید بهتر می‌شود و 25 درصد استامینا کم‌تری استفاده می‌کند.

Skillهای بازی Ghostrunner 2

قابلیت Ultimate Booster I و Ultimate Booster II

 • دسته بندی: System
 • قیمت: 6000 واحد
 • فضای مورد نیاز: سه واحد

قابلیت Ultimate Booster شامل دو فاز مختلف است که در صورت آزاد کردن هر دو آن‌ها، قابلیت Ultimate شخصیت اصلی به مراتب قدرتمندتر خواهد بود. برای مثال، اولین آلتیمیتی که شما آزاد می‌کنید Flux نام دارد. اگر هر دو فاز Ultimate Booster را آزاد کنید، Flux بلافاصله شارژ می‌شود تا بتوانید بیش‌تر از آن بهره بگیرید. یا در مثالی دیگر، قابلیت Sensory Overdrive به شما اجازه می‌دهد که زمان را آهسته کنید. حال اگر هر دو Skill مذکور را به دست آورید، Sensory Overdrive این قابلیت را به وجود می‌آورد که در آنی از واحد به دشمن برسید.

قابلیت Tracking System

 • دسته بندی: Shuriken
 • قیمت: 8500 واحد
 • فضای مورد نیاز: 6 واحد

Suriken که در این قسمت از مقاله بهترین Skillهای بازی Ghostrunner 2 به آن می‌رسیم، اولین بهترین Scondary Ability است که بازی در اختیارتان قرار می‌دهد؛ چرا که هم در حین مبارزه و هم در خارج از شرایط آن به کار می‌آید. درست است که مهارت Shadow در حین حل کردن پازل‌ها و Tempest در شرایط مبارزه مفید به نظر می‌رسند، اما Shuriken به شما اجازه می‌دهد از راه دور به دشمنان ضربه بزنید. اما قابلیت Tracking System چه تغییری به وجود می‌آورد؟ این قابلیت استفاده از Shurikenها را به مراتب ساده‌تر می‌کند تا بتوانید دشمنان را به شکل راحت‌تری مورد هدف قرار دهید.

قابلیت Oiled Machinery

 • دسته بندی: Shuriken
 • قیمت: 5500 واحد
 • فضای مورد نیاز: سه واحد

اگر توضیحات قابلیت Tracking System به نظرتان کارآمد و جذاب جلوه کرد، پس باید بدون شک آن را با قابلیت Oiled Machinery ترکیب نمایید. به دست آوردن این Skill باعث می‌شود که پرتاب هر شوریکن 20 درصد انرژی کم‌تری مصرف کند تا بتوانید تعداد بیش‌تر از آن‌ها را به سمت نیروهای دشمن روانه کنید.

قابلیت Rooting

 • دسته بندی: System
 • قیمت: 12000 واحد
 • فضای مورد نیاز: هشت واحد

Rooting تقریبا آخرین قابلیتی است که می‌توانید در حین تجربه بازی Ghostrunner 2 به دست آورید. در ادامه همین موضوع، Rooting آزادی عمل فزاینده‌ای را درباره کار با مادربرد به وجود می‌آورد. پیش از خرید این Skill شما باید قابلیت‌هایی که در یک دسته بندی قرار دارند را در یک ستون از مادربرد قرار دهید (مثلا امکان قرار دادن دو قابلیت System و Traversal در کنار هم وجود ندارد و آن‌ها باید با هم‌گروهی‌های خود در یک جا قرار گیرند). اما پس از آزاد کردن Rooting این محدودیت از بین می‌رود تا بتوان Skillها را در ستون دلخوه از مادربرد قرار داد. بدین ترتیب نه تنها آزادی عمل بیش‌تری به دست می‌آورید، بلکه می‌توانید بیش از چهار Skill که مربوط به یک دسته بندی هستند را در مادربرد بگذارید (در حالی که پیش از این نمی‌شد).

Skillهای بازی Ghostrunner 2

قابلیت Tactical Retreat

 • دسته بندی: Traversal
 • قیمت: 5000 واحد
 • فضای مورد نیاز: پنج واحد

در حین مبارزات شلوغ و به خصوص زمانی که توسط دشمنان محاصره شده‌اید، اهمیت جاخالی دادن یا Dash کردن بیش از هر زمان دیگری به چشم می‌آید. حال اگر می‌خواهید در دل مبارزات شلوغ جاخالی‌های موثرتری داشته باشید، باید Tactical Retreat را به مالکیت خود درآورید. در صورت آزاد کردن این Skill اگر به سمت عقب Dash کنید، شخصیت اصلی به صورت همزمان به سمت هوا می‌پرد. در این صورت هم فاصله بیش‌تری پیموده می‌شود و هم در صورت شلیک گلوله از سمت دشمنان، قابلیت فرار از آن به وجود می‌آید.

قابلیت Glass Vampire

 • دسته بندی: Rootkit
 • قیمت: 7500 واحد
 • فضای مورد نیاز: چهار واحد

آخرین موردی که در لیست بهترین Skillهای بازی Ghostrunner 2 در موردش صحبت می‌کنیم Glass Vampire نام دارد. هرچند که داشتن این مهارت برای همه گیمرها ضروری نیست، ولی گیمرهای حرفه‌ای‌تر می‌توانند از طریق آن کارهای هیجان انگیزی به عرصه نمایش بگذارند. بیش‌تر قابلیت‌های تهاجمی موجود در این بازی و به خصوص آن‌هایی که در دسته Flow قرار می‌گیرند، روی حملات و کمبوهای طولانی‌تر و پیچیده‌تر تمرکز دارند. اما تمان این موارد اگر Glass Vampire را در اختیار نداشته باشید بخش بزرگی از پتانسیل‌شان را از دست می‌دهند. این Skill کاری می‌کند که تعداد کمبوهای شخصیت اصلی دو برابر شود، ولی در همین حین قابلیت بلاک کردن را از میان می‌برد. با توجه به نکات ذکر شده اگر آنقدری حرفه‌ای هستید که بتوانید بدون نیاز به بلاک دشمنان را از لب تیغ بگذارنید، Glass Vampire می‌تواند فوق‌العاده هیجان انگیز باشد.

در این نقطه به پایان مقاله بهترین قابلیت های بازی Ghostrunner 2 می‌رسیم. شما در این باره چه فکری می‌کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamespot

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *