راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

بهترین لوداوت های مولتی پلیر بازی Call of Duty: Modern Warfare 3

بهرین لوداوت های مولتی پلیر بازی Call of Duty: Modern Warfare 3

برای اینکه بتوانید در بخش چندنفره بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 پیروز مبارزات شوید، باید به بهترین تجهیزات و سلاح‌های ممکن دسترسی داشته باشید. اما خب این تجهیزات شامل چه مواردی می‌شوند و چگونه باید به آن‌ها رسید؟ با مقاله بهترین لوداوت های مولتی پلیر COD: MW3 همراه شوید تا پاسخ این سوال را بررسی کنیم.

بهترین Loadoutهای بازی Modern Warfare 3

بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 چند وقتی است که در دسترس قرار گرفته و با وجود یک سری کم و کاستی‌ها، هنوز هم نام کالاف دیوتی دارد و حسابی بین گیمرها محبوب است. یکی از دلایل این محبوبیت همیشگی سلاح‌ها و طراحی آن‌ها است که هیچ وقت آدم را ناامید نمی‌کنند و هر سال نسبت به دوره‌های پیشین بهتر و واقع گرایانه‌تر می‌شوند. بازی Modern Warfare 3 هم از این قضیه مستثنا نیست و با بهبودها و جزئیات جدیدی سلاح‌های جذابی را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد. در کنار این سلاح‌ها، پرک‌ها و تجهیزات مختلف دیگری هم وجود دارند که حضورشان برای پیروزی در نبردهای رو در رو ضروری است.

علاوه بر این باید بدانید که اکتیویژن یک سری جزئیات قدیمی را هم به نسخه جدید بازگردانده است. برای مثال، اگر از صدا خفه‌کن روی سلاح‌های خود استفاده نکنید، در قالب یک نقطه قرمز در مینی مپ دشمنان به نمایش در می‌آیید و آن‌ها از حضورتان مطلع می‌شوند. پس اگر بخواهید از دید دشمن مخفی باقی بمانید باید به سراغ صدا خفه‌کن یا Suppresserها بروید. حال از آنجایی که به دست آوردن این صدا خفه‌کن‌ها کمی سخت است، در مقاله بهترین لوداوت های مولتی پلیر COD: MW3 به تجهیزات و Attachmentهایی اشاره می‌کنیم که بتوان در همان اوایل به دست‌شان آورد و از آن ها کمک گرفت.

لوداوت های مولتی پلیر COD: MW3

سلاح MCW

MCW assault rifle

سلاح ACR Assault Rifle که گیمرهای بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009) عاشقش بودند، در بخش مولتی پلیر COD: MW3 با نام جدید MCW بازگشته است. در ادامه همین موضوع باید بدانید که MCW یکی از بهترین تفنگ‌های بازی مورد بحث است و می‌توانید با یک سری تجهیزات و Attachmentها آن را به یک سلاح کشتار جمعی تبدیل کنید. این اتچمنت‌ها به شما کمک می‌کنند راحت‌تر نشانه‌گیری کرده و خشاب بزرگ‌تری داشته باشید.

اگر بخواهید یک صدا خفه‌کن را روی MCW کار بگذارید، بهترین کار این است که سلاح SVA 545 Assault Rifle را ارتقا دهید تا بتوانید اتچمنت HRMES Mod Suppressor را آزاد نمایید. با این حال بسیاری از افراد اعتقاد دارند که VT-7 Spiritfire Suppressor بهترین صدا خفه‌کن بازی است. اگر شما هم این چنین فکر می‌کنید باید بدانید که برای دست یافتن به آن باید سلاح Longbow Sniper Rifle را ارتقا دهید؛ سلاحی که به صورت انحصاری در دسترس خریداران نسخه Vault Edition بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 قرار دارد. به هر حال، ما در ادامه به بهترین اتچمنت‌های موجود برای سلاح MCW اشاره خواهیم داشت:

 • Muzzle: آیتم L4R Flash Hider
 • ‌Barrel: آیتم Second Line Mammoth Heavy Barrel
 • Optic: آیتم MK. 23 Reflector
 • Magazine: آیتم 40 Round Mag
 • Rear Grip: آیتم RB Talon-X3 Grip

سلاح SVA 545

SVA 545 assault rifle

یکی دیگر از Assault Rifleهایی که در بهترین لوداوت های مولتی پلیر COD: MW3 به آن اشاره می‌کنیم، چیزی نیست جز SVA 545. این سلاح از قدرت بالایی برخوردار است و اگر از اتچمنت‌های زیر برای شخصی‌سازی آن بهره ببرید، نشانه گیری و کنترل کردن به مراتب راحت‌تر خواهد بود. اتچمنت‌های سلاح مذکور را در ادامه می‌بینید:

 • Barrel: آیتم Incursion XII Long Barrel
 • Optic: آیتم MK. 23 Reflector
 • Stock: آیتم Markeev R7 Stock
 • Rear Grip: آیتم Citadel Grip
 • Underbarrel: آیتم Bruen Tactical Vertical Grip

سلاح Srtriker

Striker submachine gun

سلاح محبوب UMP 45 Submachine Gun هم در بخش مولتی پلیر بازی Call of Duty: Modern Warafre 3 وجود دارد. تنها با این تفاوت که در بازی جدید با نام Striker ظاهر شده است. Striker یک Assault Rifle همه کاره است که در نوع خود بهترین Range یا بُرد را دارد. با این حال اگر از اتچمنت‌های درست استفاده کنید، می‌توانید این نقطع قوت را حتی بهتر از قبل کنید. به دست آوردن صدا خفه‌کن سلاح Striker زیاد سخت نیست، ولی بهتر است سلاح Rival-9 را به Level یا سطح هفت برسانید تا صدا خفه‌کند Monolithic را برای هر دو سلاح آزاد کرده باشید. در ادامه بهترین اتچمنت‌های سلاح Striker را مرور می‌کنیم:

 • Muzzle: آیتم Monolithic Suppressor
 • Barrel: آیتم Striker Recon Long Barrel
 • Optic: آیتم MK. 23 Reflector
 • Stock: آیتم Lachmann Recon Series
 • Underbarrel: آیتم Bruen Tactical Vertical Grip

سلاح KV Inhibitor

طبق تجربه به دست آمده و گزارش‌هایی که گیمرها منتشر کرده‌اند، اسنایپرها می‌توانند در لوداوت های مولتی پلیر COD: MW3 حسابی به کار آیند. یکی از بهترین اسنایپرهای بازی همین KV Inhibitor است که با اتچمنت‌های درست می‌تواند حتی از قبل هم بهتر شود. این اتچمنت‌ها عبارتند از:

 • Barrel: آیتم Kastovia GXR-12
 • Laser: آیتم SL Razorhawk Laser Sight
 • Stock: آیتم Ivanov Wood Stock
 • Rear Grip: آیتم Broadside Factory Grip
 • Underbarrel: آیتم FTAC SP-10 Angled Grip

بهترین پرک‌های بازی Call of Duty: Modern Warfare 3

یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌هایی که نسخه امسال با بازی Modern Warfare 2 دارد، این است که پرک‌ها در قالب تجهیزاتی نظیر جلیقه (Vest) دستکش (Glove) و چکمه (Boot) تقسیم شده است. در واقع این موارد همان پرک‌های همیشگی کالاف دیوتی هستند که این دفعه در قالب یک سری لباس پوشیدنی در دسترس قرار گرفته‌اند. در ادامه بهترین آیتم‌ها از هر دسته‌بندی را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین Vestها (جلیقه‌ها)

Modern Warfare 3 Infantry vest

جلیقه یا همان Vest انتخاب شده بیش‌ترین تبعیت را از سبک بازی شما دارد. یکی از Vestهایی که بیش‌تر از سایرین مورد استفاده قرار می‌گیرد، Infantry Vest نام دارد. این آیتم قدرت و سرعت مانور شما را بیش‌تر می‌کند که در اثری مانند Call of Duty: Modern Warfare 3 از اهمیت بالایی برخوردار است. با این حال، انتخاب جلیقه Gunner هم می‌تواند گزینه ایده‌آلی باشد؛ به خصوص اگر شما میل زیادی به تهاجم و درگیری مستمر داشته باشید. این Vest شما را با حداکثر مهمات وارد نبرد می‌کند و سرعت تعویض خشاب یا Reload را هم کاهش می‌دهد.

بهترین Gloveها (دستکش‌ها)

اگر از اسنایپر زیاد استفاده می‌کنید، رفتن به سراغ آیتم Quick Grip می‌تواند حسابی مفید باشد؛ چرا که این پرک به شما اجازه می‌دهد سلاح‌های خود را سریع‌تر از همیشه سوییچ کنید. حال اگر زیاد به دل دشمنان می‌زنید آیتم Commando Gloves هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد؛ چرا که به شما اجازه می‌دهد در حین دویدن خشاب خود را عوض کنید.

بهترین Bootها (چکمه‌ها)

چکمه‌ها که در این نقطه از بهترین لوداوت های بخش مولتی پلیر بازی COD: MW3 به آن اشاره می‌کنیم به نحوه حرکت و مانور شما در سطح نقشه تاثیرگذار هستند. برای مثال اگر می‌خواهید روی زمین بیش‌تر لیز بخورید (Slide طولانی‌تری داشته باشید) و در عین حال نشانه‌گیری کنید، آیتم Tactical Pads گزینه ایده‌آلی خواهد بود. این چکمه‌ها قدرت مانور روانی به شما می‌دهند، آن هم بدون اینکه نیاز به اضافه کردن و زدن دکمه‌های بیش‌تر روی کنترلر یا کیبرد داشته باشید.

حال اگر علاقه زیادی به مخفی‌کاری دارید و می‌خواهید تا جای ممکن از چشم و گوش دشمن مصون بمانید، باید به سراغ Cover Sneakers بروید. این آیتم صدا پای شما را حذف می‌کند تا نیروی دشمن متوجه صدا ورود شما به محیط اطراف نشود. در واقع این چکمه کارکرد مشابهی با پرک‌های Dead Silent یا Ninja Perk دارد که در نسخه‌های قدیمی کالاف دیوتی دیده‌ایم.

در این نطقه به پایان مقاله بهترین لوداوت های مولتی پلیر COD: MW3 رسیدیم. نظر شما در این باره چیست؟ دیدگاه‌های خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GameSpot

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *