تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی God of War

بازی God of War

آخرین نسخه از سری بازی‌های خدای جنگ (God of War)، بازیکنان را به دنیای نورس می‌برد و خط داستانی متفاوتی را دنبال می‌کند. کریتوس در ماجراجویی جدیدش، این بار با پسرش آترئوس (Atreus) همراه می‌شود و سعی می‌کند که رابطه‌ی پدر-پسری خودش را بهبود ببخشد. این نسخه شروعی دوباره برای این مجموعه‌ی محبوب به حساب می‌آید؛ مکانیک‌های گیم پلی گاد آو وار به کلی تغییر کرده و حتی ظاهر کریتوس نیز با آن کریتوس همیشه عصبی، فرق می‌کند. برای پلات کردن بازی God of War باید صبر و حوصله‌ی زیادی داشته باشید، چراکه باس‌فایت‌های آخر آن بسیار سخت هستند و قطعا مهارت‌های شما را به چاش می کشند. با تیلنو همراه باشید تا راهنمای هر تروفی را قدم به قدم به شما توضیح دهیم.

 • درجه سختی تروفی‌ها: ۴ از ۱۰
 • مدت زمان لازم: ۳۰ تا ۴۰ ساعت
 • تعداد تروفی‌ها: ۳۷

پلاتینوم

طلا – ۵ تروفی

نقره – ۹ تروفی

برنز – ۲۲ تروفی

Father and Son

تمام تروفی‌های بازی God of War را به دست بیاورید.

Last Wish

خاکسترهای همسر کریتوس را در بالای کوه پخش کنید. این تروفی با به پایان رساندن بخش داستانی بازی به دست می‌آید. خط اصلی بخش داستانی یا همان کمپین، تحت عنوان Mother’s Ashes نام گذاری شده و شامل ۱۶ مرحله می‌شود.

Like Oil and Water

تمام ماموریت‌های شخصیت‌های Brok و Sindri را کامل کنید. این ماموریت‌های فرعی مربوط به ۲ آهنگر معروف دنیای God of War می‌باشند و در ۵ مرحله متفاوت تقسیم شده‌اند. هر کدام از این دو برادر، ۲ مرحله فرعی دارند و پس از انجام تمام آن‌ها، مرحله پنجم نیز باز می‌شود. این ماموریت‌ها با عناوین زیر در بازی قرار گرفته‌اند:

 • Second Hand Soul (Brok)
 • Deus Ex Malachite (Brok)
 • Fafnir’s Hoard (Sindri)
 • Family Business (Sindri)
 • Hail to the King (Brok + Sindri)

برای این تروفی، چالش‌های منطقه Niflheim به حساب نمی‌آیند.

Fire and Brimstone

تمام ماموریت‌های مربوط به دنیای Muspelheim را تکمیل کنید. برای این تروفی ابتدا باید ۴ معمای مربوط به زبان نورس را پیدا کنید. این معماها در صندوق‌های بنفش رنگی هستند که بالای آن‌ها، چهره‌ای سفید معلق است. برای پیدا کردن این صندوق‌ها به این لینک مراجعه کنید. در منطقه‌ی Muspelheim، چالش‌هایی وجود دارد که هر کدام ۳ درجه‌ی سختی متفاوت دارند؛ نورمال، هارد و Impossible (غیرممکن). بعد از این که این ۶ چالش را در سطح نرمال و هارد گذراندید، باید به سراغ سطح بعدی بروید؛ این سطح هم خودش بعد از شکست دادن Valkyrie این دنیا آزاد می‌شود.

چالش‌ها:

چالش اول (Normal): دشمنان را قبل از تمام شدن زمان معین از بین ببرید.

چالش اول (Hard): دشمنان را در حالت Quick Succession از بین ببرید.

چالش اول (Impossible): هیچ آسیبی نبینید (بسیار سخت).

چالش دوم (Normal): ۵ دقیقه زنده بمانید.

چالش دوم (Hard): در این بخش سلامتی دشمنان دوباره پر می‌شود، همه آن‌ها را بکشید.

چالش دوم (Impossible): دشمنان را قبل از تمام شدن زمان معین از بین ببرید.

چالش سوم (Normal): Gruntها را از بین ببرید تا شیلد Elite از کار بیوفتد.

چالش سوم (Hard): دشمنان را در حالی که داخل حلقه‌ی طلایی هستند، بکشید.

چالش سوم (Impossible): دشمنان را در حالی که داخل حلقه‌ی طلایی هستند، بکشید (تکراری ولی سخت‌تر)

چالش چهارم (Normal): ۱۰۰ دشمن را بکشید.

چالش چهارم (Hard): اجازه ندهید تا دشمنان آترئوس را بگیرند.

چالش چهارم (Impossible): در این بخش سلامتی دشمنان دوباره پر می‌شود، همه آن‌ها را بکشید.

چالش پنجم (Normal): دشمنان را بکشید تا زمان افزایش یابد.

چالش پنجم (Hard): هیچ آسیبی نبینید.

چالش پنجم (Impossible): دشمنان را بکشید تا زمان افزایش یابد (سخت‌تر).

چالش ششم: در ۸ دقیقه ۵۰ دشمن را بکشید.

Darkness and Fog

تمام گنج‌هایی را که در ورکشاپ مرکزی قرار داده شده‌اند، پیدا کنید. این ورکشاپ در منطقه‌ی Niflheim قرار دارد و در واقع به عنوان منطقه‌ی اضافی شناخته می‌شود؛ برای آزاد کردن این منطقه باید ۴ تا از معماهای زبانی (Language Cyphers) را پیدا کنید. در ادامه باید ۵ صندوق و ۳ Realm Tears را نیز پیدا کنید.

برای آموزش کامل، این ویدئو را تماشا کنید.

Chooser of the Slain

همه‌ی والکری‌ها (Valkyries) را شکست دهید. بعد از اتمام بازی، برای گرفتن این تروفی باید به نبرد ۹ تا از سخت‌ترین باس‌فایت‌های بازی بروید. ۸ تا از آن‌ها، والکری‌های معمولی هستند و بعد از شکست آن‌ها، بایدبه سراغ آخرین و سخت‌ترین، یعنی Valkyrie Queen بروید. والکری‌ها در مناطق زیر پخش شده‌اند:

 • ۴ تا Midgard
 • یکی در Alfheim
 • یکی در Helheim
 • یکی در Muspelheim
 • یکی در Niflheim

فراموش نکنید که بعد از شکست هر ۸ والکری، باید سر آن‌ها یا در واقع کلاه خودشان را به مجمع والکری‌ها ببرید. این مجمع در میدگارد واقع شده است.

Iðunn’s Orchard

نوار سلامتی خود را تا آخرین سطح بالا ببرید. برای ارتقا نوار سلامتی یا همان Health، تعداد ۹ آپگرید در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید این آپگریدها را در صندوق‌های نورنیر (Nornir) پیدا کنید؛ این صندوق‌ها، همان صندوق‌هایی هستند که توسط ۳ نماد باستانی دنیای نورس قفل شده‌اند. برای به دست آوردن این تروفی، شما به ۹ تا از‌ آن‌ها نیاز دارید. از این ۲۱ صندوق، شما باید حداقل ۱۸ تا را باز کنید؛ چراکه هر ۳ صندوق، یک سطح از نوار سلامتی را بالا می‌برد. مکان این صندوق‌ها در این لینک آورده شده است.

Quick Tempered

سطح ریج (Rage) یا همان خشم کریتوس را تا آخرین سطح بالا ببرید. برای این کار نیز دقیقا مثل تروفی قبل، نیاز به صندوق‌های Nornir دارید. در دنیای بازی God of War، شما ۲۱ صندوق نورنیر را می‌توانید پیدا کنید. درست مثل نوار سلامتی، سطح خشم نیز از ۹ ارتقا تشکیل شده است؛ هر ۳ صندوقی که باز کنید، سطح خشم به اندازه‌ی یک ارتقا، بالا می‌رود.

All Will Fall

۱۰۰۰ دشمن را بکشید. برای کسب این تروفی خیلی کار سختی ندارید، چراکه در راه گرفتن تروفی پلاتینیوم قطعا آن را به دست خواهید آورد. شما در طول این راه و جمع کردن آیتم‌های مختلف، به احتمال خیلی زیاد این تعداد دشمن را خواهید کشت. اگر نتوانستید این کار را بکنید، چالش‌های منطقه‌ی Muspelheim بهترین راه حل برای شما خواهد بود. به این منطقه بروید و با زدن دکمه‌ی مثلث، بخش تمرینی را فعال کنید و تعداد زیادی از دشمنان را از بین ببرید.

Dangerous Skies

تمام اژدهایان را آزاد کنید. در نقشه بازی ۳ اژدها دیده می‌شوند که همگی در دنیای میدگارد پیدا حضور دارند. محل قرارگیری آن‌ها به شکل زیر است:

 • اژدهای فافنیر (Fafnir): شمال میدگارد، در منطقه‌ی مجمع والکری‌ها (Council of Valkyries)
 • اژدهای رگین (Reginn): غرب میدگارد، منطقه‌ی Konunsgard
 • اژدهای اُتر (Otr): در منطقه‌ی وسیع شمال شرقی میدگارد، در منطقه‌ی Veithurgard

این نکته نیز قابل ذکر است که باید قبل از رفتن به سراغ اژدهایان، باید تمام مراحل Favours را نیز به پایان برسانید. برای آزاد کردن اژدهایان مختلف، باید معبد اژدهای هرکدام را از بین ببرید. این معابد با نماد باستانی آبی مشخص شده‌اند. در تصویر زیر، محل قرارگیری این هیولاها نشان داده شده است:

بازی God of War

Curator

تمام Artifactها را جمع کنید. بازی God of War دارای ۴۵ آرتیفکت می‌باشد که هیچ کدام از آ‌ن‌ها از دست دادنی نیستند. حتی بعد از اتمام بخش داستانی نیز می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. مکان تمام این اشیا در این لینک آورده شده است.

Allfather Blinded

همه‌ی کلاغ‌های شخصیت ادین (Odin) را بکشید. در سرتاسر نقشه ۵۱ کلاغ پخش شده‌اند که باید تمامی آن‌ها را برای گرفتن این تروفی، بکشید. این کلا‌غ‌ها سبز رنگند و معمولا در مکان‌هایی که انتظارش را ندارید دیده می‌شوند. وقتی که نزدیک این کلاغ‌ها می‌شوید، اگر خیلی با دقت گوش کنید، می‌توانید صدایی شبیه صدای به هم خوردن چند فلز را بشنوید. در تروفی بالا، لینک مورد نیاز برای پیدا کردن این کلا‌غ‌ها قرار گرفته است.

Unfinished Business

ارواح Wayward را به راه درست هدایت کنید. برای این تروفی باید ۵ مرحله‌ی فرعی مربوط به این موجودات را کامل کنید. این ماموریت‌ها در میدگارد و در منطقه‌ی Lake of Nine area قرار دارند. محل دقیق این ماموریت‌ها به شرح زیر است:

 • ماموریت Dead Freight در منطقه‌ی Forgotten Caverns
 • ماموریت Hammer Fall در منطقه‌ی Stone Falls
 • ماموریت The Anatomy of Hope در منطقه‌ی The Mason’s Channel
 • ماموریت Unfinished Business در منطقه‌ی Shores of Nine
 • ماموریت Time Heals All در منطقه‌ی Northri Stronghold

Treasure Hunter

از نقشه‌های گنج برای پیدا کردن نقاط حفاری یا همان Dig Spots استفاده کنید. در بازی ۱۲ تا از این نقشه‌ها و Dig Spotها قرار دارد که می‌توانید آن‌ها را با مراجعه به لینک داده شده، پیدا کنید.

The Truth

تمام مقبره‌های جونار (Jötnar shrines) را پیدا کنید و آن‌ها را بخوانید. مطمئنا در طول بازی با درهای بزرگ چوبی مواجه خواهید شد که در آن‌ها نوشته‌ها و نقاشی‌هایی قابل مشاهده هستند. این درها، همان مقبره‌ها‌ی جونار هستند. در بازی ۱۱ تا از این مقبره‌ها وجود دارد که باید برای این تروفی همه را باز کنید. بعد از باز کردن آن‌ها، آترئوس داستان نهفته‌ی هر کدام‌ را برای شما بازگو می‌کند و با اساطیر نورس بیشتر آشنا می‌شوید. هیچ کدام از این مقبره‌ها شما را مجبور به انجام کار سختی نخواهند کرد. برای پیدا کردن Jötnar shrines، به این لینک مراجعه کنید.

The Journey Begins

از خانه‌ی خود در مقابل غریبه (بالدور) محافظت کنید. این تروفی مربوط به بخش داستانی است و خود به خود به دست می‌آید. در پایان اولین مرحله بازی یعنی مرحله The Marked Trees، این تروفی را کسب خواهید کرد.

A New Friend

از جنگا جادوگرها به سلامت عبور کنید. این تروفی مربوط به بخش داستانی می‌شود و خود به خود به دست می‌آید. در طول مرحله Path to the Mountain این تروفی را خواهید گرفت.

Feels Like Home

به الف‌های روشنایی (Light Elves) اجازه دهید تا به خانه خودشان برگردند. این تروفی مربوط به بخش داستانی است و خود به خود به دست می‌آید.

Dragon Slayer

اژدهای کوهستان را شکست دهید. این تروفی مربوط به بخش داستانی می‌شود و خود به خود و خیلی راحت به دست می‌آید. این اژدها یکی از باس‌فایت‌های اصلی این نسخه می‌باشد.

Troubling Consequences

مگنی و مودی، پسران ثور (Thor)، را شکست دهید. این تروفی مربوط به بخش داستانی است و خود به خود به دست می‌آید.

Hello, Old Friend

سلاح معروفی کریتوس، یعنی Blades of Chaos را دوباره به دست بگیرید. این تروفی مربوط به بخش داستانی است و خود به خود به دست می‌آید. در طول مرحله‌ی ۹ از خط اصلی داستان، The Sickness، این تروفی به دست خواهد آمد.

Promise Fulfilled

آترئوس را شفا دهید. این تروفی مربوط به بخش داستانی می‌شود و خود به خود به دست می‌آید.

Round 2

آترئوس را نجات دهید. برای گرفتن این تروفی باید مرحله‌ی ‌اصلی Return to the Summit را به پایان برسانید.

Past Haunts

با کشتی، از Helheim فرار کنید. با اتمام مرحله‌ی Escape from Helheim، این تروفی برای شما باز می‌شود.

Twilight Beckons

بالدور (Baldur) را شکست دهید. این تروفی در آخرین مرحله از خط داستانی بازی God of War به دست می‌آید.

Beneath the Surface

تمام اشیا منطقه‌ی Lake of Nine را جمع آوری کنید و تمام این منطقه را بگردید. برای این تروفی، باید به هر جزیره‌ی مربوط به این منطقه حداقل یک بار سر بزنید. هر وقت این کار را انجام دهید، مه نقشه‌ی بازی از بین می‌رود. توجه داشته باشید که این تروفی ممکن است در ابتدا برای شما باز نشود؛ اگر این اتفاق نیفتاد، یک بار به جهانی دیگر سفر کنید تا برای شما فعال شود. مناطقی که باید باز کنید:

 • The Mason’s Channel
 • Council of Valkyries
 • Stone Falls
 • Veithurgard
 • Buri’s Storeroom
 • Cliffs of the Raven
 • Lookout Tower
 • Isle of Death
 • Iron Cove
 • Forgotten Caverns
 • Ruins of the Ancient
 • Light Elf Outpost

Death Happened Here

منطقه‌ی Veithurgard را کاملا بگردید. برای کسب این تروفی، باید مثل تروفی قبل تمام اشیای این منطقه را جمع آوری کنید. راهنما و ویدئوی این تروفی در این لینک قرار گرفته است.

Trilingual

زبان مناطق Muspelheim و Niflheim را یاد بگیرید. برای این کار باید صندوق‌های بنفشی که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم را پیدا کنید. در این صندوق‌ها رازهایی برای یادگیری این زبان‌ها قرار گرفته که با گرفتن آن‌ها، این تروفی برای شما آزاد می‌شود. برای یادگیری هر زبان، باید ۴ صندوق را باز کنید؛ توچه داشته باشید که فقط آترئوس می‌تواند آن‌ها را باز کند. یکی از این صندوق‌ها در معده مار بزرگ قرار دارد، اگر آن را به دست نیاورده‌اید، اصلا نگران نباشید، چراکه تعداد زیادی از این صندوق‌ها در نقشه بازی جا داده شده است.

Dwarven Ingenuity

یک قطعه از زره را خود را ارتقا دهید. تنها مکانی که به شما اجازه‌ی ساختن و ارتقا زره را می‌دهد، مغازه‌ یا همان ورکشاپ برادران دورف است. به ملاقات آن‌ها بروید و سپس منوی Upgrade را انتخاب کنید. حالا روی یکی از بخش‌ها مربوط به زره‌تان، دکمه‌ی مربع را نگه دارید تا آن را آپگرید کنید.

Nice Moves

یک جواهر یا سنگ باستانی Runic Attack را به دست بیاورید. این تروفی نیز در طول بخش داستانی بازی و در مرحله‌ی Path to the Mountain آزاد می‌شود.

Best Dressed

برای آترئوس یک لباس بسازید. برای ساختن لباس هم باز باید پیش Brok و Sindri بروید و با خرج ۱۰ هزار هکسیلور (Hacksilver)، یکی از لباس‌های آترئوس را خریداری کنید.

Enchanted

روی زره شما، جای خالی برای افسون‌ها خاص در نظر گرفته شده است؛ این قسمت را با یکی از افسون‌ها یا همان Enchantment پر کنید. اول از همه، باید زره شما حداقل یک سطح آپگرید شده باشد. دوم باید زرهی که جایگاه مخصوص افسون دارد را به تن کنید. حالا به قسمت مربوط به زره یعنی Armor بروید و با زدن دکمه‌ی مربع، جای خالی افسون برای شما باز می‌شود. آن را پر کنید و تروفی را به دست آورید.

The Best Moves

یک Runic Attack را تا آخرین سطح ارتقا دهید. برای این کار اول به یک Runic Attack نیاز دارید که در تروفی Nice Moves درباره‌ی آن صحبت کردیم. این جواهر را در طول یکی از مراحل خود به خود به دست می‌آید. حالا به منوی Weapons بروید و با نگه داشتن دکمه‌ی مربع، دو بار آن را آپگرید کنید. برای این کار نیاز به XP دارید.

Worthy

تبر کریتوس، Leviathan Axe، را تا آخرین سطح ممکن ارتقا دهید. این تبر ۶ سطح دارد که آخرین آن‌ها، فقط با اتمام بخش داستانی بازی آزاد می‌شود. این تبر با Frozen Flames‌هایی که در طول بازی به شما داده می‌شود ارتقا پیدا می‌کند. با تمام کردن بازی، خود به خود شما تا سطح ۵ آن را آپگرید خواهید کرد. برای گرفتن آخرین سطح، باید صندوق تالار اصلی منطقه‌ی Niflheim را باز کنید؛ برای باز کردن این صندوق به پنج هزار Mist Echoes نیاز خواهید داشت که باید آن‌ها را با فروختن وسایل غیر ضروری به دست بیاورید. حالا باید شی به دست آمده را با یک Frozen Flame عوض کنید تا بتوانید تبر را یک بار دیگر ارتقا دهید.

?Why Fight It

سلاح Blades of Chaos را تا آخرین سطح ارتقا دهید. درست مثل تروفی قبلی، سطح آخر این سلاح فقط بعد از پایان بخش داستانی بازی God of War در دسترس قرار می‌گیرد. این بار شما به Chaos Flames نیاز خواهید داشت و برای گرفتن آخرین سطح، باید دوباره به Muspelheim سفر کنید. حالا باید والکری این منطقه را شکست دهید تا شی ارزشمند Raging Inferno را به دست آورید. در آخر به سراغ ورکشاپ بروید و از طریق منوی Resources آن را با یک Chaos Flame معاوضه کنید.

Path of the Zealot

ست لباس Traveller را به دست آورید. برای گرفتن این لباس شما، به ۸ تا Traveller’s Armour Shard و ۳۰ تا Traveller’s Grisly Trophy نیاز دارید. این آیتم‌ها بعد از شکست دادن شوالیه‌های بازی که با همین اسم شناخته می‌شوند، به دست می‌آیند. بعد از شکست این دشمنان، آیتم‌های کسب شده را پیش Brok و Sindri ببرید و با آن‌ها، ست مخصوص این تروفی را باز کنید. محل قرارگیری این دشمنان:

 • مرحله The Magic Chisel
 • مرحله Escape from Helheim
 • ۲ تا در مرحله A Path to Jötunhei
 • مرحله فرعی Deus Ex Malachite
 • مرحله فرعی Family Business
 • در اطراف برج‌های Lake of Nine

Primordial

ست زره Ancient را به دست آورید. برای ساختن این زره شما به ۳ تا Ancient’s Heart و ۱۶ تا Ancient Rubble نیاز دارید. این آیتم‌ها با شکست دشمنانی که تحت عنوان Ancients شناخته می‌شوند، به دست می‌آیند. این دشمنان جنسی از سنگ دارند و از درون قفسه سینه‌شان،پرتوی از انرژی به سوی شما شلیک می‌کنند. درست مثل تروفی قبلی، باید اشیا به دست آمده را پیش دورف‌ها ببرید تا برایتان این زره را بسازند. محل قرارگیری این دشمنان:

 • مرحله The Light of Alfheim
 • مرحله The Magic Chisel
 • مرحله Return to the Summit
 • مرحله فرعی Fafnir’s Hoard
 • مرحله فرعیHail to the King
 • منطقه The River Pass
 • منطقه Ruins of the Ancient
 • منطقه Veithurgard

امیدواریم که با این راهنما بتوانید خیلی راحت این بازی را پلات کنید. اگر هنوز موفق به تجربه‌ی شاهکار استودیوی سانتا مونیکا نشده‌اید، می‌توانید همین الان برای خرید بازی God of War از تیلنو اقدام کنید.

نظر کلی شما در مورد این بازی چیست؟ اگر نتوانستید تروفی خاصی را به دست آورید، زیر همین مطلب از تیم ما راهنمایی بخواهید.

منبع: PowerPyx

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید