بازی, راهنمای خرید بازی PS5, یادداشت

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش اول)

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5

تروفی‌ها در بازی‌های ویدیویی جذابیت آثار را افزایش می‌دهند و در واقع عنصر محرکی هستند که گیمر را به سمت ادامه تجربه آن می‌کشانند. برخی از این تروفی‌ها به راحتی کسب می‌شوند و چندان هم شما را به چالش نمی‌کشند. با این حال ما قرار است در این مقاله سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5 را به شما معرفی کنیم. پس اگر می‌خواهید ببینید فرد صبوری هستید یا نه، در ادامه با تیلنو همراه باشید.

تکمیل چالش‌های اضافی و پیش بردن مراحل و ماموریت‌های جانبی برای بسیاری از بازی‌دوستان جذابیت زیادی دارد. در این بین تروفی (Trophy) گرفتن هم به جذابیت آثار کمک می‌کند. اما قرار نیست همه آن‌ها را به سادگی کسب کنید. ما در این لیست به تروفی‌هایی اشاره می‌کنیم که برای به دست آوردنشان شکنجه می‌شوید. این موارد به قدری چالش‌برانگیز هستند که صبر هر کسی را لبریز می‌کنند.

قابل ذکر است که برخی از موارد لیست زیر احتمالا بخشی از داستان بازی را برایتان اسپویل کنند.

تروفی One of the Few

بازی Demon’s Souls

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5

The Valley of Defilement بدون شک یکی از اعصاب خرد کن‌ترین مراحل در بازی Demon’s Souls است. تعداد دشمنان در این مرحله بسیار زیاد است و آن‌ها می‌توانند با Plague به شما آسیب بزنند. همچنین محدود بودن فضای مبارزه موجب سخت‌تر شدن نبرد می‌شود و کوچک‌ترین تعللی موجب مرگتان خواهد شد. البته در چنین مرحله‌ای باید انتظار تروفی داشت. به دست آوردن تروفی One of the Few، دریافت سلاح Istarelle را برایتان به دنبال دارد. هرچند بد نیست اشاره کنیم که شما باید Pure White World Tendency داشته باشید. در نتیجه شما باید هر سه باس موجود در این منطقه را شکست دهید. یادتان باشد که اگر در حالت Body Form باشید، نباید به هیچ وجه کشته شوید؛ زیرا این اتفاق World Tendency را به میزان چشم‌گیری کاهش می‌دهد. شما در حالت Soul Form نیز می‌توانید این تروفی را به دست آورید، ولی باید بدانید که در این شرایط 50 درصد کاهش HP روی عملکرد شما تاثیر قابل توجهی می‌گذارد.

تروفی Corrupter of the Immaculate

بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5

بازی Final Fantasy 7 Remake تروفی‌های چالش‌برانگیزی را ارائه داد، اما نسخه Intergrade در این موضوع از ورژن اصلی پیشی گرفت. پس از تکمیل Episode INTERmission، بازیکنان می‌توانند از Shinra Combat Simulator به صورت Hard Mode برای روبه‌رو شدن با Weiss the Immaculate استفاده کنند. برای دریافت تروفی Corrupter of the Immaculate حتما باید او را شکست دهید. اما اوضاع به این سادگی‌ها هم نخواهد بود و شما با چالش‌های زیادی روبه‌رو خواهید شد. حملات Weiss را به سادگی نمی‌توانید دفع کنید و همچنین ضرباتی که به شما وارد می‌شود، آسیب زیادی به سلامتی‌تان وارد می‌کند. علاوه بر این، حتی قابلیت استفاده از Götterdämmerung نیز برای شما غیرفعال شده و در نتیجه کار سخت‌تر می‌شود. این مورد بدون شک یکی از سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5 محسوب می‌شود.

تروفی White Shadow

بازی Returnal

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5

بعد از شکست دادن سه باس اول در بازی Returnal، شما بخش Act 1 داستان را کامل می‌کنید. در Act 2 شما با محیطی جدید که در آن دشمنان و باس‌های سرسختی وجود دارند، آشنا می‌شوید (همچنین سلاح‌های خوبی در اختیارتان قرار می‌گیرد). اما در Act 3 اوضاع واقعا به هم می‌ریزد. این اتفاق درست زمانی رخ می‌دهد که شما به Abyssal Scar می‌روید. در این محل با دشمنان قدرتمندی روبه‌رو می‌شوید و چالش‌های زیادی را پشت سر می‌گذارید. اما درست پس از این همه چالش باید با باس آخر دست و پنجه نرم کنید. با این که شما می‌توانید از Echoing Ruins مستقیما به Abyssal Scar بروید و در زمانتان صرف‌جویی کنید، اما کبود تجهیزات در این بین می‌تواند حسابی کارتان را دشوار کند. به هر حال با شکست دادن باس آخر به تروفی White Shadow دست خواهید یافت.

تروفی Faster Than Sound

بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5

بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time چالش‌های زیادی دارد که می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید، اما Time Trials در بین آن‌ها از طرفداران نسبتا بیشتری برخوردار است. تروفی Faster Than Sound زمانی دردسترس قرار می‌گیرد که Dimensional Map قفلش باز شده است. اما شما می‌توانید مراحلی که پیش از این تکمیل کرده‌اید، در حالت Time Trials مجددا تجربه کنید. پس اول باید تمام مراحل بازی را تمام کنید و بعد به سراغ یک مرحله رفته و منتظر شروع Time Trial بمانید. شما در این حالت می‌توانید برای متوقف کردن کرنومتر به جعبه‌های مختلف ضربه بزنید (در این شرایط زمان بیشتری برای تکمیل مرحله به دست خواهید آورد). دریافت تروفی Faster Than Sound کار ساده‌ای نخواهد بود. در واقع شما نه از جان اضافی بهره‌مند هستید و نه خبری از Checkpoint است. هر Time Trial سطح متفاوتی دارد که Platinum رتبه دوم را به خود اختصاص می‌دهد. پس اگر می‌خواهید بازی را تا حد 100 درصد کامل کنید و شاید پایان مخفی آن را ببینید، باید Platinum را در تمام 38 مرحله مدنظر داشته باشید. باید این بخش را بدون کوچک‌ترین اشتباه در کمترین زمان ممکن به پایان برسانید و یادتان هم باشد که خبری از Checkpoint نیست. این کارها به دریافت تروفی Faster Than Sound ختم می‌شود. پس از این مورد نیز می‌توان به عنوان یکی از سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5 یاد کرد.

تروفی Dig Two Graves

بازی The Last of Us Part 2

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5

تلاش برای کسب تروفی Dig Two Graves به تمام کسانی که در این اثر به دنبال چالش می‌گردند، پیشنهاد می‌شود. برای این کار باید بازی را به درجه سخی Grounded به اتمام برسانید. شاید به نظرتان کار دشواری نباشد، اما شما با دشمنان سرسختی مواجه خواهید شد و مهمات و تجهیزات کمی نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد (حتی HUD غیر فعال است). برای کسب این تروفی باید با مخفی‌کاری اقدامات خود را انجام دهید و در این بین می‌توانید از Accessibility Optionها مثل Lock-On Aim و Infinite Breath نیز بهره ببرید. برخی بخش‌ها مثل Invisible While Prone در قسمت‌های مشخصی قابل استفاده نیستند. در مجموع اگر می‌خواهید مهارت‌هایتان در بقا را به چالش بکشید، این تروفی را از قلم نیندازید.

تروفی Master Liberator

بازی Ghost of Tsushima

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5

به دست آوردن تروفی Master Liberator در بازی Ghost of Tsushima شاید کار خیلی سختی نباشد، اما بدون شک وقت زیادی از شما می‌گیرد. برای این کار ابتدا باید تمام کمپ‌های دشمنان را پاک‌سازی کرده و جزیره Tsushima را آزاد کنید. بله، درست خواندید، تمام 56 موردشان. اگر شما Ghost Toolهای کافی و مهارت‌های کاربردی را به دست آورید، کسب این تروفی برایتان ساده می‌شود (حتی با درجه سختی پایین‌تر هم می‌توانید این کار را انجام دهید). البته باید بدانید که ممکن است پیش از کامل کردن برخی Actها، قادر به حمله به تعدادی از کمپ‌ها نباشید. زیرا آن کمپ‌ها بخشی از داستان را تشکیل می‌دهند. در نتیجه شما باید داستان اصلی را به پایان برسانید و سپس به فکر پاک‌سازی کمپ‌ها بیفتید. بازهم می‌گوییم این مورد از لیست سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5 آنقدرها هم چالش‌برانگیز نیست، اما حسابی وقتتان را می‌گیرد.

تروفی Way of the Vanquisher

بازی Nioh 2 Remastered – The Complete Edition

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5

وجود مراحلی که در آن باید با چندین باس مقابله کنید، در مجموعه Nioh اصلا غیرمعمول نیست؛ اما مرحله Against All Odds در بازی Nioh 2 پا را از این هم فراتر می‌گذارد. پس از پشت سر گذارشتن مرحله A Distant Dream در بسته الحاقی The First Samurai، شما باید با 13 باس مقابله کنید. از جمله این باس‌ها می‌توان به Ryomen Sakuna ،Oda Nobunaga ،Otakemaru و حتی پروتاگونیست بازی Nioh 1، ویلیام (William)، اشاره کرد. البته نباید سخت بودن کسب این تروفی را صرفا به همین موضوع محدود کرد، زیرا در این راه شما باید با موج‌های وسیعی از دشمنان نیز روبه‌رو شوید. همه این‌ها دست به دست هم می‌دهند تا کسب تروفی Way of the Vanquisher را برای شما دشوار کنند. قابل ذکر است که مرحله مورد بحث، باید در حالت Dream of the Demon یا بالاتر از آن کامل شود.

این بود بخش اول لیست سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5. بخش دوم این لیست به زودی در تیلنو منتشر می‌شود. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظر شما درباره این تروفی‌ها چیست؟ کدام مورد را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *