یادداشت, بازی

۱۰ طرح داستانی که دنباله بازی Cyberpunk 2077 می‌تواند آن ها را دنبال کند (بخش دوم)

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 در جریان انتشارش، جنجال و حواشی بسیاری داشت، اما این بازی داستان فوق‌العاده‌ای دارد که بسیاری از نکات آن می‌توانند در دنباله‌ی این بازی نقاط درخشانی را به وجود بیاورند. با تیلنو همراه باشید.

بازی Cyberpunk 2077 جنجال و حواشی فراوانی را در زمان انتشارش داشت، اما با تمامی مشکلاتش باز هم عنوانی فوق‌العاده به شمار می‌رود که CD Project Red هم قول برطرف کردن مشکلاتش را با به‌روز رسانی‌ها داده است. برای خرید بازی Cyberpunk 2077 با بهترین قیمت به وب‌سایت فروشگاهی تیلنو مراجعه کنید.

خطر لو رفتن داستان! اگر هنوز بازی Cyberpunk 2077 را به اتمام نرسانده‌اید و دوست ندارید داستان این بازی برای شما لو برود، از مطالعه ادامه این مطلب خودداری کنید.

این روز‌ها حواشی بسیاری اطراف نام بازی Cyberpunk 2077 و سازنده‌ی آن را احاطه کرده است. به تازگی CD Project Red مورد حمله هکرها قرار گرفت و بسیاری از اطلاعات این شرکت نیز به سرقت رفته است. بازی Cyberpunk 2077 نیز جنجال کم نداشت و تمام این مدت شکایات بسیاری بر علیه این بازی به خاطر مشکلات فنی و باگ‌های عجیب و غریبش صورت گرفت.

بازیکنانی که به تجربه این بازی‌پرداخته‌اند نیز به دو دسته تقسیم شده‌اند و بسیاری از آن‌ها از نقاط مثبت بازی راضی بودند، اما در ذهن بازیکنانی که این بازی را به اتمام رسانده‌اند سوالی در مورد دنباله این بازی به وجود آمده است. ابهامات بسیاری وجود دارد که اگر دنباله این بازی ساخته شود، قرار است به چه سویی برود و داستانش چه طرح‌هایی خواهد داشت. در این مطلب به ادامه طرح‌هایی که در این بازی وجود داشتند و به طور جدی می‌توانند در دنباله آن پیگیری شوند می‌پردازیم. شما می‌توانید قسمت اول این مقاله را نیز در تی بلاگ مطالعه کنید.

۵- شبکه‌ی اینترنت بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077

در بازی Cyberpunk 2077 اینترنت به شکلی متفاوت از آن‌چه که مردم در واقعیت با آن سر و کار دارند، وجود دارد. افراد می‌توانند به Net مانند دنیای فیزیکی وارد شوند، اما بیشتر به دلیل وجود ویروسی مخرب که قبلا روی ناخودآگاه آن‌ها قرار گرفته است، از ورود آن‌ها به وسیله تجیزات محافظتی جلوگیری می‌شود. بسیاری از بازیکنان از نبود فضای مجازی مفصل در بازی ناامید شدند چون امید می‌رفت که این بخش قسمت بزرگی از گیمپلی این بازی را تشکیل دهد. شاید یک دنباله کامل‌تر بتواند این نقصان و مشکل را برطرف کند.

۴- خاورمیانه در بازی Cyberpunk 2077

Plot Points That Cyberpunk 2077 Can Fallow Them

فراموش کردن آن آسان است، اما در بازی Cyberpunk 2077 جهانی فراتر از Night City و ژاپن وجود دارد. در این بازی بعضی از مناطق نسبت به دنیای واقعی، وضعیت متفاوتی دارند. به عنوان مثال خاورمیانه در درگیری هسته‌ای به یک زمین بایر و تخریب شده تبدیل شده است. تا سال ۲۰۷۷، برخی شرکت‌ها روی این زمین‌ها برای منابع سرمایه‌گذاری کرده‌اند. شاید دنباله بازی بتواند روایتی از این قسمت دنیا را ارائه بدهد که نمایشی متفاوت از بقیه جهان است.

۳- هر کاری که Alt Cunningham با میکوشی می‌کند

بازی Cyberpunk 2077

در پایان‌های خاص، Alt Cunningham کنترل میکوشی را به دست می‌گیرد. مقاصد او با سرورها خیلی مرموز است و این می‌تواند به معنی وجود چیز خیلی بزرگتری باشد. Alt Cunningham دیگر آن کسی نیست که جانی سیلورهند سال‌ها او را می‌شناخت، بنابراین دانستن و حدس قصد و نیت او بسیار دشوار است. اگر در دنباله ماجرای او پیگیری شود، بالاخره متوجه می‌شویم که ایا نقشه‌های او به نفع نسل بشر خواهد بود یا به ضرر انسان‌ها تمام خواهد شد. شاید تکه‌ای از Alt Cunningham قدیمی هنوز جایی در آن اطراف باشد.

۲- خلا قدرتی که آراساکا پس از بازی Cyberpunk 2077 به جا می‌گذارد

Plot Points That Cyberpunk 2077 Can Fallow Them

اگر بازیکنان حمله مستقیم به آراساکا را انتخاب کنند و برنامه هاناکو آراساکا را رد کنند، شرکت در یک سیر نزولی قرار می‌گیرد. با سقوط چنین شرکت بزرگی، بی‌شک خلا قدرت بزرگی به وجود می‌اید که دیگر شرکت‌ها باید این خلا را پر کنند. این قضیه منجر به منازعات و درگیری‌ها بسیاری خواهد شد و ضرر این اتفاق به حدی است که امکان دارد یک بازیکن از خودش بپرسد که آیا نابود کردن آراساکا کار درستی است؟

۱- تلاش برای یافتن درمانی برای شرایط V

بازی Cyberpunk 2077

فرار با Aldecados تنها پایان شامل تلاش برای کمک به V نیست. شاید هنوز یک دنباله بتواند بلافاصله پس از پایان جایی که V به زندگی پس از مرگش وارد می‌شود، در Night City اتفاق بیفتد. شاید بتوان مانند این نمایش‌های پایانی بازی را در فضا ادامه داد. اما شاید واقعا راهی برای نجات V وجود نداشته باشد و علی‌رغم تمام تکنولوژی‌های موجود در سال ۲۰۷۷ نتوان در برابر اجتناب ناپذیری مرگ ایستادگی کرد.

از آن‌جا که بازی Cyberpunk 2077 در ژانر نقش‌آفرینی ساخته شده است، دست سازندگان این بازی برای طراحی تروفی باز بود و این بازی دارای تروفی‌هایی است که می‌تواند برای علاقه‌مندان به تروفی‌ها جالب باشد و آن‌ها را به چالش بکشد. برای مشاهده راهنمایی تروفی بازی Cyberpunk 2077 به بلاگ تیلنو مراجعه نمایید.

شما چه طرح‌های داستانی دیگری برای دنباله بازی Cyberpunk 2077 سراغ دارید؟ نظر شما در مورد داستان این بازی چیست؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *