یادداشت, بازی, داستان, نمایش و پیش نمایش

داستان بازی Horizon Zero Dawn؛ هرآنچه باید پیش از Forbidden West بدانید (قسمت سوم)

داستان بازی Horizon Zero Dawn

در سومین قسمت از داستان بازی Horizon Zero Dawn به پایان ماجراجویی‌های ایلوی در نسخه اول سری هورایزن می‌رسیم تا بتوانید با آمادگی کامل، سراغ بازی Horizon Forbidden West بروید و به درک مناسبی از وقایع آن برسید. با تیلنو و داستان هورایزن زیر داون همراه باشید.

ما پیش از این و در دو مقاله داستان بازی Horizon Zero Dawn؛ هرآنچه باید پیش از Forbidden West بدانید (قسمت اول) و داستان بازی Horizon Zero Dawn؛ هرآنچه باید پیش از Forbidden West بدانید (قسمت دوم) به روایت ماجراهای ایلوی تا نقطه‌ای پرداختیم که او بالاخره از هویت واقعی خود خبردار شد. ایلوی در واقع فرزند ژنتیکی دانشمندی به نام الیزابت سوبک (Elisabeth Sobeck) بود که به هدف جلوگیری از هوش‌های مصنوعی یاغی، تولید شده بود. اما دست سرنوشت زندگی ایلوی را به نحو دیگری رقم زد و باعث شد این زن جوان، بخش بزرگی از زندگی خود را به عنوان یک فرد تبعید شده که والدین خاصی ندارد، بگذراند. ایلوی در طی تحقیقات خود، با یک هوش مصنوعی فوق‌العاده باهوش به نام Gaia آشنا شد که وظیفه احیا مجدد زمین و نسل بشر را برعهده داشت. البته که Gaia در کار خود موفق نشد و به خاطر از برنامه خارج شدن یک هوش مصنوعی دیگر با نام Hades، شکست خورد. حالا هم ایلوی در صدد به دست آوردن اطلاعات بیشتر و جلوگیری از خطر گروهی به نام Eclipse است. فقط توجه داشته باشید که برای درک این مقاله، باید دو قسمت قبلی داستان بازی Horizon Zero Dawn را مطالعه کرده باشید.

داستان بازی Horizon Zero Dawn

آغازی بر یک پایان

پس از به دست آوردن حجم بزرگی از اطلاعات روند زوال کره زمین و هویت خود، ایلوی برای ادامه کار به سمت شمال می‌رود تا به بقایای Gaia (نام یک هوش مصنوعی که وظیفه احیای بشریت و کره زمین را بر شانه داشت) برسد و اطلاعات بیشتری کسب کند. هنگامی که ایلوی وارد مکان مورد نظر می‌شود، به جزئیات جدیدی در مورد مادر ژنتیکی خود یا همان دکتر سوبک می‌رسد. دکتر سوبک با تمام اشتباهات ناخواسته‌ای که در زندگی خود داشت، جان خود را فدا کرد تا ربات‌های قاتل FAS نتوانند مکان حضور Gaia را پیدا کنند. در ادامه، متوجه می‌شویم که دلیل اصلی بازگشت انسان‌ها به دوران زندگی قبیله‌ای، اقدامات دکتر فارو است. در واقع، دکتر تد فارو پیش از اینکه جان خود را از دست دهد، برنامه‌های یک هوش مصنوعی فوق‌العاده مهم به نام Apollo را پاک می‌کند. اما این دو موضوع چه ارتباطی با هم دارند؟ پاسخ ساده است. Apollo با هدف تجمع تمامی اطلاعات تاریخ بشریت (اعم از اطلاعات علمی و تاریخی) درست شده بود تا انسان‌ها بتوانند پس از احیای مجدد حیات توسط Gaia، به تمامی اطلاعات پیش از آخرالزمان ربات‌ها دست پیدا کنند. اگر این نقشه عملی می‌شد و Apollo زنده می‌ماند، هم‌دوره‌های ایلوی دیگر نیازی به زندگی قبلیه‌ای و تیر و کمان نداشتند و می‌توانستند مانند انسان‌های امروزی زندگی کنند. به هر حال، تد فارو Apollo را نابود می‌کند تا اتفاقاتی که تا این نقطه به آن‌ها پرداختیم، رنگ واقعیت به خود بگیرند.

پس از اینکه ایلوی به بقایای Gaia دست پیدا کرده و متوجه اطلاعات مهمی می‌شود، برای آخرین بار به صورت رو در رو مقابل شخصیت Sylens (همان فردی که از طریق صدای خود به ایلوی کمک می‌کرد) قرار می‌گیرد. پس از این ملاقات، ایلوی متوجه می‌شود که Sylens بنیان‌گذار گروه Eclipse به شمار می‌رود و خود او برای اولین بار بقایای Hades را پیدا کرده است. به طور کلی، این شخصیت مرموز که در بازی Horizon Forbidden West هم او را می‌بینید، یکی از دلایل دردسرهای بزرگی است که در دنیای هورایزن جریان دارد.

در این میان، باید اشاره کنیم که اگر قصد دارید به تجربه نسخه جدید هورایزن بپردازید، می‌توانید به صفحه اختصاصی بازی Horizon Forbidden West مراجعه کنید.

البته Sylens آنقدرها هم که به نظر می‌رسد آدم بدی نیست. در واقع این شخصیت اولین کسی است که از هدف نهایی Hades مطلع می‌شود و آن را با ایلوی به اشتراک می‌گذارد. او در این باره به ایلوی می‌گوید که Hades قصد دارد با پخش کردن یک سیگنال، تمامی ربات‌های قاتل فارو را احیا کند تا یک آخرالزمان دیگر رخ دهد. در واقع، لشکر کشی گروه Eclipse و Helis به سمت شهر مریدین هم در راستای همین هدف است. Helis و افراد این گروه قصد دارند با تسخیر مریدین به برج آن دسترسی پیدا کرده و بتوانند سیگنال Hades را به بهترین حالت ممکن پخش کنند.

داستان بازی Horizon Zero Dawn

مبارزه پایانی

پس از پی بردن به نقشه گروه Eclipse، ایلوی خیلی سریع به شهر مریدین می‌رود تا همه افراد را از خطری که قرار است تا چند ساعت آینده به استقبال‌شان بیاید، مطلع کند. او برای این کار از کمک دوست خود ارند و شاه Avad کمک می‌گیرد و سپس تدابیر دفاعی و نظامی مورد نیاز برای مقابله با حمله را آماده می‌کند. در این وهله، متحدان شما که در طی ماموریت‌های فرعی با آن‌ها پیمان بسته‌اید به کمک شما می‌آیند. در ادامه، شما Helis را پیش از حمله ربات‌ها می‌کشید و سپس به نبرد با آن‌ها می‌روید. اما با وجود تمامی تلاش‌ها، Hades موفق می‌شود به برج مذکور برود تا سیگنال خود را پخش کند. ولی ایلوی هم بیکار نمی‌ماند و با وجود تمام آسیب‌هایی که در طی مبارزات دیده، موفق می‌شود Hades را شکست دهد و او را نابود کند.

در صحنه‌های پایانی، ما ایلوی را در حال دعا کردن در آرامگاه دکتر سوبک می‌بینیم؛ دانشمندی که حتی جان خود را برای حیات نسل بشر فدا کرد. اما درست زمانی که فکر می‌کنیم همه چیز به خوبی و خوشی تمام شده، با یک سکانس مرموز پس از تیتراژ پایانی روبرو می‌شویم. در این صحنه، ما می‌بینیم که Hades به طور کامل نابود نشده و هنوز زنده است. او از جسد آهنی خود خارج می‌شود و به سمت Sylens می‌رود. Sylens هم او را داخل یک محفظه فانوس مانند زندانی می‌کند تا رسما به پایان داستان بازی Horizon Zero Dawn برسیم.

بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West که پس از عرضه با تحسین‌های مختلفی روبرو شده، باید علامت سوال‌های متعددی را مشخص کند؛ سوالاتی مانند اینکه سرنوشت Hades چه می‌شود و Sylens چه برنامه‌های شومی در ذهن دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نسخه جدید هورایزان، می‌توانید به مقاله ۱۵ نکته ای که باید درباره بازی Horizon Forbidden West بدانید مراجعه کنید.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا داستان بازی Horizon Zero Dawn پایان‌بندی مناسبی داشت؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GameSpot

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://tinyurl.com/tkfas8pw https://yun.ir/uszj82 https://zx1.ir/RnpT2
https://b2n.ir/t38657 https://is.gd/lRUlXV
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *