بازی, راهنمایی و آموزش, عمومی, یادداشت

چگونه از خطر لو رفتن داستان بازی The Last of Us Part 2 در امان بمانیم؟

بازی The Last of Us Part 2

همان‌طور که می‌دانید، مدتی است که در بسیاری از شبکه‌های مجازی، اخباری از لو رفتن داستان بازی The Last of Us Part 2 به چشم می‌خورد. همچنین افراد دیگری نیز وجود دارند که با تماشای این ویدیوها و لو رفتن داستان بازی برایشان، سعی می‌کنند تا به روش‌های مختلف، داستان بازی The Last of Us Part 2 را برای دیگر افراد نیز فاش کنند.

اگر می‌خواهید از اسپویلر‌های بازی The Last of Us Part 2 تا جایی که امکان دارد در امان باشید و در عین حال هم مجبور به محدود سازی تمام فعالیت‌های مجازیتان نشوید، بهتر است کارهای زیر را انجام دهید. همراه تیلنو باشید.

بازی The Last of Us Part 2

بازی The Last of Us Part 2

۱. اگر حساب کاربری توییتر (Twitter) دارید، تنها به وسیله‌ی گوشی موبایلتان وارد توییتر شوید تا از مزیت غیر فعال کردن قابلیت Media preview استفاده کنید تا کسی نتواند با یک عکس یا ویدیو، داستان را برای شما اسپویل کند.
۲. اکانت شخصیتان را به حالت Protected در بیاورید.
۳. دایرکت‌هایتان را تا حد امکان چک نکنید.
۴. وارد صفحه‌ی اکسپلور اینستاگرام نشوید. دوستانی را که احتمال می‌دهید داستان را برای شما اسپویل می‌کنند، میوت کنید. با این کار استوری آن‌ها برای شما نمایش داده نمی‌شود.
۵. اگر وارد یوتیوب (YouTube) می‌شوید به هیچ وجه به وسط صفحه نگاه نکنید. به سمت چپ که منوی یوتیوب قرار دارد نگاه کنید و سریع روی یکی از کانال‌های مورد اعتمادتان که سابسکرایب کرده‌اید، کلیک کنید. بعد از انجام این کار، ‌هر جای دیگری که خواستید می‌توانید سرچ کنید. بعد از این که وارد ویدیویی شدید، به هیچ عنوان به نوار ویدیو‌های پیشنهادی (Recommended) سمت راست نگاه نکنید.
۶. به هیچ وجه، در هیچ یک از انواع رسانه‌ها اعم از، سایت‌ها، توییتر، یوتوب، اینستاگرام و… که بخش کامنت عمومی دارند، وارد نشوید.
۷. توییت‌های توییتر را باز نکنید. صرفا از روی تایملاین آن‌ها را بخوانید که کامنت‌هایشان برای شما باز نشوند.

تریلر The Last Of Us Part 2

۸. تمام اسامی ترکیبات فارسی و غیر فارسی مربوط به بازی The Last of Us Part 2 را که به ذهنتان می‌رسد، میوت کنید. با میوت کردن ۵-۶ کلمه کلی، در واقع هیچ محافظتی از اسپویل شدن بازی نکرده‌اید. برای میوت کردن کلمات، روی تصویر پروفایلتان که در قسمت بالا سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید. سپس گزینه‌ی Settings and Privacy را انتخاب کنید. حال در این بخش به دنبال Privacy and Safety بگردید. پس از انتخاب این گزینه، در بخش Safety گزینه Muted words را انتخاب کنید و کلمات مورد نظر خود را میوت کنید. از این لحظه به بعد این کلمات در هیچ یک از مطالب توییتر برای شما نشان داده نمی‌شوند.
۹. اگر به یوتیوب و توییچ سر می‌زنید و ویدیوهای زنده (Live) را تماشا می‌کنید، نوار چت لایو را نگاه نکنید و ترجیحا این نوار را ببندید.
۱۰. در تلگرام از تمام گروه‌های مربوط به بازی‌‌ها که افراد عضو شده در آن‌ها مورد اعتمادتان نیستند، خارج شوید. حتّی اگر حدس می‌زنید شخصی ممکن است داستان بازی را لو دهد، او را بلاک کنید. بدون شک این مورد در خصوص افراد غریبه‌ مطرح شده است زیرا درباره‌ی دوستانتان این مورد به نظر شخصی خود شما بستگی دارد.
۱۲.دیسکورد (Discord) واقعا فضای خطرناکی است، چون ممکن است در ‌هر یک از گروه‌ها فردی حتی به عنوان شوخی، داستان بازی را اسپویل کند و دیگر کاری هم از دست شما برنمی‌آید. پس تا جایی که می‌توانید از دیسکورد دوری کنید.
۱۳.مورد آخر، با همه‌ی پست‌های شبکه اجتماعی با احتیاط برخورد کنید، چون هر هیتری (Hater) که با این بازی مشکل دارد، در تلاش است که این بازی رو برای افراد بیشتری اسپویل کند و تجربه‌ی بازی را برای آن‌ها خراب کند.

اگر این مجموعه کارها را انجام بدهید، به احتمال زیاد ممکن است تا روز عرضه، از اسپویل شدن داستان بازی The Last of Us Part 2 در امان بمانید.

هم اکنون می‌توانید نسخه‌ی اول The Last of Us را از فروشگاه تیلنو تهیه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید