راهنمایی و آموزش, عمومی, مقالات عمومی

آموزش ساخت اکانت PSN

ساخت اکانت PSN

در این مطلب، روش ساخت اکانت PSN یا همان اکانت پلی استیشن (PlayStation Network) را به شما آموزش می‌دهیم. با تیلنو همراه باشید.

همه‌ی افرادی که کنسول‌های بازی سونی را تهیه می‌کنند، حداقل باید یک حساب کاربری یا اکانت اصلی برای خودشان بسازند. با این اکانت شما می‌توانید حساب پلاس (Plus) تهیه کنید و بازی‌ها را به صورت آنلاین تجربه کنید. البته این اکانت کارایی‌های دیگری هم دارد؛ به عنوان مثال شما می‌توانید بازی‌های پیشنهادی و تخفیف خورده را دانلود کنید، تم‌های مختلف بخرید و با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. حالا قصد داریم با هم، قدم به قدم، یک اکانت PSN با ایمیل شخصی خودتان بسازیم.

  • قدم اول: با روشن کردن کنسول، اولین صفحه‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود، صفحه‌ی انتخاب کاربران (Users) است. در این صفحه، گزینه‌ی New User را انتخاب کنید.
ساخت اکانت PSN
  • قدم دوم: گزینه‌ی Create a User را انتخاب کنید. حالا صفحه‌ی شرایط و قوانین سونی برای شما باز می‌شود، بعد از مطالعه‌ی آن، Accept را بزنید. سپس Next را انتخاب کنید.

روش جایگزین: به منوی تنظیمات (Settings) بروید. حال گزینه‌ی Login settings را انتخاب کنید و سپس وارد User Management شوید. در آخر، گزینه‌ی Create User را انتخاب کنید.

ساخت اکانت PSN
  • قدم سوم: در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا ایمیل و پسوردتان را وارد کنید؛ ولی از آنجایی که قصد داریم اکانت جدید بسازیم، باید گزینه‌ی New to PlayStation Account را انتخاب کنیم.
ساخت اکانت PSN
  • قدم چهارم: وارد یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت اکانت می‌شویم. در این مرحله شما باید کشور اکانتتان را انتخاب کنید. یکی از مهم‌ترین مواردی که شما باید به آن توجه کنید، ریجن (Region) یا منطقه‌ی مربوط به اکانتتان است. در این مقاله، شما می‌توانید با تمام نکات و ویژگی‌های ریجن‌های مختلف آشنا شوید. اگر بخواهیم به طور خلاصه نکات مربوط به ریجن را بیان کنیم، برای استفاده از گیفت‌ کارت‌ها و خرید DLCهای یک بازی خاص، باید حتما ریجن اکانت شما با ریجن دیسک مربوطه یکی باشد. به عنوان مثال اگر کشور‌های اروپایی را انتحاب کردید، باید ترجیحا بازی‌های ریجن 2 را خریداری کنید. پیشنهاد ما به شما، اکانت ریجن 1 یا همان اکانت آمریکا است. حال تاریخ تولدتان را وارد کنید و توجه داشته باشید که برای ساخت اکانت PSN باید بالای 18 سال سن داشته باشید.
ساخت اکانت PSN
  • قدم پنجم: برای کدپستی می‌توانید کد 33178 را که کد مخصوص ایالت فلوریدا است،انتخاب کنید. اگر شهر خاصی را مد نظر دارید، می‌توانید از سایت‌های تولید کد پستی، کد پستی شهر مورد نظرتان را پیدا کنید.
ساخت اکانت PSN
  • قدم ششم: حالا باید در این صفحه، ایمیل شخصیتان و کلمه‌ی عبور (Password) را وارد کنید. رمز شما باید حداقل از 8 حرف و عدد تشکیل شده باشد.

نکته‌ی بسیار مهم: حتما ایمیلی را برای PSN وارد کنید که به آن دسترسی دارید؛ چون در مراحل بعدی، کد تاییدی به این ایمیل ارسال خواهد شد.

ساخت اکانت PSN
  • قدم هفتم: در این مرحله از ساخت اکانت PSN، باید آیدی (نام کاربری) دلخواهتان را وارد کنید. توجه داشته باشید که شما از این پس در تمامی محیط‍‌های مجازی مربوط به بازی‌های پلی استیشن، با این آیدی شناخته خواهید شد و دوستانتان از طریق این آیدی شما را پیدا خواهند کرد. همچنین در این مرحله، اسم اصلی شما نیز مورد نیاز است.
ساخت اکانت PSN
  • چندین ویژگی مختلف برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن‌ها را بر اساس سلیقه خودتان تنظیم کنید. برای مثال تنظیمات دوستان، پیام‌ها و اشتراک گذاری در این بخش قرار دارد.
  • قدم آخر: در مرحله‌ی آخر از شما خواسنه می‌شود تا ایمیل خود را تایید کنید. هنگامی که به قسمت inbox ایمیل شخصیتان که برای اکانت PSN انتخاب کردید، وارد شوید، ایمیلی که از طرف سونی برای شما ارسال شده است را خواهید دید. با کلیک روی گزینه‌ی Verify Now، ایمیل خودتان را تایید کنید. پس از این کار، گزینه‌ی Already Verified را مانند عکس زیر انتخاب کنید.
ساخت اکانت PSN

به همین راحتی، کار ساخت اکانت PSN شما تمام شد و از این لحظه این امکان را دارید که از تمام ویژگی‌های کنسولتان استفاده کنید. شما می‌توانید با خریدن گیفت کارت، اکانت خود را برای تهیه‌ی Plus، شارژ کنید.

اگر مشکلی در رابطه با ساخت اکانت PSN داشتید، آن را در بخش نظرات مطرح کنید تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

همین حالا می‌توانید برای شارژ اکانتتان، از گیفت کارت‌های تیلنو استفاده کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید