راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

نحوه دستیابی به تمام پایان بندی های بازی Elden Ring

نحوه دستیابی به تمام پایان بندی های بازی Elden Ring

بازی Elden Ring به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سال‌های اخیر شامل چند پایان بندی مختلف می‌شود که برای درک کامل داستان و دریافت تروفی‌ها و اچیومنت‌ها باید آن‌ها را آزاد کنید. اما مسیر رسیدن به این Endingها پیچیده‌تر از آن چیزی است که فکرش را کنید. در ادامه به نحوه دستیابی به پایان بندی های بازی Elden Ring خواهیم پرداخت.

تمام Endingهای بازی Elden Ring

درست مانند اکثر بازی‌های FromSoftware و زیرسبک سولز-بورن، بازی Elden Ring هم شامل پایان بندی‌های مختلفی می‌شود که برای رسیدن به آن‌ها باید مسیرهای مشخص، پیچیده و طولانی مدتی را دنبال کنید. هر یک از پایان بندی‌ها داستان را به نحوه متفاوتی به سرانجام می‌رسانند تا سرنوشت شخصیت‌ها و دنیا بازی به شکل دیگری رقم بخورد. البته طبق رسم همیشگی استودیو فرام سافتور هیچ چیز مستقیم و آسان نیست و خود بازی راهنمای خاصی برای رسیدن به تمام پایان بندی های بازی Elden Ring ندارد.

حالا که ماه‌ها از عرضه الدن رینگ گذشته، گیمرها و رسانه‌ها تمامی Endingهای موجود را پیدا کرده‌اند که هدف از این مقاله، پرداختن به آن‌ها است. همان‌طور که باید بدانید این مقاله به طور کامل داستان را لو می‌دهد و شامل Spoilهای زیادی می‌شود (حتی Spoilهایی که شاید هیچ وقت متوجه حضورشان نشوید). بنا بر همین موضوع اگر تا به حال به یکی از پایان بندی‌های موجود نرسیده‌اید بهتر است از مطالعه این مقاله امتناع کنید و بعدا به سراغ آن بیایید. حال اگر به یکی از پایان بندی‌ها رسیده‌اید می‌توانید با استفاده از حالت New Game+ یا به قول خود بازی Journey 2 ماجراجویی جدیدی آغاز کنید و به یک Ending دیگر برسید. فقط توجه داشته باشید که امکان به دست آوردن همه پایان بندی‌ها در یک Playthrough واحد وجود ندارد و برای این کار باید چندین بار داستان را تمام کنید.

به طور کلی داستان الدن رینگ شامل سه پایان بندی اصلی می‌شود که برای به دست آوردن تروفی‌ها و اچیومنت‌ها باید آن‌ها را به دست آورید. با این حال داستان کمی پیچیده‌تر از این حرف‌ها است و در این میان چند پایان فرعی دیگر هم به چشم می‌خورند. سه پایان اصلی بازی که به تروفی‌ها مربوط می‌شوند را با نام‌های Elden Lord، Lord of Frenzied Flame و Age of the Stars می‌شناسیم. حال در میان این سه اسم ذکر شده، خود پایان بندی Elden Lord شامل سه حالت مختلف می‌شود که در ادامه یک سری کارهای خاص به آن‌ها می‌رسید. رسیدن به این سه حالت به انجام ماموریت‌های فرعی و نحوه ترمیم خود الدن رینگ بستگی دارد. بنا بر حرف‌های گفته شده ما با سه Ending اصلی و سه Ending فرعی روبرو هستیم که مجموعا 6 پایان بندی مختلف را تشکیل می‌دهد.

پایان بندی (های) Elden Lord

پایان بندی اصلی بازی که در ادامه دنبال کردن خط اصلی داستان حاصل می‌شود همین Elden Lord است. شما در پایان این Ending از یک Tarnished به Elden Lord تبدیل می‌شود که تعریف معنی آن به یک مقاله مجزا دیگر نیاز دارد. شما برای دستیابی به این پایان بندی باید Grace (همان نور زرد رنگی که در اطراف Site of Graceها دیده می‌شود) را دنبال کنید و به راهنمایی‌های Melina گوش دهید. در پایان این مسیر پس از ورود به Erdtree و شکست باس فایت Elden Beast، به Elden Lord تبدیل می‌شوید و خود الدن رینگ را ترمیم می‌کنید. حال اینکه الدن رینگ باید چگونه ترمیم شود و کدام یک از پایان‌های فرعی را فعال کند، به شما و انجام ماموریت‌های فرعی برای اشخاص مشخص مربوط می‌شود.

 • پایان The Age of Fracture Ending: این در واقع همان پایان اصلی و پیش فرض بازی است که می‌توانید آن را با دنبال کردن راه اصلی و ترمیم الدن رینگ آزاد کنید
 • پایان The Age of Duskborn: این اولین پایان بندی فرعی الدن لرد است که در ادامه ترمیم Rune of the Death-Prince به دست می‌آید. اما چگونه باید Rune ذکر شده را ترمیم یا به قول خود بازی Mend کرد؟ برای انجام این کار باید پیش از رسیدن به Erdtree و کشتن Elden Beast خط داستانی دو شخصیت D, Hunter of the Dead و Fia, The Deathbed Companion را به اتمام برسانید
 • پایان The Age of Order: این پایان با ترمیم Rune of Perfecr Order آزاد می‌شود که کار زیاد سختی را نمی‌طلبد. برای به دست آوردن این Ending فرعی کافی است خط داستانی دو شخصیت Brother Cohryn و Goldmask را تکمیل کرده و سپس داستان را به اتمام برسانید
 • پایان The Blessing of Despair: شما می‌توانید این پایان بندی عجیب را با ترمیم Rune of the Fell Curse به دست آورید. اما چگونه باید این کار را انجام داد؟ برای به دست آوردن این Ending باید خط داستانی شخصیت Dung Eater را تکمیل کنید که ممکن است کمی سخت باشد؛ چرا که باید آیتم‌های تحت عنوان Deedbed Curce را پیدا کرده و نزد او ببرید. بگذارید این گونه توصیف کنیم که پیدا کردن آیتم ذکر شده جزو کارهای آسان بازی Elden Ring محسوب نمی‌شود

پایان بندی Lord of the frenzied Flame

در این نقطه از پایان بندی های بازی Elden Ring به Lord of the Frenzied Flame می‌رسیم که احتمالا عجیب‌ترین و تاریک‌ترین Ending موجود باشد. برای آزاد کردن این Ending که حس دارک سولز گونه‌ای دارد، باید خدای Frenzied Flame را به خدای Greater Will ترجیح دهید و به جای Two Fingerها به ندای Three Fingerها گوش دهید. هنگامی که مراحل مورد نیاز (که به آن‌ها می‌پردازیم) را پشت سر بگذارید، Choas یا همان آشوب سرزمین Lands Between را در بر می‌گیرد تا اوضاع کمی پیچیده و تاریک شود.

اما برای رسیدن به این پایان بندی باید به شهر Leyndell بروید که با عنوان پایتخت Lands Between یا Capital City شناخته می‌شود. اما در زیر این شهر بزرگ یک شبکه فاضلاب (که بهتر است از آن با نام شهر زیرزمینی یاد کنیم) وجود دارد که برای رسیدن به پایان بندی مورد بحث باید به آنجا بروید. هنگامی که وارد این فاضلاب‌ها شدید تا جای ممکن پایین بروید تا به منطقه Subterranean Shunning Grounds برسید. این منطقه یک باس فایت به نسبت سخت وجود دارد که باید او را از میان بردارید. هنگامی او را کشتید در همان اتاق باس فایت با یک محراب مواجه خواهید شد. به این محراب (یا به قول خود بازی Altar) حمله کنید تا با یک ورودی مخفی روبرو شوید.

در ادامه بازهم مسیر را تا جای ممکن ادامه دهید و پایین بروید تا به یک Site of Grace برسید. در همان حوالی با یک دَر عجیب و مرموز روبرو می‌شوید که انگار از مواد مذاب درست شده است. هنگامی که این در را باز کنید وارد اتاقی می‌شوید که امکان استفاده از اسلحه در محدوده آن وجود ندارد (توجه داشته باشید پس از ورود به این اتاق و انجام کارهای ملزوم راه برگشتی نخواهید داشت، پس حتما از تصمیم خود مطمئن شوید).

توجه داشته باشید که برای ورود به محدوده مورد نظر امکان استفاده از لباس و زره وجود ندارد و باید همه آن‌ها را پیش از عبور از در درآورید. هنگامی که این کار را انجام دادید و با Three Finger تعامل برقرار کردید، قدرت  Frenzied Flame را به دست می‌آورید و تحت کنترل خدایی با همین نام در خواهید آمد. در ادامه بدن شخصیت اصلی به شکل وحشتناکی می‌سوزد و چشمان او به رنگ زرد براقی تغییر رنگ می‌دهد.

هنگامی که کارهای تشریح شده را انجام دادید به یکی از پایان بندی های بازی Elden Ring نزدیک می‌شود. حالا صرفا باید راه اصلی داستان را ادامه دهید، به منطقه Mountaintops of the Giants بروید و به Forge of Giants برسید (یک مشعل فوق‌العاده بزرگ در منطقه ذکر شده که باید از زنجیرهایش بالا بروید و در Site of Grace ‌آن استراحت کنید). در ادامه شخصیت ملینا (Melina) حسابی عصبی می‌شود و شما را تنها می‌گذارد. تنها خوبی پایان بندی مورد بحث این است که ملینا جان خود را از دست نمی‌دهد و صرفا از پیش شما می‌رود. حال گزینه Listen to the Sounds of Flame را در Site of Grace مذکور انتخاب کنید و میان پرده‌ها را ببینید.

هنگامی که این کارها را انجام دادید کافی است خط اصلی داستان را در پیش بگیرید و به Erdtree برسید. فقط باید بدانید که پس از اتمام داستان در این شرایط به Elden Lord تبدیل نمی‌شوید و فقط با استفاده از قدرت Frenzied Flame جهان را به Chaos یا همان نابودی می‌کشد. حالا ملینا دوباره ظاهر می‌شود که در کمال تعجب هر دو چشمش سالم هستند (به طور طبیعی چشم چپ ملینا آسیب دیده بود و باز نمی‌شد). او خطاب به شخصیت اصلی می‌گوید که Destined Death را روی وی عملی می‌کند و سپس همه چیز تمام می‌شود. هنگامی که این کارها را انجام دادید تروفی مربوط به Lord of the Frenzied Flame را به دست می‌آورید.

پایان بندی Age of the Stars

در این نقطه از پایان بندی های بازی Elden Ring به Age of the Stars می‌رسیم که حکم سومین و آخرین Ending اصلی بازی را دارد. شما باید برای رسیدن به این پایان بندی از انجام کارهایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم امتناع کنید و رویه متفاوتی را در پیش بگیرید. اما مهم‌ترین نکته موجود این است که برای رسیدن به پایان بندی Age of the Stars باید خط داستانی The Witch  Ranni را به اتمام برسانید. Ranni در واقع همان شخصیت کوچک جثه با هاله‌ای آبی رنگ است که Spirit Calling Bell را در اوایل داستان به شما می‌دهد. در ادامه می‌توانید قدم‌های مورد نیاز برای برای به دست آوردن پایان بندی مورد بحث را ببینید:

 • اول از همه باید اشاره کنیم که می‌توانید برای اطلاعات بیش‌تر خط داستانی شخصیت Rogier هم به اتمام برسانید، اما اجباری در کار نیست. اگر در ابتدا خط داستانی Rogier را به اتمام برسانید او به خوابی عمیق فرو می‌رود و اگر در ابتدا با شخصیت Ranni در پشت Caria Manor صحبت کنید، Rogier خواهد مرد.
 • علاوه بر این اگر با شخصیت Blaidd the Wolf (همان شخصیتی که انگار ترکیبی از گرگ و انسان است) روبرو شدید تمام صحبت‌های او را بشنوید تا تمام دیالوگ‌های موجود رد و بدل شود. البته باید توجه داشته باشید که خط داستانی شخصیت Blaidd هم برای Age of the Stars الزامی نیست و صرفا برای اطلاعات بیش‌تر به درد می‌خورد (البته بعدها هم می‌توانید به سراغ خط داستانی این شخصیت بروید)
 • حالا به بحث اصلی می‌رسیم. برای دستیابی به Ending مورد بحث باید از عمارت کاریا یا همان Caria Manor عبور کنید و به سمت شمال غربی آن بروید (هرچند که بیش از یک عمارت به یک قلطعه بزرگ شباهت دارد). در شمال غربی این عمارت چندین برج وجود دارد که Ranni را می‌توانید در شمالی‌ترین آن‌ها ببینید. سپس باید با او صحبت کنید و به یکی از زیردست‌های او تبدیل شوید
 • حالا باید خط داستانی او را طبق راهنمایی خود شخصیت‌ها دنبال کنید و باس فایت Radahn را شکست دهید (که باس فایت فوق‌العاده دشواری به شمار می‌رود). البته اگر اول به Redmane Castle یا منطقه Altus Plateu برسید Ranni ناپدید می‌شود و تا زمان مردن Radahn به چشم نمی‌خورد. اگر این اتفاق رخ داد با خیال راحت باس فایت مورد بحث را بکشید و مسیر را ادامه دهید؛ چرا که چیز خاصی را از دست نخواهید داد
 • به هر حال به یکی از زیردست‌های Ranni the Witch تبدیل شوید و خط داستانی به نسبت طولانی وی را به اتمام برسانید
 • هنگامی که خط داستانی او را جلو بردید و در برج وی عروسکی کوچک و عجیب از Ranni پیدا کردید، در Site of Grace موجود در برج خودش استراحت کرده و گزینه صحبت با او را فشار دهید. توجه داشته باشید که در دفعات اول پاسخی از جانب او نمی‌شنوید و باید گزینه صحبت با Ranni را چندین بار فشار دهید
 • حالا منطقه Sifra River را به اتمام برسانید و خط داستانی Ranni the Witch را به طور کامل تمام کنید

هنگامی که خط داستانی Ranni به پایان رسید کافی است خط اصلی داستان را دنبال کنید و به Erdtree برسید. در این شرایط پس از شکست باس فایت اصلی یک گزینه Summon آبی رنگ می‌بینید که در صورت تعامل با آن پایان Age of the Stars فعال می‌شود. فقط توجه داشته باشید که حتما گزینه Summon را بزنید و به هیچ وجه به ترمیم کردن خود الدن رینگ نپردازید؛ چرا که در این صورت پایان معمولی فعال خواهد شد. به هر حال پس از احضار Ranni و دیدن میان پرده‌ها، Age of the Stars فعال می‌شود و شما تروفی یا اچیومنت مربوطه را هم خواهید گرفت. نکته جالبی که در مورد این Ending وجود دارد این است که پس از فعالش شدنش تمام سرزمین Lands Between تحت سلطه شخصیت مورد بحث و خود ماه قرار می‌گیرد تا Golden Order به طور کامل از بین بروید.

در این نقطه به آخر مقاله «نحوه دستیبابی به تمام پایان بندی های بازی Elden Ring» می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ شما کدام یک از پایان بندی‌های ذکر شده را بیش‌تر از بقیه دوست دارید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: VG247

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *