اخبار و رویدادها, بازی, بازی, راهنمایی و آموزش

با بازی Game Builder Garage نینتندو سوییچ بازی سازی یاد بگیرید

بازی Game Builder Garage نینتندو سوییچ

با عنوان جدید نینتندو سوییچ یعنی بازی Game Builder Garage می‌توانید اصول اولیه ساخت یک بازی ویدیویی را یاد گرفته و بازی‌های متنوعی بسازید.

 

تا به امروز افراد زیادی که علاقه‌مند به ساختن بازی‌های ویدیویی بودند به سختی می‌توانستند وارد پروسه فراگیری و آموزش طراحی بازی شوند. پیش از این برای یادگیری بازی‌سازی اغلب باید به انستیتو‌ها و مراکز آموزشی تخصصی مراجعه کرده و روند بسیار طولانی را پشت سر می‌گذاشتید. در حالی که امروزه یادگیری اصول طراحی بازی و وارد شدن به مسیر ساختن یک بازی ویدیویی به لطف ابزارهایی مثل DOOM’s SnapMap، Far Cry 5: Arcade یا Super Mario Maker 2 بسیار ساده‌تر شده و می‌توان به راحتی برای بازی‌های مورد علاقه خود ماد و مراحل متنوع ساخت. حتی کمپانی سونی تصمیم به توسعه این ایده گرفت و با عناوینی مثل LittleBigPlanet و Dreams به بازیکن‌ها این قابلیت را داد که از صفر تا صد بازی مورد نظر خود را به راحتی و در محیطی ساده خلق کنند. حال نینتندو با معرفی عنوان جدید خود یعنی Game Builder Garage برای کنسول دستی نینتندو سوییچ قصد دارد تا ابزاری ساده و جامع را برای یادگیری و ساخت بازی‌های ویدیویی در اختیار مخاطب‌ها قرار دهد.

 

به گزارش Game Informer، عنوان Game Builder Garage به گونه‌ای طراحی شده است که در غالب مراحل آموزشی به مخاطب در چند مرحله اصول اولیه طراحی بازی را آموزش داده و با معرفی کردن چالش‌های متنوع، به گیمرها تعاریف مهمی مثل سبک، زاویه دوربین، طراحی چالش و غیره را آموزش می‌دهد. هسته اصلی و طرز فکر جلسات هم کاملا بر پایه طراحی و تجربه بنا شده و بازیکن‌ها می‌توانند هر چالشی که برایشان معرفی شده را با روش‌های متنوع و خاص پشت سر بگذارند.

 

بازیکن می‌تواند در محیطی ساده شخصیت‌هایی به نام Nodon را کنترل کرده و به هر کدام از آن‌ها وظیفه‌های مختلفی مثل حرکت کردن کاراکترها، تعامل با دکمه‌ها و حتی تولید جلوه‌های صوتی بدهد تا به سادگی، تمام اصول طراحی بازی مد نظر خود را بیاموزد. رابط کاربری محیط بازی هم بسیار ساده و قابل فهم طراحی شده و حتی می‌توان با زدن یک دکمه از صفحه طراحی به صفحه بازی رفت تا با آزمون و خطا به راحتی تمام جوانب ساخت بازی را در نظر گرفت و آن‌ها را به راحتی آزمایش کرد. همین‌طور درس‌های از پیش تعیین شده‌ای که در بازی قرار دارند به بازیکن این امکان را می‌دهند تا در ابتدا سه بازی به نام‌های Showdown، On a Roll و Thrill Racer را بسازند که به ترتیب بازی‌هایی در سبک کلیک اند اسکرول، هزارتو و ریسینگ هستند. در انتها هم بعد از یادگیری و گذراندن مراحل آموزشی می‌توان بازی مورد علاقه خود را ساخت. حتی شبکه‌ای هم برای بازی در نظر گرفته شده تا بازیکن‌ها به صورت گروهی و با همکاری هم بتوانند یک بازی بسازند. همچنین برای ساده‌تر شدن روند ساخت بازی می‌توان از ابزارهای جانبی کنسول سوییچ که قبل‌تر معرفی کردیم هم استفاده کرد.

 

عنوان Game Builder Garage در تاریخ یازدهم ژوئن مصادف با بیست و یکم خرداد امسال به قیمت سی دلار برای نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. شما می‌توانید برای خرید کنسول Nintendo Switch به صفحه خرید باندل Mario Red & Blue نینتندو سوییچ و باندل Animal Crossing نینتندو سوییچ مراجعه کنید.

 

آیا شما هم علاقه به ساختن بازی با استفاده از Game Builder Garage دارید؟ نظر خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید